forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 998

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 21/07/2017 : 10:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Marko, kada ćeš objaviti Fibrin izdavački plan za 2018/2019?


I ja ovu informaciju iščekujem ko' ozebli sunce

EDIT: Još ako bude ponešto od Trilla i Segure

Edited by - Korg on 21/07/2017 10:23:19
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/07/2017 : 10:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam još, trenutno sam fokusiran na ovu godinu. Izdavački plan će umnogome ovisiti o tome kako ćemo prebroditi 2017.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/07/2017 : 12:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Ko kaže da se Markos ućutao?

http://lupiga.com/intervjui/intervju-sa-hrvatskim-strip-junakom-markom-sunjicem



Oldican, tek sada procitao

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/07/2017 : 20:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Dal postoje šanse da Fibra produži akciju i nakon 1.8.?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/07/2017 : 20:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Dal postoje šanse da Fibra produži akciju i nakon 1.8.?



Lijepo pitanje, ali trzisno ne bi imalo smisla. A cak i da ima sanse, pobogu, pitaj ga na pm? :)
A ne da ljudi, including me, krenu kalkulirati :)
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/07/2017 : 20:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Lijepo pitanje, ali trzisno ne bi imalo smisla.




There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/07/2017 : 20:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Mrkva

Lijepo pitanje, ali trzisno ne bi imalo smisla.







Pa gle, o ekonomiji znam samo onoliko koliko sam naucila na razrednim ispitima bivsih ucenika, ali snizenja smiju trajati oko 60 dana? Postoji neki rok kad se snizenje pocne pretvarati u redovitu cijenu?
Nova izdanja onda ne bi ni dozivjela standardnu cijenu jer Interliber i nije tako daleko, sto znaci da bi tu ispusile iskljucivo striparnice - a zasto bi onda uopce drazela Fibru poslije 2.8., osim zbog dobrih odnosa sa Sunjicem?

To su samo neke moje misli ovako na prvu, slobodno me ospori.

EDIT: malo sam pod cugom, a drustvo dosadno. Ne "drazela", nego "drzala".

Edited by - Mrkva on 21/07/2017 20:16:09
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/07/2017 : 21:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, akcija završava 1.8.

Trouble will find me
Go to Top of Page

pencil
Starting Member

4 Posts

Member since 08/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 22:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pencil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Mrkva

Lijepo pitanje, ali trzisno ne bi imalo smisla.







Pa gle, o ekonomiji znam samo onoliko koliko sam naucila na razrednim ispitima bivsih ucenika, ali snizenja smiju trajati oko 60 dana? Postoji neki rok kad se snizenje pocne pretvarati u redovitu cijenu?
Nova izdanja onda ne bi ni dozivjela standardnu cijenu jer Interliber i nije tako daleko, sto znaci da bi tu ispusile iskljucivo striparnice - a zasto bi onda uopce drazela Fibru poslije 2.8., osim zbog dobrih odnosa sa Sunjicem?

To su samo neke moje misli ovako na prvu, slobodno me ospori.

EDIT: malo sam pod cugom, a drustvo dosadno. Ne "drazela", nego "drzala".



Ti to zoveš striparnice? Dvije u Zagrebu. Kolika je ono kod njih cijena stripova žblj očuvanih? Pa maksimalna moguća. Pogotova ova u Preradovićevoj. Njima prvo treba tečaj iz kulturnog ponašanja, a tek onda možemo govoriti o kupnji stripova. Rađe naručivati stripove direktno od Fibre (po punoj cijeni) ili SA/Ludens/Bookgloba webshopa. Premda ovi zadnji, po običaju moraju poraditi na jednostavnosti i dostupnosti svojih izdanja.

Edited by - pencil on 21/07/2017 22:09:56
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/07/2017 : 23:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
stigli su mi pre neki dan Moć nevinih,Orhideja i Kraj epohe;ajde Kozi ko Kozi,ko ga voli vidi se da će i ovde dobiti ono pravo;Moć nevinih deluje prejebeno,pozajmio sam ga prijatelju koji kaže da ga je prosto progutao i da strip otkida - ali kako izgleda Kraj epohe,pa to je nešto neverovatno;ne znam da li je u pitanju papir ili šta već,ali Bilal deluje im-pre-si-vno!!!Sad tek vidim kakva je bila blasfemija onaj Profilov album Falangi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/07/2017 23:04:11
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/07/2017 : 00:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

stigli su mi pre neki dan Moć nevinih,Orhideja i Kraj epohe;ajde Kozi ko Kozi,ko ga voli vidi se da će i ovde dobiti ono pravo;Moć nevinih deluje prejebeno,pozajmio sam ga prijatelju koji kaže da ga je prosto progutao i da strip otkida - ali kako izgleda Kraj epohe,pa to je nešto neverovatno;ne znam da li je u pitanju papir ili šta već,ali Bilal deluje im-pre-si-vno!!!Sad tek vidim kakva je bila blasfemija onaj Profilov album Falangi.



Ili ona mala piratska Partija lova.
Vidim da ću i ja morati da nabavim ovo izdanje.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/07/2017 : 12:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pencil

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Mrkva

Lijepo pitanje, ali trzisno ne bi imalo smisla.







Pa gle, o ekonomiji znam samo onoliko koliko sam naucila na razrednim ispitima bivsih ucenika, ali snizenja smiju trajati oko 60 dana? Postoji neki rok kad se snizenje pocne pretvarati u redovitu cijenu?
Nova izdanja onda ne bi ni dozivjela standardnu cijenu jer Interliber i nije tako daleko, sto znaci da bi tu ispusile iskljucivo striparnice - a zasto bi onda uopce drazela Fibru poslije 2.8., osim zbog dobrih odnosa sa Sunjicem?

To su samo neke moje misli ovako na prvu, slobodno me ospori.

EDIT: malo sam pod cugom, a drustvo dosadno. Ne "drazela", nego "drzala".



Ti to zoveš striparnice? Dvije u Zagrebu. Kolika je ono kod njih cijena stripova žblj očuvanih? Pa maksimalna moguća. Pogotova ova u Preradovićevoj. Njima prvo treba tečaj iz kulturnog ponašanja, a tek onda možemo govoriti o kupnji stripova. Rađe naručivati stripove direktno od Fibre (po punoj cijeni) ili SA/Ludens/Bookgloba webshopa. Premda ovi zadnji, po običaju moraju poraditi na jednostavnosti i dostupnosti svojih izdanja.




Znači još uvik tamo radi ona namrgođena baba i ona dva vječno nadrkana veseljaka.
Ne ulazin tamo godima.
Prije par godina smo Jaki i ja imali raspravu na temu striparnica i priznajen da je Jaki bija u pravu. Bespotrebne su, a meni kao krajnjem kupcu samo dižu cijenu za svoju maržu. Dakle kad se sve zbroji i oduzme, meni koji iz Splita dođe par puta godišnje i ostavi recimo 1000 Kn svaki put, 200-300 Kn košta na silu procijeđeni kroz zube "dobar dan", motrenje ispod oka ka da san imbecil ili još gore lopov, lijenost da se pogleda da li nešto ima u striparnici nego se lakonski odgovori "nema".
Dakle šta ja toj striparnici plaćan 20-30%? Kakvu uslugu? Ka Monty Python. Platin 200-300 KN da me neko vriđa i da se osjećan loše.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 22/07/2017 12:14:26
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/07/2017 : 12:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Individualno je. Meni je, recimo, Zlatko Babilon postao gotovo pa obiteljski prijatelj.

A osim toga, kod njega mi je neke izdavace iz Srbije najlakse nabaviti.

Ali ok mi je i ovo vase misljenje. Otkad sam opet pocela pit redovito, osjecam se manje agresivno :)

EDIT: Oko striparnica se stvaraju krugovi, ako su te striparnice ono sto bi trebale biti. Ljudi su bitni.

Edited by - Mrkva on 22/07/2017 12:25:31
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/07/2017 : 12:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pencil




Da, većina ljudi je nezadovoljna uslugom u Stripovima na kvadrat.
I to već godinama.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/07/2017 : 12:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by pencil




Da, većina ljudi je nezadovoljna uslugom u Stripovima na kvadrat.
I to već godinama.




A svejedno posluju u plusu? A koja je "tajna rijec" koju trebas reci nepristojnim bapcima da dobijes pristup ilegalnom podrumskom restoranu s giricama?
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/07/2017 : 12:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni ja oduševljen striparnicama.
Čudna atmosfera, težak zrak, ispada da mi je ugodnije bilo kupovati u Algoritmu, nego kod njih.
Sad, to što su oni generator izdavačkih problema je druga priča koju tad nisam znao.
Daklem ni u striparnice ni u Algoritam.
Još mi je samo droga ostala, jer na burzi stripova sve manje.
Ustavri, žena me tjera u šoping na ovih plus neizmjerno, pa ću ubosti par toplih piva da lakše prebrodim noć.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/07/2017 : 12:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je SNK vrhunska striparnica.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/07/2017 : 12:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Tebi je i cedevita vrhunsko piće, tako da nisi mjerodavan.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/07/2017 : 12:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by pencil




Da, većina ljudi je nezadovoljna uslugom u Stripovima na kvadrat.
I to već godinama.




A svejedno posluju u plusu? A koja je "tajna rijec" koju trebas reci nepristojnim bapcima da dobijes pristup ilegalnom podrumskom restoranu s giricama?


Niko od nas nezna kako oni posluju niti bi nas tribalo interesirat, a i nemožeš se uvatit za poslovanje ka neki argument. I agrokor je do prije par miseci poslova fenomenalno, moja (sad već 14 dana)bivša firma isto posluje u plusu ali istovremeno nekim ljudima duguje dijelove plaća za siječanj i veljaču, ne plaća najam prostora i još 100 drugih čuda.
Nismo Švedska pa da to šta neko dobro posluje stvarno nešto i znači.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/07/2017 : 12:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
NESVRSTANI, istu stvar pričamo ;)
Nadam se da je bivšost firme dobra, a ne loša vijest za tebe.

Edited by - Mrkva on 22/07/2017 12:48:34
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/07/2017 : 12:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Cedevita od limuna jest vrhunsko piće.
Ostale su prosječne.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 22/07/2017 : 13:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by pencil




Da, većina ljudi je nezadovoljna uslugom u Stripovima na kvadrat.
I to već godinama.



A meni tek jučer ponovo us*ali, po tko zna koji put.
A toliko puta sam si rekao, nikad više ništa od njih.
I svaka dva mjeseca si kažem:
"Hajde, dajem im još jednu priliku" - samo, priliku za šta? Za razočarenje svaki puta iznova?!
Ma nema im više niti lipe od strane moje skromne malenkosti.
Od svih mogućih kiosk izdanja Zagora i Texa uzimam svaki puta najmanje po 7 do 8 primjeraka, nekad i više, pored toga najmanje po dva Dylana (sve što Ludens izdaje), Miki, "rendžer", Psdz također, po 4 do 5 Bleka....itd.
U tom smislu - živio Babilon!!!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 22/07/2017 13:08:00
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/07/2017 : 14:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

NESVRSTANI, istu stvar pričamo ;)
Nadam se da je bivšost firme dobra, a ne loša vijest za tebe.



Da ne budemo skroz off topic.
"Bivšost" je dobra za mene jer mi je nakon 17 godina bilo dosta svega pa san da otkaz, ali loša za Marka jer neće bit love za stripove.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

pencil
Starting Member

4 Posts

Member since 08/07/2017

Posted - 22/07/2017 : 16:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pencil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Znači još uvik tamo radi ona namrgođena baba i ona dva vječno nadrkana veseljaka.
Ne ulazin tamo godima.
Prije par godina smo Jaki i ja imali raspravu na temu striparnica i priznajen da je Jaki bija u pravu. Bespotrebne su, a meni kao krajnjem kupcu samo dižu cijenu za svoju maržu. Dakle kad se sve zbroji i oduzme, meni koji iz Splita dođe par puta godišnje i ostavi recimo 1000 Kn svaki put, 200-300 Kn košta na silu procijeđeni kroz zube "dobar dan", motrenje ispod oka ka da san imbecil ili još gore lopov, lijenost da se pogleda da li nešto ima u striparnici nego se lakonski odgovori "nema".
Dakle šta ja toj striparnici plaćan 20-30%? Kakvu uslugu? Ka Monty Python. Platin 200-300 KN da me neko vriđa i da se osjećan loše.



Sve si rekao. Prije ili kasnije stripofili dođu do istog zaključka.
Zbog kupovanja stripova stvarno ne moraš putovati u Zagreb. Treba naručivati direktno od izdavača, em imaju akcije, besplatna dostava na narudžbu veću od 300kn itd.
Ili nabavljati od prekupaca na sve moguće načine stripove ostalih izdavača.
A ovi nek uživaju u poslovanju s klincima i prodaji stripova po 10kn kakvi se na aukcijama ne mogu prodati za 5kn.

Edited by - pencil on 22/07/2017 16:46:44
Go to Top of Page

pencil
Starting Member

4 Posts

Member since 08/07/2017

Posted - 22/07/2017 : 16:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pencil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva
EDIT: Oko striparnica se stvaraju krugovi, ako su te striparnice ono sto bi trebale biti.


Da Mrkva, to je idealizirano razmišljanje kakvo se uči u osnovnoj školi. Relanost je snk i neplaćanje algoritma, koliko ono 500.000 kn jednom izdavaču.
Go to Top of Page
Page: of 998  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.34 seconds. Snitz Forums 2000