forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji strip ste danas kupili, ukrali, dobili... :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 512

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 08/02/2020 : 20:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Najbolje mjesto za upiknut strip, danas na uprizorenju završne bitke Seljačke bune u Stubici. Žao mi je samo što nisam mogao ostati na promociji.

Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 09/02/2020 : 16:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
dugo je putovalo....ali napokon, oduševljen sam cijelim paketom.

pakiranje


sadržaj


1 po 1














bez zaštitnih korica















ostalo






Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/02/2020 : 16:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zadivljujuće izdanje! Mljac.
Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 09/02/2020 : 17:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
Greška kod printanja/presavijanja zaštitnih korica mi je jedina zamjerka.
Vidim da su to kasnije ispavili tako da je ovo vjerovatno prva tura koja je išla:/
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 09/02/2020 : 17:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message  Reply with Quote
Ovaj boxset mi je jedna od najvećih želja. Bit će jednog dana, nadam se.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2463 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 10/02/2020 : 09:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 10/02/2020 : 13:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
@jagodanbg:
Navracam redovno na ovaj topic i primijetio sam da nakon fotki sa desetinama stripova, koje isto rado pogledam, uleti ovakva tvoja s jednim.
Svaka cast, nadam se da se ne varam i da uzivas u kupovini i citanju svakog exemplara, sto i jeste svrha devete umjetnosti.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2463 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 10/02/2020 : 13:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Iskreno da ti kazem nisam nesto pri kinti, a spisak zelja je podugacak :)
Svakog meseca mogu da izdvojim oko 2000din i kad primim platu onda kupim nesto sa te liste; idealno ako je ovako nesto na popustu ili ako na nekom oglasu uleti nesto pa onda mogu da kupim vise komada :)
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1856 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 11/02/2020 : 00:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote



''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11364 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2020 : 01:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Koliko kosta ovo zadovoljstvo zvano kutija Akire?
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 11/02/2020 : 08:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Koliko kosta ovo zadovoljstvo zvano kutija Akire?

oko 190€

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/02/2020 : 09:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by going going

Koliko kosta ovo zadovoljstvo zvano kutija Akire?

oko 190€



Ima ovdje dosta jeftinije:
https://www.buecher.de/shop/belletristik/akira-35th-anniversary-box-set/otomo-katsuhiro/products_products/detail/prod_id/47590965/


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 11/02/2020 : 09:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
opa, fina razlika u cijeni.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/02/2020 : 13:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bosko

Greška kod printanja/presavijanja zaštitnih korica mi je jedina zamjerka.
Vidim da su to kasnije ispavili tako da je ovo vjerovatno prva tura koja je išla:/



To je ovo na 6-oj knjizi?
Mah, zanemarivo.
Ovo bi ja volio ali prevedeno, da izda Fibra ili netko.
Eng imam one SC od Kodanshe i masno sam ih platio, pa mi ej glupo kupovat opet isto.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/02/2020 : 13:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Bosko

Greška kod printanja/presavijanja zaštitnih korica mi je jedina zamjerka.
Vidim da su to kasnije ispavili tako da je ovo vjerovatno prva tura koja je išla:/



To je ovo na 6-oj knjizi?
Mah, zanemarivo.



Može se to brzo popraviti, samo presaviješ ponovo sam kako treba.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 11/02/2020 : 16:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Bosko

Greška kod printanja/presavijanja zaštitnih korica mi je jedina zamjerka.
Vidim da su to kasnije ispavili tako da je ovo vjerovatno prva tura koja je išla:/



To je ovo na 6-oj knjizi?
Mah, zanemarivo.
Ovo bi ja volio ali prevedeno, da izda Fibra ili netko.
Eng imam one SC od Kodanshe i masno sam ih platio, pa mi ej glupo kupovat opet isto.



Ne bih prijevod, ali u boji bi uzeo sigurno.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 11/02/2020 : 18:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Dans nabavio vrlo lep strip od Miki Mustera
nisam ni znao da postoji strip sa tri priče od Indijanček Viki, jel se sečate Viki kreme, no postojaju tri kratke priče od Vikija od miki mustera. uzeo kod Bucha
danas uzeo i Album slovenskih pisateljev

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 11/02/2020 18:21:28
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 11/02/2020 : 18:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Ja sam Vikija uvijek poistovjećivao s malim Hiawatom iz Disnijevog crtića.



Inače postoji jedan međunarodni incident s Miki Musterom, nacrtao je pustolovinu Zvitorepca, Trdonje i Lakotnika (to su bili njegovi junaci iz drugog serijala) u kojoj oni lete na mjesec, na tom putu susreću Ruse koji su prikazani kao medvjedi što je dovelo do toga da Ruski veleposlanik prosvjeduje kod Jugoslovenskih vlasti ali kasnije kada su vidjeli da su u stripu Amerikanci prikazani kao majmuni odustali su od prosvjeda. Koliko znam taj strip nije na kraju izdan u Jugi ali pretpostavljam da su ga poslje izdali u Sloveniji.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/02/2020 : 21:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bosko

Greška kod printanja/presavijanja zaštitnih korica mi je jedina zamjerka.
Vidim da su to kasnije ispavili tako da je ovo vjerovatno prva tura koja je išla:/


Bok,u koloru su samo tih nekih prvih par stranica,ostale su c/b?
Nisam upucen bas previse u mange,ali Akiru sam davno poceo citati i odustao, kad bi bilo u koloru mislim si hmmm..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 11/02/2020 21:02:44
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 11/02/2020 : 21:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Da to je taj indijanček Indijanček Viki sa tri priče unutra. Sječate se Viki kreme u ex yu :)
https://stripi.si/izdelek/miki-muster-indijancek-viki/


https://www.youtube.com/watch?v=CDJ7TZFTcvU

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 11/02/2020 21:19:42
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 11/02/2020 : 21:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

Ja sam Vikija uvijek poistovjećivao s malim Hiawatom iz Disnijevog crtića.



Inače postoji jedan međunarodni incident s Miki Musterom, nacrtao je pustolovinu Zvitorepca, Trdonje i Lakotnika (to su bili njegovi junaci iz drugog serijala) u kojoj oni lete na mjesec, na tom putu susreću Ruse koji su prikazani kao medvjedi što je dovelo do toga da Ruski veleposlanik prosvjeduje kod Jugoslovenskih vlasti ali kasnije kada su vidjeli da su u stripu Amerikanci prikazani kao majmuni odustali su od prosvjeda. Koliko znam taj strip nije na kraju izdan u Jugi ali pretpostavljam da su ga poslje izdali u Sloveniji.




Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/02/2020 : 06:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Bosko

Greška kod printanja/presavijanja zaštitnih korica mi je jedina zamjerka.
Vidim da su to kasnije ispavili tako da je ovo vjerovatno prva tura koja je išla:/


Bok,u koloru su samo tih nekih prvih par stranica,ostale su c/b?
Nisam upucen bas previse u mange,ali Akiru sam davno poceo citati i odustao, kad bi bilo u koloru mislim si hmmm..




Ne samo Akira nego je općenito praksa u mangama da je početak u boji, recimo cca 10-20 stranica i onda se nastavlja c/b, ima baš dosta ovakvih primjera. Neki to rade samo na početku, a neki svako toliko ubacuju tih par strana u boji, valjda po poglavljima.

A ovo što Bosko spominje, Akira u boji je totalna perverzija ali šanse za to su nažalost nikakve trenutno. 1989 je izašlo i bojali su kompjuterski u istom tonu kao i anime, izgleda fantastično i mislim da je to izdanje odvratno skupo jer je davno rasprodano.
Na svu sreću imam skenove. E sada je u điru neka shema sa pravima oko tog obojanog izdanja....možda jedino ako se netko odluči ponovno bojat.
Inače, izašla je cijela Akira u boji.
Ima nekih sitnih, sićušnih naznaka da bi ju mogla objaviti Fibra (ne u boji nego c/b pretpostavljam).
Vidjet ćemo... Meni je ovo uz Planetes i I Am A Hero jedna od top mangi (nisam ih čitao baš puno...).

EDIT:
Japansko kolor izdanje i nije tako skupo:

https://www.ebay.com/itm/AKIRA-all-color-version-1-6-Comic-Complete-Set-Katsuhiko-Otomo-Japanese-manga/124066620492?hash=item1ce2f2644c:g:vv8AAOSwh2xX~YS~

US izdanje je u svešćićima i košta 20-50-60$ po komadu (mislim da ih je 38), pa računajte.

EDIT: Postoji i nedovršeno HC US izdanje:

https://www.reddit.com/r/MangaCollectors/comments/9cxku3/i_now_own_the_best_akira_manga_collection/

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/02/2020 12:47:48
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37371 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/02/2020 : 09:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

Inače postoji jedan međunarodni incident s Miki Musterom, nacrtao je pustolovinu Zvitorepca, Trdonje i Lakotnika (to su bili njegovi junaci iz drugog serijala) u kojoj oni lete na mjesec, na tom putu susreću Ruse koji su prikazani kao medvjedi što je dovelo do toga da Ruski veleposlanik prosvjeduje kod Jugoslovenskih vlasti ali kasnije kada su vidjeli da su u stripu Amerikanci prikazani kao majmuni odustali su od prosvjeda. Koliko znam taj strip nije na kraju izdan u Jugi ali pretpostavljam da su ga poslje izdali u Sloveniji.


Dobro pretpostavljas. Strip je izasao u vise navrata i vise ruha (kod vise izdavaca), u samostalnom i integralnom izdanju sa ostalim pricama. Naravno, za vrijeme SFRJ kao i do danas.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/02/2020 : 10:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Diskach,hvala za info,nisam znao za to.
Ali nadam se nekom reprintu na engleskom u koloru i preko BD-a naruciti.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2463 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 12/02/2020 : 12:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote


Dobih danas, sad ostaje da kupim knjigu 2.
Go to Top of Page
Page: of 512 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000