forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1003

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/04/2015 : 19:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

markos, nama laicima ako možeš odgovoriti; zar ne postoji pravo prvenstva određene izdavačke kuće oko reprinta određenog stripa u odnosu na druge potencijalne izdavače s obzirom na raniji uspjeh izdanja te već uspostavljene poslovne odnose?

također s obzirom da strip izdaje izdavač van hrvatske, bez obzira što u našim slučajevima između zemalja ex-yu nema jezičnih barijera, ne bi li trebao s poslovnog aspekta biti jednaki tretman zemalja da npr. brotherse žele izdati finci; kaj bi po toj logici reprint trebao biti na pauzi u hrvatskoj radi finskog izdanja?

i na kraju, gledajući iz perspektive davatelja prava na tiskanje na inozemnom tržištu, zar i njima ne bi bio interes da se strip reprinta/izda u dvije "različite" zemlje u dva različita formata uz činjenicu da postoji velika šansa da i na jednom i drugom tržištu gledajući uspjeh tvog izdanja da se ponovi ogroman interes čime dolazi i veća mogućnost svim zainteresiranim stranama za uspjeh?

fala unaprijed na odgovoru


Nepisano je pravilo, kod ozbiljnih i uglednih autora/agencija/izdavača koji su vlasnici autorskih prava, da izdavač koji je prvi objavio neki strip na teritoriju neke zemlje/jezika ima pravo prvenstva kod novih izdanja/reprinata.

Recimo, nema šanse da će netko dobiti prava na objavljivanje Sandmana/Svagdanje Borbe/Kena Parkera itd itd u Hrvatskoj sve dok ga Fibra želi objavljivati. Kad je Fibra htjela raditi Gospodare ječma, Bookglobe, kao prvi izdavač, je imao pravo prvenstva i mi smo ga mogli raditi samo ukoliko oni daju dopuštenje. Itd itd. U ex-yu je, doduše, situacija takva da poneki strani izdavači to i dalje gledaju kao jedan teritorij, pa tako, npr. Casterman mene kontaktira i pita da li dopuštam da se Alack Sinner/Ipak i ovdje itd itd objave u Srbiji, što ja, naravno, dopustim, ali to su iznimke.

A zašto se SAF ne pridržava te prakse u ovom slučaju, mogu samo nagađati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/04/2015 : 20:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
znači saf se ponaša ka da juga još postoji?
svašta

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 17/04/2015 : 20:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
kužim.

znači vlasnik prava s jedne strane je poslovno neozbiljan s obzirom da licitra na tržištu jedne zemlje na štetu izdavača druge zemlje, a i istovremeno poslovno bedast ukoliko već želi dat prava nekom u srbiji, nek istovremeno da i jednima i drugima što mu daje veću šansu za zaradu.

zaista šteta ak radi šlampavosti i neozbiljnosti od strane vlasnika prava ne bu došlo do reprinta...

Edited by - vešmašina on 17/04/2015 20:14:27
Go to Top of Page

ZoranM
New Member



Serbia
124 Posts

Member since 07/12/2010

Posted - 17/04/2015 : 20:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranM a Private Message  Reply with Quote
znaci moracemo jos par godina da sacekamo na integral? tj ako ne dobijete prava sad, hoce te ga raditi posle? pitam jer sam pre za sve u jednom i vecujem da ce 3x biti povoljnije nego pojedinacna izdanja (koja ko zna kada ce izaci)?
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 17/04/2015 : 21:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Vala cu ja da cekam taj sp bros integral od Fibre koliko god uzme vremena; kad vidis ovu ljepotu Alvar integral sve drugo tesko ti onda da kupis
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/04/2015 : 21:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

hm, sve vise mislim da je the kide u pravu, ovako saf proda nekome u sr, a zna da je marko zainteresiran, ali to ce kasnije, dok bi ovoga iz sr izgubio da marko napravi reprint sada



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 17/04/2015 : 22:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Neće talijani i francuzi, ali hoće srbi i bosanci. Najnoviji razvoj događaja: SAF mi ne dopušta da radim reprint Spaghetti Brothersa jer ga jedan beogradski izdavač želi objaviti u šest nastavaka i da moram čekati s reprintom dok oni ne objave sve. Nemojte pitati koji izdavač, jer neći reći.

Što reći, koju poruku poslati? Ja nemam ništa protiv da bilo tko objavljuje stripove koje je Fibra objavila, nikad nikome nisam zabranio ili onemogućio da objavi bilo što, dapače, pomagao sam. S druge strane, konstantno nailazim na ovakvu praksu, gdje meni netko iz susjedstva onemogućuje da objavim nešto što želim. Trenutno pokušavam riješiti problem direktno preko Trillove udovice i Mandrafine, ali bojim se da tu neće biti puno pomoći. Da je Trillo živ... Vidjet ću koje su mi još opcije na raspolaganju, ali u svakom slučaju, sve mi se čini da ovo neće dobro završiti.



Nisam bio daleko od istine kada sam napisao rec "ljubomora"...
Salu na stranu, potez SAF-a i prodaja prava na SB srpskom izdavacu ne bi u normalnim okolnostima bio neocekivan, naprotiv, i naravno da je njima u interesu da neki njihov serijal bude objavljen na sto vise jezika, iako su SB vec objavljeni na srpskom u Stripoteci. S druge strane, uskracivanje prava ili odlaganje dobijanja prava kao u tvom slucaju je daleko, daleko od normalnog poslovnog poteza. Pretpostavljam da je vlasnik prava imao u vidu komplementarnost strip trzista susednih drzava nastalih iz Ex Yu i ogromnog uticaja jednih na druge, ali mi je ipak njihov potez totalno neposlovan. Meni licno je SAF bio drag i cenjen kao izdavac i vlasnik autorskih prava sve do trenutka dok nisu prodali prava na ekranizovanje Jeremiaha. Razocaranje koje je usledilo posle toga mi je definitivno otvorilo oci i pokazalo svu "ljubav" koju SAF gaji prema stripu...

...BD, c'est la vie...

Edited by - axle munshine on 17/04/2015 22:38:06
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11668 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/04/2015 : 22:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sve je to business. Sasvim normalan razvoj događanja po meni

Have mercy
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 18/04/2015 : 00:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
E puno cestitki za novi sajt, jedva cekam da ga vidim... puno srece markosu.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/04/2015 : 01:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Sve je to business. Sasvim normalan razvoj događanja po meni


Da business, ali bez respekta. Ako si prvi objavio strip, valjda dobivas prednost objaviti reprint istog stripa.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/04/2015 : 10:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Jesu li i prvi put prava kupjena od SAFA?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/04/2015 : 11:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, u to vrijeme SAF nije bio vlasnik prava, ja sam kupio prava direktno od autora.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/04/2015 : 12:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Mozda u tom grmu lezi zec.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 18/04/2015 : 16:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ah, o biznis potezu ima ko da razmišlja.
Crni oblak sumnje se nadvio nad talijanskom braćom. Ako su moje pretpostavke tačne i uzeo je izdavač za kojeg sumnjam da je uzeo prava. Špageti ima kompletno da izađu tek za 5 godina!
Sad samo da se nadam da je neko iole normalan.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 18/04/2015 : 16:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
A ja mislim da niko iz Srbije ni nije trazio prava vec da je sve ovo jedna obicna patka. Verovatno SAF blefira da bi digao cenu ili tako nesto.
Vreme ce pokazati sta je istina.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 18/04/2015 : 17:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Markos je napisao da zna koji izdavac je u pitanju,ali da nece da kaze...
E sad,ne verujem da bi mu iz SAF-a naveli i ime izdavaca ako pokusavaju da dignu cenu...

Koliko se secam,bilo pre par godina price da Sistem zeli da radi Spageti bracu.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 18/04/2015 : 17:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
E sad da je 1Euro ovde pa da okupi forumaše, nabavi sredstava za kupovinu vila i baklji i organizuje spontanu šetnju do rezidencije Sistemovaca...
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1324 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 18/04/2015 : 17:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Šalu na stranu, stvarno sam želeo da vidim ovo izdanje u integralnoj verziji, posle fantastičnog Alvara.

S obzirom da imam Špagete u Stripoteci uzeću ga ako (ili kad) ih izda Marko, ali uzimanje u obliku albuma me ne zanima. Mada ponakad to izdavanje u Srbiji može I da se otegne, a za 5-7 godina ko mrtav, ko živ.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/04/2015 : 10:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bas sam se bio nameracio na KI izdanje Spaghettija.
Steta, zaista. Boga pitaj kada cu konacno procitati ovaj izvanredni serijal do kraja.
Go to Top of Page

neman
Starting Member

Serbia
97 Posts

Member since 20/05/2006

Posted - 19/04/2015 : 23:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit neman's Homepage  Send neman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Da, zbog toga sam i krenuo raditi novi sajt.



Hoće li moći karticama da se kupuje? Taman naručim na adresu u hrv, pa kad se nakupi kod prijatelja, pokupim :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25866 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/04/2015 : 23:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nekako mi logično zvuči kad je web shop da se karticama može naručivati.
možda si mislio pitati hoće li se moći plaćati na rate?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Callis
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 18/10/2006

Posted - 20/04/2015 : 10:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Callis a Private Message  Reply with Quote
Gotovina je poznati način plaćanja preko weba, skeniraš novčanice i pošalješ
Go to Top of Page

neman
Starting Member

Serbia
97 Posts

Member since 20/05/2006

Posted - 20/04/2015 : 13:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit neman's Homepage  Send neman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

nekako mi logično zvuči kad je web shop da se karticama može naručivati.
možda si mislio pitati hoće li se moći plaćati na rate?



Uplata na račun, plaćanje pouzećem itd...to su sve validni načini plaćanja.

Rate me ne zanimaju, mislio sam baš kreditne kartice.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2015 : 09:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Foršpan za Treći zavjet.

http://www.fibra.hr/preview/TreciZavjetPreview.pdf

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2015 : 10:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Odlično izgledaju crtež i kolor a i priča je za sada zanimljiva, izdanje koje sigurno neću preskočiti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 1003 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.9 seconds. Snitz Forums 2000