forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 26/08/2009 : 00:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
@ Mhejl

Nemoj da si sto posto siguran da ti je Korto sranje. Balada je strip sa posebnim ritmom i posebnom atmosferom. Ne znam da li si citao Kumunino izdanje sa predgovorom Umberta Eka i Pandorinim pismom ili Bukglobovo bez toga. Za mene je to ogromna razlika u dozivaljaju ovog stripa. Takodje mislim da u Kortu akcione scene i nisu toliko vazne. Vazna je prica koja ih prati, a jos vaznije ono sto nije napisano, ono sto je Prat izostavio i pustio nasoj masti i inteligenciji na volju.
Sto ti ovo kazem? Zato sto sam i ja imao potpuno isto misljenje kad sam ovo citao prvi put. Za mene je Korta najbolje poceti da citas sa onim pustolovinama u juznoj Americi i Africi. To su krace price i nekako se lakse svare i otvaraju citaocu put prema slozenim delima kakva je Balada, Sibir, Kelti, Venecija, Samarkand, Tango. Ovi su pak ulazak u malo fantazirajuci svet Helvecana i Mu.

Nemoj da otpisujes ni Magicnog, on stalno ide uzlazno. Svaki novi broj je bolji i ludji. Za mene je Magicni medju tri najbolja Bonelijeva junaka svih vremena.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

Edited by - Raspucin on 26/08/2009 00:51:45
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 26/08/2009 : 01:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo



Perfetto


Nevjerovatno, ali ga i ja upravo čitam u Bookglobe izdanju. Odličan western. Vojska, Geronimo, O.K. Corall, braća Earp...
Neprocjenivo.
10/10

Također čitam novi MN SA 52 'Vatreni uragan'. Glupava priča, bez smisla. Epizoda je samo još jedan dokaz dna na kojeg je Mister No pao. Sramota da ovakve priče objavljuju.

3/10

@Mhejl: Ne sumljaj u kvalitetu Magičnog. I ja sam ga smatrao prosjećnim serijalom nakon prve četiri Libellusove knjige. Ali kasnije dolaze bombe za bombom. Samo mu nastavlji davati priliku i neće te razočarati...

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 28/08/2009 : 17:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
Pročitao dosta toga.


MM Maxi 3: "Detektivi nemogućeg"/Vrilova moć
Prva epizoda užas podsjeća me na one epizode DD iz prošlosti, ono
zaboravio na to sve do danas i tako to. Come on! 3/10
Druga priča OK, ali nisam čitao (uglavnom nije objavljeno) većinu epizoda na koje se referira, i s kojima je povezana radnja 5/10
MN Maxi 4: Nešto se promijenilo
Odlična epizoda, super ideja za objaviti! 8.5/10
ZG Alm 6
OK priča, 6.5/10
ZG 164 - Razbojnici iz skrivene doline
Dobro... sad ćemo vidjeti kako sve završava... 7/10
ZG Maxi 9 - Plameno brdo
Bezveze... radnja prežvakana i na prevelikom broju strana 2/10
MM SA 75 - Odbrojavanje: Minus jedan
Nije loše, ali previše me podsjeća na specijalce, koji mi se baš i nesviđaju, no može proći! 6.5/10
DD SP 13 - Mefisto
Nesviđa mi se :( 2/10
DD Extra 60 Frankenstein
Ovo mi se malo više sviđa, ali i dalje slabo 4/10
Tex 94 - Rijeka straha
Klasika. 6/10
ZG Extra 176 - Krilati osvetnik
Nisam čitao prethodne, ali ovaj mi je ostavio malo loš utisak. Zašto samo jedan Indijanac sa krilima? Zašto ih nije više?
ZG Klasik - Snježni sokolovi
Pravi klasik 6.5/10
Mark 25
Klasika od Marka 3/10
Mark Specijal 3: Buđenje mumije
Jedan od boljih Markova, ali iako su Egipćani, imaju iste običaje kao i Englezi (zli, špijuni, izdajnici...)
Blek 25: Specijalna misija
klasika od Bleka... čak je i crtež lošiji... jeli ovo još EsseGesse ili već Del Principe? 2/10
MN SA 49 - Zemlja bezakonja
Na što spade moj omiljeni serijal :( 4/10
Stvarno su pretjerali sa tim lovom
DD Maxi novi
Prva loša (2/10), druga loša (1.5/10, čak nije ni horor), treća malo bolja (3/10)... stvarno u te Maxije idu otpaci otpadaka

.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 30/08/2009 : 10:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

@ Mhejl

Nemoj da si sto posto siguran da ti je Korto sranje. Balada je strip sa posebnim ritmom i posebnom atmosferom. Ne znam da li si citao Kumunino izdanje sa predgovorom Umberta Eka i Pandorinim pismom ili Bukglobovo bez toga. Za mene je to ogromna razlika u dozivaljaju ovog stripa. Takodje mislim da u Kortu akcione scene i nisu toliko vazne. Vazna je prica koja ih prati, a jos vaznije ono sto nije napisano, ono sto je Prat izostavio i pustio nasoj masti i inteligenciji na volju.
Sto ti ovo kazem? Zato sto sam i ja imao potpuno isto misljenje kad sam ovo citao prvi put. Za mene je Korta najbolje poceti da citas sa onim pustolovinama u juznoj Americi i Africi. To su krace price i nekako se lakse svare i otvaraju citaocu put prema slozenim delima kakva je Balada, Sibir, Kelti, Venecija, Samarkand, Tango. Ovi su pak ulazak u malo fantazirajuci svet Helvecana i Mu.

Nemoj da otpisujes ni Magicnog, on stalno ide uzlazno. Svaki novi broj je bolji i ludji. Za mene je Magicni medju tri najbolja Bonelijeva junaka svih vremena.


Pročitao sam 'Kelte'. Puno, puno bolje. Od četiri priče, samo mi zadnja nije nešto, a ostale su odlične! Čitavom stripu bih dao ocjenu 8.5/10
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 30/08/2009 : 10:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Raspucin

@ Mhejl

Nemoj da si sto posto siguran da ti je Korto sranje. Balada je strip sa posebnim ritmom i posebnom atmosferom. Ne znam da li si citao Kumunino izdanje sa predgovorom Umberta Eka i Pandorinim pismom ili Bukglobovo bez toga. Za mene je to ogromna razlika u dozivaljaju ovog stripa. Takodje mislim da u Kortu akcione scene i nisu toliko vazne. Vazna je prica koja ih prati, a jos vaznije ono sto nije napisano, ono sto je Prat izostavio i pustio nasoj masti i inteligenciji na volju.
Sto ti ovo kazem? Zato sto sam i ja imao potpuno isto misljenje kad sam ovo citao prvi put. Za mene je Korta najbolje poceti da citas sa onim pustolovinama u juznoj Americi i Africi. To su krace price i nekako se lakse svare i otvaraju citaocu put prema slozenim delima kakva je Balada, Sibir, Kelti, Venecija, Samarkand, Tango. Ovi su pak ulazak u malo fantazirajuci svet Helvecana i Mu.

Nemoj da otpisujes ni Magicnog, on stalno ide uzlazno. Svaki novi broj je bolji i ludji. Za mene je Magicni medju tri najbolja Bonelijeva junaka svih vremena.


Pročitao sam 'Kelte'. Puno, puno bolje. Od četiri priče, samo mi zadnja nije nešto, a ostale su odlične! Čitavom stripu bih dao ocjenu 8.5/10



Mislim da se bas u toj zadnjoj prici pojavljuje Kain Hrovesnor koji je jedan od glavnih likova Balade.
Probaj ti ove iz latinske Amerike : Korto uvek malo dalje, Pod gusarskom zastavom, Karipska Svita. Takodje odlican je i africki album. Probaj da pronadjes njih, mislim da ih ima jos puno u Komuninom izdanju.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Cancerman
New Member



106 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 30/08/2009 : 14:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Cancerman a Private Message  Reply with Quote
Mister No - Vc - Lovac i Lovina, i Uzas u Dzungli.

8/10
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/08/2009 : 19:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
DD Maxi br. 2, odvratno štivo :(
2/10
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 30/08/2009 : 22:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Završio sam čitanje Mister Noovog ''afričkog ciklusa''. Kakve priče! Uskoro ću otvoriti temu o ovom ciklusu.

Najviše me je oduvala priča Mau-Mau, među TOP 5 Bonelija!!! Kakva moćna, tmurna, krvava i akcijski nabijena priča! 10/10
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 31/08/2009 : 03:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
slazem se za Mau Mau jedan od najboljih Mister Noa, pogotovu onaj susret Mister Noa sa svojim prijateljem koji je u periodu od 10-ak godina pretrpeo transformaciju od idealiste do rasiste

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 31/08/2009 : 09:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Mau Mau je jedan od prvih Mister No-a koji sam procitao jos dok sam bio klinac i u potpunosti delim tvoje misljenje. Jednom recju savrsenstvo
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 01/09/2009 : 02:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Raspucin

@ Mhejl

Nemoj da si sto posto siguran da ti je Korto sranje. Balada je strip sa posebnim ritmom i posebnom atmosferom. Ne znam da li si citao Kumunino izdanje sa predgovorom Umberta Eka i Pandorinim pismom ili Bukglobovo bez toga. Za mene je to ogromna razlika u dozivaljaju ovog stripa. Takodje mislim da u Kortu akcione scene i nisu toliko vazne. Vazna je prica koja ih prati, a jos vaznije ono sto nije napisano, ono sto je Prat izostavio i pustio nasoj masti i inteligenciji na volju.
Sto ti ovo kazem? Zato sto sam i ja imao potpuno isto misljenje kad sam ovo citao prvi put. Za mene je Korta najbolje poceti da citas sa onim pustolovinama u juznoj Americi i Africi. To su krace price i nekako se lakse svare i otvaraju citaocu put prema slozenim delima kakva je Balada, Sibir, Kelti, Venecija, Samarkand, Tango. Ovi su pak ulazak u malo fantazirajuci svet Helvecana i Mu.

Nemoj da otpisujes ni Magicnog, on stalno ide uzlazno. Svaki novi broj je bolji i ludji. Za mene je Magicni medju tri najbolja Bonelijeva junaka svih vremena.


Pročitao sam 'Kelte'. Puno, puno bolje. Od četiri priče, samo mi zadnja nije nešto, a ostale su odlične! Čitavom stripu bih dao ocjenu 8.5/10



Mislim da se bas u toj zadnjoj prici pojavljuje Kain Hrovesnor koji je jedan od glavnih likova Balade.
Probaj ti ove iz latinske Amerike : Korto uvek malo dalje, Pod gusarskom zastavom, Karipska Svita. Takodje odlican je i africki album. Probaj da pronadjes njih, mislim da ih ima jos puno u Komuninom izdanju.


Ja sam isto upravo pročitao album 'Kelti'. Najbolje priče su mi Pod barjakom srebra i Koncert u O molu za harfu i nitroglicerin. Loših nema.
Ocjena: 9.5/10
Trenutno čitam 'Balada o slanom moru i 'Mu'. Inače, od Corta sam prije pročitao Bookglobeove albume 'U znaku jarca' i 'Uvijek malo dalje'. Oba za 10!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 01/09/2009 : 23:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote

AA 2- tko voli SF odlično štivo za čitanje.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/09/2009 : 00:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cibalia

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Raspucin

@ Mhejl

Nemoj da si sto posto siguran da ti je Korto sranje. Balada je strip sa posebnim ritmom i posebnom atmosferom. Ne znam da li si citao Kumunino izdanje sa predgovorom Umberta Eka i Pandorinim pismom ili Bukglobovo bez toga. Za mene je to ogromna razlika u dozivaljaju ovog stripa. Takodje mislim da u Kortu akcione scene i nisu toliko vazne. Vazna je prica koja ih prati, a jos vaznije ono sto nije napisano, ono sto je Prat izostavio i pustio nasoj masti i inteligenciji na volju.
Sto ti ovo kazem? Zato sto sam i ja imao potpuno isto misljenje kad sam ovo citao prvi put. Za mene je Korta najbolje poceti da citas sa onim pustolovinama u juznoj Americi i Africi. To su krace price i nekako se lakse svare i otvaraju citaocu put prema slozenim delima kakva je Balada, Sibir, Kelti, Venecija, Samarkand, Tango. Ovi su pak ulazak u malo fantazirajuci svet Helvecana i Mu.

Nemoj da otpisujes ni Magicnog, on stalno ide uzlazno. Svaki novi broj je bolji i ludji. Za mene je Magicni medju tri najbolja Bonelijeva junaka svih vremena.


Pročitao sam 'Kelte'. Puno, puno bolje. Od četiri priče, samo mi zadnja nije nešto, a ostale su odlične! Čitavom stripu bih dao ocjenu 8.5/10



Mislim da se bas u toj zadnjoj prici pojavljuje Kain Hrovesnor koji je jedan od glavnih likova Balade.
Probaj ti ove iz latinske Amerike : Korto uvek malo dalje, Pod gusarskom zastavom, Karipska Svita. Takodje odlican je i africki album. Probaj da pronadjes njih, mislim da ih ima jos puno u Komuninom izdanju.


Ja sam isto upravo pročitao album 'Kelti'. Najbolje priče su mi Pod barjakom srebra i Koncert u O molu za harfu i nitroglicerin. Loših nema.
Ocjena: 9.5/10
Trenutno čitam 'Balada o slanom moru i 'Mu'. Inače, od Corta sam prije pročitao Bookglobeove albume 'U znaku jarca' i 'Uvijek malo dalje'. Oba za 10!



Cekaj davidis Veneciju, Samarkand, Tango, Sibir. To su sve kapitalci.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/09/2009 : 08:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Duga devetka #16
Ne znam sta je navelo redakciju da svom onlajn casopisu daju ovako kretensko ime, ali je sadrzaj prilicno zanimljiv jer nas vraca dvadesetak godina unazad. Dakle, vise je za nostalgicare koji nisu sitnicavi sto se kvaliteta tice.

http://www.4shared.com/file/127416817/4eea4c80/DugaDevetka16.html
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 02/09/2009 : 11:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Duga devetka #16
Ne znam sta je navelo redakciju da svom onlajn casopisu daju ovako kretensko ime, ali je sadrzaj prilicno zanimljiv jer nas vraca dvadesetak godina unazad. Dakle, vise je za nostalgicare koji nisu sitnicavi sto se kvaliteta tice.
http://www.4shared.com/file/127416817/4eea4c80/DugaDevetka16.html


Majko mila, ime jest katastrofa, ali dizajn je kataklizma:) ja ga samo radi toga nikad nisam skinio, ali kao nostalgicar ovaj broj budem.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 02/09/2009 : 13:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Dampyr-Dvorac u karpatima

Majko mila,koja glupost!Priča možda može i da prođe,ali crtež i dijalozi koje je pisao Boseli..
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/09/2009 : 09:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Borgia , prva tri albuma.
scenario Jodorowsky
crtez Milo Manara

Mnogima je poznata prica o familiji Borgia, ovoga puta pod scenarijem jednog od najvecih autora Jodorowskog i legendarnog crtaca Manare, imamo tu pricu i u mediju strip. Sama imena tima govore da strip obiluje sa brutalnoscu i perverzijom, ali i sa izuzetno dobrom pricom. U centru paznje izdvojio bih ipak crtez Mila Manare, koji je ovdje nadmasio sam sebe i ako poznajete "Indijansko leto", onda mogu reci bez pretjerivanja da je ovdje crtez najmanje za dvije klase bolji. Nevjerovatna preciznost i detaljnost crteza,kao i kolorisanje sto izgleda kao da je sa drugog svijeta, navodi me na razmisljanje da bi svaka vinjeta mogla bez problema da stoji kao umjetnicko djelo u muzeju. Ovo je prvi put da vidim crtez u stripu i da se usudjujem porediti sa nedostiznim Alex Rossom. Kome nije poznato zasto je Milo Manara kralj crteza, neka uzme ovaj strip.

Prica 8
Scenario 8
Crtez jedan od najboljih koji postoje u stripu.

8,5/10

Edited by - King Warrior on 13/01/2010 16:58:29
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/09/2009 : 14:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima! Ovih dana me nema na forumu zato što imam par sitnijih problema sa internet konekcijom (ovo pišem iz internet-centra), možda ću morati da mijenjam provajdera... U svakom slučaju, brzo ću biti opet sa vama.

Da vidimo šta sam čitao u zadnje vrijeme...

Od knjiga:
'Most na Žepi' (Ivo Andrić)
Mislim da su ovdje riječi suvišne, odlično dijelo. Posebne preporuke idu za 'Priču o kmetu Simanu', ali vam preporučujem da prvo pročitate Kočićevog 'Jazavca pred sudom', da biste stekli predstavu o agrarnom problemu koji je u Bosni postojao 1878. godine.
'Sabrani roboti' (Isak Asimov)
Počeo sam da čitam Asimova na nagovor jedne od DeeCay-jevih recenzija, kao i da bih bolje razumijeo prvu epizodu Natana. Dakle, Asimov je na mene ostavio utisak osrednjeg pisca, sa nekoliko vrhunskih priča ('Dvjestogodišnjak', 'Te ga se opominješ', 'Nehotična pobjeda', 'Hajde da se udružimo'), ali i gomilom loših i prosječnih epizodica, kao što su 'Dječakov najbolji prijatelj', 'Robi', 'Prvi zakon'... Veličina njegovog dijela je nu tome što je on bio veliki vizionar, kao što pokazuju njegova Tri Zakona robotike, i da je na osnovi Tri Zakona stvorio čitav niz čudnih moralno-etičkih situacija.
@DeeCay
Zanima me da li sam ovo dobro shvatio...
Ako su za androida C-09, iz prve Natanove epizode, važila Tri Zakona, onda bi on, suočen sa situacijom borbe između onog naučnika i 'memorijskog čovjeka', nastradao. Jedan dio Prvog Zakona ('niti da dopusti da svojim nedjelovanjem ugrozi ljudko biće') bi ga stavio pred nerješivu dilemu (odabrati između dva ljudska života), koja bi mu spalila sve pozitronske staze u mozgu.
Baš se pitam da li je Natan shvatio šta je učinio kada je androidu uklonio Tri Zakona(idiotski potez)!
'Gorski vijenac'(Petar Petrović Njegoš)- po treći put
Mislim da i ovo remek-dijelo ne treba komentarisati. Obratite pažnju na prelijepe dijelove kada slijepi iguman govori o svom životu.

Od stripova:
'Teror Rio Negra'(Mister No VČ br.21)
Odavno nisam pročitao nešto ovako loše i skusano, propraćeno užasnim, odvrtanim crtežom. Vidjećemo da li će sledeći broj biti nešto bolji, ali čisto sumnjam. 1/10
'Pesma sirene'(DD SB VČ br.7)
Više sam očekivao od ove epizode. Ne, nije loša, ali je na trenutke nedorađena, sa lošim scenama (ponašanje prvog zapovijednika, stvar sa sidrom, smrt sirene), ali tu je i gomila dobrih scena koje podižu utisak, stvarajući neku posebnu auru (kostur sirene, ubistva, odrastanje male sirene)... Prekrasni crtež je veliki plus. 7/10
'Vučja krv'(DD SB VČ br.7)
Takođe prilično čudna priča, a i teško mi je da razlučim šta je Ruju htjeo sa njom. Međutim, sve mane padaju pred prekrasnim Stanovim crtežom, koji je urađen u laviranom tušu. Ah, kakva poslastica! Priča:6/10
Crtež:10/10
'Ogledalo'(DD SB VČ br.7)
Loš primjer kako sažeti prosječnu, već viđenu i prežvakanu, Dilanovu priču na par stranica. Prilično lošnjikavo, a i ne sviđa mi se što je pojam 'slike duše' banaliziran i racionalizovan na jendo ogledalo, običan materijalni predmet! Lošnjikavo, jedino mi se obrt sa kulom sviđa. Crtež je solidan. 5/10

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/09/2009 : 15:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl
'Sabrani roboti' (Isak Asimov)
Počeo sam da čitam Asimova na nagovor jedne od DeeCay-jevih recenzija, kao i da bih bolje razumijeo prvu epizodu Natana. Dakle, Asimov je na mene ostavio utisak osrednjeg pisca, sa nekoliko vrhunskih priča ('Dvjestogodišnjak', 'Te ga se opominješ', 'Nehotična pobjeda', 'Hajde da se udružimo'), ali i gomilom loših i prosječnih epizodica, kao što su 'Dječakov najbolji prijatelj', 'Robi', 'Prvi zakon'... Veličina njegovog dijela je nu tome što je on bio veliki vizionar, kao što pokazuju njegova Tri Zakona robotike, i da je na osnovi Tri Zakona stvorio čitav niz čudnih moralno-etičkih situacija.


Dobro, a nisi pročitao njegovu sagu o Fondaciji, pa o Robotima... Ove kratke priče moram priznati nisam baš ni čitao, a ne bi ih smatrao baš ni vrhuncima njegovog stvaralaštva. ALi, pohvalno što se širiš!

quote:

@DeeCay
Zanima me da li sam ovo dobro shvatio...
Ako su za androida C-09, iz prve Natanove epizode, važila Tri Zakona, onda bi on, suočen sa situacijom borbe između onog naučnika i 'memorijskog čovjeka', nastradao. Jedan dio Prvog Zakona ('niti da dopusti da svojim nedjelovanjem ugrozi ljudko biće') bi ga stavio pred nerješivu dilemu (odabrati između dva ljudska života), koja bi mu spalila sve pozitronske staze u mozgu.
Baš se pitam da li je Natan shvatio šta je učinio kada je androidu uklonio Tri Zakona(idiotski potez)!



Nathan je uvijek bio nepopravljivi naivac i čovjek s velikim povjerenjem u ljude, pa i robote, kad već o tome pričamo. Pogledaj kako si je dobar s Mac-om, onom robotom antikvarom. C-09 je napredniji tip robota, mislim da mu ovakva dilema ne bi spržila sve pozitronske krugove, nego on samo ne bi mogao reagirati. MIslim da je to bio simptom kod niže verzije robota (misliš ono kad je zeznuo mozak onog robota za informacije?)

Taj C09 je već bio na Nathanovoj strani, tako da bi se ziher odlučio za stranu svog prijatelja. Isto tako, robot mu ne bi mogao pomoći protiv Skotosa i drugih robota kad bi ga tri zakona sprečavala.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 12/09/2009 : 13:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
I uskoro ću uzeti da čitam ''To'', od Stivena Kinga, baš sam radoznao.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 12/09/2009 : 14:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
"Prica o kmetu Simanu" je nesto super, procitao sam pre 10 godina, sad si me ti podsetio da ponovo procitam :).
Ja od knjiga citam "Malog Princa", ponovo, od stripova neke MArkove...

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 12/09/2009 : 14:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

"Prica o kmetu Simanu" je nesto super, procitao sam pre 10 godina, sad si me ti podsetio da ponovo procitam :).


Izdvojio bih i 'Mustafu Madžara'(još jedna priča iz 'Mosta na Žepi').
A 'Aska i vuk' je takođe zanimljiva priča.;)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/09/2009 : 19:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
"The Goon",prva tri trejda. Iskreno,izgleda da je u posljednje vrijeme startovala neka revolucija kvalitetnih Zombie stripova. Poslije "The Walking Dead", serije koja je vise horror-drama, jos jedan serijal na nivou samo sto je i pored zombija totalno drugi zanr od TWD, ovo je komedija. Svi oni Eisneri sto ih je serija zadnjih godina pokupila su po meni zasluzeni. Odlicna zabava i opustanje uz ovu seriju sa dobrim vicevima i originalnom pricama.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/09/2009 : 16:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Le seigneur d'Ombre, 1-4

Za sve ljubitelje LOTR ovo je pravo stivo. Cijeli svijet je napravljen u tom fazonu kao i bica koja se pojavljuju imaju velike slicnosti sa LOTR. Posto nema jos uvijek kako treba jedan strip za LOTR fanove, ovo je vjerovatno ultimativna prica za sve njih, kao i za fanove ove vrste stripa.
Crtez je nevjerovatan a kolorisanje je jedno od najboljih sto u stripu postoji.Toliko pojedinosti,pogotovo kod crteza gradova nisam jos nikad u nekom stripu vidjeo. Svaka slika zasebno moze komotno da stoji kao nezavisno umjetnicko djelo.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/09/2009 : 21:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote



Kupio danas, krenuo da čitam, i sve mi se čini da će mi ovo biti jedan od najomiljenijih stripova ikada.

Pošto nisam završio sa čitanjem, neću da se upuštam u komentarisanje scenarija, ali moram da se osvrnem na crtež: ovo vredi videti pa makar priča bila za 1. Fenomenalno.
Vratiću se sa drugim komentarom kad budem završio sa čitanjem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000