forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Picato..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 06/07/2009 : 20:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Recimo taj Bigliardo. Stvarno lijep i čist crtež, ali od mračne atmosfere nema ni "m".

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 07/07/2009 : 01:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Naravno, Picatto je jedan od 3 najbolja crtača DD-a ikad. :P
Ali posebno sada, dok "Povratak čudovišta" nije nešto..

Oho,zaziveo moj topic
Inferno@
Cista suprotnost.Meni je super u Povratku cudovista,ali sada ga ne mogu svariti nikako


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 07/07/2009 : 01:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Inferno

Naravno, Picatto je jedan od 3 najbolja crtača DD-a ikad. :P
Ali posebno sada, dok "Povratak čudovišta" nije nešto..

Oho,zaziveo moj topic
Inferno@
Cista suprotnost.Meni je super u Povratku cudovista,ali sada ga ne mogu svariti nikako



Da, zaziveo je tvoj topik na kome si pokuso da diskreditujes jednog od najboljih DD crtaca, ali kao sto vidis, ljudi znaju sta su prave stvari!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 07/07/2009 : 03:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Meni je Pikato ubedljivo najbolji, uz njega mi je u poslednje vreme Kazertano. M&G ce uvek imati mesto u mom srcu, a Brindizi je onako srednjestrujashki dobar crtezh, najprihvatljiviji za shiroki auditorijum.

Uvek sam manje voleo Fregijerija, a najmanje od svih Roija.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 07/07/2009 : 03:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@Le Samourai
Ehm, ti si vec i postavio jednu konstataciju o Pikatovom umecu..no, ovde pokusavam da se u dobroj meri slozim sa ovom drugom u vezi ovih koje nabrajas..ali, kad si vec pomenuo M&G..oni su i meni dragi, verovatno zbog onih prvih epizoda koje sam citao sa DD koji je onda bio u povoju..sada, na zalost, nalazim puno nedostataka u njihovom radu, ali su mi svejedno dragi..
Roi je po meni bio bolji u ranijim radovima, ova el grekovska faza mi se bas ne svidja nesto narocito...
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 07/07/2009 : 14:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je Roi sjajan ilustrator, ali mislim da je njegov stil malo prespecifichan i prestilizovan za "redovne" stripove. To je vishe stil koji bi trebalo vaditi iz naftalina s vremena na vreme za neku posebnu epizodu, recimo kao shto je kod Magichnog Vetra u Bedlamu legao kao kec na deset. Takodje, sjajan mi je na kolekcionarskim naslovnicama, koje su bezmalo bolje od originalnih (posebno u Vilinom periodu).
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 07/07/2009 : 15:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Meni je Roi odličan u svim fazama. Crtež mu se malo izmijenio, ali ne u onim osnovnim crtama. I dalje je nenadmašan u predstavljanju mračne i tjeskobne atmosfere u DD-u.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/07/2009 : 19:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
citam i dalje odbarane brojeve dilana , pa rekoh da se podsetim i pikatovog debija Oci zla.
Prosto je neverovatna njegova "evolucija" do ovih zadnjih epizoda.
Ok, mozda je bio prvi rad, ali oseca se taj "prisilni" rad u nekim precistim vinjetama, prevelika paznja u crtanju krupnih kadrova glavnih junaka, cistota crteza. I odjednom, bam, poneka tabla, vinjeta, koja samo nagovestava koliki se majstor krije iza olovke.
A sve se to lepo otkriva u Golkondi, Maelstromu, Sablasti u noci..., da bi elegantno dobili zavrsni fazu koja smo potvrdjuje status majstora.
Logical progression, rekao bih!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Goblin
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 09/07/2008

Posted - 12/07/2009 : 01:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Goblin a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Piccato, nije najbolji, nekad ga nisam voleo uopste, meni je ipak za Dylana Roi nezamnejiv, jos od prastare Anne Never, preko Dzekila i Mefista...
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 12/07/2009 : 21:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Roi je i meni nezamenljiv, mad mislim da bi se Della Monica sjajno snasao u Dilanu...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/01/2010 : 01:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je medju 5 najboljih DD crtaca
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 12/01/2010 : 01:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
ne

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 12/01/2010 : 08:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Sta mislite kako sam glasao?
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 12/01/2010 : 12:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Cuj,sranje?!?!

Pa Luigi Piccatto.Mogu samo da izjavim da ako je neko crtao epizode kao sto su: Povratak Monstruma,Izmedju zivota i smrti,Njujork Njujork (idiotskog li prevoda epizode),Golkonda,Maelstrom,Titanik,Porodica Milford,Carobni frulas,Preko praga, i nekoliko specijala od kojih i fenomenalni Izbor....moze da se nadje u dilanovih top 3 crtaca.Bar po meni.Rame uz rame sa Frehierijem i Cossuom.

Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/01/2010 : 13:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada
....Rame uz rame sa Frehierijem i Cossuom.



Cuj pa ovo?!Koja blasfemija!
Ma kakav Kozu i Fregijeri da idu u isti kos sa Pikatom?! Ne mogu ni vodu da mu donesu!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 12/01/2010 : 13:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by mrmada
....Rame uz rame sa Frehierijem i Cossuom.



Cuj pa ovo?!Koja blasfemija!
Ma kakav Kozu i Fregijeri da idu u isti kos sa Pikatom?! Ne mogu ni vodu da mu donesu!


Samo sam brojao minute kad ces da se javis


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 12/01/2010 : 13:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
To je stvar ukusa.Svako ima top nekoliko svojih crtaca.Meni najvise leze ova trojica (cak Cossu najvise).Jeste da ne mogu da idu u isti kos,ali ne zato sto su mnogo losiji od Picatta vec zato sto svako ima razlicit stil crtanja.

Ne mozemo ni kad govorimo o mister nou da u isti kos stavimo Disa i Maraffu:Potpuno su im razliciti stilovi crtanja.Al meni se svidjaju oba.Al necu da raspravljam vise jerbo skrenusmo sa teme.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2010 : 13:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
uh, pa cossu i freghieri su kata-fakhagha-strofa
uz coppolu trojac iz pakla
na žalost, freghieri puno crta... očito se mnogima sviđa taj njegov sladunjavi crtež. mene je on oduvijek podsjećao na nešto slatkasto, ali ne ono poželjno i fino slatko, nego neku grotesku slatkog, trenutak kada je slatko prezasićeno i prelazi u neku odvratnost
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2010 : 14:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
piccatto, casertano, u posljednje vrijeme mi se sviđa dall'agnol (čak i u bijeloj fazi), M&G su mi uvijek bili dragi, posebno u nekim epizodama recimo Posljednji uštap (iako su u maxijima pretjerani, dosadni kad ih je na 300 strana)
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 12/01/2010 : 14:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Ajd jeste freghieri slatkast i svi mu likovi deluju uzasno mlado i precizno,no meni se to u mnogim stripovima bas svidja.
Al sta kod Cossua toliko ne valja pa ga veliki broj pljuje,ne razumem.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/01/2010 : 15:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada


Al sta kod Cossua toliko ne valja pa ga veliki broj pljuje,ne razumem.



Crtež mu je opterećen krutim, tvrdim linijama te samim time beživotan, dapače ubitačno trom, bez osjećaja za polet, prostor i emocije. Primjerice, Kasertano svojim živahnim i laganim pokretima kista pokretima vješto dočarava ugođaj, kao surfer na valovima, dok se Kozu neuspješno gaca kroz duboko nepreglednu močvaru.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 12/01/2010 : 15:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Sta mislite kako sam glasao?

Uzdrzano,s obzirom da taj izdajnik nikad nije crt'o Duha sas sekirce?
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7889 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 12/01/2010 : 15:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
picato je zlato za d.doga.pored stana i roi-a,jedini picato docarava atmosferu kakva prilici stripu d.dog.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 12/01/2010 : 18:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
vidim da je nekima ultra-dobar , a nekim katastrofa. Što se mene tiće, meni je negdje između ; prvi radovi su mu bili dobri ; oni iz devedesetih prava katastrofa , a ovi iz ovog stoljća nisu ni loši

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 12/01/2010 : 19:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Pikato je faca, crtač sa svojim stilom, hrabar, ume da iznenadi.
Fregieri profesionalac čiji je crtež utkan u mitologiju DD-a, brzo radi, i zbog toga je šteta što je predvidljiv, često sa sličnim rešenjima za različite situacije.
Roi, takodje pravi Dilanov trademark, serijal nezamisliv bez njega, neke epizode takodje, dok mu neke druge i nisu tako legle.
Brindisi- zanatlija, i to odličan, da doda crtežu malo Pikatove magije bio bi car!
I još da je Kazertano ostao onaj stari Kazertano, sa onom slobodnom linijom i dinamikom koja iz nje proističe...
Ova ekipa plus Stano i jasno je zašto je Dilan toliko čitan! Na stranu scenaristi!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000