forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Picato..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/05/2009 : 19:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je mari katastrofalan!
trebalo mi je tjedan dana da pročitam phoenix

nikola, nikola...



Uf, meni je Phoenix fenomenalno nacrtan strip... Jednom kad se riješiš potrebe za hiperrealizmom u stripu, moći ćeš uživati u takvom crtežu... I meni je bio bezveze kad sam imao 14 godina... Ali kad sam ga pročitao iza dvadesete, ostao sam paf... Ono, doslovno se naježim dok čitam... Atmosfera predobra... Tu je Mari bio inspiriran pričom, i mislim da bi malo tko tako odradio strip... Dylanove, te pogotovo Lullabyne oči, su nacrtane tako dobro i jednostavno, da ti se učini da su likovi živi, sa stvarnim problemima i patnjom... Kasnije se neznatno pokvario, no i dalje vrlo dobar...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 21:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

quote:
Originally posted by docA

@Rick

Polako, Rick..ne branis doktorsku disertaciju na temu D.D crtaca..[;)
SVAKA CAST! Sve sto treba - rekao si!



Drago mi je ako delimo mišljenje, profesore.
Pratim ovu temu od početka, i bilo je zanimljivih konstatacija, al` ja ne stigoh da se priključim sve do malopre.





Al' kad ga novinar napise - NAPISANO JE!

Naravno da delimo misljenje! Eto, ti si lapo uzeo..i elaborirao kompletnu temu..sve obuhvaceno koncizno, sa svim krucijalnim elementima..za eksplikaciju aplicirane teme..

Rick, mi (juzna puga)pravimo neke dogovore u vezi predstojeceg sajma u Bg.
Isli bi u subotu posto je neradni dan, pa ako si zainteresovan javi se na PM da konstruisemo moguce opcije odlaska...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/05/2009 : 21:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ko je picato
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
265 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 15/05/2009 : 22:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je najjači argument kritičara Chiarolle i Piccatta taj što njihovi glavni junaci ne liče na sebe.Baš mene boli briga kako su nacrtana lica zagora i dylana, meni je to najmanje važno.Piccatto je izvrstan crtač,vrsni,zna stvoriti pravu horror-atmosferu,ima detaljan crtež,zna crtati emocije,čudovišta.I meni je napočetku smetalo što Dylan izgleda kao da su mu prolili kantu vode na glavu, ali nakon 5,6 brojeva sam se naviknuo.

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita

Edited by - Andrey on 15/05/2009 22:17:44
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 15/05/2009 : 23:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zorglub

Nisam pročitao mnogo epizoda, ali su najbolji dojam kod mene ostavili baš Picatto i Roi. Volim raznolikost crteža, kada bi svi crtali slično bilo bi dosadno, ali mi najmanje leži Freghieri. Totalno neadekvatan crtež za ovu vrstu stripa, sve devojke liče jedan na drugu, a Dylan kao da je nastao po uzoru na Marlona Branda, a ne na Everetta.



Slažem se s tobom u vezi Freghierija. Crtež mu je dosta čist i savršen, svaka je dlaka na svom mjestu, tako da mi nikako ne odgovaraju krupni kadrovi lica koja on crta, pogotovo oči. Crta ih tako kristalno čiste, a lica su također presavršena, k'o da su svi manekeni...
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 23:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

quote:
Originally posted by zorglub

Nisam pročitao mnogo epizoda, ali su najbolji dojam kod mene ostavili baš Picatto i Roi. Volim raznolikost crteža, kada bi svi crtali slično bilo bi dosadno, ali mi najmanje leži Freghieri. Totalno neadekvatan crtež za ovu vrstu stripa, sve devojke liče jedan na drugu, a Dylan kao da je nastao po uzoru na Marlona Branda, a ne na Everetta.



Slažem se s tobom u vezi Freghierija. Crtež mu je dosta čist i savršen, svaka je dlaka na svom mjestu, tako da mi nikako ne odgovaraju krupni kadrovi lica koja on crta, pogotovo oči. Crta ih tako kristalno čiste, a lica su također presavršena, k'o da su svi manekeni...


Od Piccatta - do maratonskih analiza svih mogucih crtaca!

Nije da nisi u pravu, zaista su malo fancy faces likovi koje crta..
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 16/05/2009 : 12:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Nije mi se svidelo kada je Pikato promenio stil pre par godina, no navikao sam se...i dalje jedan od boljih DD crtaca.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/05/2009 : 13:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
eh, to je bila ljubav na prvo citanje koja eto traje vec 20 godina :)
sarm, to je kljucna rec koju je upottrebio rick, jednostavno njegove table odisu sarmom cak i kad su u pitanju i najgrotesknije scene. a upravo u takvim pricama je on briljantan: golkonda, cagliostro, zavesa pada... pa sve do novih epizoda. ovde je promena sasvim pristojna (za razliku od caertana ciju promenu nikako ne mogu da prebolim :/ )
sve u svemu, uvek je radost plus kad on crta, ma kakva tres epizoda bila, sto je naravno retkost, zna se kome ide sranje na odradu!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 17/05/2009 : 13:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
Prvi susret sa očima zla...kasnije mi nije baš prijao...solidan
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/05/2009 : 08:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Evo, sinoc procitao spec Snovi i Gruco dodatak Horrorpoppin'. Pa dali mozete zamisliti ikog drugog da to izvede osim Piccatta? Savrseno je skontao Scalvija i celu ideju Gruco dodataka.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 18/05/2009 : 17:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Piccato mi je bez trunčice sumnje najlošiji crtač DD-a. Za usporedbu, najdraži su mi Brindsi i Roi, a Marija naprosto obožavam (no više zbog rada u NN-u).

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/05/2009 : 17:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Piccato mi je bez trunčice sumnje najlošiji crtač DD-a. Za usporedbu, najdraži su mi Brindsi i Roi, a Marija naprosto obožavam (no više zbog rada u NN-u).


Slažem se.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 18/05/2009 : 17:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Piccato mi je bez trunčice sumnje najlošiji crtač DD-a. Za usporedbu, najdraži su mi Brindsi i Roi, a Marija naprosto obožavam (no više zbog rada u NN-u).



Nije mi jasno kako ti se ne sviđa Piccatto, a Mari ti je Ok. Njih dvojica imaju sličan crtež, s tim da Mari među ostalog ima deblje pokrete tušem...

Edited by - Panon on 18/05/2009 17:41:42
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 18/05/2009 : 22:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by SenG

Piccato mi je bez trunčice sumnje najlošiji crtač DD-a. Za usporedbu, najdraži su mi Brindsi i Roi, a Marija naprosto obožavam (no više zbog rada u NN-u).


Slažem se.

Najzad neko pametan,i to ne jedan vec dvoje
Mada se ne slazem sa Marijem,on mi je u istim kosem kao i pomenuti Picato...


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 18/05/2009 : 23:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by SenG

Piccato mi je bez trunčice sumnje najlošiji crtač DD-a. Za usporedbu, najdraži su mi Brindsi i Roi, a Marija naprosto obožavam (no više zbog rada u NN-u).


Slažem se.

Najzad neko pametan,i to ne jedan vec dvoje
Mada se ne slazem sa Marijem,on mi je u istim kosem kao i pomenuti Picato...



Koje je to dvoje? S kim kazes da se ne slazes?..u cemu se to ne slazete
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 19/05/2009 : 10:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Ne svidja mi se, bas sam nedavno procitao Carobnog Frulasa i u par vinjeta je covek nacrtao Dylana strasnije od bilo kog cudovista koje je ikad nacrtao Roi:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/05/2009 : 23:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Picato je majstor.

Ne procenjuje se kvalitet crtača po tome koliko junak liči na sebe - u prevodu: na likovnu kreaciju koja je prva ili najčešća. (ovo bi mogli da shvate i ljubitelji Zagora)

Svaki crtač ima svoj stil i svoju viziju.

Flaš Gordon, Betmen, Piter Parker - od različitih crtača se prilično razlikuju. U tome je i draž.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 21/05/2009 : 00:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ducko


Mislim da bas ta razlicitost medju crtacima daje Dylanu onaj smek koji ima, na primer Tex

Tako je i sa autorima. Ne bi bilo dobro da sve epizode radi jedan autor pa makar on bio i Tiziano Sclavi, Paola Barbato, Michele Medda, Claudio Chiaverotti, Pasquale Ruju, Tito Faraci, Giuseppe De Nardo, Luigi Mignacco . . .

Medjutim, zajedno cine uigran tim i svojom razlicitoscu iznova osvezavaju naseg junaka


Lepo si rekao sve.Odlican zakljucak.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 21/05/2009 : 00:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Picato je majstor.

Ne procenjuje se kvalitet crtača po tome koliko junak liči na sebe - u prevodu: na likovnu kreaciju koja je prva ili najčešća. (ovo bi mogli da shvate i ljubitelji Zagora)

Svaki crtač ima svoj stil i svoju viziju.

Flaš Gordon, Betmen, Piter Parker - od različitih crtača se prilično razlikuju. U tome je i draž.


Ovde se raspravlja o Italijanu i Italijanima..

I ti govoris pametne stvari!

Edited by - docA on 21/05/2009 00:40:37
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 21/05/2009 : 20:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Picato je majstor.

Ne procenjuje se kvalitet crtača po tome koliko junak liči na sebe - u prevodu: na likovnu kreaciju koja je prva ili najčešća. (ovo bi mogli da shvate i ljubitelji Zagora)

Svaki crtač ima svoj stil i svoju viziju.

Flaš Gordon, Betmen, Piter Parker - od različitih crtača se prilično razlikuju. U tome je i draž.



Ja sam sklon da procenim kvalitete nekih crtaca po tome koliko junak ne lici na sebe, jer sto vise ne lici na sebe, to mi je lakse da zaboravim, koji je to junak koga citam i lakse mi je da ocenim strip obzirom na njegov pravi kvalitet, a ne uzimajuci u obzir takve sitnice kao sto je crtez.

P.S. A sto se tice ovih superheroja mozes li mi objasniti u cemu je draz jer nikako da prebrodim ono inicijalno gadjenje koje u meni izazivaju i pocnem da ih citam

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/07/2009 : 19:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
posto ponovo procitah Otkucaje vremena, imam par reci za vas.
u stvari necu nista da kazem :)
mhejl, si citao ovu epizodu? a? :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/07/2009 : 20:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Već si rekao na onom drugom topiku
i potpuno se slažem sa tobom
U rangu sa onim drugim ostvarenjem tandema Piccatto-Medda : Tamnica od papira

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 06/07/2009 : 20:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Naravno, Picatto je jedan od 3 najbolja crtača DD-a ikad. :P
Ali posebno sada, dok "Povratak čudovišta" nije nešto..

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 06/07/2009 : 20:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message  Reply with Quote
Ja sam itekako volio Picattovu početničku "čistunsku" fazu "mekog" crteža koju je prezentirao u svojim prvim radovima, te mi ostade skoro pa ne prežaljena do današnjih dana. ;) Ne smeta meni njegov crtež onakav kakav je danas, ta grubost dotičnoga, ali brate, pa zašto konstatno crta tog Dylana kao nekog narkića? ;)
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 06/07/2009 : 20:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
E, da, ona igličasta figura, spljošteni čeoni dio lubanje i upale oči..
Ha, ima i to neke svoje pozitivne stvari. Ako se mene pita, to još više doprinosi mračnom ugođaju i potpuno je u skladu s ostalim elementima crteža .

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000