forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 201

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/01/2024 : 15:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Dobra je Karmela.

Samo, Maggy je to mogla isto odraditi.


Nemoj odavati sadržaj priče i reći da je batler kriv...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11725 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/01/2024 : 16:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam generalno. Što će Trondheimu dvije žene njuškala. Sve ono što radi Karmela, mogla je i Maggy.

Inače čitao sam 2 albuma i meni se to sviđa. Samo Maggy mi je bolja.

Have mercy

Edited by - izivko on 14/01/2024 16:05:50
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/01/2024 : 16:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Sad udaram po Sladoledaru, bojim se da me navuklo...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2024 : 18:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jbga,znam da sam dosadan sa trećim postovanjem istog osvrta,ali računam da dosta ljudi slabo zalazi u američki pdf,te topike Lokomotiva i Mračna šuma.



Bil Voterson:Kalvin i Hobs - Mačji psiho šunja se tiho

Malo šaram po ovim Kalvinima,pa nakon keca i trojke uzeh ovu knjigu,petu po redu da čitam;to je u stvari što ne mogu sad da se setim gde su mi dvojka i četvorka tačno,ali ovde je hronologija skroz nebitna.

Elem,K&H k'o K&H - beskrajno šarmantno,jedan od onih stripova koji te pune pozitivnom energijom.A ima li šta bolje za dušu i telo od dobrog,zdravog smeha,kojeg ti Voterson nudi u izobilju.

Mene je recimo na glas nasmejala ona sekvenca kada Kalvin ima kontrolni,pa odlazi do sandučeta da se preobrazi u Nadmena,pa se slučajno zaključa i šta već biva nakon toga - majko mila,pocepao sam se od keženja.
U ovoj knjizi svaka fora sa majkom mi je top.Dobre su i one kad ga otac nešto "loži" ili sa učiteljicom,ali sa majkom su besmrtne.

Ocena kao i kod svih ostalih knjiga - odličan,pet.

Moram svakako skrenuti pažnju na kvalitet samog izdanja,koji je fenomenalan u svakom pogledu;Sistemu i Darkvudu naklon do poda,posebno prevodiocu Džimiju,koji je možda najača figura u svojoj branši u ovom trenutku.Njegov prevod na Kalvinu je meni prilično bolji od Darkovog,a njegov je skroz korektan (u stvari,između redova hoću da kažem da Mcn treba da više prevodi onde gde je najjjači,Tvrđe i Zekane).



Ričard Korben:Den,knjiga 1 - Nikadođija (Lokomotiva)

Kao prvo,za Dena nisam toliko vezan negdašnjim sećanjima kao za Svet mutanata,pa ovde nostalgija neće imati nekog uticaja.Jedino u stvari što pamtim u vezi ovog stripa je što sam tada bio zapanjen golotinjom.

Dalje,Den je svojevrsni strip mača i magije,i svi elementi ovog žanra su tu - mišićavi junak,čudovišne kretature,magijski artefakti,"deva" koju treba spasiti...samo što je ovde ubačeno automatsko oružje i malo SF elemenata (tu me je strip podsetio na kultnu igru Another world).Plus,ono što je i najbitnije,brdo golotinje,sisa,guzica i kita.Te lascivnih scena, kao one kad mu kraljica puši dok ga Ketrin spašava iz vazduha,pri čemu se njenom veličanstvu sliva sperma niz bradu.Mogu samo da zamislim koliko je to bilo šokantno onda kada je strip izlazio.

U Denu je crtež svakako bolje parče kolača.Ne kažem da je priča loša,ali svakako nije tako upečatljiva kao vizuelni aspekt stripa.Sasvim korektna da strip ne bude dosadan.A da je moglo bolje,i moglo je.
Čeka se nastavak,u svakom slučaju.
Lokomotiva odradila odličan posao,sa velikim formatom,tehnikalijama,Draško sa prevođenjem,a ovde je i cena prilično povoljna.

Za prave muškarčine,ali i one koji bi to voleli da budu (poput mene,na primer),obavezno štivo.
granitna 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11725 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/01/2024 : 19:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nisam ovo na kraju razumio.

Volio bi da budeš muškarčina?

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/01/2024 : 20:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Sad udaram po Sladoledaru, bojim se da me navuklo...



Kao antologija kratkih priča egzistencijalnog horora nezavisnih jedne od drugih, Sladoledžija je OK. Samo evo me na #37 i brat bratu, Caleba nisam video već jedno petnaestak brojeva. Možda i duže. Autor je potpuno zaboravio na neke bitne likove, a i da ne ulazim u to da serijal više nema nikakvih, ali nikakvih dodirnih tačaka sa "sladoledom".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2024 : 21:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Nisam ovo na kraju razumio.

Volio bi da budeš muškarčina?


isprao ti zapad smisao za šalu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 15/01/2024 : 18:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by Bachy

Sad udaram po Sladoledaru, bojim se da me navuklo...



Kao antologija kratkih priča egzistencijalnog horora nezavisnih jedne od drugih, Sladoledžija je OK. Samo evo me na #37 i brat bratu, Caleba nisam video već jedno petnaestak brojeva. Možda i duže. Autor je potpuno zaboravio na neke bitne likove, a i da ne ulazim u to da serijal više nema nikakvih, ali nikakvih dodirnih tačaka sa "sladoledom".



Za sada mi se sviđa koncept, uvijek je lako odustati od čitanja ako baš postane nečitljivo i loše...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
326 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 16/01/2024 : 06:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Ajde da pomenem i ovo mada je staro i "podrazumevano"...

Dugo sam slusao o ovoj epizodi i drzao je na listi za citanje. Kada ju je nedavno izdao Veseli Cetvrtak i obnovio hype, odlucio sam da je konacno procitam. Najbolji dokaz koliko je ovo dobro je da sam namerno otezao sa citanjem, prekidao, vracao se da "utvrdim gradivo" sve u cilju da uzivanje traje sto duze. Sve ostalo je vec receno i u recenziji i u dosadasnjim komentarima ovde: https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=85

Nema sta, cista desetka: 10/10
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/01/2024 : 22:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote






Monica (Daniel Clowes)


* Oprost molim za kvalitet skenova, reč je o relativno novom stripu pa nisam uspeo da nađem bolji kvalitet.


Sedam godina je prošlo od poslednjeg stripa ovog cenjenog autora, i konačno smo saznali da je tokom svih ovih godina radio na grafičkom romanu gde je u maniru strip-biografije o životu jedne nesrećne devojke koja pokušava da pronađe svoje davno izgubljene roditelje, prikazao presek evolucije američkog društva i stripa, uz grafičku podlogu i farbu toliko karakterističnu za njegove radove.

Strip je podeljen na nekoliko poglavlja, iako svako hronološki prati Monicin život od početka do kraja, ono tematski stoji nezavisno jedno od drugog jer je odrađeno u maniru različitih epoha: počinje se sa ratnim stripom, da bi kasnije usledili pulp i horor elementi u maniru Zone sumraka i ludorija Davida Lyncha. Radnja se najviše zadržava u periodu '60tih i 70tih, hipi lucidno nadrealni elementi upotpunjeni sa okultnom sektaškom tematikom. Kako se primičemo kraju mnoge stvari postaju jasnije, a čitalac nikad nije bio više zbunjen. Posebna napomena za epilog priče koji svojstveno Clowesu retko koga ostavlja ravnodušnim, jer epilog priče se ne nalazi na poslednjim stranicama stripa, već na odjavnim koricama.

Teško je rečima i slikama opisati ovaj strip, ovo treba da se doživi. Clowes je veliki autor, i uložio je mnogo napora u ovu grafičku novelu koja ambiciozno barata sa sijaset tema koje nije lako pohvatati i razumeti pri prvom čitanju zbog svoje kompleksnosti. Monica je delo koje poziva na ponovna čitanja i prelistavanja jer je autor kroz strip ostavio puno sitnih detalja koji pomažu da bi se delo razumelo i koje nagrađuje čitaoce koji su pažljivo čitali. Clowesa, kao i Monicu, su roditelji napustili kada je bio mali dečak, pa u celoj priči postoji i taj neki lični pečat iz života samog autora.

Po mom skromnom mišljenju, ovako kvalitetni stripovi se pojavljuju jednom u deset godina, možda i ređe. Obavezno štivo za ljubitelje američkog indie stripa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/01/2024 : 23:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jedvačekamo Moniku!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/01/2024 : 00:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Slabo ja verujem domaćim izdavačima kad su indie stripovi u pitanju, tako da sam čim je izašao kupio Fantagraphicsovo izdanje.

Edited by - Red Marquis on 17/01/2024 01:00:28
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
326 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 17/01/2024 : 07:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam ovu Monicu vise puta u knjizarama i citao delove i terao se da mi se svidi i da kupim ali nikako nije islo. Nisu mi se dopali ni crtez ni radnja ni dijalozi. Jednostavno not my cup of tea.

Ghost World mi se isto nije svideo svojevremeno iako sam se prevario i kupio ga zbog hype-a.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/01/2024 : 08:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ghost world je najkomercijalniji Clowesow strip, jedino je Death Ray još koliko toliko usklađen sa pop kulturom sadašnjice. Svi ostali stripovi su mu o štufim, doslovnim ljudima s kojima je teško simpatizirati. Nisu to stripovi za široke mase, ali, eto, fascinantno je kako se s takvim stilom opet uspio izboriti za mjesto neupitnog američkog strip velikana. Zapravo ne toliko strip koliko graphic novel velikana, jer ovi njegovi albumi se više čitaju kao suvremena književnost nego kao suvremeni strip.

Meni su super: Ghost world, Twentieth Century Eightball, David Boring, Death Ray, Mr. Wonderfull
Dobri: Ice-heaven, Wilson, Like a velvet glove cast in iron
Meh: Caricature, Patience
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/01/2024 : 00:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pročitao Ghost world i Strpljenje - ovaj prvi smor,drugi naslov sjajan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 18/01/2024 : 00:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Najkeru, koji ti je bolji, Monika ili Gudravi Leon?
I koliko puta si pročitao Moniku. To mi ostalo nejasno iz osvrta.
:)

Resistance is futile.

Edited by - borg on 18/01/2024 00:24:17
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 18/01/2024 : 06:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Je li netko čitao? Prati li tko serijal?

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 18/01/2024 06:14:07
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/01/2024 : 07:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Najkeru, koji ti je bolji, Monika ili Gudravi Leon?
I koliko puta si pročitao Moniku. To mi ostalo nejasno iz osvrta.
:)



Čudovišta!

Stripovi gde prilikom čitanja imaš osećaj kao da si na tripu se uvek konzumiraju 2x.

I da, Patience > Ghost World.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37387 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/01/2024 : 11:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Je li netko čitao? Prati li tko serijal?
https://i.postimg.cc/zGT2BzMD/dua.jpg


Mozda bi ovo mogao Bookglobe objaviti?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/01/2024 : 11:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro


Meni su super: Ghost world, Twentieth Century Eightball, David Boring, Death Ray, Mr. Wonderfull
Dobri: Ice-heaven, Wilson, Like a velvet glove cast in iron
Meh: Caricature, Patience


Složio bih se sa ovim rasporedom s tim da Death Ray i Mr.Wonderfull nisam čitao, a u srednju kategoriju bi dodao Pussey, Monica na gornji sprat.
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 18/01/2024 : 12:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
Odlična je Monica. Kao i svaki autor sa jakim ličnim pečatom, Clowes ne može, niti treba da se svidi svakom. Meni, koji nemam neke afinitete ka određenom žanru ili autoru, Monica deluje kao dobra autorska zajebancija (hipi pokret, kultovi, vanzemljaci) sa jedne strane, uz lični komentar na, u podtekstu provučene, ozbiljne teme (napuštanje deteta od strane roditelja, narkotici, mentalni problemi, i međuljudski odnosi takvih, emotivno okrnjenih osoba). Ovo je jedno od onih dela koje se čitaju na dve paralelne značenjske ravni a mi smo se možda navikli da stripove generalno tretiramo jednodimenzionalno. Ili to, ili samo tripujem da tu ima još nečega alegorijskog, mada je meni i to dovoljno :D
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/01/2024 : 13:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vetropiroman
dobra autorska zajebancija ... i međuljudski odnosi takvih, emotivno okrnjenih osoba..



Sama suština Clowesa od 1991ve do danas
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 18/01/2024 : 16:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Bachy

Je li netko čitao? Prati li tko serijal?
https://i.postimg.cc/zGT2BzMD/dua.jpg


Mozda bi ovo mogao Bookglobe objaviti?



Sad ne kužim da li zezaš ili imaš neke informacije...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37387 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/01/2024 : 16:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nista od toga, samo mi lici na one stripove koje su izbacili posljednjih par godina (naravno moguce da se i varam, nisam trazio vise info, samo na osnovu naslovnice).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 24/01/2024 : 11:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Murder Falcon (Daniel Warren Johnson)

Opatvoreno zlo iz druge dimenzije šalje čudovišta da unište našu planetu, a jedini način da se borimo protiv zla je uz moć.. metala! Hell yeah!! Glavnom junaku pomaže avatar sa madafaka nadimkom Murder Falcon, koji se bori onoliko dobro koliko dobro sviramo, što se više prži to je avatar jači. Glavni lik pokušava da ponovo okupi svoj raspali bend, poslednja svirka za spas planete i ljudske duše.

Premisa stripa ne može biti jednostavnija i zabavnija; očekivano se ovde dobija mnogo scena akcija i borbi; ima dosta humora i pregršt referenci iz sveta heavy metala; DWJ je veoma dobar crtač koji je vidno inspirisan stilom crtanja mangi pa je njegov crtež dinamičniji od uobičajenih naslova sa američke scene, ovo pogotovo dolazi do izražaja prilikom scena borbi, a scena borbi u ovom stripu ima u svakom poglavlju. Što se strip više primiče kraju to postaje ozbiljniji i tužniji, jer se saznaje više o tome zašto je glavni lik napustio svoj bend, i koja cena mora da se plati kako bi se pobedilo zlo. Način rada koji će koristiti i u svom kasnijem stripu Do a Powerbomb.

Paka je ovaj strip opisao kao miks Tenacious D in The Pick of Destiny i I Kill Giants, što je dobra etiketa za ovaj naslov jer glavni junak koristi muziku kako bi pobedio demone, kako one spoljašnje tako i one koji dolaze iznutra.

Murder Falcon je METAL, zabavan strip koji ima srce, za sve fanove koji vole da slušaju metalurgiju




Hvala na preporuci, prava bomb(on)a od stripa. Totalno isti doživljaj kako ga je naker opisao u osvrtu. Meni do sad nepoznati autor, DWJ oduševljava kako grandioznim scenama borbe, tako i sitnim detaljima & omažima, (npr. promena imena benda na leđima Johanove teksas jakne u različitim sličicama, statua Lemija koji drži keca pik, pojava nikad prežaljenog boga hevi metala RJD-a na samom kraju)... Suzu pustih ni kriv ni dužan.
Go to Top of Page
Page: of 201 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000