forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja:Kolorka 3 Zašto sam ubio Pierrea
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 26/08/2009 : 13:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand




Cak da prije ovoga nije procitao niti jedan, i dalje ima pravo da mu se ne svidja. Zar ne?



samo ako je pročitao ovaj koji mu se ne sviđa :)
ali malo je smješno kada se nađu ljudi koji idu spočitavati wiskeyu a neće za života pročitati, kamo li imati stripova kao on...oni su neki vrli stručnjaci i autoriteti...
srećom pa je wiskey preiskusan da se obazire na bukače
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 26/08/2009 : 13:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zkne

Stvarno je smijesno kako neki ljudi rezoniraju, ako se covjeku strip ne svidja onda mu se ne svidja i tocka. Zasto odmah fibrine stripove usporedjujemo sa Bonellijem, to mi nije jasno? Meni se na primjer ne svidja nimalo Svagdanja borba a odlican mi je Biljeska za ratnu pricu, Alvar Mayor mi je prekrasan a El Nino preloš, to su ukusi i na to tako trebamo gledati a ne pljuvati jedni po drugima, nekome se svidja zivotna prica junaka a nekome ne jer mu je dosta stvarnog zivota u kojem se te stvari dogadjaju svakodnevno, nekome nesto drugo i tako dalje, mozemo o tome raspravljati do sutra ali ostaje cinjenica da npr ovaj strip nije za svakoga, ali ga svakako treba procitati i onda stvoriti svoj vlastiti dojam o istome, a ne stvarati ukalupljena misljenja.



Nisam namjeravao nikoga vrijeđati niti započinjati burne rasprave.

Ne slažem se da čovjek koji je oduševljen Malim rendžerom ili Zagorom automatski nema ukusa za drugačije stripove ili da nije u stanju u njima uživati.

I ja smatram da je nemoguće da se ikome svi Fibrini naslovi sviđaju. Osobno sam od Fibre pročitao gotovo sve, gotovo sve od toga gotovo svega pročitanog mi je u najmanju ruku vrlo dobro. Tek nekoliko stripova mi nije leglo, ponajviše zato jer su poprilično nekompatibilni mome ukusu. Ali nikako niti jednom od tih stripova ne mogu osporavati kvalitetu i nijekati vrijednosti, to su sve kvalitetni stripovi.

Znači ne bih se nikako mogao složiti da se neki od tih stripova nazove lošim, kamoli najlošijim u bilo kojoj kategoriji (bilo bi zbilja lijepo doznati što je to još wiskey pročitao u posljednje vrijeme).

Znači, smatram da treba podvući razliku između toga da se čovjeku nešto ne svidi (sto ljudi-sto ćudi-svi ludi :)), i toga da nešto, bez navođenja opravdanih argumenata, nazove lošim.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!

Edited by - Škrky on 26/08/2009 13:47:04
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

482 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 26/08/2009 : 14:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Nisi htio zapoceti raspravu ni svadju ali ti i darth vader ste postavili pitanje ukusa a to ne mozete ni djetetu od 5 godina, nije problem ni argumentirati neki strip, ovo je samo moje misljenje da se tako ne stvaraju sukobi na forumu bez razloga i to zato sto je covjek rekao da mu se jedan strip ne svidja pa bio to i strip od Fibre!
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 26/08/2009 : 14:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message  Reply with Quote
Ovako počinje homepage:

˝Ove stranice su prvenstveno posvećene junacima izdavačke kuće Sergio Bonelli Editore koji su godinama uveseljavali generacije i generacije klinaca koji su odrasli čitajući i skupljajući epizode s njihovim uzbudljivim pustolovinama. Na ovim stranicama ćete pronaći mnogo zanimljivih informacija o vašim omiljenim junacima, uključujući detaljne popise epizoda, usporedne popise s originalnim talijanskim epizodama, naslovnice, recenzije i još mnogo, mnogo toga.
Nadamo se da ćete uživati pregledavajući ove stranice kao i mi dok smo ih stvarali!˝

Dakle ne razumijem nikako osobe koje nama koji čitamo bonellijeve stripove uvijek spočitavaju da čitamo isključivo dječju literaturu, šund i sl., kad je ovo stranica očito namjenjena prvenstveno nama. Ja nemam ništa proviv ˝drugih˝, neka ih je što više, ali samo malo tolerancije. Svatko voli što voli, to uvijek ponavljam.

I prekinimo daljnju raspravu o ovome i nastavite komentirati predmetni strip.



I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 26/08/2009 : 14:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zkne

i to zato sto je covjek rekao da mu se jedan strip ne svidja



Nije to rekao. Rekao je da je loš.

S obzirom da očito ne razumijete što želim reći te s obzirom da mi se pokušava prišiti a) da imam nešto protiv Bonnellijevih stripova i b) da ljude koji čitaju Bonnellijeve stripove smatram ljudima bez ukusa (što je oboje smiješno jer ih većinom sve i sam čitam, a iz ostalih se postova može isčitati koliko sam od svih njih opčinjen Marti Misterijom), slažem se da o ovom nema smisla raspravljati dalje.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/08/2009 : 14:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by ken2

wiskey je pročitao više stripova u životu nego nas desetak skupa i ima apsolutno pravo da mu se nešto ne sviđa
ponekad stvarno ne razumijem neke ljude





Cak da prije ovoga nije procitao niti jedan, i dalje ima pravo da mu se ne svidja. Zar ne?



naravno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2009 : 21:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ne bih volio da ovo opet ode u neku nepotrebnu bonelli/umjetnost raspravu.
No, ono što je Skrky primjetio (meni je promaklo u prvi mah) je zanimljiva tema - nije isto reći "ne sviđa mi se" ili "ovo je najlošije što sam pročitao". Naime, za "ne sviđa mi se" ne moraš ponuditi apsolutno nikakve argumente. Ne sviđa ti se i gotovo, kraj priče. Za "ovo je najlošije..." bi ipak trebao ponuditi i obrazloženje. Po meni. Ja, osobno, se volim zanositi idejom da ljudi koji pročitaju neki Fibrin album i pritom im se isti ne svidi neće reći "ovo je zadnje smeće", već "ok, ovo je dobar strip, ali mi se ne sviđa, nije za mene". Nešto tipa "ne volim Stonese, ali ne pada mi na pamet reći da su loš band". Sad imam par iluzija manje:)

Cosey i "Putovanje u Italiju" je klasik, nikakva avangarda, nikakav underground, već čisti BD klasik s praktično kultnim statusom u Francuskoj i Svicarskoj. Gospodin Jean isto, humor na malo drugačiji način, claire ligne, dobitnik Grand Prixa u Angoulemu. Pierre je izasao krajem 2006. a već je objavljen gotovo u cijelome svijetu, dobio je hrpu nagrada u Francuskoj, Italiji itd itd, ušao u uži izbor za Grand Prix u Angoulemu. Dakle, realno, to teško da su "najlošiji stripovi" - što, međutim, ne znači da nemate svo pravo na ovom svijetu da vam se ne svide.

Trouble will find me
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 26/08/2009 : 22:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
marko ljudi NIKAD neće reći ovo je dobro ali ne svidja mi se...možda kad razgovaraju s nekim tko je to napravio (izdao, whatever) iz obzira - u pravilu kažu da je smeće...to se ne odnosi na ovaj strip - to je moje iskustvo s ljudima a nije da ni sam nisam takav

Edited by - rommel on 26/08/2009 22:10:08
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/08/2009 : 22:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
marko, wiskey je lijepo napisao da je to 'po njegovom mišljenju nešto najlošije što je pročitao u zadnje vrijeme', možda nisam doslovno citirao, ali jasno je da se to njemu ne sviđa, i ima pravo to reći, sa ili bez argumenata, to je čisto subjektivna ocjena
skrky je na to komentirao otprilike: kakav ukus moraš imat da ti je nešto fibrino loše... što bi ja da je meni upućeno shvatio kao uvredu ... kasnije je skrky to malo dijalektički izvrnuo, a u biti bi se trebao ispričati
bez uvrede skrky

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/08/2009 : 09:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Zagor specijal:Crni plamen je izašo danas pa evo slobodno svršavajte ljudi...Wiskeyu se ne sviđa
ni Mali rendžer kako bi se mu onda te kolorke 3 i 4...evo reko je pa se vi čudite i dalje...
evo ja se kunem i MR,svršavam na Zagoru i vrištim od zadovoljstva zbog Texa od prvog broja...kupujem i Fibru(istina ne sve, več ono što mi se svidja) i popiz....im kad netko da bi
uzdigo ono što mu se sviđa mora pljuvat po onome što drugi vole.
ali kako je rečeno, dok imam ukus ko večina na ovom forumu, preživječu i te niske udarce vas
intelektualca.



ajmo ne zaboravit prošlost

Nisi li ti u jednom postu od prije godinu ili malo više (teško je to zaboravit) pričao pangerike o Bonelliju.
Te je to jedini dobar strip koji postoji, te ne postoji stripa van Bonellija, te sve ostalo je bez veze...(ne da mi se sad tražit, ali ako ću imat vremena dat ću si truda).
Ako si to izjavio (a nekako sam siguran da jesi, pamtim avatare) onda je bilo kakva rasprava u daljnjem smjeru s tobom oko ovoga bespredmetna


nakon petominutne potrage...
dao sam si truda, ovo su neki od bisera:

TEX JE ZAKON I VRHUNAC STRIP STVARALAŠTVA,KO GA NE VOLI NEK IDE U TRI PI..... MATERINE i sa ovog foruma sa sajta Bonelli i ovog strip milinujuma.
Bonelli je cvijet a ostalo(ne sve več veči dio strip produkcije)korov.
Bonelli je jedino što vrijedi, osim možda još ponešto iz franko-belgijskog stripa. Mange i superheroji su za malu djecu, Bonelli ima spektar junaka za sve generacije. ŽIVJEO BONELLI ZA SVA VREMENA
Više probaš sa drugim stripovima-više shvačaš da jedino Bonelli vrijedi.
Bonelli je bio zakon i ostaje na ovom djelu svijeta.Neka pati kome smeta.
gluposti, drž se ti Bonellija, to ti je jedro i vrhunac strip izdanja, ostalo je samo prilog uz glavno jelo
zar postoji još nešto osim Bonellija? Ako su to mange-to se ne broji.
Uz retke izuzetke jedino je Bonelli znao zadržati večinu junaka uz nekoliko novih, izpadne da kad umre strip-jedino će BOnelli živjet dalje.A kad propadne i on-ostaje samo Zagor,pa on je religija.
Zar se može prerast Zagora? Meni je još uvijek 100% bolji od mnogih neBonelli stvari.
Probao več dosta toga nebonelli ali se brzo vratio, jer boljeg nisam našao. Prva je ljubav največa i večna.
I BISER NAD BISERIMA Bilala ne volim samo iz jednog razloga-jer nije Bonelli.

nakon ovakvih izjava ti imaš obraza javiti se ovdje i nekome nešto objašnjavati. Kao, promašio sam igralište ono s ljuljačkama je malo dalje...tebe ni na to igralište nebi pustili ;)
Mislim da je svaka daljnja rasprava s tobom bespredmetna jer će vjerojatno bit na razini desetogodišnjeg djeteta ( biser nad biserima samo netko takav može izjavit)

Edited by - darth-vader on 27/08/2009 11:01:52
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/08/2009 : 09:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by darth-vader

hm, ćemo u detalje
moraš imati ukus kao i većina ljudi na ovom forumu, ukus kao oni što se kunu u malog rendžera, svršavaju kad netko najavi novo izdanje Zagora, ili ukus kao oni što na prvi nagovještaj Texa od prvog broja u boji vrište kako je to ono što su cijeli život čekali.



Kako bi Milojko Pantic rekao, promasio si ceo fudbal.



mislim da baš i ne
Sorry ali netko tko ovdje svršava od sreće kad se najavi Tex od prvog broja (a ujedno ima više od 15 godina) je ili poltron koji vam se želi ulizati pa onda odmah vrišti kako je to ono što će prvo kupiti kad se u jutro ustane (štoviše, čekat će ispred Libellusa da se otvori kako bi bio prvi) ili netko tko očigledno nema (ajmo se dalje suzdržati od komentara, neću nastavit ovu rečenicu jer bih vjerojatno bilo problema).

Da se vratim na svršavanje.
Oprosti, ali da li je tebi normalno da ovdje masa ljudi na pojavu nekog izdanja vrišti, viče KUPUJEM, ili to sam čekao od onog dana kad mi je mama kao malom uzela Texa i spalila mi ga nasred dvorišta dok sam ja brisao suze koje su curile kao vodopad dok je lišće padalo sa strane...

Meni je to nešto apsolutno nenormalno jer ne vidim nikakvu svrhu. Možda je to preseravanje kao i ja ovo kupujem, ili uvlačenje u guzicu (neka Dado i Gaston vide da i ja to kupujem), ili možda ljudi misle da su važni ako kažu i ja to kupujem.

Jer ne zaboravimo, najveća masa komentara u takvim topicima nema veze s komentiranjem stripa nego je oblika To, Kupujem, ovo sam čekao još od napada na Rusiju...
I onda to uvlačenje i pjevanje epskih pjesama koje je već postalo pomalo nastrano. Vjerujem da je i vama to već postalo jadno, ali eto.

zato sam napisao svršavanje na Texa od prvog broja

Edited by - darth-vader on 27/08/2009 11:03:30
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/08/2009 : 09:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

wiskey je pročitao više stripova u životu nego nas desetak skupa i ima apsolutno pravo da mu se nešto ne sviđa
ponekad stvarno ne razumijem neke ljude



Zato on ima pravo reći da mu se nešto ne sviđa a oni koji su pročitali manje nemaju?

apsolutno svatko ima pravo reći da mu se nešto ne sviđa ali apsolutno svatko ima pravo reći nešto u kontru.
Jedno je ne sviđa mi se a drugo je ovo je nešto najlošije...
Da me se krivo ne shvati, ne gledam na ovo kao na napad na mene zato što se ovo meni sviđa (da nebi netko krivo pomislio), nego čisto kao na jednu raspravu.
Ako mi se nešto ne sviđa, volio bih onda popričati o tome da vidim zašto se drugima sviđalo a ne doći ovdje i samo reći ovo je najlošije...

Količina pročitanih stripova nešto znači?
Dosta ljudi koje sam gledao u svom životu pogledala je preko par tisuća filmova ali i dalje ne znaju što je film.
Isto tako, ako je čovjek pročitao hrpu stripova (koji ne uključuju opljačkali smo banku i sad nas heroj ganja i uhvatit će nas, a usput i spasit djevu od ružnog lika s velikim nosom), iskreno ne vidim razloga da samo kaže ovo je nešto najlošije (na što Markos kaže pa nije ovo za tebe).
Kakvih je to onda čovjek tonu stripova pročitao u životu?
I, valjda se nakon tone pročitanih stripova formira neka želja za raspravom i komentiranjem, možda i neki ukus.

Vraćamo se na ljude koji su kod mene pogledali 1000 filmova...jesu, ali kakvih?

Nije bitna količina, neko kvaliteta.
Promišljanje i izvlačenje nečeg iz toga.

Ako nekog ne dirne ova tužna istinita priča...priča koja je jednom čovjeku usmjerila čitav život...

znam znam, nema nigdje banke i zlikovca...

Edited by - darth-vader on 27/08/2009 10:02:11
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/08/2009 : 10:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
i da dođemo do poante

Ne sviđa mi se je jedna skroz legitimna ocjena, ali ovo je nešto najlošije ipak zahtjeva jedno podrobnije objašnjenje.
Čisto da drugi ljudi ne nasjednu i ne kupe ovo nešto najlošije što postoji.
Zato sam započeo cijelu raspravu i zato sam provokacijom želio probuditi raspravu.

Jer, zašto ovaj forum nebi izrasao na nešto više, zašto nebismo ovdje raspravljali o stripu, o tome što je dobro a što ne, zašto nam se nešto sviđa, kako smo to doživjeli, kako smo se osjećali... a ne samo vikali KUPUJEM


u meni je Pierre probudio osjećaje nelagode i straha.
Čuo sam prije da je riječ o pedofiliji pa mi je to stvorilo neku predodžbu o tome što će se dogoditi.
To mi je malo uništilo doživljaj jer sam to očekivao.
U trenucima tog nemilog događaja osjećao sam jednu jaku nelagodu.
Na svu sreću nikad nisam doživio tako nešto, ali sam doživio da me povrijedi i izigra neka starija osoba kojoj sam vjerovao. U tim nekim bezazlenim trenucima čovjek se osjeća glupo i jadno. Kako li je onda samo u ovom trenutku kad ti osoba kojoj najviše vjeruješ priredi jedan takav šok. Šok koji će te slijediti cijeli život.
Postoje trenuci koji nas određuju kao osobe.
To su možda rođenje brata ili sestre, smrti bližnjih (ili nedaj Bože roditelja), prijatelja, događaji u školi, problemi koje smo učinili, neki naši strahovi, bezvremenske ljubavi, bolni prekidi, uspjesi u školi, životu, zasnivanje obitelji...
Ovo je jedan takav trenutak i nakon njega sve što je radio bilo je povezano s tim nemilim događajem.
Toliko ga je stiskao da je on naprosto morao napravit ovaj strip kako bi to ponovno proživio i tako valjda nadvladao strahove koje mu je taj nemili događaj nanio.
I onda dolaze te fotografije na kojima shvatiš da je to sve stvarno i da gledaš nečiju intimnu ispovijest. Čitaš priču čovjeka koji je to sve proživio i koji to govori tebi kako bi uspio to nadživjeti i opet biti normalan čovjek. On s tobom i sa svima nama progovara o tako nečemu.
Budimo iskreni, i puuuuno manje probleme i strahove nismo sposobni podijeliti s drugima, a sad ispred sebe imamo ispovijed veću od bilo koje druge.
I na kraju on dolazi na mjesto nesreće i ponovno vidi tog zločinca.
On je sad puno manji jer više nije njegov heroj. Nije njegov heroj koji je u početku bio ogroman (veći od autobusa) jer je bio čovjek kojem se divio, on je sada mali pogrbljen starac koji možda je stisnut svojom pokvaren prošlošću a možda i nije.
Jednom u života sam želio jednu osobu slomiti do kraja jer mi je nanijela neviđenu bol ali onda nisam imao srca to učiniti kad sam vidio koliko je ta osoba jadna i bezlična. Koliko je slaba.
Zato mi je taj kraj bio još bolji i još jači.

ovaj strip je nemoguće čitati bez nekog malo večeg angažmana, bez promišljanja, a u krajnjoj liniji i bez neke empatije prema drugoj osobi i ovakvim problemima.

Zato sam reagirao kako sam reagirao i nije mi žao.

Jer da netko dođe ovdje i kaže kako mu je ispovijest Natashe Kampusch nešto najlošije što je u životu pročitao, meni bi to bilo potpuno promašeno i potpuno bezosjećajno jer takvi događaji zaslužuju našu empatiju...ako nismo ljudi bez srca.

Edited by - darth-vader on 27/08/2009 10:23:55
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/08/2009 : 11:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
dao si si truda darth-vader, svaka čast...sad kad to čitam vidim da smo si sličniji nego
bi to pomislio netko, oba smo dosta izključujući u svojim topicima, što priznajem i nije
fer, tako da ti ja sa svoje strane i ne zameram ništa, jer sam ja isti...šizim kad netko dira
nešto što ja volim a i sa tobom je dosta sličan slučaj...tako da blizanče moj bolje da smirimo
tenzije (bar ja sam to u zadnje vrijeme učinio jer živcirat se na forumu da ti srce lupa) i nije
najzdravije kamoli koristno za sam forum...do sve te frke nebi ni došlo, da si samo izjavio kao
tebi je taj strip super i tako to...bez onog mješanja Zagora i uspoređivanja sa Bonellijem...
hruške i jabuke su voće oboje ali različito dosta...
sa moje strane nema zime, pratim tvoje postove sa veseljem i dalje, uživaj u onome što te veseli
i sa razumjevanjem primi da netko uživa i u Malom Rendžeru,Zagoru.....

ps: mnogo mi se dopada tvoj potpis:bolje ništa nego rijeći koje vrijedaju.
uživaj!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/08/2009 : 12:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by darth-vader

hm, ćemo u detalje
moraš imati ukus kao i većina ljudi na ovom forumu, ukus kao oni što se kunu u malog rendžera, svršavaju kad netko najavi novo izdanje Zagora, ili ukus kao oni što na prvi nagovještaj Texa od prvog broja u boji vrište kako je to ono što su cijeli život čekali.



Kako bi Milojko Pantic rekao, promasio si ceo fudbal.



mislim da baš i ne
Sorry ali netko tko ovdje svršava od sreće kad se najavi Tex od prvog broja (a ujedno ima više od 15 godina) je ili poltron koji vam se želi ulizati pa onda odmah vrišti kako je to ono što će prvo kupiti kad se u jutro ustane (štoviše, čekat će ispred Libellusa da se otvori kako bi bio prvi) ili netko tko očigledno nema (ajmo se dalje suzdržati od komentara, neću nastavit ovu rečenicu jer bih vjerojatno bilo problema).

Da se vratim na svršavanje.
Oprosti, ali da li je tebi normalno da ovdje masa ljudi na pojavu nekog izdanja vrišti, viče KUPUJEM, ili to sam čekao od onog dana kad mi je mama kao malom uzela Texa i spalila mi ga nasred dvorišta dok sam ja brisao suze koje su curile kao vodopad dok je lišće padalo sa strane...

Meni je to nešto apsolutno nenormalno jer ne vidim nikakvu svrhu. Možda je to preseravanje kao i ja ovo kupujem, ili uvlačenje u guzicu (neka Dado i Gaston vide da i ja to kupujem), ili možda ljudi misle da su važni ako kažu i ja to kupujem.

Jer ne zaboravimo, najveća masa komentara u takvim topicima nema veze s komentiranjem stripa nego je oblika To, Kupujem, ovo sam čekao još od napada na Rusiju...
I onda to uvlačenje i pjevanje epskih pjesama koje je već postalo pomalo nastrano. Vjerujem da je i vama to već postalo jadno, ali eto.

zato sam napisao svršavanje na Texa od prvog broja



Oprosti, jos uvijek nisam uspio povezati kakve veze ima to sto se netko, citiram - "kune u malog rendžera, svršava kad netko najavi novo izdanje Zagora, ili na prvi nagovještaj Texa od prvog broja u boji vrišti kako je to ono što je cijeli život čekao" - s onim sto je Wiskey napisao ovdje?

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/08/2009 : 12:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
pa i nema ali ti Bonelli i Zagor,Tex,MR i dobro dođu kao alibi i razlog da ljudi ne prepoznaju
očigledno kvalitetne stripove kuće Fibra-bar ne u dovoljnoj mjeri...prokleti Zagor! da nije njega...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/08/2009 : 12:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by darth-vader

hm, ćemo u detalje
moraš imati ukus kao i većina ljudi na ovom forumu, ukus kao oni što se kunu u malog rendžera, svršavaju kad netko najavi novo izdanje Zagora, ili ukus kao oni što na prvi nagovještaj Texa od prvog broja u boji vrište kako je to ono što su cijeli život čekali.



Kako bi Milojko Pantic rekao, promasio si ceo fudbal.



mislim da baš i ne
Sorry ali netko tko ovdje svršava od sreće kad se najavi Tex od prvog broja (a ujedno ima više od 15 godina) je ili poltron koji vam se želi ulizati pa onda odmah vrišti kako je to ono što će prvo kupiti kad se u jutro ustane (štoviše, čekat će ispred Libellusa da se otvori kako bi bio prvi) ili netko tko očigledno nema (ajmo se dalje suzdržati od komentara, neću nastavit ovu rečenicu jer bih vjerojatno bilo problema).

Da se vratim na svršavanje.
Oprosti, ali da li je tebi normalno da ovdje masa ljudi na pojavu nekog izdanja vrišti, viče KUPUJEM, ili to sam čekao od onog dana kad mi je mama kao malom uzela Texa i spalila mi ga nasred dvorišta dok sam ja brisao suze koje su curile kao vodopad dok je lišće padalo sa strane...

Meni je to nešto apsolutno nenormalno jer ne vidim nikakvu svrhu. Možda je to preseravanje kao i ja ovo kupujem, ili uvlačenje u guzicu (neka Dado i Gaston vide da i ja to kupujem), ili možda ljudi misle da su važni ako kažu i ja to kupujem.

Jer ne zaboravimo, najveća masa komentara u takvim topicima nema veze s komentiranjem stripa nego je oblika To, Kupujem, ovo sam čekao još od napada na Rusiju...
I onda to uvlačenje i pjevanje epskih pjesama koje je već postalo pomalo nastrano. Vjerujem da je i vama to već postalo jadno, ali eto.

zato sam napisao svršavanje na Texa od prvog broja



Oprosti, jos uvijek nisam uspio povezati kakve veze ima to sto se netko, citiram - "kune u malog rendžera, svršava kad netko najavi novo izdanje Zagora, ili na prvi nagovještaj Texa od prvog broja u boji vrišti kako je to ono što je cijeli život čekao" - s onim sto je Wiskey napisao ovdje?



kako od nekog tko izjavljuje nešto tog tipa i možemo očekivati neki normalan ukus...
i nigdje ne kažem da je wisky takav, to je bio moj komentar na kakav ukus treba imati...evo, ovakav

Edited by - darth-vader on 27/08/2009 12:53:41
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/08/2009 : 12:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

dao si si truda darth-vader, svaka čast...sad kad to čitam vidim da smo si sličniji nego
bi to pomislio netko, oba smo dosta izključujući u svojim topicima, što priznajem i nije
fer, tako da ti ja sa svoje strane i ne zameram ništa, jer sam ja isti...šizim kad netko dira
nešto što ja volim a i sa tobom je dosta sličan slučaj...tako da blizanče moj bolje da smirimo
tenzije (bar ja sam to u zadnje vrijeme učinio jer živcirat se na forumu da ti srce lupa) i nije
najzdravije kamoli koristno za sam forum...do sve te frke nebi ni došlo, da si samo izjavio kao
tebi je taj strip super i tako to...bez onog mješanja Zagora i uspoređivanja sa Bonellijem...
hruške i jabuke su voće oboje ali različito dosta...
sa moje strane nema zime, pratim tvoje postove sa veseljem i dalje, uživaj u onome što te veseli



mislim da je tvoja isključivost ipak malo veća



quote:
i sa razumjevanjem primi da netko uživa i u Malom Rendžeru,Zagoru.....


primam ja to s razumijevanjem ali ne primam s razumijevanjem ovo je najlošije zato što sam ja to rekao (a odobrenje je masa pročitanih stripova)
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 27/08/2009 : 13:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

kako od nekog tko izjavljuje nešto tog tipa i možemo očekivati neki normalan ukus...




Ajde, čisto razumijevanja radi, definiši "dobar ukus".
Zar to nije stvar svakog pojedinca na koju volimo da damo subjektivan komentar poredeći ga sa svojim sopstvenim, "najboljim i najistančanijim"?

...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 27/08/2009 : 15:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
nisam nigdje iskoristio riječ dobar ukus pa i ne vidim razloga da ga idem definirati
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/08/2009 : 15:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

kako od nekog tko izjavljuje nešto tog tipa i možemo očekivati neki normalan ukus...


Molim te, je li ti problem da nas uputis u to sto je "neki normalan ukus"?

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/08/2009 : 15:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
naravno da odobrenje da ti se nešto (ne)svidi nije broj pročitanih stripova, to sam i rekao u daljnim postovima
ja sam samo branio wiskeya jer su ga bezveze napali, a ima pravo reći da mu se nešto sviđa ili ne, odnosno da mu je nešto dobro ili loše
ja recimo ne volim alan forda, ne siđa mi se, ima fora, ali su mi priče dosadne i nikakve i nemam koncentracije to čitat
to ne znači da to ne valja, samo da se meni ne sviđa, odnosno da mi je to loše
drugome je dobro i mirna bosna

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 27/08/2009 : 18:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

nisam nigdje iskoristio riječ dobar ukus pa i ne vidim razloga da ga idem definirati



Fakit, u brzini zamijenih normalan sa dobar. Pitanje ostaje isto...

...
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 27/08/2009 : 21:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Najprije da nesto pojasnim. Nisam se evo javljao jer nisam doma nego na godisnjem, pa nemam priliku, a ni volje (kada sve ovo citam) ista pisati na Forumu. Dakle, Kene 2, hvala ti na razumijevanju, a tebe Skrky ne zelim ni komentirati. Dalje, sto se tice mog teksta, napisao sam da je ono MENI najlosije sto sam u posljednje vrijeme procitao, pa sto. Hoce li mi to pravo da dam svoje misljenje netko uskratiti? Naravno da nece. Nikoga tim nisam vrijedjao, a onda primam uvrede. Meni je osobno pun kurac tih licemjera koji smatraju da se npr. Fibri nista lose ne smije reci. Napisao sam da mi se ova dva albuma koja sam kupio ne svidjaju, a imam SVE Fibrine albume (osim Ljubav i rakete, da budem precizan) i do sada sam uglavnom HVALIO ono sto valja, a ne sve u kompletu, kao neki. Bas me zanima, tko od vas koji seru po meni u ovom topicu ima sve Fibrine albume? Smatram da samim tim imam pravo reci svoje misljenje. A onda mi se jave "ljubitelji i branitelji stripa" i komentiraju. Pa sto ako je prica u Pierru osobna tragedija. Nije to mjerilo da strip MORA biti dobar. Meni nije... I tu je kraj filozofiranju.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/08/2009 : 22:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim čemu ljutnja, niti vidim da je itko ikoga tu vrijedjao, niti vidim zasto se ne bi moglo razumno i stalozeno razgovarati o oprečnim stavovima o nekom stripu (kao evo, par dana ranije o Bilješkama za ratnu priču). Da si napisao bar po jednu rečenicu zašto su ti toliko loši (kao što je Alen napisao o Bilješkama), siguran sam da ti nitko ne bi ni riječ prigovorio. Ma ni ovako ti nitko posebno ne prigovara, nego se (opet) povela načelna rasprava o ukusima. Inače, meni su osobno ta dva stripa, Italija i Pierre, daleko daleko najdrazi i najbolji u cijeloj ovoj turi, uključujući i Kenove, jer me pogađaju u prava mjesta. Čitao sam tu Italiju barem deset puta i svaki put, svaki put me suza izda na kraju. Ali razumijem da se neće svima svidjeti (davno je Nele rekao, "ko će slušat tuđu muku") - međutim, baš me zanima što te tako odbilo. Ne kao izdavača, ne kao webmastera, nego kao netko koga su ta dva stripa ostavila bez daha.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000