forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2021 : 02:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

GOLCONDA / NIK RAJDER SPECIJAL #1 (epizode 1-2)



🎩 Dragi prijatelji!

Konačno je došao trenutak na koji smo poprilično ponosni, jer je naša želja da nas pominju kao izdavača koji ispravlja stripovske nepravde, pa vam zato danas predstavljamo prvi broj, sada skoro već 3️⃣0️⃣ GODINA OČEKIVANOG, specijalnog izdanja našeg i vašeg Nika Rajdera!

Ako me pamćenje ne vara, nekog trenutka u aprilu 1992. godine, kada se na kioscima pojavilo specijalno izdanje Zlatne Serije br. 16 (Dilan Dog - Mefisto) i u njemu plan objavljivanja specijalnih i vanrednih brojeva za tu nesrećnu godinu, a u spisku na rednom broju 19, planiran za 15. jun 1992, pojavio se upravo on! Nešto kasnije, zadnje korice Zlatne Serije 1087 i Lunovog Magnus Stripa 979 po prvi put su nam zagolicale maštu prikazujući kako će da izgleda ta njegova naslovna strana. Nažalost, do dana današnjeg, to je i sve što smo dobili...

📜 ŠTA SE DOGODILO S MERI ROZ? je konačno pred nama, u Golkondinom aranžmanu!

(validna transkripcija naslova je ovde delimično izostala, a sve u cilju nostalgičnog neizbegavanja nekada davno predloženog naziva za ovu epizodu)

✍️ I ne samo on. U našoj prvoj knjizi nalaze se prva dva broja edicije specijali, naravno, zajedno sa originalnim tekstualnim dodacima za oba izdanja, koja smo ovom prilikom morali malo da preradimo, iz nekoliko razloga, prvenstveno zbog formata u kome su originalno objavljeni. Moram samo još ovom prilikom da naglasim i da je bio pristojan podvig uopšte dobiti prava na objavljivanje tih dodatnih knjižica, opet, na više načina, digitalni materijali ne postoje, rađeni su od nule, sve je išlo nekoliko puta na odobrenje u Bonelli i tako te sitnice...

🛒 Od danas dostupno na www.golconda.rs webshopu, do kraja dana verovatno u još nekim knjižarama, a već od sutra kreće distribucija i na ostala vaša omiljena prodajna mesta

💵 1200 dinara (promo prvih mesec dana) / 1450 kasnije

Uživajte!
Pišite nam kako vam se svideo!

💥 Pa od aprila-maja da se uhvatimo svi zajedno ukoštac sa Nikovom fenomenalnom redovnom serijom u već prepoznatljivim bojama trobroja vaše i naše Golkonde!


quote:
Originally posted by jagodanbg





Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12516 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/03/2021 : 15:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Evo još jedna najava Nicka i kod Libellusa.

Ide ubrzo nova knjiga broj.8. sa starim epizodama broj. 22. 23 i 24.


Izvrsno, jedva čekam pročitati Jimmyja i Juanitu, tu sam zapravo i došao sa čitanjem.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 02/03/2021 : 22:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Ovo je stvarno odlično iznenađenje. Nick Raider ponovno izlazi u kiosk izdanju.
Jedva čekam da dođe i u Hrvatsku :)
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/03/2021 : 22:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Ovo je stvarno odlično iznenađenje. Nick Raider ponovno izlazi u kiosk izdanju.
Jedva čekam da dođe i u Hrvatsku :)



Ne ide ovo na kioske.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2452 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/03/2021 : 21:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nije bukvalno mislio covek da ce ici na kioske u Hr, ili Srb..
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/03/2021 : 23:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Nije mi bas jasno...niti je kiosk izdanje, niti je ponovo, jer slicno izdanje ovog junaka vec 15-ak godina unazad izlazi cijelo vrijeme..
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 04/03/2021 : 03:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Libellus je luksuzno izdanje, Mali Vuk je rekao "ponovno izlazi u kiosk izdanju",
znači da smo ponovo dobili Nika u jeftinijem "kiosk" izdanju, što ne znači da se stvarno prodaje na kioscima.
Doduše, nije baš ni toliko jeftino, ali i to je posledica ograničenog tiraža i čega sve...a mora i izdavač od nečeg da živi
i obezbedi uslove, kako bi serijal uopšte izlazio i bio redovan...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/03/2021 : 09:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa cena bas i nije za kioske, ili je?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/03/2021 : 09:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Ovo izdanje ima vise slicnosti sa libelusovim izdanjem nego sa nekim kiosk izdanjem..samo sto nije HC..ogranicen mali tiraz, samo u striparnicama, kolorne naslovne unutar stripa..
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/03/2021 : 09:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam, šta bi trebali ovi iz Golconde? Još da ga džaba dijele? Ma, nek je on dostupan i ovako, sigurno će bit povoljniji od tvrdoukoričenog izdanja...
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 04/03/2021 : 10:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Pa ne znam, šta bi trebali ovi iz Golconde? Još da ga džaba dijele? Ma, nek je on dostupan i ovako, sigurno će bit povoljniji od tvrdoukoričenog izdanja...


Biti će povoljniji, upravo za toliku razliku u kvaliteti izdanja....
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2452 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 04/03/2021 : 11:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Tesko da je tolika razlika u kvaliteti, otisak odlican, prelom, povez, sve, sto se mene tice odlicno, i mnogo povoljnije nego Libellusov, gde dobijes samo hc plus, uz odlicne Peroviceve naslovne...svako izdanje ce imati svoju publiku...
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 04/03/2021 : 12:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Tesko da je tolika razlika u kvaliteti, otisak odlican, prelom, povez, sve, sto se mene tice odlicno, i mnogo povoljnije nego Libellusov, gde dobijes samo hc plus, uz odlicne Peroviceve naslovne...svako izdanje ce imati svoju publiku...



Nisam baš siguran....čak bi rekao da je razlika u kvaliteti LL izdanja i Golconde puno veća nego to cijena kaže i nisu to samo HC korice i Perovićeve naslovnice.

Čitam na topicu Golconde dojmove kupaca - razliven i loš tisak, loša plastifikacija korica, zrak u koricama, cvjetanje korica, puca hrbat itd. itd.

Ali dobro sve ima svoje kupce, a ja za svoje novce hoću besprijekorno izdanje i za to ne žalim dati novce.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 04/03/2021 : 13:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by john connor

Tesko da je tolika razlika u kvaliteti, otisak odlican, prelom, povez, sve, sto se mene tice odlicno, i mnogo povoljnije nego Libellusov, gde dobijes samo hc plus, uz odlicne Peroviceve naslovne...svako izdanje ce imati svoju publiku...



Nisam baš siguran....čak bi rekao da je razlika u kvaliteti LL izdanja i Golconde puno veća nego to cijena kaže i nisu to samo HC korice i Perovićeve naslovnice.

Čitam na topicu Golconde dojmove kupaca - razliven i loš tisak, loša plastifikacija korica, zrak u koricama, cvjetanje korica, puca hrbat itd. itd.

Ali dobro sve ima svoje kupce, a ja za svoje novce hoću besprijekorno izdanje i za to ne žalim dati novce.


Otisak Golcondinih knjiga mi je do "Priče #6" bio ok.
"Priče #6" imam dva primjerka jer jedan ima drugu naslovnicu u uvezu list prije kraja prve priče (greška tiskare, jel). Više me je živciralo što prva priča ima dosta razliven/razmrljan tekst i poneka crtarija. I to oba primjerka pa sad ne znam jel to propust tiskare ili kod obrade/prijeloma.
Generalno me najviše smeta što su rubovi uski pa kod ovih debeljuca je zajebano listat i vidjet dio koji je uvezen/sljepljen.
Tako da mi je ako imam izbor na prvom mjestu Libellus (osim kvalitete i tvrdih korica pa i te dodatne naslovnice tu je još i dosljednost da se završi sve započeto, pogotovo ovih dugih Bonelli serijala, pa onda i sam jezik. Uvjek sam govorio više mi se "čita" 'Nathan' nego 'Nejtan' i slično.)
Naravno, Golcondina prednost je cijena i to mi je razumljivo, no meni i nije toliko to bitan faktor.
Prije sam rekao bilo bi mi draže da "stisnu" Juliu i ubrzaju ritam da se dostignu Talijani.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12516 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/03/2021 : 18:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kod Nicka LL se uvijek može naći povoljno knjige, meni ovo nije skupo recimo: https://www.stripovi.com/aukcije/nick-raider-libellus-19-miris-olova-krv-na-pozornici-bjegunac/18196780/

A svako malo bude takvih cijena, pa i niže.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/03/2021 : 19:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Ove libelus knjige kojima je tiraz 500 komada jesu povoljne, dok ove gdje je tiraz 200-300 komada je vec teze naci..najpovoljnije budu na interliberu sa pecatom po 80 kuna, ali ne moze svako do njih...ove zadnje, 34 i 35 su bile 130 kuna sa pecatom...
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 04/03/2021 : 21:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci
Golcondina prednost je cijena i to mi je razumljivo, no meni i nije toliko to bitan faktor.



Pa tebi nije, ali velikoj većini ljudi jeste. Znam dosta stripofila koji nažalost kubure s finansijama, kao i većina ljudi kod nas, pa im je cijena prvo što gledaju.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12516 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/03/2021 : 23:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ma najvažnije je da se priča o ovom junaku Sad tko će iz čega čitati, manje važno.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/03/2021 : 08:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Tako je. S ovim Nickovim recenzijama i promidžbom po forumu, kao mali znak pažnje, očekujem da Reemu ovi iz Golconde pošalju gratis prvi broj Nickova specijala. Bilo bi lijepo. Golconda?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2452 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/03/2021 : 08:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Reem bi trebalo, iz privrsenosti, prvi da kupi ovo izdanje, zbog podrske i bolje prodaje, brzeg izlazenja...tako sam ja napravio sa Zerocalcareom, uzeo vremenom i 5, 6 komada, pa poklanjao ...ali sam nazalost 5 god cekao drugi broj...
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/03/2021 : 10:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by mmihoci
Golcondina prednost je cijena i to mi je razumljivo, no meni i nije toliko to bitan faktor.



Pa tebi nije, ali velikoj većini ljudi jeste. Znam dosta stripofila koji nažalost kubure s finansijama, kao i većina ljudi kod nas, pa im je cijena prvo što gledaju.


Ovo i ja htedoh reci , ali ti si to dosta kulturnije slozio. Jer ako kupis 4- 5 stripova mesecno to je 2500 dinara odprilike. Nemogu to svi priustiti. Na zalost takvo je stanje u drzavi jos ako si izmedju poslova kao ja... ondak samo gledas. Secam se dok sam jos bio student izasao traper kerri. Ja navijao da izadje agitovao aktivno... ma bio dosadan ukratko, na kraju izaslo oko 10 vevra bila knjiga nisam imo pare da kupim to za mene bila nezamisliva cifra u to vreme, i pokloni mi ga covek iz banjaluke tada clan ovog foruma , u poruku znam koliko si ovo zeleo..... i dan danas su najcenjeniji deo moje kolekcije, doduse jos cekamo onaj broj koji nikad nije izasao

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12516 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/03/2021 : 22:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Tako je. S ovim Nickovim recenzijama i promidžbom po forumu, kao mali znak pažnje, očekujem da Reemu ovi iz Golconde pošalju gratis prvi broj Nickova specijala. Bilo bi lijepo. Golconda?

Ma ne trebaju mi ništa poklanjati Ljudi samo neka rade svoj posao, nadam se da će njihova izdanja stvoriti još više fanova, a ja ću dalje - ili sad bolje rečeno u množini - mi ćemo nastaviti širiti dobar glas o ovom junaku Bit će sjajno dodavati Golcondine naslovnice kod recenzija.

quote:
Originally posted by john connor

Reem bi trebalo, iz privrsenosti, prvi da kupi ovo izdanje, zbog podrske i bolje prodaje, brzeg izlazenja...tako sam ja napravio sa Zerocalcareom, uzeo vremenom i 5, 6 komada, pa poklanjao ...ali sam nazalost 5 god cekao drugi broj...

A teško da ću im ja pomoći kupnjom stripa, mislim da će to i ovako i onako ići ko pjesma i bez mene, jer imaju sluha za izdavanje, knjiga i sami dizajn izgledaju premoćno. Teško je suzdržati se pored toga kad vidiš i ne kupiti.

Podršku ću dati ovako ljudima kao što smo imali slučaj, kad ih je zadesio potres i ne daj Bože nešto gore, pa im pomoći koliko budem mogao. A ovo za izdavanje mislim da neće biti problema, da će se to fino rasprodati.

Ne želim ništa duplati od stripova, pisao sam da sam si skratio kolekciju stripova koliko god sam mogao, ponajviše zbog posla kojeg i nije bilo toliko zbog korone prethodne godine, a i ova nije baš nešto bajno započela, još je upitnik kakva će biti. Tako da se ne želim upuštati u bilo kakve dodatne troškove, sin mi ovu jesen kreće u prvi osnovne, tako da moram misliti ponjaviše na njega i on je mi je glavni prioritet te njemu želim sve priuštiti da ima, a njegov ćaća neka uživa u ovome što trenutno ima :)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 05/03/2021 22:29:31
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/03/2021 : 06:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Reem: Pametno zboriš!

Tek onako usput, Hercule se bacio i na kriminalistiku :

https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-lib-22a-krv-pod-snijegom/2597/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12516 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2021 : 15:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo da smo krajem siječnja (str.20 ove teme) pričali o ovoj priči nešto malo, Hercule baš spomenuo da mu se svidjela. A i nije se dugo čekalo do realizacije

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/03/2021 : 16:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da mi vec pao stupanj akcije u krvi, pa cu dosta brzo okrenuti jednu NR knjigu doma koja me jos ceka... :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000