forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/01/2022 : 18:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nema smisla. Odoh ja u šetnju.

Have mercy
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 07/01/2022 : 18:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ja lično sam po pitanju 300, pa i Sin City-ja, negde na sredini, ali razumem zašto neko može da ih ne voli ili čak ne podnosi. Ne radi se o veštini, već o "viziji". Miller je moralni apsolutista - što mene uvek odbija - i ta njegova vizija je potpuno "crno-bela". Jedni će reći da se uklapa u estetiku, drugima će izgledati kao karikatura. Onoliko homofobije i ksenofobije i skoro svih ostalih fobija se retko sreće.

Nekad to može da pomogne. Lovecraft je idealan primer, jer da smo mogli da ukinemo psihotične aspekte njegove ličnosti, verovatno bismo ostali sa malo toga. Takođe, Wrightson je išao u katoličku školu odakle je poneo mnoge traume, i dobili smo jednog od najvećih crtača horora modernog doba. Ali da li Miller zaslužuje da se nađe u toj grupi? Na to je malo teže odgovoriti.

U svakom slučaju, Miller je iz irske katoličke porodice, ali to je najprimetnije u Daredevilu, koji se time direktno bavi.


In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 07/01/2022 : 20:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Spider-Man's Tangled Web #5-6: Flowers for Rhino (Milligan & Fegredo)

Inspirisano meni omiljenom kratkom pričom ''Cveće za Algernona'', sa Rinom u glavnoj ulozi. Dosta toga je stalo u samo dve sveske, a opet priča ne deluje prenatrpano. Naprotiv, zabavna je, a udara i na emocije, naročito na kraju kada Rino traži od doktora da ga učini glupljim nego pre, čisto da bude siguran. U prvoj svesci je hteo da skonča skokom s mosta zato što je preglup, u drugoj zato što je prepametan. Možda bi bilo još bolje da je strana ili dve više posvećena pametnom Rinu, ali i ovako je ok. Spajdermen, kao što navode tvorci ove edicije, ima sporednu ulogu i nekoliko se puta pojavljuje u stripu.

Trenutna pozicija na listi: 10 /od 13/ (2001. god.)



Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/01/2022 : 11:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Schwester Maria Theresa (Alpha Verlag 1991, 48 str. / Sœur Marie-Thérèse des Batignolles, 1989)

Prvi album od ukupno 4 koliko su Nijemci objavili, u Francuskoj izišlo ukupno 6. Od 2019 serijal ponovo izlazi, Glénat je objavio 7 album.

Maëster, pravim imenom Jean-Marie Ballester rođen je 1959 u Alžiru. Uzori su mu Gotlib, Franquin i Uderzo. Radio je na magazinu Fluid Glacial. Njegov humor je oštar i pogađa u srž!

Tko je sestra Maria-Theresa?
Ona dimi, loče, mota joint, vozi motor, sluša Elvisa i Jaggera, debela je i stara. Za nju granice ne postoje. Genijalan humor! Nema ovoga danas.

- Obrezan ?!?



- Rađe bi whiskey ako imaš. Ili votku? Gin, rum?



- Kruh nam naš svagdanji daj nam... Meni s puterom i šunkom. Bez krastavca!



- Današnji momci su sve pederi. U moje vrime je bilo tvrdih momaka s tetovažama.
Danas su i tetovaže pederske. Sve pederi!



- Sestra će pomoći opljaćkati banku. I uzeti proviziju.




Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2022 : 13:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gaets,Lučani&Munjoz:Čudan zvuk motora (Besna kobila)

Još jedan od brojnih pogodaka Besne kobile(procentualno,da se razumemo (a šteta je što nije i količinski aka kvantitativno)).

Ako je neki od malobrojnih opisa ovog stripa gađao u centar,to bi bio Ropeov:
Crnjak o klinji koji manje-više kompletno istrebi svoje selo vrlih ništarija.
Uz jedan duhovit dodatak sa kojim se slažem:
Ovaj strip blista tamo gde je Neću umreti kao lovina prdecnula samo tako.

A i Jocko lepo doda ovo:
Glavni ''junak'' je dete-psihopata, a kako strip odmiče kraju, tako shvatamo da on nije jedini psihopata u selu. I naravno postavlja se pitanje koke i jajeta, da li je dečak rođen kao jedna moralna nakaza bez empatije (nature) ili je takav postao navikavajući se na užase i disfunkcionalnost male odurne zajednice u kojoj je odgajan (nurture)?

I za kraj,opet Rope:
Strip ne predugačak, nijedan kadar viška. Crtez odličan, kolor još bolji.

5/5 (ocena je moja)



Mur&Sarate:Malo ubistvo (Modesty stripovi)

Koliko sam uživao u Čudnom zvuku motora,toliko me je Malo ubistvo smorilo.
Što je najgore,pošto mi je Mur vrhunski scenarista,pretpostavio sam da će strip da "prokine" u nekom trenutku pa sam se zainatio da ga celog pročitam.
Avaj,kakav zajeb - dosadno do zla boga.Crtež je u principu ok,ali u tom svom šarenilu totalno neadekvatan za radnju (moje mišljenje) - a ona se bavi uspešnim čovekom koga počinju da progone duhovi prošlosti.

A još kad vidim ono Alen Mur,dođe mi da zaplačem - zamislite sad da Libelus odluči da se njihova nova biblioteka nazove Alen Ford - pa spalili bi ih,zasigurno.

2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2022 : 19:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Džensen&Kejs:Ubica sa Zelene reke (Makondo)

Ovo bi bio nekakav dokumentaristički krimić,o serijskom ubici koji je ubio preko 40 prostitutki osamdesetih godina u američkoj državi Vašington,potekao iz pera sina detektiva koji ga je ispitivao u periodu od 188 dana.
Iako volim kriminalistički žanr,kao i dokumentaristički pristup istom,i iako scenarista,novinar Džef Džensen, korektno vodi priču,nemam tu nijednu zamerku,očekivao sam "efektniji" strip - do sredine sve funkcioniše kako treba,ali onda nema tih trenutaka od kojih se diže pritisak i pažnja,nema neke dinamičnosti kojoj sam se nadao,pa je u nekim trenucima bilo i "zijeeev" trenutaka.
U trenutku kad ubica priznaje jedan detalj,da ne otkrivam koji,vidi da se u stvari sve vrti oko toga,a meni to nije izazvalo neki poseban osećaj koji bi bio vredan čitanja nekih repetativnih delova stripa.

Normalno,ovo je moje viđenje,možda će neko drugi sve ovo doživeti drugačije,a i na kraju krajeva,Ubica sa Zelene reke je dobar strip,ali moram reći da sam očekivao i više.
Crtež Džonatana Kejsa jako dobar,a samo Makondovo izdanje odlično.


3.5/5



Eme De Jong:Dani peska (Čarobna knjiga)

Strip o jednom prirodnom fenomenu za koji nisam znao,a koji se desio u SAD,tridesetih prošlog veka,kada je u periodu od nekoliko godina u predelu velikih ravnica (Kanzas,Oklahoma...) zbog velikih suša i obrađivanja velikih površina (odnosno uništavanja travnatih predela),došlo do "peščanih problema",što je izazvalo katastrofalne posledice po ekonomiju i zdravlje stanovništva tih (mahom) ruralnih oblasti.
Fotograf Džon Klark je angažovan od strane Agencije za zaštiti farmi da fotkama zabeleži teške životne uslove ne bi li vlada mogla da adekvatno reaguje,pa će se ovaj mladi čovek naći u tom nesrećnom usudu, i sa ljudima čiju tragediju treba da ovekoveči,proživeti zajedničku patnju.

Strip se čita brzo i lako,uz prelepe crteže holandske autorice,i drago mi je da se ČK odlučio na nešto krajnje friško iz BD kuhinje,jer ovo delo zaslužuje da ga imamo u domaćem izdanju.
Tehnički aspekti,dizajn i ostali detalji su bez zamerki,Grafostil jako dobar.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/01/2022 19:29:45
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 08/01/2022 : 21:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Batman #539: Boneyard Blues (Moench & Jones, Beatty)

Kratka pričica u jednoj sveščici. Neki čova otkopava grob pevajući vrlo inspirativni pogrebnički bluz. Ispostavlja se da je reč o ludom skrnavitelju grobova poznatom kao Undertaker, koji poput lika iz Psiha priča sa kosturom pokojnog oca, te porodicama oskrnavljenih grobova šalje bizarne poruke u kutijicama napravljenim od kostiju šake. Priča se za moj ukus prebrzo završava, ali mi se epilog svideo. Nije ovo neki veliki Betmenov protivnik, savladao ga je Betmen jednom pesnicom. Crtež i kolor su mi se veoma dopali.

Trenutna pozicija na listi: 13 /od 26/ (1997. god.)



Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2022 : 11:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Enola Holmes (Toonfish 2021, 64 str. / Les enquêtes d'Enola Holmes: 1 La double disparition 2015-....)

Radi se adaptaciji romana američke spisateljice Nancy Springer. U Francuskoj je objavljeno 6 albuma, Nijemci su na trećem. Ostatak je najavljen ove godine.
Naslov prve priče je Slučaj nestalog lorda.

Kada na svoj 14. rođendan otkrije da joj je nestala majka, Enola odmah krene u potragu za njom. Trag vodi u London.
Trebat će joj sva njena dovitljivost i oštroumnost kako bi pobjegla s obiteljskog imanja jer njezina poznata braća - slavni detektiv Sherlock Holmes i visoki predstavnik u vladi Mycroft – namjeravaju je smjestiti u internat kako bi od nje napravili pravu damu.
Ali život nudi više!

Izuzetno zanimljiva i duhovita priča smještena u 19. stoljeće. Crtež lijep i sladak.

Preporuka (mlađim) čitateljima ali i izdavačima. Ovo bi mogao postati hit!



- Što li je mamu spriječilo? Mora da je morala nekamo hitno.



- Nije je bilo ni sutradan. Obićiću sva njena omiljena mjesta. Sigurno neću piti čaj i čekati.



- Smješkat ću se da ne krenu glasine. (Ovo dijete je čudno kao majka)



- Malo ljudi izlazi iz vlaka. Ovo su sigurno oni.
- Ha ha, Sherlock, mala je tvoja slika i prilika. Morali smo je odmah prepoznati!


Have mercy

Edited by - izivko on 09/01/2022 11:58:01
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 09/01/2022 : 11:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Film je popularan na Netflixu. Nastavak izlazi ove godine i bilo bi pogodno kad bi i strip izašao u isto vrijeme. Moja kći je siguran čitatelj.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2022 : 12:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Znači ima i film. Ne čudi.

Naravno, djevojčice se mogu poistovjetiti s likom. A Enola je izuzetna djevojčica!

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2022 : 15:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Fangs (Splitter 2020, 104 str.)

Sarah Andersen je karikaturistica i ilustratorica iz Nove Engleske. Postala je je poznata po svom web stripu Sarah's Scribbles. Voli kavu, mačke i kružoke vještica.

Fangs govori o nadnaravnoj ljubavi vampirice i vukodlaka. U podnaslovu Totalno zagriženi.







- Hoćemo li večeras prošetati?
- Može ali bez povodca!



- Nije tu. Izišao je s dečkima.


Have mercy
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 09/01/2022 : 15:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Fangs govori o nadnaravnoj ljubavi vampirice i vukodlaka. U podnaslovu Totalno zagriženi.




To je Sumrak Saga

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/01/2022 : 15:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni se Fangs nije svidio, skroz dosadno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 09/01/2022 : 15:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni se Fangs nije svidio, skroz dosadno.



A Sumurak Saga

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2022 : 15:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ni meni. Ali prolazilo bi ovo kod žena. Nekako je trendy.

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/01/2022 : 20:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ovo je geg strip? Čini se simpa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/01/2022 : 11:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Rosa Winkel (Jacoby 2012, 144 str. / Triangle rose 2011)

U prijevodu Ružičasti kutak.

Michel Dufranne objavljuje i pod pseudonimom Miroslav Dragan. Nisam uspio saznati ima li kakve veze s našim krajevima.

Milorad Vicanović-Maza je bosansko-hercegovački autor rođen u Laktašima. Dosta uspješan autor koji ima nekoliko objavljenih serijala u Francuskoj. Većina njih je prevedena i na Njemački.
Voli ratnu tematiku a specijalnost su mu letjelice i borbe u zraku.

Članak § 175 tretirao je sve homoseksualne radnje među muškarcima kao kazneno djelo. Nacisti su ga preuzeli i pooštrili.

Ovo je priča o članku § 175 njemačkog kaznenog zakona iz 1795 godine i njegovim strašnim posljedicama.
U njegovo ime je u kažnjeničkim logorima mučeno i ubijeno na tisuće ljudi u vrijeme nacionsocijalizma. ali i dugo nakon 2. Svjetskog rata članak je bio na snazi.

Potresan strip. Vrlo dobar Mazin crtež.










Have mercy

Edited by - izivko on 10/01/2022 11:05:53
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 10/01/2022 : 11:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Film je popularan na Netflixu. Nastavak izlazi ove godine i bilo bi pogodno kad bi i strip izašao u isto vrijeme. Moja kći je siguran čitatelj.



Kod mene isto.
Moje kćeri obožavaju Hildu i Višnju, a gledali smo Enolu na Netflixu i super im je, tako da bi sigurno i ovo čitale.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/01/2022 : 19:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Superman: Ein Held für das ganze Jahr (Panini 2020, 224 str. / Supermann for All Seasons (Loeb & Sale))

Knjiga sadrži Superman for all seasons 1-4, Solo 1, Superman / Batman 26, Superman / Batman: Secret Files 1

Ovo je najbolji Superman koji sam dosad pročitao. Prava američka priča. Superman idealan za početnike!
Crtež izvanredan!



- Moj sin!





- Smalville - mjestašce gdje se svi poznaju



- Dečko, pogledaj grad!



- Upamti, što god naumiš ostvarit ćeš! Samo moraš čvrsto vjerovati.



- Mogao je uraditi što god poželi a on odluči postati što? Heroj! Zašto?




Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/01/2022 : 19:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
To je ovaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Superman_for_All_Seasons

Već smo ga komentirali na forumu.

Npr. Paka:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40384#1331309

Odavno je u mojoj kolekciji. Iako neki misle da ne volim stripove o njemu.

Edited by - Peyo on 10/01/2022 20:00:44
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/01/2022 : 20:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovoga ću i ja nabaviti. Ovo se jednostavno mora imati.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/01/2022 : 20:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Možda ga objavi Fibra.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/01/2022 : 20:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kladim se da hoće.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/01/2022 : 20:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto




Mur&Sarate:Malo ubistvo (Modesty stripovi)

Koliko sam uživao u Čudnom zvuku motora,toliko me je Malo ubistvo smorilo.
Što je najgore,pošto mi je Mur vrhunski scenarista,pretpostavio sam da će strip da "prokine" u nekom trenutku pa sam se zainatio da ga celog pročitam.
Avaj,kakav zajeb - dosadno do zla boga.Crtež je u principu ok,ali u tom svom šarenilu totalno neadekvatan za radnju (moje mišljenje) - a ona se bavi uspešnim čovekom koga počinju da progone duhovi prošlosti.

A još kad vidim ono Alen Mur,dođe mi da zaplačem - zamislite sad da Libelus odluči da se njihova nova biblioteka nazove Alen Ford - pa spalili bi ih,zasigurno.

2/5


Od mene ocjena 1 za ovo.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/01/2022 : 11:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovaj leteci volovski vrat gore izgleda pomalo retardiran, mislite da je to namjerno tako prikazano?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000