forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji strip ste danas kupili, ukrali, dobili... :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/09/2020 : 05:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ah, kad god vidim da je Hajo obavio kupovinu uvek znam da je to neka kupovina kao sto bih ja zeleo da uzmem za sebe!

Koja je ono velika Kolorka tamno plave (teget) boje na polici? Ne mogu da procitam, i je l to kao da ima okvir odnosno kutiju?

@Dukidule, isto odlicna kupovina!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1766 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 10/09/2020 : 07:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ah, kad god vidim da je Hajo obavio kupovinu uvek znam da je to neka kupovina kao sto bih ja zeleo da uzmem za sebe!

Koja je ono velika Kolorka tamno plave (teget) boje na polici? Ne mogu da procitam, i je l to kao da ima okvir odnosno kutiju?

@Dukidule, isto odlicna kupovina!



Hajo kupuje samo fibre koje se raprodaju, cudi me sto je uzeo Ex Machina.

To je Lulu, Oslobodjena.
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-18-lulu-oslobodena/186/
Preporuka od mene za taj strip.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/09/2020 : 00:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zasto mi onda ova Lulu deluje znatno deblje od 160 stranica?
I kakav je to omot ili kutija oko tog stripa?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/09/2020 : 07:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Zasto mi onda ova Lulu deluje znatno deblje od 160 stranica?
I kakav je to omot ili kutija oko tog stripa?


Lulu dolazi u dva toma smještena u kutiju/futrolu, pa sve skupa izgleda deblje zbog duplih korica. A možda je i papir deblji, to nisam siguran.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2451 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 11/09/2020 : 12:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 11/09/2020 : 12:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by going going

Ah, kad god vidim da je Hajo obavio kupovinu uvek znam da je to neka kupovina kao sto bih ja zeleo da uzmem za sebe!

Koja je ono velika Kolorka tamno plave (teget) boje na polici? Ne mogu da procitam, i je l to kao da ima okvir odnosno kutiju?

@Dukidule, isto odlicna kupovina!



Hajo kupuje samo fibre koje se raprodaju, cudi me sto je uzeo Ex Machina.

To je Lulu, Oslobodjena.
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-18-lulu-oslobodena/186/
Preporuka od mene za taj strip.


Da izađem malo iz svoje komfort zone.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 11/09/2020 : 21:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/09/2020 : 23:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zar se ne kaže Mirklmen?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/09/2020 : 23:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Zar se ne kaže Mirklmen?


Misliš Miraklmen?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/09/2020 : 00:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A ko ce ga znati, bitno je da je to Alan Mur, bitno je da je to vrhunski strip, i jako dobro izdanje!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/09/2020 : 00:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

Zar se ne kaže Mirklmen?


Misliš Miraklmen?



Ovo a je mukli samoglasnik koji se ne izgovara, ali i to bi mi bilo normalnije od Miriklmena.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 12/09/2020 : 04:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, Peyo, gde si ti čuo taj izgovor "mirkl", ja sam u svim američkim filmovima i pesmama čuo da izgovaraju upravo "mirikl".

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 12/09/2020 : 10:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ovo Miriklmen je baš rogobatno. Draže bi mi bilo da su makar na naslovnicama ostavili originalni naziv.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 12/09/2020 : 12:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

Zar se ne kaže Mirklmen?


Misliš Miraklmen?



Ovo a je mukli samoglasnik koji se ne izgovara, ali i to bi mi bilo normalnije od Miriklmena.


“Mirejklmen”.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/09/2020 : 13:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Ne znam, Peyo, gde si ti čuo taj izgovor "mirkl", ja sam u svim američkim filmovima i pesmama čuo da izgovaraju upravo "mirikl".



Eh ti Jozo, i papu bi ispravljao !

Klikni na link i klikni na zvučnik za izgovor:

https://translate.google.hr/?hl=hr&tab=rT#view=home&op=translate&sl=en&tl=hr&text=miracle



I Mirakul bi bilo bolje od Miriklmena !

Edited by - Peyo on 12/09/2020 13:49:53
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1726 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 12/09/2020 : 14:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Vala, ja kad kliknem na zvučnik čujem Mirikl :-)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/09/2020 : 14:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Vala, ja kad kliknem na zvučnik čujem Mirikl :-)



Vosak ?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 12/09/2020 : 14:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Mirakewl (glasom Erica Cartmana)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/09/2020 : 19:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nema veze kako zvuči nego kako je izgovor te reči transkribovan na našem. Ono, Bokačo/Bokaćo situacija
Nemojte misliti da u DW nisu imali raspravu o tome... i lektore

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 12/09/2020 19:28:58
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/09/2020 : 19:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da se mene pita zadržao bih u knjizi imena likova u izvornom/originalnom pisanom obliku, a kako se izgovaraju imena svih likova (eventualno i njihov prijevod ako imena nešto znače) bih stavio ili na uvodnim stranicama ili na kraju knjige (eventualno i kao poseban papirić). I sve to bez velikih rasprava i inovacija.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/09/2020 : 20:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Oboje, s merom. Betmen mora biti betmen i tacka.
Ali Tminostran, Čudotvorac, Bolšum, Munja mi je drago što imaju adekvatnu nominalnu adaptaciju, samo očuvanja jezika radi.
No, ima i nesretnih poput Zeleni Zrak, Zelena strela itd. Ta imena, su mogla malo bolje da se izvedu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/09/2020 : 20:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@Beren
You're in for a treat :)
Zavidim ti ako se još nisi overio Čudotvorcem. Vrhunski strip-trip

Ja ću na Poreklo malo da pričekam

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 12/09/2020 20:17:56
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 13/09/2020 : 07:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Klikni na link i klikni na zvučnik za izgovor:


Čuje se "mirik(o)l", kao i u većini primera na internetu.

Evo, našao sam primer gde se čuje baš "mirkl" (valjda zato što pesmu peva dete, pa izgovara "pravilnije" tu reč)
ali u bar 90% slučajeva se ne čuje tako, već ovako kao na linku sa guglprevodioca.



Jedna stvar je kako bi stranci nešto trebalo da izgovaraju, druga stvar je kako to izgovoreno zvuči, a sasvim treća kako će to
da se prilagodi srpskom izgovoru i napiše. Mislio sam da smo to već apsolvirali.

Kao kad krava izgovara slovo 'm', al' kad ga otegne onda se čuje 'mu', takvo je otprilike stanje i sa engleskim govorom.

Ime ovog junaka je problematično za prevod kako god okreneš.
Meni su, nasuprot mišljenjima iznetim u gornjim komentarima, svi ti navedeni primeri nezgrapni, a ovaj je najprihvatljiviji,
kad je u pitanju transkripcija. Da ostane kao u originalu, to u srpskom jeziku nema šanse.
Čudotvorac kao prevod imena je okej, samo onda ostaje upitno slovo M na kostimu, zato je ostalo i transkribovano originalno ime na koricama.
Nisam ga još čitao, jel' se u samom stripu koristi, dakle, naziv Čudotvorac?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 13/09/2020 : 07:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Da se mene pita zadržao bih u knjizi imena likova u izvornom/originalnom pisanom obliku, a kako se izgovaraju imena svih likova (eventualno i njihov prijevod ako imena nešto znače) bih stavio ili na uvodnim stranicama ili na kraju knjige (eventualno i kao poseban papirić). I sve to bez velikih rasprava i inovacija.



Takvo je, čini mi se, zvanično pravilo u hrvatskom jeziku.

Koje doduše isključuje mogućnost postojanja drugih pisama do latinice. Pa se recimo japanska (kineska, hebrejska, atlantiđanska...) imena zapravo ne pišu onako kako bi ih pisali u Japanu, već se pišu onako kako bi ih pisali u Americi, a tu je onda uvek pitanje ko je radio konverziju kanji-katakana-latinica... Tek tu ima muklih samoglasnika, a naročito U i I, slobodnih poimanja razlike između M i N; S, Z i Š; a posebno Đ i Dž.

Meni je pravilnije pravilo (he he) iz srpskog jezika u kom se Miracleman mora pisati kao Miriklmen (što začudio i zvuči najbliže originalnom izgovoru, kad već u naših zajedničkih 30 slova nemamo baš najbolje ekvivalente za onakvo A i E, pa neki čuju mirkl, a neki mirakol), ili recimo 谷口 ジロー kao Điro Taniguči. Japanac bi pre ジロー na latinici napisao Jirou nego Jiro, kako se recimo u Hrvatskoj redovno koristi. Francuz bi možda napisao i Giraud, ili Giraux da ne bi mešali Đira i Mebijusa. :)


I da ne bih previše offtopičario, evo skromni ulov od četvrtka:


Kick You Down Like Gravity!

Edited by - Lex on 13/09/2020 08:12:17
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/09/2020 : 08:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Potpis na sve receno

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 13/09/2020 08:38:18
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.09 seconds. Snitz Forums 2000