forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dokumentarci & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

Caleb
Advanced Member



Greece
16206 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 20/01/2020 : 18:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Preporuka za sve ljubitelje hokeja. Dokumentarac o ruskoj petorci u Detroit Red Wings-ima.

https://www.imdb.com/title/tt8006926/

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2020 : 01:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao ovaj sjajan dokumentarac o jednom od mojih omiljenih muzicara. Dar Dzonija Kesa. Preporucujem svima, sjajan film, i bavi se citavim Kesovim zivotom za razliku od igranog filma ,,Walk the line" koji se zavrsava sa svirkom u Folsom Prisonu.
Sjajan film.
Inace obozavam kantri muziku, pogotovo Waylona Jenningsa, a i Willie Nelsona i Krisa Kristofersona (koji su zajedno s Cashom cinili supergrupu The Highwaymen od `85 do `95)
Steta sto nema neki kvalitetan dokumentarac ili igrani film o Waylonu, njega zajedno s Cashom najvise slusam i volim.
Apsolutna preporuka za sve.
I ceo film je dostupan potpuno besplatno na Jutjubu jer je njihov film.



Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 20/03/2020 : 09:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
JFK to 911 - Everything Is A Rich Man's Trick:
https://www.youtube.com/watch?v=K-M0CfATkIY

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/05/2020 : 00:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Volim gledati BBC-ijeve dokse,pa sam veceras gledao Patagoniju- zemljin tajni raj.
Na piratu,1334 i dailymotionu nemaju osim prve epizode u losijoj rezi,pa sam gledao i na BBC 2 stranici mogucnost gledanja,ali nix.
Trazio sam jos M.Palina u Brazilu ali nix.
Ako neko ima neki savjet,link,something,hvala unaprijed!😊


P.S.
Sinoc sam pogledao 1334x i netko je stavio refreshani torrent,bas tri h prije nego sto cu zadnji put provjeriti. Super, samo fali jos Palin u Brazilu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 11/05/2020 10:51:34
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25900 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/06/2020 : 10:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Britain’s Great Cathedrals with Tony Robinson
https://vimeo.com/271521501
Rise of the Clans
https://vimeo.com/304032217

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 16/06/2020 10:27:04
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 19/11/2020 : 19:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
po mojem mišljenju najbolji dokumentarac ove vrste. toplo preporučujem onima koji vole ovu temu, skepticima pogotovo jer nakon ovog dokumentarca malo će se zapitati...


https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/01/2021 : 04:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pogledao ovaj sjajan dokumentarac o jednom od mojih omiljenih muzicara. Dar Dzonija Kesa. Preporucujem svima, sjajan film, i bavi se citavim Kesovim zivotom za razliku od igranog filma ,,Walk the line" koji se zavrsava sa svirkom u Folsom Prisonu.
Sjajan film.
Inace obozavam kantri muziku, pogotovo Waylona Jenningsa, a i Willie Nelsona i Krisa Kristofersona (koji su zajedno s Cashom cinili supergrupu The Highwaymen od `85 do `95)
Steta sto nema neki kvalitetan dokumentarac ili igrani film o Waylonu, njega zajedno s Cashom najvise slusam i volim.
Apsolutna preporuka za sve.
I ceo film je dostupan potpuno besplatno na Jutjubu jer je njihov film.









My Darling Vivian (2020) r. Matt Riddlehoover

Prica o Vivijen Liberto, prvoj supruzi kantri legende Dzonija Kesa s kojom je imao brak dug 13 godina i 4 cerke.
Vrhunsi dokumentarac. Potpuno sam odusevljen i bas me je pogodio emotivno, na kraju sam se bukvalno rasplakao.
Odlican film. Sve vreme pricaju 4 dzonijeve cerke iz tog prvog braka.
Iskren, intiman portret jedne majke, jedne porodice, jednog oca portret cerki, konzervativne i puritanske Amerike tog doba i raspada jedne velike porodice.
Veliki sam ljubitelj muzike Dzonija Kesa i uopste americkog kantrija. Pored Dzonija, mozda i ispred njega po omiljenosti mi je Waylon Jennings, koji je bio Dzonijev dugogodisnji prijatelj, saradjivali su na mnogim albumima, pesmama i svasta proziveli zajedno, jedno vreme su bili i cimeri u Nesvilu. A obozavam i Krisa Kristofersona, Williea Nelsona, Ed Brucea, Patsy Cline, Merla Hagarda,
Pocetkom prosle godine sam pogledao, po meni, najbolji dokumentarac o Dzoniju, onaj u produkciji jutjuba koji se zove The Gift (link za ceo film: https://www.youtube.com/watch?v=5cMVNtmbwyo&ab_channel=JohnnyCash) koji svima preporucujem, sjajan film i svima preporucujem Dzonijevu autobiografiju CASH.

Ali ovaj film,My Darling Vivian, nije dokumentarac o Dzoniju, vec o Vivijen i deci i daje jednu potpuno novu sliku na dogadjaje i detaljno i iskreno obradjuje deo Dzonijevog zivota koji se obicno samo u crticama navodi, kao faktografija- objavio tu i tu pesmu, plocu te i te godine, bio s Elvisom, Carlom Perkinsom i Jerry Leeem tu i tu, poceo da se drogira tad i tad. A ovde imamo jedan potpuno intiman pogled u njihov porodicni zivot, u Dzonija pre nego sto je postao CASH, o Dzoniju briznom ocu i suprugu, o Dzoniju zavisniku i o zeni koja je bila iza svega toga i koja je potpuno skrajnuta i zaboravljena.


Dzoni se jeste ogrešio. I poneo lose.
Ali izgleda da je moralo tako.
Ustvari se tu Džun moze okarakterisati donekle kao negativac, odnosno neiskrena osoba tokom intervjua i predstavljanja njihovog odnosa i porodicnog skladnog zivota.
A kantri svet, kantri establišment je to potpuno prihvatio
Jer su oboje iz sveta kantri muzike. Dzoni je krajem 60ih vec postao legenda, veci od života, a Džun je iz čuvene muzicke kantri porodice The Carter familly koja ima tradiciju jos iz 19. veka.
I onda je posle razvoda Vivijen i Dzonija, Vivijen potpuno skrajnuta u svakom pogledu
A Dzoni se poneo na jedan nacin, ali nikad nije govorio lose o Vivijen, nikad nista lose o tom braku, govorio je samo negativno o sebi iz tog perioda pre razvoda i posle razvoda.
I govorio je lepe stvari o Vivijen, nedovoljno. Meni se cini (to ne zakljucuje dokumentarac, nego ja) da mu Džun ne da, ne dopušta, da mu je prosto zabranjeno.
Najveca prednost ovog filma je sto daje taj novi pogled na stvari i ne predstavlja ljude crno-bele, jer pravi zivot nije takav. Dzun i Dzoni su se beskrajno voleli i ocigledno su bili, sto se kaze, srodne duse za citav zivot. Ali ne treba zaboraviti da je Dzoni i pre Dzun bio sposoban da voli, i to da ludo voli, i da je imao decu.

I onda 2005. godine, 2 godine posle Dzonijeve i Dzunine, a par meseci posle Vivijienine smrti, dobijemo film Walk the line, gde je Vivijen prikazana, ne kao negativac, ali kao histericna zena, puna nerazumevanja za svog muskarca muzicara, ljubomorna itd. Sto mozda i izgleda tako nekom sa strane, ali ne treba suditi o ljudima dok se ne sazna i njihov ugao gledanja i pogled na pricu, odnosno na zivot.
Ali kod tog igranog filma je najproblematicniji sam naziv filma Walk the line, da li su producenti mislili da to kul zvuci, kao hod po ivici, kao da je Dzonijev zivot jedna opasna setnja po ivici, po konopcu sa kojeg uvek moze da padne, ne shvatajuci da je Walk the line ustvari najiskrenija ljubavna pesma koju je Dzoni ikad napisao. Njegov prvi number 1 hit. I tu pesmu je Dzoni napisao i posvetio Vivijen, i s tom pesmom se proslavio, pre nego sto je uopste poznavao Dzun.


U svakom slucaju apsolutna preporuka za ovaj film.
10/10



Variety wrote: "An exceptional documentary... A fascinating and affecting corrective counterpoint to the Johnny Cash mythos."

The Hollywood Reporter wrote: "Brings a woman erased into vivid focus... an engaging and revelatory film that's also deeply affecting."

Rotten Tomatoes, the film holds an approval rating of 95%, "My Darling Vivian adds an overdue corrective to the public story of Johnny Cash's private life -- and a strong testament to the woman at its center."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/02/2021 : 23:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Gledao netko ovaj mokumentarac?

Schulmädchen-Report 1. Teil - Was Eltern nicht für möglich halten (1970)
https://www.imdb.com/title/tt0066341/




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/02/2021 : 17:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Jako zanimljiv dokumentarac. Preporučam ljubiteljima zlatnog doba Hollywooda, ljubiteljima znanosti i, naravno, ljubiteljima Hedy Lamarr.




http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 08/02/2021 17:21:04
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/02/2021 : 12:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote


Znao sam da su hobotnice pametne, ali da mogu razviti emotivnu vezu sa ljudskom vrstom mi nije bilo ni na kraj pameti. Već danima ne prestajem razmišljati o fenomenu (koji vjerojatno to nije) kojeg otkriva ovaj fascinantni dokumentarac.
Masthevuša. Pogotovo ako ih volite sa kumpirima ispod peke :(

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/02/2021 : 13:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pravda za octopussyje!





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/02/2021 : 13:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


Znao sam da su hobotnice pametne, ali da mogu razviti emotivnu vezu sa ljudskom vrstom mi nije bilo ni na kraj pameti. Već danima ne prestajem razmišljati o fenomenu (koji vjerojatno to nije) kojeg otkriva ovaj fascinantni dokumentarac.
Masthevuša. Pogotovo ako ih volite sa kumpirima ispod peke :(


Supruga i ja imamo dokumentarce na programu nedjeljom navečer, pa je tražeći što bi gledala iskopala ovo neki dan. Ohrabrujuće mi je čuti pozitivan komentar.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/02/2021 : 19:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Da, slično imam i ja sa svojom i bogme kako se bližio kraj smo sve manje i manje međusobno komentirali viđeno. Poslije gledanja je bila tišina dobrih pola sata, svatko u svojim mislima.

Nekome će vjerojatno faliti znanstvenog pristupa na temu ali nama je sjelo vrhunski.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 09/02/2021 : 21:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Cromwell


Znao sam da su hobotnice pametne, ali da mogu razviti emotivnu vezu sa ljudskom vrstom mi nije bilo ni na kraj pameti. Već danima ne prestajem razmišljati o fenomenu (koji vjerojatno to nije) kojeg otkriva ovaj fascinantni dokumentarac.
Masthevuša. Pogotovo ako ih volite sa kumpirima ispod peke :(


Supruga i ja imamo dokumentarce na programu nedjeljom navečer, pa je tražeći što bi gledala iskopala ovo neki dan. Ohrabrujuće mi je čuti pozitivan komentar.



Odličan dokumentarac, pogledao sam ga ima koji mjesec i od tada hobotnica više nije na jelovniku.

https://evolutionnews.org/2015/08/the_octopus_gen/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/02/2021 : 22:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Večeras: Svi misle da je veća guba raditi na benzinskoj pumpi, dokumentarac o Esadu T. Ribiću na HRT 3 u 23 i 55.

https://mojtv.hr/film/42643/svi-misle-da-je-veca-guba-raditi-na-benzinskoj-pumpi.aspx
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/03/2021 : 07:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Life in Hell - Survivors of Darkness:
https://www.cultureunplugged.com/documentary/watch-online/play/6889/Life-in-Hell---Survivors-of-Darkness

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2021 : 02:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Grizzly man (2005)
r. Werner Herzog

Nisam spomenuo Grizli mena na ovom topiku, nego na glavnom filmskom topiku pa rekoh da prenesem i ovde preporuku.
Velika preporuka.

Kad smo vec kod Herzoga i dokumentaraca gledao sam pre par godina njegov dokumentarac Land of Silence and Darkness, strasno potresna tema i tezak film, ne preporucujem nikome, ja sam jedva odgledao, strasno me pogodio.
Posle toga sam poceo da gledam Fata Morganu ali iz nekog razloga ne mogu da se setim zasto ne odgledah do kraja, a svideo mi se pocetak.




Biggie: I got a story to tell (2021.)

Evo filma koji lepo popunjava tri kategorije vukozecovog izazova odjednom, iz 2021. godine je, dugometrazni dokumentarac jeste i o muzici je.
Medjutim ne bih preporucio ovaj film sem tvrdokornim rap fanovima, ja volim tu muziku pa mi je bilo interesantno, ali opet nesto fali dokumentarcu, dosta stvari je nejasno, ali ne zato sto te stvari nisu razjasnjene u stvarnosti nego prosto kao da reditelj nije obratio paznju da isprica smislenu pricu nego je samo nabacivao neke anegdotice. Nemam nista protiv kolaznog pristupa u dokumentarcu ali to ovde nije slucaj, film pokusava da hronoloski prikaze zivot Biggiea ali mu ne uspeva, opet su mnoge stvari nejasne, neke uzrocno posledicne veze koje povlace uopste nisu objasnjene i tako. A ja inace volim vise West coast hip hor i rap scenu nego East coast.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2021 : 00:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Three Identical Strangers (2018.) rezija Tim Wardle

Vrhunski film!
I postavlja velika pitanja na koja jos uvek nemamo odgovor
I vrlo su neke stvari ostale misteriozne i strašne i onespokojavajuce odnosno uznemirujuće
Velika preporuka!
Video sam reklamu za ovaj film na netfliksu pre par meseci i zaboravio na njega dok mi ga drugar nije slucajno spomenuo pre neki dan.
Velika preporuka i za one koji se interesuju za ili su studirali psihologiju. Mislim da bi gledanje ovog filma trebalo da im bude u opisu posla.

Edited by - going going on 20/03/2021 00:33:20
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/03/2021 : 07:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da si u nekoj fazi kada te lako impresionirati.

Ja bih rekao da je Three Identical Strangers temom (ili barem jednim njezinim dijelom) izuzetno zanimljiv, ali izvedbom neupečatljiv, osrednji dokumentarac. Premalo vremena je posvećeno uzroku njihovog razdvajanja i svim moralnim i inim implikacijama, a previše njihovom "celebrity" životu, sve sa ponavljanjem stalno istih televizijskih gostovanja. A ne pomaže ni klasičan "talking heads" pristup. Zapravo je njihova priča zanimljiva tek kao uvod u ono što se krije iza, no o tome ne saznajemo previše.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 20/03/2021 : 12:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Upravo gledam Banksy's Exit Through the Gift Shop.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2021 : 14:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni se čini da si u nekoj fazi kada te lako impresionirati.




Moguce! Ali vidis gore da me je razocarao Biggiev dokumentarac.



quote:
Originally posted by Shaner

Ja bih rekao da je Three Identical Strangers temom (ili barem jednim njezinim dijelom) izuzetno zanimljiv, ali izvedbom neupečatljiv, osrednji dokumentarac. Premalo vremena je posvećeno uzroku njihovog razdvajanja i svim moralnim i inim implikacijama, a previše njihovom "celebrity" životu, sve sa ponavljanjem stalno istih televizijskih gostovanja. A ne pomaže ni klasičan "talking heads" pristup. Zapravo je njihova priča zanimljiva tek kao uvod u ono što se krije iza, no o tome ne saznajemo previše.





Slazem se za talking heads pristup, ali vecina americkih dokumentaraca su takvi, a ovde mi je tema dovoljno sama po sebi zanimljiva da mi taj pristup nije toliko monoton. Ima onaj deo pri pocetku koji je igrani, odnosno sa glumljenim rekonstrukcijama stvarnih događaja, ali nisam neki ljubitelj toga u dokumentarnim filmovima.
Koji su ti omiljeni dokuemntarci Shaner? Daj neku preporuku. Meni je omiljeni Koyaanisqatsi .
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/03/2021 : 20:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Koji su ti omiljeni dokuemntarci Shaner? Daj neku preporuku. Meni je omiljeni Koyaanisqatsi .



Ako ti se svidio Koyaanisqatsi, svakako pogledaj Samsaru, meni je izvrsna. Inače baš nisam od dokumentaraca i zapravo sam ih tek ove godine, zahvaljujući onom filmskom izazovu, počeo malo više gledati. Imaš na toj temi što sam pogledao do sada i, iako me niti jedan nije oborio s nogu, svi su mi se svidjeli (Tri stranca najmanje). Možda bi od tamo navedenih izdvojio Paris Is Burning.

Inače volim kad je u pitanju neki malo drugačiji pristup, recimo Markerov takozvani film-esej Sans Soleil (1983), to mi je apsolutno fantastično. Negdje na tom tragu (samo slabiji) je i Glawoggerov Untitled (2017), a još bolji uradak istog redatelja je Whores' Glory (2011). Jako dobri su mi bili i Im Keller (2014) Ulricha Seidla te The Salt of the Earth (2014) Wima Wendersa. Herzoga ne moram ni spominjati, to već znaš. Agnes Varda i JR su me osvojili s Visages, Villages (2017), a Ferrarin Piazza Vittorio (2017) sam ti već spominjao. Za ljubitelje mačaka (i Istanbula) nezaobilazan je Kedi (2016) turske redateljice Ceyde Torun. Očekivano, većina spomenutih redatelja ima još dokumentaraca vrijednih pažnje.

Eto, nadam se da ti je ovo za sada dosta.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2021 : 01:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going


Koji su ti omiljeni dokuemntarci Shaner? Daj neku preporuku. Meni je omiljeni Koyaanisqatsi .



Ako ti se svidio Koyaanisqatsi, svakako pogledaj Samsaru, meni je izvrsna. Inače baš nisam od dokumentaraca i zapravo sam ih tek ove godine, zahvaljujući onom filmskom izazovu, počeo malo više gledati. Imaš na toj temi što sam pogledao do sada i, iako me niti jedan nije oborio s nogu, svi su mi se svidjeli (Tri stranca najmanje). Možda bi od tamo navedenih izdvojio Paris Is Burning.

Inače volim kad je u pitanju neki malo drugačiji pristup, recimo Markerov takozvani film-esej Sans Soleil (1983), to mi je apsolutno fantastično. Negdje na tom tragu (samo slabiji) je i Glawoggerov Untitled (2017), a još bolji uradak istog redatelja je Whores' Glory (2011). Jako dobri su mi bili i Im Keller (2014) Ulricha Seidla te The Salt of the Earth (2014) Wima Wendersa. Herzoga ne moram ni spominjati, to već znaš. Agnes Varda i JR su me osvojili s Visages, Villages (2017), a Ferrarin Piazza Vittorio (2017) sam ti već spominjao. Za ljubitelje mačaka (i Istanbula) nezaobilazan je Kedi (2016) turske redateljice Ceyde Torun. Očekivano, većina spomenutih redatelja ima još dokumentaraca vrijednih pažnje.

Eto, nadam se da ti je ovo za sada dosta.





I vise nego dovoljno! Hvala! Lista sa filmovima za pogledati se samo uvecava iz dana u dan vrtoglavom brzinom.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/03/2021 : 11:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Lista sa filmovima za pogledati se samo uvecava iz dana u dan vrtoglavom brzinom.


Tako nam je svima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/03/2021 : 07:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Obavezno gledati Evil Genius.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000