forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 13/02/2012 : 12:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Zlix

E steta, a bas me zanima sta se dalje desava



Pa pročitaj na engleski onda



Nemam naviku da citam skenove, nije mi to to



Kako (i gdje) da putnik namjernik nađe taj sken?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/02/2012 : 20:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Torrenti

Nego...
Nakon dugo vrimena sam pročita i Dylana Doga ponovo, epizode Ksabaras! i U Ime Oca.
Vidin da se u komentarima na recenzije lome koplja jel epizoda valja il ne, a ja moran priznat da je meni stvarno dobra Doduše, ja nisam toliko upoznat sa (konfuznim) kontinuitetom kod DD pa me zato možda nisu smetale neke stvari. Sve u svemu, baš mi je drago da sam kupija ova dva broja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 15/02/2012 : 11:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Torrenti




slomija san se tražeći, može li neki link pliz?
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/02/2012 : 19:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Procitao Keniju od Lea. Vidi se da je Leo korisniji kada mu neko drugi pise scenario, pa je i Kenija tako meni bolji dozivljaj od razocaravajuceg Betelgeuse. Ipak, kraj je malo tunjav i nedovoljno precizan, stoga malo niza ocena za ovako solidno delo.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 24/02/2012 : 21:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Kenija nije loša (i ja sam je skoro pročitao) ali ni Betelgeuse nije loš uprkos ponavljanu već viđenog u Adelbaranu. Pitam se kakav li je Antares?
Prvom prilikom uzimam Adelbaran od Fibre i čekam Betelgeuse. Ne mogu da se setim da li je Markos najavio i Keniju? Zna li neko?

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/02/2012 : 21:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Antares sam poceo da citam i izgleda bolje od xerox-geusea.

Leov crtez je inace statican i ima tri ista lika koja shalta (nesto kao Ferri), ali u Betelgeuseu je to bas jako izrazeno.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 29/02/2012 : 13:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Mister No knjiga 51 - Tuđinac
Čitala sam ga prije dvadesetak godina i bilo je super naići na prepoznatljive riječi, misli, dijaloge...

Dylan Dog&Martin Mystere superbook 7 Zadnja postaja košmar
isto jedan davno pročitani. kemija između martina i dylana nije do kraja uspjela, al nema veze.

Martin Mystere knjiga 47 Stvorenje s drugog svijeta
jako lijepo nacrtano, dobra priča. nekako poznata i reciklirana.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/02/2012 : 16:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Kenija nije loša (i ja sam je skoro pročitao) ali ni Betelgeuse nije loš uprkos ponavljanu već viđenog u Adelbaranu. Pitam se kakav li je Antares?
Prvom prilikom uzimam Adelbaran od Fibre i čekam Betelgeuse. Ne mogu da se setim da li je Markos najavio i Keniju? Zna li neko?


nije (za sada).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 13/03/2012 : 15:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
ZAGOR VC 44-45 PAKLENA HORDA ... ne toliko los spin na mit o golemu, solidan crtez, razbibriga na nivou uz glup i zbrzan kraj ... **1/2 / *****
ZAGOR VC 46-48 KRV MOHAVKA ... alhemicar nije uopste ni morao da se vraca, brljavi Chiarolla, nedopadljiv scenario i nadasve dosadan i predvidljiv, sa vise flashbackova nego sto je generalno potrebno bilo kom stripu ... *1/2 / *****
ZAGOR VC 49-50 OKRUTNI HAVAK ... polusolidna pricica o kidnaperima belih zena, OK akcija i crtez, scenario tanak ... ** / *****
NAJAMNIK ... konacno odradjen Segrellesov magnum opus u celini, smesani utisci...prvih 6 albuma gde je Klaus glavni antagonista su kvalitetno stivo i odskacu scenaristicki, posle intermeca u 7. albumu pocinje neki blesavi story arc sa Atlantidom i paralelnim univerzumima koji kulminira sa dvodelnom epizodom o nekakvim reptiloidima...ma, puko je matori, ali crtez srecom uvek na nivou. **** za prvih 6 albuma, **1/2 za ostalo.
BRENDON #1 - RODJEN 31. FEBRUARA ... ajme meni...stvarno sam hteo da volim Brendona, stvarno, stvarno...znaci, imao sam sve nade...koje su se same pokopale posle prve sveske...antipatican emo gay kao glavni lik, neki crossover Corta i Johnny Deppa, neki "metafizicko-filozofski" scenariji na tragu najgoreg Sclavija, sve to uspesno sa'ranjuje ono sto bi u drugim rukama bila mozda dobra izvedba jer svet u kojem se strip odvija je vrlo intrigantan, tako da, steta, steta...a mozda sam i ja glup jer ocekujem nesto od coveka koji je, quoth jedan clan foruma, "usrao 85% Dylana kojeg se dohvatio". *1/2 / *****
BRENDON #2 - SUZA TAME ... malo marginalno bolja avantura ali opet je sve to tako emo, emo, emo, emo, emo, sa sve raspletom koji je vec vidjen...ja nastavljam da dajem sansu, jer pametnija posla ionako nemam. ** / *****

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/03/2012 : 11:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
BRENDON #3 - CRNI MESEC ... sve je ovo bolje i bolje ali jos uvek sam neosvojen "emo" pristupom i nekonsistentnim scenariom. Al nema veze, idemo polako. **1/2 / *****
BRENDON #4 - KRILA NOCI ... al ovo je korak unazad. Mozda mi Brendon stvarno ne lezi ? Roiev crtez odlican po obicaju doduse. *1/2 / *****

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/03/2012 : 12:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ljubav i rakete - ovo ne bih nikome preporučio. Jedno od najvećih razočarenja!
Izdržao sam nekih 50-60 stranica nadajući se ne znam čemu. Totalno nezanimljivo...

Have mercy
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 14/03/2012 : 12:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ljubav i rakete - ovo ne bih nikome preporučio. Jedno od najvećih razočarenja!
Izdržao sam nekih 50-60 stranica nadajući se ne znam čemu. Totalno nezanimljivo...


Koji si čitao, plavi ili narančasti?

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2012 : 16:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Trenutno na 10 (papirnatom) trejdu Y: The last man! Odlična what if postapokaliptična sapunica, duhovito i iznimno čitljivo napisano s gomilom simpatičnih pop-kulturnih referenci, odličan koncept sa smislom od početka do kraja. Thumbs up!
Puno "mekanije" i manje opičeno od ostalih vertigovaca poput Constantinea i Praechera, ali i Y ima puno svojih aduta, odnosno kvaliteta. vrijedi pročitati od početka do kraja, jer ipak to je mystery serijal, te vuče poput Losta da vidiš razrješenje misterije...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 14/03/2012 16:42:57
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/03/2012 : 16:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
@Deecay

Slazem se. Sad sam kod 5. trejda.. Y the last man postaje (posle ne bas uvjerljivog 1. i 2. trejda) sve bolji i bolji. Zapravo tako dobar, da cu skoknuti u Zg, pa da nabavim serijal do kraja.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 14/03/2012 : 17:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote

"Cruel and Unusual" - četvorodijelni mini-serijal Džejmija Dilejnija i MekRee, prijatno iznenađenje. Otkačeni humor, bez uštogljenosti i pretencioznosti koja često prati Dilejnijeve radove - pitanje je kolike zasluge ima i sjajni crtež - a i element političarenja, to jest kritike istog je sveden na određeni nivo humanih ideja o ljudskom dostojanstvu i voajerstvu moderne publike, nezrele za odgovorno upotrebljavanje novih tehnologija, ispred koje su vlasti uvijek "jedan korak ispred" - sa kojim se svi razumni i misleći ljudi mogu složiti, bez oštrih podjela i neobazrivog projektovanja autorovih pol. dogmi u stvarnost stripa, gdje su one "nasilno" predstavljene kao apsolutna istina. Dođavola, čak iako ta "kritika" na trenutke postaje plitka kao i objekt napada, i nevještom ironijom napada same čitaoce, crtež i ludi irski humor nekolicine likova izvlači sve. Kome se dopao "Preacher" i "Hitman" - nek proba.


Btw, pročitao sam i prvih pet brojeva "Sweet Tootha" Džefa Lemira, čiji crtež izuzetno cijenim, a bogami i mnoge, mnoge priče. Možda je još uvijek previše rano da se govori o razvoju priče - no, karakteristične Lemirove oznake i sposobnosti su i dalje tu. Saživljena perspektiva dječije percepcije, koja funkcioniše dobro i kao okidač tenzije - mi, "iskusni", vidimo opasnost u koji mali hibrid, junak, srlja, dok je on nemoćan da shvati svijet oko sebe. A i da ga shvati... poludio bi. Mehanizmi odbrane, preispitivanje uma glavnog junaka... itd. Crtež je sjajan, kao i obično, mada nekako "uniformisaniji", to jest suzdržaniji, nego u, recimo, "Essex County". Pravila velike izdavačke kuće, čvrsta urednička ruka?

Edited by - Mhejl on 14/03/2012 18:04:30
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/03/2012 : 18:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl


"Cruel and Unusual" - četvorodijelni mini-serijal Džejmija Dilejnija i MekRee, prijatno iznenađenje. Otkačeni humor, bez uštogljenosti i pretencioznosti koja često prati Dilejnijeve radove - pitanje je kolike zasluge ima i sjajni crtež - a i element političarenja, to jest kritike istog je sveden na određeni nivo humanih ideja o ljudskom dostojanstvu i voajerstvu moderne publike, nezrele za odgovorno upotrebljavanje novih tehnologija, ispred koje su vlasti uvijek "jedan korak ispred" - sa kojim se svi razumni i misleći ljudi mogu složiti, bez oštrih podjela i neobazrivog projektovanja autorovih pol. dogmi u stvarnost stripa, gdje su one "nasilno" predstavljene kao apsolutna istina. Dođavola, čak iako ta "kritika" na trenutke postaje plitka kao i objekt napada, i nevještom ironijom napada same čitaoce, crtež i ludi irski humor nekolicine likova izvlači sve. Kome se dopao "Preacher" i "Hitman" - nek proba.


A o jadnom Tomu Peyeru ni riječi. Ccccccc...

Probaj njegovog Hourmana.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/03/2012 : 19:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Da li je itko citao Lutajuceg Viteza od algoritma, mislim s to da kupim , ali mi je skupo pa ako je bas dobar mogo bi se iskesirati

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2012 : 19:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

Da li je itko citao Lutajuceg Viteza od algoritma, mislim s to da kupim , ali mi je skupo pa ako je bas dobar mogo bi se iskesirati


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41609

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/03/2012 : 22:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

quote:
Originally posted by izivko

Ljubav i rakete - ovo ne bih nikome preporučio. Jedno od najvećih razočarenja!
Izdržao sam nekih 50-60 stranica nadajući se ne znam čemu. Totalno nezanimljivo...


Koji si čitao, plavi ili narančasti?


Narandžasti.

Have mercy
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 15/03/2012 : 09:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Raven84

quote:
Originally posted by izivko

Ljubav i rakete - ovo ne bih nikome preporučio. Jedno od najvećih razočarenja!
Izdržao sam nekih 50-60 stranica nadajući se ne znam čemu. Totalno nezanimljivo...

Koji si čitao, plavi ili narančasti?

Narandžasti.

Mislio sam da si možda čitao plavi, on je malo lošiji u startu. No ako si čitao narančasti, i ne sviđa ti se, taj strip jednostavno nije za tebe.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/03/2012 : 09:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Plavi je stvarno lošiji u startu, ali i kasnije mi je bio loš! Valjda to nije za mene.
Ali prvi naranđasti mi je vrhunski! Zabavan scenarij, a tek likovi u stripu; ludnica!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/03/2012 : 13:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Plave pilule- Odlično! Poučno, tečno, za zanimljivim ''prirodnim'' dijalozima. Tome najviše pridonosi Cati sa svim onim doskočicama na račun nesreće koja ju je zadesila. Oduševio me i iznenadio taj pristup jer sam znajuči da se radi o teškoj tematici očekivao barem trunku patetike i beznađa. None of that happened! 10/10

Potkazivač i Odgoda Crtež fantastičan u oba ali u Potkazivaču sam se izgubio na nekoliko djelova + to što ne volim urbane betonare bez duše pa sam se i teže ufurao. Odgoda mi je kudikamo bolje sjela jer su mi mili ti mali pitoreskni gradići koji kao da žive u svome svijetu. Jebiga kad sam odurni romantičar.
Potkazivač 7/10
Odgoda 10/10

Sharaz-de- Budući da je malo reći da me ''Kolekcionar'' oduševio, posudio sam ovo i mogu reći da mi je veliko razočaranje. Crtež unutra jest umjetnost sam za sebe, čak bi rekao da su mi se oni dijelovi u boji više svidjeli od c/b. Ali, priče su bezveze, stvarno me niti jedna nije dotakla niti navela na razmišljanje/uključila maštu- ništa. Šteta
Crtež: 11/10
Priče: 3/10

Muchaco - Prva stvar koja upada u oči su stvarno nenormalno dobre boje. O ovom stripu nisam znao ništa više od onih par rečenica u Fibrinom katalogu tako da me bome iznenadila ona gay scena. Nisam baš siguran koliko je dobro ta tema integrirana, nema baš nekog prevelikog preispitivanja/Muchachovih dvojbi tak da djeluje usputno ubačeno - ali u svakom slučaju je ispalo zanimljivo.
8/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 16/03/2012 : 01:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote


Jedva cekam da krenem sa citanjem nastavaka,to je prvo sto mi pada na pamet nakon sto sam zavrsio prvi trejd.Elem,radi se o sledecem:citava jedna tokijska osnovna skola je u sred bijela dana prebacena u neku paralelnu dimenziju iz koje je nemoguce pobjeci,krajnja granica je kapija skolskog dvorista.Pred profesorima je tezak zadatak jer treba umiriti na stotine klinaca sa svim njihovim strahovima i odgovoriti na njhova pitanja na koja ni sami nemaju odgovor.Ludilo polako pocinje da obuzima svakog,a pritom ni zaliha hrane nema mnogo...

Klasican horor,reklo bi se.Nije za svaciji ukus,ali sto se mene licno tice,zanimljivo je i vrijedi izdvojiti vrijeme za citanje ovog.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 16/03/2012 : 13:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ej bre, dobri Vele, ja sam ovo pročitao (da, svih 11 tomova) za nekih pet sati i zamalo nisam dobio konjuktivitis... čuvaj se mračnih namjera Kazua Umezua, čovjeka koji muči svoje čitaoce (i likove) sa neprevaziđenim užitkom!

Hehe, uozbiljimo se: stvarno, možda i njegov najbolji rad, i sjajan horor koji je, moram reći, po idejama, iskrenosti i atmosferi, ispred ogroomnog dijela i današnje produkcije u području ovoga žanra. Napetost koja vas steže do posljednjeg trenutka, vihor emocija koji se naizmjenično diže i stišava, uvijek sa iskonskom snagom straha i radosti koju djeca najbolje osjećaju, da bi na kraju dostigao svoj vrhunac, spoznaju, i naglo se urušio u jednom mirnom, sentimentalnom, pa čak i poetičnom trenutku. Vidjećeš kada završiš strip. :)

P.S. Mala ispravka, nije trejd već tankobon.

Edited by - Mhejl on 16/03/2012 14:03:23
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/03/2012 : 14:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ovo cak i meni zvuci intrigantno. Primam PMove na temu "dobro seedovani torrenti ili rapid linkovi".

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000