forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Picato..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 14/05/2009 : 22:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Kad otvoris i pocnes citati strip,najvaznije je-ko je glavni junak.
Ovde pricamo o DD,i ne moze strip ,tj crtez biti dobar ako ti ne mozes prepoznati glavnog junaka.
Posle vise od 300 procitanih DD kazem da je medju najgorima Picato.
Vi ste se uhvatili te za atmosferu,te za nacin crtanja,te za ovo te za ono
MA DILANA ON NE ZNA DA NACRTA,CRTA GA KO NEKOG 17TOGODISNJEG ROKERA SA SHISHKE DO USTA, i MAJMUNSKA USTA
I DZABA MU I ATMOSFERA ,I STIL I SVE KAD ON ONO GLAVNO(TJ JUNAKA) LOSE NACRTA.
Tacka


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 14/05/2009 : 23:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

Kad otvoris i pocnes citati strip,najvaznije je-ko je glavni junak.
Ovde pricamo o DD,i ne moze strip ,tj crtez biti dobar ako ti ne mozes prepoznati glavnog junaka.
Posle vise od 300 procitanih DD kazem da je medju najgorima Picato.
Vi ste se uhvatili te za atmosferu,te za nacin crtanja,te za ovo te za ono
MA DILANA ON NE ZNA DA NACRTA,CRTA GA KO NEKOG 17TOGODISNJEG ROKERA SA SHISHKE DO USTA, i MAJMUNSKA USTA
I DZABA MU I ATMOSFERA ,I STIL I SVE KAD ON ONO GLAVNO(TJ JUNAKA) LOSE NACRTA.
Tacka


Ovoga puta se slazem sa Elfakom. Prvo gl. junak, pa ostalo.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 14/05/2009 : 23:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by elfak nish

Kad otvoris i pocnes citati strip,najvaznije je-ko je glavni junak.
Ovde pricamo o DD,i ne moze strip ,tj crtez biti dobar ako ti ne mozes prepoznati glavnog junaka.
Posle vise od 300 procitanih DD kazem da je medju najgorima Picato.
Vi ste se uhvatili te za atmosferu,te za nacin crtanja,te za ovo te za ono
MA DILANA ON NE ZNA DA NACRTA,CRTA GA KO NEKOG 17TOGODISNJEG ROKERA SA SHISHKE DO USTA, i MAJMUNSKA USTA
I DZABA MU I ATMOSFERA ,I STIL I SVE KAD ON ONO GLAVNO(TJ JUNAKA) LOSE NACRTA.
Tacka


Ovoga puta se slazem sa Elfakom. Prvo gl. junak, pa ostalo.

Najzad neko krsvetan (Lele sto se sd zakopa)


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/05/2009 : 23:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

Kad otvoris i pocnes citati strip,najvaznije je-ko je glavni junak.
Ovde pricamo o DD,i ne moze strip ,tj crtez biti dobar ako ti ne mozes prepoznati glavnog junaka.
Posle vise od 300 procitanih DD kazem da je medju najgorima Picato.
Vi ste se uhvatili te za atmosferu,te za nacin crtanja,te za ovo te za ono
MA DILANA ON NE ZNA DA NACRTA,CRTA GA KO NEKOG 17TOGODISNJEG ROKERA SA SHISHKE DO USTA, i MAJMUNSKA USTA
I DZABA MU I ATMOSFERA ,I STIL I SVE KAD ON ONO GLAVNO(TJ JUNAKA) LOSE NACRTA.
Tacka



Ako cemo tako..onda je pravi lik Dylana Doga onaj sto ga je nacrtao C.Villa (zasnovan na R.Everetu) njegov tvorac po Sclavijevim instrukcijama..
Da li mozda mislis da je Roi maestralan u prikazbi lika DD?(znam da njega volis)..e pa nije stopostotno ni on uspesan! Previse mi vremena treba za razne argumente (tesko je to ciniti bez analize neke slicice), za demante na tvoja razmisljanja..i koliko tebi paradoksalno zvucalo..ja kazem: Piccattov Dylan - pravi Dylan!

A kako si to ti procitao 300 Dylana??? Jer znas koliko broji regularna serija..ma, da..to si ti figurativno rekao..o, ti.. elefako opasni..
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 14/05/2009 : 23:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by elfak nish

Kad otvoris i pocnes citati strip,najvaznije je-ko je glavni junak.
Ovde pricamo o DD,i ne moze strip ,tj crtez biti dobar ako ti ne mozes prepoznati glavnog junaka.
Posle vise od 300 procitanih DD kazem da je medju najgorima Picato.
Vi ste se uhvatili te za atmosferu,te za nacin crtanja,te za ovo te za ono
MA DILANA ON NE ZNA DA NACRTA,CRTA GA KO NEKOG 17TOGODISNJEG ROKERA SA SHISHKE DO USTA, i MAJMUNSKA USTA
I DZABA MU I ATMOSFERA ,I STIL I SVE KAD ON ONO GLAVNO(TJ JUNAKA) LOSE NACRTA.
Tacka



Ako cemo tako..onda je pravi lik Dylana Doga onaj sto ga je nacrtao C.Villa (zasnovan na R.Everetu) njegov tvorac po Sclavijevim instrukcijama..
Da li mozda mislis da je Roi maestralan u prikazbi lika DD?(znam da njega volis)..e pa nije stopostotno ni on uspesan! Previse mi vremena treba za razne argumente (tesko je to ciniti bez analize neke slicice), za demante na tvoja razmisljanja..i koliko tebi paradoksalno zvucalo..ja kazem: Piccattov Dylan - pravi Dylan!

A kako si to ti procitao 300 Dylana??? Jer znas koliko broji regularna serija..ma, da..to si ti figurativno rekao..o, ti.. elefako opasni..

Roijev Dilan nema siske,i Roija nemoj porediti sa Picatom jer je za njega otac(vidi zs 27)
Nista kod mene nije figurativno.Posto vidim da ne citas mnogo DD,da ti kazem da postoje specijalci,almanasi straha,maxiji,giganti,superbukovi......
Pa kad se sve skupi sigurno ima 300


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/05/2009 : 23:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish
Roijev Dilan nema siske,i Roija nemoj porediti sa Picatom jer je za njega otac(vidi zs 27)
Nista kod mene nije figurativno.Posto vidim da ne citas mnogo DD,da ti kazem da postoje specijalci,almanasi straha,maxiji,giganti,superbukovi......
Pa kad se sve skupi sigurno ima 300



1.Napisi SHISHKE..ljudi ce pogresno da te shvate..
2.Maliciju povodom mog citanja DD ne mogu da shvatim, zato u prilogu dostavljam ove dve fotografije..





..pukla mi je baterija na fotoaparatu.. pa nisam mogao da fotografisem jos jedan zasebni kompletan "Dnevnik" ocuvan za 4+

Edited by - docA on 14/05/2009 23:48:04
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 14/05/2009 : 23:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Maliciju povodom mog citanja DD ne mogu da shvatim, zato u prilogu dostavljam ove dve fotografije..
....................................................................
..pukla mi je baterija na fotoaparatu.. pa nisam mogao da fotografisem jos jedan zasebni kompletan "Dnevnik" ocuvan za 4+




Slucaj resen. Znaci Doco ... ti bas citas Dilana i kapiras da je Piccatto OK

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/05/2009 : 23:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Prvo, Villa:

Promotri dobro ovog Dylana, pošto je (valjda) prvi i služit će za usporedbu s drugima...

Stano:

Po meni pravi Dylan, paše mi više od Villinog i dosta je sličniji Everettu nego Villin...

Roi (u ranijoj fazi):

Frizura krš, lice nije Dylanovo, po čemu to onda on 'pogađa' junaka, a Piccatto ne?

Freghieri:

Po čemu tek on crta pravog Dylana, totalno različito od ostalih...

Casertano:

Opet drukčiji Dylan...

Piccatto:

Od svih gore prikazanih, ovaj je još i najsličniji Stanovom...

Brindisi:

Opet različito...

Cossu:

Opet drukčije...

Što je svrha svega ovoga? Nitko ne crta Dylana isto! Ako ćemo gledati samo po tom kriteriju, onda je Coppola rame uz rame sa Stanom, jer crta istog Dylana!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 15/05/2009 : 00:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
stavi Picatovog Dilana (lice) iz Carobnog frulasa ili 2 zivota drim,ili noviji.
reko sam:za stare radove kapa dole,za nove
Mene je ODUSEVIO u ruzicastom zecu ,ali ovaj novi DIlan sa SHISHKE(Vidi docO) nema veze


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/05/2009 : 00:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ovo je taj novi Piccatto, i ne vidim što mu fali:

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 15/05/2009 : 00:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Cesalj da skloni shishke :-) :-) :-)
ovako mu plus i idu u oci :-)


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 00:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@Beva
Stano je najjaci crtac DD.

Stanov DD sa fotografije koju si postavio je po direktnom uzoru na Egona Schielea, slikara austrijanca, secesionistickog pravca..
U startu je Stano znao na koga treba da se ugleda...

Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 00:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
..najmanje volim Cossua...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/05/2009 : 00:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

..najmanje volim Cossua...



Cossu izgleda kao da crta na silu, bez imalo smisla i talenta... Prva stvar koja mi upada u oči su ogromne potkoljenice njegovih likova, potom odvratna lica, pa općenito stil...

Stano je umjetnik... Ali izgleda da nije za širu publiku...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/05/2009 : 00:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Cossuov Dylan ni ne liči na čovjeka a kamo još i na Dylana

Freghieri je bio dosta solidan po pitanju Dylana u svojoj prvoj fazi ( Dogodilo se sutra - Armagedon )

Ne znam što si se toliko zakačio za te šiške ? pa gotovo svi ih crtaju .... Inače možda malo baca Dylan u Piccattovoj izvedbi na emoa , ali baš zato što Barbatovica cilja na emocije često je surađivala baš sa njim ( Sjeme ludila, Izbor,.....)

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 00:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

Cesalj da skloni shishke :-) :-) :-)
ovako mu plus i idu u oci :-)



Angela Stana volis, to znam..ajd' sad mi reci.. sta o ovome mozes reci?
Doktor ksabaras ili Zora zivih mrtvaca..prvi strip o Dylanu Dogu..a i kasnije to nije mnogo promenio...




...i kod njega su naglasene SHISHKE na Dylanovom portretu...

Edited by - docA on 15/05/2009 00:37:14
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 15/05/2009 : 01:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Cossuov Dylan ni ne liči na čovjeka a kamo još i na Dylana


Cossu mi nije jasan: ostale likove relativno solidno nacrta, jedino mu Dylan ispadne sranje...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 15/05/2009 : 01:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
I meni je izgled glavnog i sporednih junaka bitniji od ostalih stvari vezanih za crtež. Kada kupim DD-a hoću da u stripu vidim Dilana Doga, a ne nekog lika koji se samo oblači isto kao Dilan. To me posebno nervira kod Roi-a(a tek Gručo sa onim rogovima i belim odelom). Pravi i Dilan kakvog najviše volim da vidim je Villin sa onih prvih 40-ak naslovnica. Od ostalih da spomenem Montanarija i Grasanija, njihov Dilan mi je takođe oke.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 15/05/2009 : 01:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
A ja baš volim vidjeti različite verzije Dylana. Uopće mi ne smetaju različite Dylanove face.
Ipak, jedini put kad nisam prepoznao Dylana je kad sam čitao Hijenu, prvi put sam se susreo sa Tacconijevim crtežon - i čim nisam otprve prepoznao Dylana, shvatio sam da je crtač katastrofalan
Nikako mi se ne sviđa Tacconijev crtež, pogotovo za Dylana. Zanimljivo, ali u Nickovom almanahu mi i nije toliko smetao...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 15/05/2009 : 01:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Evo, baš sad bacio pogled na Hijenu i jeste Dilan katastrofa nacrtan. Ali mi se zato sviđa kako crta ženske likove.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/05/2009 : 12:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je mari katastrofalan!
trebalo mi je tjedan dana da pročitam phoenix

nikola, nikola...
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 15/05/2009 : 17:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
docA+ docina kolekcija D.D.= LEGENDA!

Poštujem sve crtače u Dilanovom stafu (nije lako preuzeti tu odgovornost). Moji utisci o svakom od njih vremenom su se menjali (manje ili više). Unapred se izvinjavam na mogućoj preopširnosti, ali svi pomenuti crtači je zaslužuju, više od uzgrednih pohvala i kritika.

Mari- crtač kakav je potreban Dilanovom stafu; sklon rešenjima koja zaobilaze termin stilizacije i podvode se pod rutinu; dinamičan crtež pogodniji za priče sa puno akcije; linija sklona promenama; likovi autentični; koketira sa grotesknim onda kada je to potrebno.

Casertano- njegov Dilan nije tragična figura sam po sebi, on se izgradjuje tokom epizode; ekpresivnost Dilanovih stanja često baca u senku ostale protagoniste; sklon detaljisanju, eksperimentisanju (često krajnje nepotrebno), crtež mu se kreće u rasponu od jasne, gotovo "milacovske" linije, sve do "korbenovske" opterećenosti teksturom i karikiranjem kao refleksijom stanja lika.

Freghieri- precizan i konzistentan do neshvatljivosti; realističan crtež retko je propraćen neadekvatnom i opterećujućom pozadinom; njegov Dilan, tretiran danas kao jedan klasičnih, jeste Dilan koji održava serijal u vrhu, iako meni ovaj Dilan na mahove deluje statično, zbunjeno, sistematično, suviše nalik svom prijatelju Martiju (a neretko i devojkama koje muva i spašava); ipak, Freghieri je jedan od crtača u bonelijevom stafu sa najraznovrsnijim kadriranjem,

Roi- kada bi u postavku table, a i kadar za sebe, jasno definisao dinamiku, pomislio bih da su ga genetski usavršavali za rad na Dilanu;
mislim da svojim manirizmom prečesto zaobilazi portretisanje likova (neretko na štetu priče);

Piccatto- kao što docA reče- majstorska, kroki stilizacija; Dilanov lik oslikava momenat priče, svi ostali likovi lako izazivaju simpatiju, antipatiju i empatiju; crtež ume da oscilira u toku samo jedne priče; uz sav šarm koji mu crtež poseduje to je gotovo neprimetno;

Brindisi- na momente klasičan, i to na dobar način; realizam bez manirizma; potreban Dilanu za regrutovanje novih čitalaca sklonih ispoliranosti crteža; sve u svemu- odličan (radio na nekim od kultnih epizoda);

Cosu- standardan, nažalost i neubedljiv;

Stano- crtež Stana= Dilan Dog












"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 17:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@Rick

Polako, Rick..ne branis doktorsku disertaciju na temu D.D crtaca..[;)
SVAKA CAST! Sve sto treba - rekao si!
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 15/05/2009 : 17:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

@Rick

Polako, Rick..ne branis doktorsku disertaciju na temu D.D crtaca..[;)
SVAKA CAST! Sve sto treba - rekao si!



Drago mi je ako delimo mišljenje, profesore.
Pratim ovu temu od početka, i bilo je zanimljivih konstatacija, al` ja ne stigoh da se priključim sve do malopre.


"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 18:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Rick je baš elaborirao na temu, ali da i ja kažem svoj sud.
Nisam pročitao mnogo epizoda, ali su najbolji dojam kod mene ostavili baš Picatto i Roi. Volim raznolikost crteža, kada bi svi crtali slično bilo bi dosadno, ali mi najmanje leži Freghieri. Totalno neadekvatan crtež za ovu vrstu stripa, sve devojke liče jedan na drugu, a Dylan kao da je nastao po uzoru na Marlona Branda, a ne na Everetta.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000