forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Veseli Četvrtak - Biblioteka Albumi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/08/2009 : 10:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ajoj gadosti od crteza...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7893 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 12/08/2009 : 13:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
pored hiljade i hiljade extra strip albuma,v.c se bas uhvatio za ovaj?
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 12/08/2009 : 13:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
... Bravo za album, to ce biti drugo pametno izdanje od VC (samo DD priznajem)...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 12/08/2009 13:26:49
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/08/2009 : 14:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nije los crtez, u duhu je same exuperijeve knjige
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 12/08/2009 : 21:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

sretan sam za sve koje to zanima, mene na žalost nimalo...
može bit priča vrhunska ali crtež brate...



Zasto samo kruti bonellijevci uvek kukaju kad crtez nije realistican??????

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 12/08/2009 : 22:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Crtež je ogavan.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 13/08/2009 : 01:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

quote:
Originally posted by teller

sretan sam za sve koje to zanima, mene na žalost nimalo...
može bit priča vrhunska ali crtež brate...



Zasto samo kruti bonellijevci uvek kukaju kad crtez nije realistican??????



A kakav ti se čini scenarij ? Jer sasvim moguče je, da je odličan (ADSE je izvrstan scenarista) iako ti se črtež ne sviđa. Jer i Ferri je loš črtač ali njegove stripove jednostavno volim zbog fenomenalnih scenarista.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/08/2009 : 01:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ferriev crtez je za ovaj kao Mikelandjelov naspram mog... Ovo je grozota.. Da sam dete, uplasio bih se tih glava i te grozne atmosfere...
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 13/08/2009 : 08:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ajoj gadosti od crteza...


prvi strip od VČ kojeg neću kupiti
grozota od crteža


"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 13/08/2009 : 09:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
pa nije paš u duhu Exuperya...

ovo je Exupery:
a ovo je ovaj album

pronašao sam i ovaj strip album... koji bar meni izgleda bolje:




Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 13/08/2009 09:39:34
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 13/08/2009 : 12:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
... ja se jednostavno ne kontam sa vecinom ljudi koji citaju Bonelijeve stripove i to je to... i Zagor je sranje, a Feri ce pre ili kasnije da otegne papke...


Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 13/08/2009 : 12:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Sfar je trenutno jedan od najcenjenijih strip autora u Evropi, koji je dobio vishe nagrada nego shto se izbrojati mozhe. Ali, chak i da to ne mozhe da posluzhi kao argument zashto je taj strip dobar, reci da je Feri, koji ne ume da nacrta choveka iole normalnih proporcija, je prosto neverovatno. Bilo bi lepo, ako vec pljujete Sfarov crtezh, da makar ne prizivate kao epitom kvaliteta Ferija, od kojeg puno loshijih crtacha ne postoji, vec nekoga ko zapravo ume da crta.
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 13/08/2009 : 13:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
Ma nije ovde suštinski predmet rasprave ko je bolji crtač ili da li je nečiji strip "lošije" ili "užasno" nacrtan...
U pitanju su dve potpuno različite koncepcije poimanja stripa...
Ima toliko stripova sa "užasnim" ili čak "dečijim" crtežom koji su remek dela, a opet mnogo stripova sa "prelepim" i potpuno "preciznim" crtežima a koji su nepodnošljivo sranje...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/08/2009 : 21:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kad će ta dijećja slikovnica u prodaju? za koji je to razred osnovne i koji predmet?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/08/2009 : 21:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

kad će ta dijećja slikovnica u prodaju? za koji je to razred osnovne i koji predmet?



Četvrti razred osnovne škole. Kako ti krećeš na jesen u treći moraćeš sačekati godinu dana da kupiš, i da moliš boga da se ne rasproda.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/08/2009 : 21:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/08/2009 : 21:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
hi...hi...hi,ova ti je dobra Goksi...al ne brinem ja...to se neće razprodat ni za 100 godina.
Nije to ZAGOR i Ferri.Uživajte u albumu, ne ljutite se na ovu malu provokaciju, sretan sem i za vas četvrtoškoljce!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/08/2009 : 21:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Ne razumem cemu pljuvanje po necemu sto pljuvaci nisu ni videli ni procitali...ono sto me ne zanima i u zivotu i na ovom forumu ja prosto preskacem i ignorisem,ne idem da pljujem po necemu sto mi se ne svidja i iritiram nekoga ko ima drugacije misljenje...ovo ce tek biti drugi album VC,dajmo bar malo podrske i pozitivne energije...a Sfar je umetnik sa velikim U ma sta neko mislio o tome...percepcija i ukusi jesu razliciti ali to nikako ne moze biti izgovor za neznanje i proizvoljnost...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/08/2009 : 21:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
imal SF-a unutra?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/08/2009 : 21:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Najbolji crtež koji sam ikada vidio!
Al' ta priča o Malom Princu me nikada nije palila...


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/08/2009 : 21:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbolji crtež koji sam ikada vidio!
Al' ta priča o Malom Princu me nikada nije palila...





Kod mene obrnuto.. Uvek sam voleo Malog princa ali mi je crtez najgori sto sam video.. Kao ET decak... Lici mi na kupus.. Ali kupicu ovo, bas zbog toga sto mi je lektira bila super..
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1874 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 13/08/2009 : 22:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Po toj logici ti je recimo Alien sranje, jer jel, ružan je. A Giger očajan umetnik, jer ko to može da gleda.

Ko vam je uopšte rekao da je ovo srtip za decu? Uostalom ni Sent Eksov Mali princ nije za samo za decu, a ovo je interpretacija nekog drugog ko ima pravo na svoje viđenje.

Za mnoge ovde bi lektira za početak mogla da bude Ekoova Istorija ružnoće. Pa onda polako počneš da kapiraš da mali princ sa glavom od kupusa može da bude ok stvar, pa mu daš šansu. Sawitchu, podsećaš me na moju osamdesetogodišnju babu, koja neće da gleda latino serije, ako nema lepih glumaca. A za Simpsonove me je pitala, kako mogu da gledam te rugobe.

Super je kad klinci obožavaju Komandanta Marka ili Zagora, ali mi je nekako tužno kad me neko stariji ubeđuje kako je to sranje. Pa čoveče, to je strip za decu od 5 do 15 godina i za taj uzrast je divan i zato ga treba ostaviti tom uzrastu. Jedino još tužnije od toga je obrnuto, kada me neko mator ubeđuje kako od Zagora boljeg nema. To je kao kad bi neko od kog se očekuje da ima nečega pod skalpom rekao npr. "zvečke su mi sranje". Jedino gore od toga bilo bi "zvečke su mi zakon i svaki mesec kupim četiri u glanc stanju, potom ih kesiram, a svojoj deci ne dam da im priđu, da ih sličajno ne oštete".

Ali sve je to moj subjektivni sud i ostavljam prostor za mogućnost da ja jednostavno nisam sposoban da vidim slojevitost nekih dela.

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/

Edited by - Dzimi Gitara on 13/08/2009 22:58:03
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/08/2009 : 23:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nisam ja rekao da je strip sranje, vec da je crtez ogavan... Cuo sam ranije da ce izaci Mali princ i obradovao se, ali kad sam video "kupus" stresirao sam se.. Po tom pitanju sam kao tvoja baba.. Ne volim rugobe.. :))) Izuzev Simpsonovih..
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1874 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 13/08/2009 : 23:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Nisam to rekao s namerom da budem uvredljiv. Ja volim svoju babu. A i tebe, ko majka ludo dete. :P ;)
A oko kupusa ćemo razgovarati kad dojdeš u Darkwood. Šta ti, moliću lepo, imaš protiv kupusa?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/08/2009 : 23:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Hahaha.. Volim i ja tvoju babu...
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000