forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Treba li zavrsiti Zagor sagu????
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/06/2009 : 16:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

U pravu ste citajte sta vam se svida,ja cu se zadovoljiti sa mojom zs i lms i ponekom dobrom pricom od svih junaka koja mi se svidi.
Ja sam malo probirljiv i u klopi, filmovima pa i u stripovima ne padam bas na prvu loptu i ne aplaudiram bas svakom ,slusam samo svoje instikte i omiljena pesma mi je my way.
Necu vas kao neki daviti i biti na svakom topicu i gde treba i ne treba i pricati sta kupujem i sta ne kupujem i gurati nos svuda.
Posto ovo ne kupujem nije mi mesto ovde izvinjavam se na dosadi.

Sve ti je oprošteno ,ja u životu ama baš nikome ne aplaudiram, i trudim se da budem maksimalno realan ...ali ne treba preterivati.
Go to Top of Page

jimy1968
New Member



USA
124 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 19/06/2009 : 05:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jimy1968 a Private Message  Reply with Quote
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by REJS

Zar nisu Zagorovi veliki ljubitelji oni koji su dali sve pare samo za Zagorove stripove,ja sam davao po 200 stripova za Zagora bez naslovne strane.
Sve stripove do broja 320 (u italijanskoj Seriji)cuvam u zakljucanoj sobi.I ispada da ja nisam Ljubitelj Zagora.
Ali Ono sto ne valja necu da kupujem,nove glupave price nece stajati pored legendi,samo zato sto se zovu Zagorove.
Pa ja sam ubeden da neko dete od 7 godina napise i nacrta Zagora da ima ljudi koji bi i to prihvatili samo zato sto se to nesto zove Zagor.Zagor treba da krene iz pocetka sa novim autorima i samo bez ovih groznih crtaca od kojih covek ima nocne more.
Kada zeni prisiju kitu da li vas i dalje privlaci ista.
Samo bez onog ajme i kratkih uzdaha,Argumente umesto toga.
Pet novih epizoda do jaja ako to danas postoji kod Zagora Koje su?
______________________________________________________________________

u pravu je Rejs da u sadasnje vreme Zagora crtaju neki grozni crtaci ali najgore je to sto Bonelli koriscava previse crtaca sa drugacijim stilovima crtanja tako da se dobija dojam kao da se radi o nekom drugom Zagoru iz drugacijeg sveta,zlatna Zagorova vremena bila su zlatna zato sto su Zagorovi stripovi uglavnom crtani od dva crtaca(Ferri i Donateli),Bonelli treba da bira sto manje crtaca koji ce crtati Zagora(kao prvoga ja bih izabrao Vernija zato sto je blizi origialnom Zagoru)a i ne bih pretjerao sa naivnoscu prica posto u sadasnje vreme nisu tu samo klinci koji ga citaju,po mom mislenju ovakve promjene trebalo bi osigurati Zagorovu buducnost,kako ono rece King Warrior " Ne treba gasiti, vec povratiti ponovo kvalitet!"
to je i moja opcija i jos samo da se naglasim i Ferriju da nemam nista protiv novih Zagorovih crtaca i zelim ti puno srece

Edited by - jimy1968 on 19/06/2009 06:04:29
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/06/2009 : 07:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
Bez obzira što je serijal prepoznatljiviji kada ga crta manji broj crtača , u današnje vreme je neophodno da ih bude više,nekada kada su Feri i Donateli harali trebalo je oslikati po 4-5 stripa godišnje,onda uleti Gamba ili Segna ,odradi i on nešto za premoštavanje i to je to.
Danas treba odraditi specijal na 160 strana,donedavno je trebalo raditi i Čika,pa Almanah, pa dva maxija na po 300 strana...jednostavno mora da ih bude više!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/06/2009 : 09:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
A meni su različiti crtači čak i dobra stvar. Čak sam i Chiarollu počeo podnositi. Inače, kad bi sve crto samo jedan frajer, onda postane monotono i dosadno.

Ovako je Zagor kao bombonjera - nikad ne znaš šta ćeš izvući

No sikiriki

Edited by - Archy on 19/06/2009 09:30:37
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/06/2009 : 09:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
mislim da čemo bolje Zagorove crtače tek upoznati: dolaze Mangiantini,Piccineli,Nucio...Prisca smo upoznali u maxiju Ratnici i bar mene je oduševio.Verni če siguno još napredovati, kao i Sedioli(nekima loš-meni prosječan)uz Chiarollu,Ferrija,Toriccelija,dela Monica, za Zagorovu prošlost bar kad se crtačkog dijela tiče-nema straha...meni osobno jedino ne povuku Cassaro,Pesce i D,arcangelo a koliko vidim u zadnje vrijeme i ne crtaju puno tako da...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 19/06/2009 : 10:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Ma nisu problem crtaci vec scenaristi, Buratini se kao i drugi pre njega istrosio, nema na vidiku novog scenariste koji bi mogao da preuzme glavnu ulogu. Cappone je vracen ali mislim da je on vec da ono najbolje Zagoru, svidja mi se Rauch ali je ipak malo premalo produktivan da bi bio glavni scenarista u zagorovom timu. Dakle ili neka vrate Toninelija i Nollitu na par epizoda ili se zagoru ne pise dobro. Pa u 2009 90% epizoda je potpisao Burattini, ne sluti to na dobro

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 19/06/2009 : 10:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

mislim da čemo bolje Zagorove crtače tek upoznati: dolaze Mangiantini,Piccineli,Nucio...Prisca smo upoznali u maxiju Ratnici i bar mene je oduševio.Verni če siguno još napredovati, kao i Sedioli(nekima loš-meni prosječan)uz Chiarollu,Ferrija,Toriccelija,dela Monica, za Zagorovu prošlost bar kad se crtačkog dijela tiče-nema straha...meni osobno jedino ne povuku Cassaro,Pesce i D,arcangelo a koliko vidim u zadnje vrijeme i ne crtaju puno tako da...


Ne, za Texovu buducnost , sto se tice crtaca nema straha, a za Zagora, to je katastrofa od crtaca.
Recimo zadnji almanah- pa to je da ne mozes prepoznati Zagora.
Ne kazem da bi svi crtaci trebalo da isto crtaju Zagora, ali da uzmes strip i da ne mozes da prepoznas Zagora ako ne nosi majicu sa orlom , to je previse.
Zato sam glasao za gasenje Zagora, mada mi je bio broj jedan junak.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/06/2009 : 10:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tiberije
Pa u 2009 90% epizoda je potpisao Burattini, ne sluti to na dobro



Ma dobit će Bure nogu

No sikiriki
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/06/2009 : 13:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ajde bitola baci pogled na table Prisca, Mangiantinija,Nucia,Laurentija,Piccinelija pa se uvjeri da je Zagorova boljka više scenarij nego crtači, za ovog zadnjeg iz almanaha se slažem da je grozan, ali neće se on nacrtat u Zagoru, budi siguran...a ako si glasao za gašenje znači da ne treba dat priliku nekim novim momcima, možda se u njima krije drugi Ferri, pa to još ne znamo...
meni osobno je bolji loš Zagor od nikakvog...a i Bure ponekad napiše vrhunsko epizodu.(istina i katastrofalno loše)...ali badava, ako ti ovaj zadnji Prisco u maxiju Ratnici nije dobar onda... ne možeš po kojem promešenom cretežu sudit serijal i njegovu predvidet njegovu crnu sudbinu.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 19/06/2009 : 15:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Bolji scenariji su Zagoru, definitivno, neophodniji od dobrih crtača.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/06/2009 : 15:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Bolji scenariji su Zagoru, definitivno, neophodniji od dobrih crtača.

Za sada stvari stoje tako... a meni je uvek izgledalo da je lakše biti scenarist...
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 19/06/2009 : 17:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Bolji scenariji su Zagoru, definitivno, neophodniji od dobrih crtača.

Tacno tako,jer kad je scenario dobar ni los crtez mi ne smeta puno.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 19/06/2009 : 22:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message  Reply with Quote
teller @
Zadnji maxi nisam nabavio tako da neznam kako je nacrtan a nadam se da je dobar.
Od Vernija, dosad sto sam vidio , razocarao me, a puno sam se nadao.
Takodje Sedioli.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 19/06/2009 : 22:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Meni su Sedioli i Verni odma nakon Ferrija najbolji.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 20/06/2009 : 02:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
I meni su Verni i Sedioli jednih od drazih crtaca!!!

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/04/2010 : 18:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
glasao za drugu opciju... obozavam Zaogra, ali previse je slab ovaj novi Zagor. I da ga ukinu, ima toliko dobrin starih epizoda da bi se mogle procitati ponovo, svakih par mjeseci, i to bi bilo u redu...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4701 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 29/04/2010 : 23:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Zagor 4ever

Go kneel and weep
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/04/2010 : 23:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ako mogu takva njasra tipa Batman izlaziti tolike godine, može i Zagor... Uostalom, on je besmrtan, zar ne?
Šalu na stranu, daleko je od kvaliteta 70-ih i 80-ih, ali ukidanje... Ma da je dobra svaka deseta epizoda, Zagor je Zagor, zauvijek...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 30/04/2010 : 11:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Ukidanje Zagora znacilo bi maltene gašenje strip scene na Ex-Yu prostorima - zato zajedno sa "Duhom sa sekirom" napred i u 22.vek!!! VEDRO JE NEBO NAD DARKWOODOM!!!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4325 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/04/2010 : 12:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi se gasio kad na kioscima ima više zagovorovih izdanja nego ikad prije, maxi, extra, almanah, klasik, gigant, čiko, redovna serija. Možda bi trebalo ugasit klasik ili tako nešto, ali ova ostala izdanja ne.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 30/04/2010 : 13:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Ukidanje Zagora znacilo bi maltene gašenje strip scene na Ex-Yu prostorima...

K'o kad bi ukidanje toalet papira znacilo gasenje upotrebe WC-a...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 30/04/2010 : 13:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by pravedni

Ukidanje Zagora znacilo bi maltene gašenje strip scene na Ex-Yu prostorima...

K'o kad bi ukidanje toalet papira znacilo gasenje upotrebe WC-a...


Poredjenje ti nije baš umesno...malo je degutantno. Razmisli malo ' koliko se još Bonelli serijala objavljuje i šlepa na uštrb dobre prodaje stripova o "Duhu sa sekirom"? Da se Zagor ne prodaje ne bi bilo ni Texa,Dampyra,Bred Barona,Lea Palpa,Mister No-a..Tu činjenicu ne može da negira nijedan realan ljubitelj stripa...
I još nešto - te pija;arske komentare nemoj da koristiš u prepisci sa mnom,molim te...
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 30/04/2010 : 14:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Izvin'te,gos'n Pravedni,ako vam je primer degutantan,ali je dobar...I jos nesto,ne vredjajte STRIP SCENU,molim vas...sirok je to pojam...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/04/2010 : 14:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ma da, najbolje da bi se strip scena ugasila sa nestankom Zagora.

I kamo srece da se Zagor ugasi.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 30/04/2010 : 14:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Jel neko prebrojo koliko je Zagor Indijanaca pobio?

Alternativno:

Koliko je Broj Jedan para zaradio?


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000