forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/03/2023 : 22:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Vratio bi se malo na onu priču ZS 32: Kupljeni životi, ovdje imamo Herculeovu recenziju: https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-zs-32-kupljeni-zivoti/2815/

U zadnjoj zanimljivosti te recenzije, Hercule je spomenuo da je priča "Kupljeni životi" omaž filmu "Hardcore", a i sam sam nešto spomenuo u svom komentaru ispod recenzije.

Kako sam prošle godine krenuo u lov na skupljanje VHS filmova, uspio sam prošli mjesec sasvim slučajno doći u posjed tog filma u VHS izdanju, "Hardcore" ilitiga "U podzemlju seksa" kako je kod nas preveden.

Pogledao ga nakon pitaj boga koliko vremena i uvjerio se još jednom da je zaista ta Nickova epizoda crpila svoj materijal iz tog filma :) Uz naravno, neke preinake, ali ona glavna srž je tu.



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/03/2023 : 19:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uskoro ću nastaviti s onim popisom Nicka Raidera kojeg sam započeo prošle godine.
A mislim taj popis i apgrejdati sa dodatnim zanimljivostima.

Neki moj cilj je pročitati prvih 100 epizoda Nicka Raidera i usput napravit tu neku statistiku.
Vidio sam da je nešto i uBC radio slično.
Pa počeo ispočetka pažljivo čitat Nicka, svaku večer po jedan Nick prije spavanja, večeras mi na redu ep 14 (ide to dosta brzo).

Nego, jel imate kakvih prijedloga što sve da ubacim u tu statistiku/zanimljivosti?

Mislio sam ubaciti broj ubojstava, koliko je Nick ubio zločinaca, ali to je malo teže, jer neke stvari je teško razlučiti, pa i ne bi bile točne.
Mislim da je od toga dovoljno navesti epizodu sa najmanje ubojstava kao i onu sa najviše.

Ali, bit će tu:
- s koliko je ukupno žena Nick spavao
- koliko je puta ranjen (i njegove kolege)
- prerušavanja
- otmice njega i ekipe
- gdje se sve spominje prošlost (njegova i njegovih kolega)
- različita pojavljivanja..

Itd...Uglavnom, mislim baš to kvalitetno uradit, pa ako imate još neki savjet u vezi kakve zanimljivosti/statistike što bi vas zanimalo o Nicku, javite dok sam još tu praktički na početku s čitanjem.

Bit će statistika za prvih 100 ep, a bit će jednog dana za čitav serijal kad budu izdane sve epizode.
Moram samo vidjet kako ću gledati na one priče koje su dvodijelne (na 188 str.), da li to brojat kao jednu epizodu ili dvije.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/03/2023 : 20:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam na broju 8, sam kaj ja planiram, dvije LL knjiga mjesečno pročitati. Sa ženama je na početku bilo kao Dylan, kasnije se skrasio s jednom, ako se ne varam, znaš li od kojeg broja?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/03/2023 : 20:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
U zadnjoj epizodi serijala #200 se vjenčao sa Violet (ona novinarka), to sam čitao u boji preko skena, ali ne znam točno od koje epizode je ono baš s njom, a da nije sa drugim ženama.
To bi moralo biti debelo u drugom dijelu serijala, možda tamo od #150 ep pa naviše.

Ispočetka baš ima tu dosta žena (neke od njih poslije i umiru), sa Violet recimo spava odmah u epizodi 10 (njeno prvo pojavljivanje i jedino kao plavuše, poslije je stalno crnka), u 11ep ne spavaju skupa, dok u 12. epizodi opet spavaju skupa - pretpostavljam, taman je izašla iz tuša, a Nick isto odjeven u neki muški ogrtač pa brojim to

Dosta često spava i sa policajkom Mary Ford, a osim njih, tu su i te neke random žene.
Recimo, Linda je žena s kojom je prvom spavao u ep 1, a Linda se ponovno pojavljuje u onoj ediciji "Nove istrage" u epizodi 2 gdje je kao lik dobila nešto više prostora i na značaju.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/03/2023 20:49:57
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/03/2023 : 21:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam nedavno od broja 100 do 104 priče i tu je u stalnoj vezi s Violet, znači ispod 100 je počelo

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/03/2023 : 22:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, nisam sad siguran.

Znam recimo da se u onoj epizodi SR 122: „Nestali prijatelj“ pojavljuje ponovno (po treći put) ona ruska pukovnica Nadia Glasky.
U njenom prvom pojavljivanju (#ep37) su završili u krevetu, a sad je li joj odolio u toj #122 epizodi, to će se saznati u knjizi 41 (knjiga 40 je zadnja izašla).

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/03/2023 22:15:27
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 21/03/2023 : 00:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Svida mi se ideja Reem! Mene osobno kod serijala koje citam najvise interesiraju pojavljivanja likova, pogotovo onih koji se znaju cesto pojavljivati, ali ih ne vidimo bas svaku epizodu, npr dousnik Alfie bi bio konkretan primjer iz Nicka. Inace, jos uvijek je sve u povojima, no planirao sam i ja slicnu stvar napraviti s Komandantom Markom. Isto bih popisao sve epizode, pojavljivanja istaknutijih likova (Betty, El Gancho, Strong, don Sebastian...), onda Indijanska plemena koja se javljaju u serijalu, epizode s egzoticnim lokacijama (to isto moze biti ideja i za Nicka, ali ne znam dal ima, i ako ima, u kojoj mjeri su prisutne Nickove epizode van New Yorka) i slicno. No, potrajat ce dok ne procitam cijeli serijal jos jednom.

Ovakve stvari mogu biti vecini nebitne, ali korisne su u pisanju zanimljivosti u recenzijama, ali i u gledanju kontinuiteta serijala, narocito kod malo slozenijih serijala. Da ne kazem da i tematski dobro dode, npr ako mi se cita koja random epizoda iz Nickove proslosti, dobro dode lista.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/03/2023 : 13:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala, a i super stvar ako budeš slično radio za Marka, iako ima tu dosta posla :)

Tako je, mislio sam se skoncentrirati i na pojavljivanja likova, pa čak i onih koji možda nisu toliko upečatljivi, ali opet na neki način čine svijet Nicka Raidera.
Sinoć sam recimo završio sa ep14, večeras mi na rasporedu ep15.
Uzmimo za primjer mrtvozornika Bluma, on ima zasad (računajući tu ep14) 4 pojavljivanja: 2ep, 11ep, 12ep, 14ep.

Sad sam u toj fazi prikupljanja podataka, ali kad sve skupim, bit će tu riječi o svakom liku posebno tko je i što je, a i njegova slika iz stripa (probat ću naći onu najreprezentativniju) - primjerice za mrtvozornika Bluma napisati da ima često običaj zbijati morbidne šale na mjestu u kojem radi i slično..

Ako gledamo svih 100 ep, Nick je naravno u njima svima, a prvi glavni sporedni likovi su naravno partner Marvin Brown, poručnik Art Rayan i uredski detektiv Jimmy Garnett (ta trojka su mu najbliži suradnici).
Gledam da su Talijani stavili na uBC ako gledamo prvih 100ep, što se tiče pojavljivanja:
- poručnik Art Rayan: 97 puta se pojavio
- partner Marvin Brown: 95 puta se pojavio
- uredski detektiv Jimmy Garnett: 91 put se pojavio

Ali, to ću ja još sve detaljno provjerit.
Recimo, poručnik Bowmann (zadužen za forenziku) se dosta u početku pojavljuje.
Za njega su Talijani stavili da na prvih 100ep, da se pojavljuje 56 puta.

Ovo za lokacije, naročito van New Yorka je isto super ideja :)
Recimo, imamo dosta epizoda koje su u New Yorku, ali u kojima (istima) Nick ode van New Yorka, kao i one epizode u kojima uopće nema New Yorka.
U ep6 (Slučaj Geronimo) Nick ide u San Francisco, a već u sljedećoj ep7 ide u dva navrata u grad Greenville (država Maine).

U ep39 također odlazi iz New Yorka u jedno mjesto imena Sparta, a u ep43 (Granica, koju naš tex2 dobro zna jer je radio recenziju), Nick ide u Badfield (Teksas) i to je prva uopće epizoda u kojoj nema ni "N" od New Yorka.
Te epizode 39 i 43 također veže to što se tu uopće ne pojavljuju Marwin, Art i Jimmy.

Tako da, ima tu posla i dosta tih zanimljivosti, nadam se da ću uspjeti sve to uklopiti kako sam zamislio :)

P.S.
Jedino nisam siguran kod tih dvodijelnih epizoda, primjerice ako imamo ep53 & ep54 epizode koje su jedna priča, ako recimo Alfieja vidimo i u ep53 i u ep54, da li to smatrati kao jedno pojavljivanje jer je ista priča?
Valjda bi tako trebalo.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/03/2023 : 14:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ja isto radim za potrebe recenzija svoju neku Nickovu enciklopediju. Recimo ja brojim koliko su se puta u kojoj priči se izrekle poštapalice, Svijete lopovski, Ćao draga i Abrahamove mi brade. Blum, Alfie i Bowmann svakako, a mogu i ženski likovi Mary, Violet, Angelo s kavom i portir Ward isto. Početak priče je uglavnom noćni, koje su priče uglavnom noćne... Dalo bi se tu još toga zapisivati. Dvodijelne priče tretirati kao jednu priču, ali 2 pojavljivanja.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 21/03/2023 14:37:15
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 21/03/2023 : 14:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Ovo s dvodijelnima i mene muci. Logicnije bi bilo mozda gledati pojavljivanja po avanturama sto znaci da bi se ovo Alfieju brojilo kao jedno pojavljivanje. No, s druge strane ima dosta slucajeva u kojima se lik pojavi u prvom dijelu, a nema ga u drugom. Sad za Nicka ne znam primjer ovako napamet, ali kod Marka u onoj cetverodijelnoj epizodi s mumijom se Flok pojavi samo u prvom nastavku, a u iduca tri ne. Tu sam onda i ja npr isto u dilemi, tim vise sto se recimo Flok ne pojavi u svakoj epizodi, npr u "Kuca strave" (SR:162) se ne pojavi, takoder nema ga ni u prvih 7 pa sam onda i sve takve epizode mislio popisati u kojima se on ne pojavljuje kao lik (lakse nego popisati one u kojima se pojavi hehehe ) pa onda recimo ne znam dal i te tri isto staviti u tu listu. Tako da u potpunosti kuzim dilemu.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/03/2023 : 21:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Razmišljao sam danas o tome što ste pisali, pa možda najbolje bilježiti oboje - i po epizodama i kakvo je stanje po pričama :)
Predstaviti oboje kod zanimljivosti, pa neka si svatko "uzme" što želi, odnosno kako voli na to gledat :)

Primjer taj poručnik Bowmann, ako se pojavio u 56 epizoda (u prvih 100ep), možda će mu broj pojavljivanja po pričama biti 48 ili 49, ovo govorim ovako napamet čisto zbog primjera.
Evo zasad njegova pojavljivanja (do ep14, uključujući i nju): 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14.
Nije jedino bio u prvoj epizodi serijala (gdje su bili skoro pa svi) i u epizodi 8.

Ovo što je tex2 spomenuo za poštapalice isto dobra ideja, pa ako uspiješ to tex2 do kraja izgurati, poslat ćeš mi da ubacimo :)
Art često kaže za to "Ćao draga" kad netko spomene, nemoj ga tako zvati, ipak je on naš šef I to nikad ne dosadi, makar on to rekao i 100 puta :)

U onoj recenziji (specijalu) Što se dogodilo s Mary Rose? (https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-golcs-1a-sto-se-dogodilo-s-mary-rose/2880/), u toj priči je čak 12 puta Nick rekao tu svoju izreku.
Iako specijalce neću miješati sa redovnom serijom, oni će biti posebno sortirani.

Također sam vidio da su Talijani radili i po autorima, ako je točno to kod njih, "zloglasni" (po mnogima) Caramuta je odradio 13 epizoda u 100ep.
Pa se tu mogu prikazati table kod crtača, koliko ih tko ima.
A to je jednostavno, samo broj stranica stripa (a 94 broj je standardan) pomnožimo sa brojem epizoda koje je radio neki crtač.
U primjeru Caramute, 13 x 94 = 1222 table ukupno u prvih 100ep.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/03/2023 : 07:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Okrvavljena torba je broj 8 i prva priča koja se odvijala u jednom danu i sve po danu, bez ijedne noćne scene. Vjerojatno je takvih priča bilo skroz malo.

Može Reem ja ću zbrajati poštapalice, pa javim.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 22/03/2023 07:54:13
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 11:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ako ti bude to prezahtjevno za poštapalice, nemoj se mučiti previše :)

Tako je, ta ep8 je sva u jednom danu, a tako je valjda uvijek kad je prisutan taj Sammy "Opušak", jer i njegovo sljedeće pojavljivanje u ep19 je ista stvar, sve u jednom danu, takoreć', u par sati cijela epizoda.

Mislim da je slična stvar i sa epizodom 15, sve se odvija praktički iste večeri oko one otmice, u nekoliko sati.

Ne znam jesam li ja previše otišao u širinu sa tim svojim bilježenjima, uzeo sam i zanimljivost Vijetnama.
Znači sve gdje je spomen na Vijetnam (a u početku serijala ima nekoliko spomena).

Pa sam uzeo i zanimljivost, koliko se sam strip spominje u Nicku, imamo:
* ep6 = policajac Wilder čita strip "Dick Tracy"
* ep13 = policajac u arhivi čita strip
* ep16 = jedan od svjedoka govori da je crtač stripova
* ep19 = na jednoj vinjeti pojavljuju se Zagor, Mister No, Martin Mystère i Dylan Dog
* ep44 = na jednoj vinjeti pojavljuju se Martin Mystère i Travis kao promatrači

Tako da ne znam jesam li ja otišao previše u širinu s tim podacima, a što ću kad me to veseli :)
Bilježim i pojavljivanja policajca D'Angela, eksperta za kavu, ali bilježim i mješavine kave koje je sve pravio

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/03/2023 : 19:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
U ep9 radnja se odvija u čak 3 stana naših junaka (Nickovu, Artovu i Jimmyjevu), a čak i Art šefa nazove Ćao draga.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 22/03/2023 19:44:55
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 20:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, to mi je promaklo, zanimljivo
U epizodi 22 Jimmy i Juanita, radnja je u Jimmyjevom stanu, sjećam se na kraju da je i u Artovu u istoj toj epizodi.
Nisam sad siguran imamo li u toj epizodi da je Nick bio u svom stanu..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/03/2023 : 20:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@tex2 - ti si sad nedavno ponovio priče 8 & 9, pa me zanima što ti misliš o ovome.

Perović kad radi naslovnice za LL knjige, za te trobroje, uvijek izabere od 3 epizode koje će biti u toj knjizi, jednu epizodu koju onda tematski osmisli i nacrta.

Ja sam bio uvjeren (i dalje sam uvjeren) da je za knjigu 3 uzeo motiv priče ep8 Okrvavljena torba.
Onda sam nedavno vidio komentar od mpavina, gdje je pisao da je ta LL naslovnica tematski osmišljena za epizodu poslije, ep9 Lov na čovjeka.

Pa me sad malo zbunio, što ti misliš?
Ovaj vlak u pozadini, podsjetio me na početak priče Okrvavljene torbe kad Sammy "Opušak" operira u podzemnoj željeznici, a i tamo je jedan lik uboden, pa bi to mogao biti taj zločinac sa LL naslovnice.

Opet, ako mpavin ima pravo, možda je ovaj zločinac sa slike zaista taj Lefty (taj se stalno smijao, a kao da se malčice i ovaj lik sa naslovnice smije?!) koji je pobjegao iz zatvora i ubija svoje bivše kolege, a Nick mu je bio zadnji na popisu. Imao je ovakvu odjeću u stripu, ali mi ne liči baš na njega. U toj priči je isto bio vlak, ali nije vezano za podzemnu željeznicu..



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 26/03/2023 : 20:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Sve si rekao, složio bih se s mpavinom, na naslovnici je Lefty. U Okrvavljenih torbi je metro sam na početku, tako da je ova naslovnica kombinacija te dvije priče po meni, ali svakako ep9.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 26/03/2023 : 20:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Inače, zašto zloglasni Caramuta? Lov na čovjeka skroz dobro nacrtan i općenito jedna od naj Nickovih priča. Svakako neobična, jer se jako malo pojavljuje Nick, ali to nije minus za priču. Art rukovodi akcijom suvereno!

Imaš li Reem negdje popis top 10 Nickova s ubca?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/03/2023 : 20:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Sve si rekao, složio bih se s mpavinom, na naslovnici je Lefty. U Okrvavljenih torbi je metro sam na početku, tako da je ova naslovnica kombinacija te dvije priče po meni, ali svakako ep9.


Hvala ti, sad sam onda siguran da je
Pitao sam prije nekog vremena na LL forumu o ovome, ali tamo je kao u "ghost townu", nažalost nema nikoga da odgovori :(

Išao sam sad izrezati jednu sliku Leftyja iz te priče, i zaista izgleda tu kao ovaj lik sa LL naslovnice, barem po odjeći (kasnije u epizodi nema taj šešir).



Tako da moram onaj odlomak u svojoj recenziji ep8 pobrisati:

quote:
Perovićeva naslovnica koja datira iz 2012. krasi treće Libellusovo izdanje te prikazuje okršaj glavnog junaka (Nick) i negativca (možda mafijaškog bossa osobno, Luckyja Scorsesea?!) priče, a sve se odvija unutar podzemne željeznice, zapravo mjesta gdje je i započela cijela ova pustolovina. Spomenuo bih usput da mi se dopada i ovaj dodatak noža kojeg ima negativac na toj naslovnici, time nam autor naslovnice sugerira da je vjerojatno taj lik glavni odgovorni za ubojstvo protagoniste nepoznatog imena s početka priče (lik koji je bio izboden na smrt u jednom od hodnika podzemne željeznice).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/03/2023 : 20:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Inače, zašto zloglasni Caramuta? Lov na čovjeka skroz dobro nacrtan i općenito jedna od naj Nickovih priča. Svakako neobična, jer se jako malo pojavljuje Nick, ali to nije minus za priču. Art rukovodi akcijom suvereno!

Mislio sam na ovo "zloglasni", jer ga mnogi ne vole, a meni jedan od omiljenih crtača
quote:
Originally posted by tex2

Imaš li Reem negdje popis top 10 Nickova s ubca?


Evo ga: https://www.ubcfumetti.com/topten/nr.htm

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 26/03/2023 : 20:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Opa Ramella tri puta u top 10 i D'Antonio dva puta, baš čitam ZS 30 za recenziju. Dnevnik je opet briljirao, prvo na zidu piše potpis slovo B (kao u originalu od Blood), a par vinjeta poslije na istom zidu K (kao krv).

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/03/2023 : 20:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Moram ti za tu recenziju poslati zanimljivost, Nickov postupak na kraju (već je jednom tako postupio), ali više o tome kad budeš pri kraju

Meni zasad čitanje dosta dobro ide s obzirom da sam nedavno krenuo ispočetka, večeras mi je na rasporedu epizoda 22.
Brzo ću doći i do te epizode 30.
Usput bilježim sve te zanimljivosti.

Inače, usput dodajem neke zanimljivosti u recenzije kako čitam, nešto i ispravljam, jer na neke stvari sam se bio oslonio na uBC, a vidim da su griješili kod pojavljivanja Alfieja, pa sad to ispravljam.
Spomenuli su ga da se pojavljuje u nekim pričama u kojima ga uopće nema.

A moram spomenuti da sam ponovno pročitao onu priču SR 20: Okrutni grad, nevjerojatno kako je dobra atmosfera, malo onako i depresivna zbog ambijenta i stanja naših junaka, ali jedna od boljih, meni zasad sigurno u top 10 priča Nicka Raidera

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 26/03/2023 : 21:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Malo je off-topic u odnosu na vas razgovor, ali kako ste se dotaknuli ubc-a i top ten liste, iskoristio bih priliku i pitao ako netko zna, kako ide tocno sustav ocjenjivanja na ubc-u?
Vidim u odnosu na nas se razlikuje jer nemaju naslovnicu, dakle 3 ocjene se dijele, medutim kako tocno racunaju postotak?
Koliko mi se cini, kod njih je 7 najveca ocjena. A sad, recimo ova Nickova ima ocjene (6,7,7), a postotak je 100% https://www.ubcfumetti.com/nr/sp7.htm sto recimo ne bi ocekivao jer prva kategorija nije dala maksimalnu ocjenu.

Onda dalje isto jedna zanimljiva situacija. Ove dvije epizode su ocjenjene s istim ocjenama (5,5,5):
https://www.ubcfumetti.com/nr/4.htm
https://www.ubcfumetti.com/nr/6.htm
Medutim, kod prve pise postotak 74%, a kod druge 69%. Recimo ovdje, na stripovi.com da mi netko da random 4 ocjene, bez probleme bih znao izracunati koliki ce postotak te ocjene formirati, a ovdje cini mi se kao da nema nekog pravila.

Isprike sto sam skrenuo s glavnih tema, ali ucinilo mi se kao zgodna prilika za postaviti pitanje.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29278 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 26/03/2023 : 21:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Planiram idući tjedan pročitati do kraja priču, to znači vjerojatno početkom tjedna. Jedini mi je problem što nisam u mogućnosti pročitati brojeve 26 i 27, jedino mogu pročitati koji se likovi pojavljuju na ubc recenzijama, ali tu ću te tražiti potvrde. Zasad prvih 30 stranica skroz dobra priča, radnja fino teče, sve korektno! Meni je cilj dvije knjige mjesečno pročitati, tako da bih početkom ljeta završio recenziju!

quote:
Originally posted by ReemCP

Moram ti za tu recenziju poslati zanimljivost, Nickov postupak na kraju (već je jednom tako postupio), ali više o tome kad budeš pri kraju

Meni zasad čitanje dosta dobro ide s obzirom da sam nedavno krenuo ispočetka, večeras mi je na rasporedu epizoda 22.
Brzo ću doći i do te epizode 30.
Usput bilježim sve te zanimljivosti.

Inače, usput dodajem neke zanimljivosti u recenzije kako čitam, nešto i ispravljam, jer na neke stvari sam se bio oslonio na uBC, a vidim da su griješili kod pojavljivanja Alfieja, pa sad to ispravljam.
Spomenuli su ga da se pojavljuje u nekim pričama u kojima ga uopće nema.

A moram spomenuti da sam ponovno pročitao onu priču SR 20: Okrutni grad, nevjerojatno kako je dobra atmosfera, malo onako i depresivna zbog ambijenta i stanja naših junaka, ali jedna od boljih, meni zasad sigurno u top 10 priča Nicka Raidera


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/03/2023 : 23:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Isprike sto sam skrenuo s glavnih tema, ali ucinilo mi se kao zgodna prilika za postaviti pitanje.


Neka si pitao jer i mene to zanima
Ne znam da možda Spocku pošalješ privatnu poruku, možda on zna :)
Ja sam jedva skužio ove naše ocjene kako idu

quote:
Originally posted by tex2

Planiram idući tjedan pročitati do kraja priču, to znači vjerojatno početkom tjedna. Jedini mi je problem što nisam u mogućnosti pročitati brojeve 26 i 27, jedino mogu pročitati koji se likovi pojavljuju na ubc recenzijama, ali tu ću te tražiti potvrde. Zasad prvih 30 stranica skroz dobra priča, radnja fino teče, sve korektno! Meni je cilj dvije knjige mjesečno pročitati, tako da bih početkom ljeta završio recenziju!


Ja kod tih ZS stripova kad dođu na red, čitam jedino preko skenova.
Navijam da to što prije objave, a tu knjigu 9 nikako da dočekamo (u njoj bi bile 25, 26 i 27).

Može, ja ću svakako bilježit po redu i dodavati ta pojavljivanja, jer uBC-u ne vjerujem u potpunosti, ovih dana sam primjetio da mi ne štimaju pojavljivanja nekih likova pa to pomalo ispravljam.

Jedva čekam da dođem sa čitanjem do one priče "Granica" za koju si radio recenziju, jer poslije toga mi je skoro sve nepoznat teren
I da uspijem odradit čitanje do te 100-te epizode i skupit sve podatke, kako reče Ivan L. s kojim sam malo popričao, dobro će doći tko bude radio recenzije između 44ep i 100te epizode, imat će korisnih podataka :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000