forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Presveto srce ( Ludak Sorbone ), pitanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 12/05/2009 : 00:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Zna li se zasto je Mebijus promenio stil u tom, trecem delu stripa? Jel ima tu neka pripovedacka fora sa dodatnim ubrzanjem radnje koja tada postaje furiozna? Mozda je tekst Hodorovskog postao sve zgusnutiji, pa je i Mebijus morao tako da crta?
Treci strip je objavljen posle duze pauze u odnosu na prva dva. Sta li je Mebius radio u tom medjuvremenu, koje stripove? Mozda je i tu odgovor. Ja sam razbijao glavu i dotle sam dosao.
Mozda ima i neko racionalno objasnjenje za to.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

Edited by - Raspucin on 16/05/2009 00:10:10

Markos
Webmaster



Croatia
29072 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2009 : 01:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Trebala su biti 4 albuma, ali su, zbog slabije prodaje valjda, 3. i 4. album spojeni u jedan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 12/05/2009 : 01:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
tretji deo knjige su ustvari premontirani i spojeni tretji i chetvrti album.
imash dokaze za to u zaboravljenim starim paginacijama koje vise u prvim kadrovima recimo strana 140,141,144 Fibrinog izdanja...
po prichama - prodaja prva dva nije bila sjajna pa je izdavach da bi smanjio gubitke i to chim pre priveo kraju pribegao tome potezu.



**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 12/05/2009 : 01:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
idi spavaj markose - radish ujutru:)pPpp
pusti nas notjne ptice da lagano skuckamo shta znamo:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 12/05/2009 : 02:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
U onom piratu je ovaj treci deo bio zasebna sveska.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 15/05/2009 : 22:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
nemogu vjerovati da se nešto tako genijalno zapravo nije prodavalo...
Izgleda da i ta Francuska nije nekaj bajna...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/05/2009 : 23:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

nemogu vjerovati da se nešto tako genijalno zapravo nije prodavalo...
Izgleda da i ta Francuska nije nekaj bajna...




"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 16/05/2009 : 00:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip definitivno nije za svakog. Kompleksan je i slojevit, narocito Ludak Sorbone. Kad krene to ludilo, vrlo brzo prestanes da se iznenadjujes i samo cepas dalje.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22211 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/05/2009 : 00:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

nemogu vjerovati da se nešto tako genijalno zapravo nije prodavalo...
Izgleda da i ta Francuska nije nekaj bajna...


To ti je slicno kao sa nekim djelima umjetnika,tek poslije nekog vremena nakon sto ostoje,postaju umjetnicka djela

Edited by - King Warrior on 16/05/2009 00:45:31
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 25/05/2009 : 21:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message  Reply with Quote
To je kob svakog popularnog umetnika kada pokuša da promeni stil.
Da je ovaj strip nacrtao Manara postao bi najveći hit.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/05/2009 : 21:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni je velika većina toga izrečena u tom stripu ili kvaziintelektualno terminološko napuhavanje ordinarnih stvari koje su jasne same po sebi ili pokušaj zaogrtanja poprilično nekvalitetnih ideja u plašt visoke teorije i znanosti. Mislim, jedno vrijeme sam dolazio u doticaj sa piscima koji su spomenuti i njihove ideje su na mene ostavile isti okus kao i ova knjiga:gorak okus.


Naravno, nekima se gorak okus sviđa.




P.S. što se tiče ludila u ovoj knjizi - pa meni je malkice zamorno.
Ludilo iz From Hella pršti blještavilom, ošine te kao grom, ispuni te idejom, a ovdje... samo blaga ljetna kiša.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 26/05/2009 : 10:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by darth-vader

nemogu vjerovati da se nešto tako genijalno zapravo nije prodavalo...
Izgleda da i ta Francuska nije nekaj bajna...







da znam kaj si priupitao, odgovorio bih ti...
pošto si zacrnio pola jedne riječi, ne znam kaj misliš :D
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 14/06/2009 : 18:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Preneseno sa:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=31530&whichpage=6


Presveto srce je jedan od rijetkih stripova koji nisam mogao iscitati do kraja. Zali boze sto Moebius traci svoj ogroman crtacki talenat na ovakve gluposti. Nidje veze.
A s obzirom da se radi o vrlo autobiografskom radu u kojem je Alain Mangel njegov fiktivni dvojnik, hipik Alejandro Jodorowsky mi je poslije ovog ostvarenja jos odvratniji nego ranije.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17686 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/10/2011 : 11:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne znam jesam li išta gluplje pročitao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20787 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2011 : 11:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ovom stripu u temi Fibrarijum dao 0 (nulu).
Po meni jedini Markosov kiks u brilijantnom izboru stripova.
Inače jako volim Žiroa, Žodoa tako-tako (Inkal&co. i Beli lama dobro, ostalo "onako")

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17686 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/10/2011 : 11:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ma dobar je on meni sav ali otkud ovo čudo naiđe... nisam se nadao...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20787 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2011 : 11:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma nije on meni loš, ali za razliku od inkala i lame, ostalo što sam čitao od njega me nije oborilo.Zabavno da, masthev ne.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 17/10/2011 : 13:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Mozda je prvi Inkal jaci od ovoga. Meni je ovaj strip jedan od najboljih iz Fibrinog kataloga. Anto, mislim da trebas da sacekas sa donosenjem konacnog suda. Nek odlezi neko vreme, pa da vidis kad ga budes citao sledeci put.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/10/2011 : 01:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
meni jako zabavan strip, živ se iscereka na neke scene...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20787 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2011 : 09:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

meni jako zabavan strip, živ se iscereka na neke scene...


Čekaj, nije valjda da ti se svideo ovaj strip?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/10/2011 09:10:29
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/10/2011 : 10:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
o da...
sve mi se čini da ovde ljudi daju previše značaja hodorovskom, pa pobogu on je zabavljač, samouki sveznadar koji diletantski prosipa svoje mudroumlje...
u inkalu mi je opterećujuć u presvetom srcu zabavan, u filmovima dosadan, u knjigama simpatičan i opet zabavan...

uostalom, ovaj strip doživljavam kao još jedno (doduše najslabije) pripovedanje o misterijama...

... i kao što je tajnu života i smrti, odnosno izidine misterije apulej opisao kroz dogodovštine svog preobraženja u magarca, da bi prošavši kroz smrt ponovo bio rođen kao čovek i to čovek koji zna "tajnu";
pekić, eleuzinske kroz čudovišan simeonov povratak u mit, smrt i rađanje kao savršenog konja, bez belega nesavršenstva...
hodorovski je tajnu života i smrti actečkih (?!?) misterija predstavio na sebi svojstven i pre svega zabavan način, kao uostalom i apulej i pekić pre njega, i on poput apuleja i simeona umire, da bi ponovo bio rođen... ovoga puta kao...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/10/2011 : 11:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni se cini da se ovaj strip svidja ljudima koji u njemu prepoznaju nesto sto su prije citali, proucavali i slicno. Bilo da se radi o psihoanalizi, filozofiji, mitologiji i slicno. Bez toga ovaj i vecina ostalih Jodo stripova nemaju smisla. Vjerojatno su zato misljenja tako oprecna.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/10/2011 : 11:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Meni se cini da se ovaj strip svidja ljudima koji u njemu prepoznaju nesto sto su prije citali, proucavali i slicno.



pa sad... svašta mogu da prepoznam u inkalu pa mi je strip i dalje žešće sranje...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/10/2011 : 11:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by Mord

Meni se cini da se ovaj strip svidja ljudima koji u njemu prepoznaju nesto sto su prije citali, proucavali i slicno.



pa sad... svašta mogu da prepoznam u inkalu pa mi je strip i dalje žešće sranje...
dakle nije samo do referenata...


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/10/2011 : 11:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ja jos uvijek nisam uspio pronaci sto je nekoga odusevilo u Inkalu. Naravno, osim crteza i toga sto je Jodo tjerao Moebiusa da crta stvarno fantasticne stvari. Meni je to i dalje slikovnica, prekrasno nacrtana, ali ipak slikovnica. Cak i svi oni tekstovi u fibrinom izdanju mi nisu nimalo razjasnili sto je tu tako dobro.

Inace, balavim po ovome stalno jer je Jodo valjda jedini autor medju autorima koje citam kojeg kritika podosta hvali a da mi uopce nije jasno radi cega.

Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/10/2011 : 11:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Ja jos uvijek nisam uspio pronaci sto je nekoga odusevilo u Inkalu. Naravno, osim crteza i toga sto je Jodo tjerao Moebiusa da crta stvarno fantasticne stvari.


slažem se u potpunosti...

quote:
Originally posted by Mord
Inace, balavim po ovome stalno jer je Jodo valjda jedini autor medju autorima koje citam kojeg kritika podosta hvali a da mi uopce nije jasno radi cega.


ma balavi koliko hoćeš... zanimljivo da su meni njegovi stripovi uglavnom metasranja (osim metabarona i srca koji su mi zabavni i ništa više) dok se njegovim fanovima srce uglavnom ne sviđa...
inače, kada sam među svojim prvim postovima šlajmarizovao hoda, umal me ne razapeše na forumu...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000