forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 213

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/02/2010 : 11:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hodnik za pakao Libellus Mister No

Izvrsna naracija, tečnost i preokreti karakteriziraju ovaj strip. Nakon nekoliko poprilično razočaravajućih epizoda, dohvatio sam se jedne, možda i ponajbolje pilotove epizode.Impresivna knjiga na 316 strana nudi Castelli/Bignotti poslasticu u koju ćete uroniti i nećete stajati dok ne pročitate. A možda ni tada. Preporuke

Ocjena:10/10


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22303 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/02/2010 : 20:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote

Izvrstan strip, lagan za citanje i nije dosadan, sto je vazno za jedno stivo sa preko 400 stranica. Ono sto mi se najvise dopalo je cinjenica da sam citao novu pricu, ne nesto sto je x puta prozvakano.Baru kao crtac mi nikako ne lezi. Naravno da volim vizuelno lijepe stripove, ali volim i one u kojima crtez nije "fenomenalan" i stoji duboko u sjenci scenarija, stvari kao Blankets,Maus,Pjer itd. Medjutim Baruov stil mi nesto ne lezi. Na srecu scenario je toliko dobar da se na kraju moze reci da je bas dobro stivo. Nisam iznenadjen da je pokupio mnogobrojne internacionalne nagrade, pocevsi od stripa godine pa nadalje.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/02/2010 : 22:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovako!

Triba mi preporuka za dobar strip fantasy tematike, šta bliže Lord of the Rings - to bolje. Po mogućnosti, volija bi da preporučite stripove u maksimalno 3-4 knjige (može i manje knjiga, 1 ili 2), te da je u boji. Molim vas nemojte mi navodit neke serijale koji traju ili nešto tako, već samo završene serije ili one limitirane na malo brojeva.

Znači nekakav high fantasy, sa dobro razrađenim likovima, ništa površno.
Hvala

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22303 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/02/2010 : 22:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ovako!

Triba mi preporuka za dobar strip fantasy tematike, šta bliže Lord of the Rings - to bolje. Po mogućnosti, volija bi da preporučite stripove u maksimalno 3-4 knjige (može i manje knjiga, 1 ili 2), te da je u boji. Molim vas nemojte mi navodit neke serijale koji traju ili nešto tako, već samo završene serije ili one limitirane na malo brojeva.

Znači nekakav high fantasy, sa dobro razrađenim likovima, ništa površno.
Hvala



quote:
Originally posted by King Warrior

Le seigneur d'Ombre, 1-4

Za sve ljubitelje LOTR ovo je pravo stivo. Cijeli svijet je napravljen u tom fazonu kao i bica koja se pojavljuju imaju velike slicnosti sa LOTR. Posto nema jos uvijek kako treba jedan strip za LOTR fanove, ovo je vjerovatno ultimativna prica za sve njih, kao i za fanove ove vrste stripa.
Crtez je nevjerovatan a kolorisanje je jedno od najboljih sto u stripu postoji.Toliko pojedinosti,pogotovo kod crteza gradova nisam jos nikad u nekom stripu vidjeo. Svaka slika zasebno moze komotno da stoji kao nezavisno umjetnicko djelo.



Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/02/2010 : 22:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Auf, toga nema na engleskom, jelda? Zaboravija sam napisat da bi tribalo bit na engleskom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22303 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/02/2010 : 23:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
e to ne znam. Progooglaj malo po imenima scenariste i crtaca, moguce da ima.

Inace na engleskom ,pored knjiga, imaju i stripovi od R.A.Salvatore "Forgotten Realms". Meni nisu nesto posebno, a koliko znam najvise prilazi stivu LOTR. Progooglaj malo pod tim nazivom pa vidi da li je nesto za tebe.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/02/2010 : 23:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
E fala ti puno, baš ću bacit oko, pa napisat vamo šta sam naša.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9934 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 19/02/2010 : 23:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Percevan, integral 1
preporuke:) bas me razveselio i vratio u stare dane stripoteke:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/02/2010 : 11:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Čuvar koplja Bookgloobe integral 1

Izrazito loš strip. Radnja potpuno nepovezana i scenaristički potpuno rastrojena(stekao sam dojam kao da između dvije slike fali još barem dve, potpuno isprekidano). Likovi karakterno nedorađeni i plošni. Izbjegavati pod svaku cijenu.




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/02/2010 : 19:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mister No Libellus 5
Mister No Libellus 25




Ne previše pretenciozne epizode koje bi puno bolje funkcionirale da su za trećinu kraće. Nakon Hodnika za pakao ovo je svojevrstan hladan tuš, dosta stranica sam i preletio - tako da u konačnici nisam previše zadovoljan. Čitljivo štivo, ali ništa više. "Pirati" počinju izvrsnom uvertirom, ali nakon toga treba puno da se priča razmaše, a kada konačno dođe do finala - uskače konjica. Moglo je i bolje.

Obje priče: 3/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21033 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2010 : 20:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Izvrstan strip, lagan za citanje i nije dosadan, sto je vazno za jedno stivo sa preko 400 stranica. Ono sto mi se najvise dopalo je cinjenica da sam citao novu pricu, ne nesto sto je x puta prozvakano.Baru kao crtac mi nikako ne lezi. Naravno da volim vizuelno lijepe stripove, ali volim i one u kojima crtez nije "fenomenalan" i stoji duboko u sjenci scenarija, stvari kao Blankets,Maus,Pjer itd. Medjutim Baruov stil mi nesto ne lezi. Na srecu scenario je toliko dobar da se na kraju moze reci da je bas dobro stivo. Nisam iznenadjen da je pokupio mnogobrojne internacionalne nagrade, pocevsi od stripa godine pa nadalje.


???????????????????????????
Izgleda da sam nabavio feleričan primerak, ja imam samo 200 i kusur stranica

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/02/2010 20:25:34
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29273 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/02/2010 : 20:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
nisi. Postoje dva izdanja, mali format na 400 stranica, i veliki na 200.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13447 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 20/02/2010 : 20:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Pa po Fibrinom sajtu ima 216 stranica.

Inace, Le seigneur d'Ombre deluje veoma zanimljivo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21033 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2010 : 20:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ma normalno da znam da nisam, hteo sam da se našalim sa Saletom ( a pogledao sam i na Fibrinom sajtu za svaki slučaj).
Prvi put čujem za mali format, je li to urađeno samo sa Baruom?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29273 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/02/2010 : 20:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa jesi procitao uvodnik?

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21033 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2010 : 20:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Samo sam preleteo, nisam zapazio ništa po pitanju formata.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22303 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/02/2010 : 17:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote

ovaj integral mi je morao preci preko puta, prije ili kasnije.
Uhvatio sam ga po povoljnoj cijeni, nakon sto sam ga duze vremena imao u viziru.
Dosta nagrada, sve najbolje kritike, cak ga prozivaju revolucionarnim stripom, zbog pjesnickog nacina pripovjedanja.
To je onako kako stvari stoje, onda se pojavim ja, uzmem strip i smorim se totalno citajuci ga. Iskreno, ne znam sta ima gore od citanja mamutskih stripova koji su dosadni. Crtez je ok, ali scenario me ubio. Prica je o krznasima, zivotinjama sa ljudskim osobinama i nekoj vrsti ljudi koji mogu da postanu nevidljivi. Zakace se, pa im tako cijeli njihov svijet stoji u opasnosti.
Na nekim stranicama sam imao osjecaj da nedostaje po koja vinjeta izmedju slika, jer preokreti radnje su mi bili iznenadni i pomalo nepovezani.
Sta ja znam, sa losim komentarom o ovom stripu stojim poprilicno sam tu, ali to je moje misljenje.
Znaci ja kazem da ovo treba zaobici, mnogo drugih govore ipak o jednom remek-djelu. Vjerovatno je vecina njih u pravu, ali bolje da sam napisao ovdje svoje misljenje ,nego da sam prepisao sta drugi kazu.

Edited by - King Warrior on 25/02/2010 17:10:11
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/02/2010 : 21:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
DDD - DYLAN DOG DAY



TITANIC - "ske"č sa mikrobombom ostao je predmet zajebancije još i dan danas, ali unatoč tome riječ je o solidnom strip - izdanju, nepretencioznom i zabavnom(iako mu to zasigurno nije bila prvobitna namjera).sama uspordbabroda sa titanicom izvedena je kroz nekoliko poprilično šturih implicitnih aluzija, tako da na kraju sama poveznica izgleda dosta nedorečeno, ali svakako je uočljivo putovanje izgubljenih duša,koje su, i bez broda, osuđene na tragediju, neke više a neke manje. čamaca za spašavanje ovdje je dovoljno, a ljudi za spasiti premalo...
POSLJEDNI UŠTAP - dostojni nastavak "Noći punog mjeseca".Dostojan, ali ne i u istom rangu.Tko je više zvijer a manje čovjek - to je nešto što nema veze sa obličjem nego sa dušom...
ŽENA KOJA UBIJA PROŠLOST ubila je i mojih 35 minuta, ali sam prošao mnogo bolje nego Dylanove dame u stripu. Ljubav tuga, mržnja i vještice...
ARMAGEDDON koji to malo je pa opet nije - a možda se to smo jedan stari prijatelj pomalo zabavlja.
KOLJAČ - fini momak, poslovan čovjek sa karijerom koji jedino ima gadnu naviku priklati tu i tamo i to van kolinja.Al ajde, svi mi puknemo ponekad...
PREOBRAŽAJ - Jackill i Hyde, tjelesni i duševni, i to u dvije gospođe, isprepliću se međusobno u svim mogućim kombinacijama. Ajde neka...
BOGOMOLJKINI ZLOČINI - prekrasna dama poslije vođenja ljubavi pomazi vas skalpelom za kraj. Priča o ljubavi, samoći i tuzi...i još malo tuge.
SVEMIRAC - oni njega zajebavaju, onda on stekne moći pa ih sve sjebe. već viđeno, al ajde...
OBUZETA SOTONOM - sf/horror/krimi priča sa dosta elemenata ludila. Čovjek ponekad stvarno skrene...samo neki skrenu pravo, a neki krivo.

Eto

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 26/02/2010 : 21:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Čuvar koplja Bookgloobe integral 1

Izrazito loš strip. Radnja potpuno nepovezana i scenaristički potpuno rastrojena(stekao sam dojam kao da između dvije slike fali još barem dve, potpuno isprekidano). Likovi karakterno nedorađeni i plošni. Izbjegavati pod svaku cijenu.






I ja se slazem da je stvarno los strip...Ni Tajni trokut nije nista puno bolji...i ja sam dobio dojam da su se scenaristi u svemu tome izgubili...cisto gubljenje vremena...nemam pojma tko je birao ove naslove za objavljivanje, a neke odlicne stvari poput BRONZANOG DOBA : Tisucu brodova pitanje hoce li ikad dobiti nastavak...

P.S. Da li je netko procitao Giacomo? Vrijedi li to procitati ?

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10224 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/02/2010 : 21:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

[quote]Originally posted by mladjo



P.S. Da li je netko procitao Giacomo? Vrijedi li to procitati ?


Za nijansu bolje od Čuvara koplja, ali još uvik jako loše.
BTW, Čuvar koplja mi je bez pretjerivanja, možda i najlošiji strip koji san ikad pročita.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/02/2010 : 21:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Znaci ja kazem da ovo treba zaobici, mnogo drugih govore ipak o jednom remek-djelu.


Nije remek delo, ali meni se dopalo kad sam ga čitao pre neku godinu. Mahom zbog crteža.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 26/02/2010 : 21:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
@ NESVRSTANI
hvala...znaci da je bolje ne gubiti vrijeme sa Giacomom kao i sa Cuvarima koplja te Tajnim trokutom...

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 26/02/2010 : 22:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ponki

[quote]Originally posted by mladjo



P.S. Da li je netko procitao Giacomo? Vrijedi li to procitati ?


Za nijansu bolje od Čuvara koplja, ali još uvik jako loše.
BTW, Čuvar koplja mi je bez pretjerivanja, možda i najlošiji strip koji san ikad pročita.



zar si uspio do kraja pročitati, ja sam vrlo brzo odustao

www.rdv.ba
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10224 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/02/2010 : 23:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dugapuška

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ponki

[quote]Originally posted by mladjo



P.S. Da li je netko procitao Giacomo? Vrijedi li to procitati ?


Za nijansu bolje od Čuvara koplja, ali još uvik jako loše.
BTW, Čuvar koplja mi je bez pretjerivanja, možda i najlošiji strip koji san ikad pročita.



zar si uspio do kraja pročitati, ja sam vrlo brzo odustao


Bus Zagreb-Split.
Moga san zujat bezveze ili čitat ovaj uradak.
Izabra goru opciju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/03/2010 : 14:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Lincoln - epizode 2 i 3.

Kvaliteta stripa ne pada daljnim čitanjem, iako mi se čini da je prvi broj ipak kompaktniji i humorističniji. Glavni junak sve više pokazuje osobine anti-junaka u pozitivnom smislu, čovjeka koji, unatoč nepreglednom broju mana, čvrsto stoji na zemlji u pogledu pravde.

Colby Bookglobe integral

Prijatno iznenađenje! Nisam se ranije susretao sa ovim stripom(niti se sjećam da sam ga negdje vidjeo ranije objavljenog osim u Comic Stripu) i moram reći da se radi o solidnom detektivskom krimiću smještenom u razdoblje poslije drugog svijetskog rata. Ništa osobito originalno, ali zaplet je tečan, likovi solidno razrađeni, akcija dozirana u dovoljnoj mjeri, a ugođaj Amerike 1945. dosta vjerno prenesen.

Sam samcat Fibra

Mislim da je ovo prvi put da u tekstu o nekom stripu ima više slova nego u stripu samom:))
Strip je vrlo dobar. Nedostatak(pardon, kriva riječ, ispravna je izostanak) teksta omogućuje duže uživanje u crtežu, a upravo nam on velikim dijelom prenosi i dočarava samoću i hladnoću jedne duše i mora koje ga okružuju.
Ako je čovjek sam i more je samo.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 213 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000