forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja:Kolorka 3 Zašto sam ubio Pierrea
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2009 : 22:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Vjeruj kod one scene kad pircaju na telefon a ona na kraju...necu spoilerovat,ali kod te scene kad sam prvi put citao Italiju i dosao do kraja,ostavio sam strip i jedno pola sata razmisljao kao neki teenager o toj sceni kao i o njegovom prijatelju i onome sto mu se desilo. Mislim da je to prvi i zadnji put da je jedan strip imao tako jedan utjecaj na mene. Palo mi je napamet kako ce reagovati nasi ratni veterani na "Putovanje u Italiju", ako dobiju jednom sansu da to procitaju.

wiskey, mene je samo interesovalo da mozda nisi zamijenio broj Italije sa nekim drugim izdanjem. Pierre je pomalo kontroverzan, prije svega zbog crteza, pa mogu da shvatim da je nekima strip odbojan.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 28/08/2009 : 00:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by darth-vader

nisam nigdje iskoristio riječ dobar ukus pa i ne vidim razloga da ga idem definirati



Fakit, u brzini zamijenih normalan sa dobar. Pitanje ostaje isto...



naravno da nema definicije normalnog ukusa
ali recimo da je meni potpuno nenormalno reći da mi je tragedija Natasche Kampush nešto najlošije što sam u životu čuo i ne reći niti jednu jedinu rečenicu u svoju korist.

tako i ovdje.
Imam empatiju prema glavnom junaku Pierra ali mi je npr. cretž loš i neadekvatan zato što...
To je u potpunosti ok odgovor.
Ali da neko dođe i kaže meni je Kum nešto najlošije što sam u životu gledao gledao bih ga kao da je idiot (bez uvrede onima kojima je to nešto najlošije što su u životu gledali).

Želim reći da mi je normalno da ljudi imaju neku empatiju prema ovakvim životnim pričama.
Nemora im to bit dobro. Može im biti nešto najlošije što su u životu pročitali, ali onda valjda očekujemo neku dodatnu rečenicu ili barem da čujemo što su to sve genijalno u zadnje vrijeme pročitali pa da im je Pierre tako loš.

mislim, na forumu smo, razgovaramo, razmjenjujemo mišljenja...poanta je nešto novo uvidjeti ili naučiti a ne samo vikati To i Kupujem.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 28/08/2009 : 00:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Bas me zanima, tko od vas koji seru po meni u ovom topicu ima sve Fibrine albume? Smatram da samim tim imam pravo reci svoje misljenje.


iskreno, nakon nekoliko svojih odgovora mislio sam da sam malo pretjerao ali sad vidim da nikako nisam.
Ovo nije nikakav argument i u potpunosti je promašilo celi fudbal (kako je netko ovdje citirao Milojka Pantića).

znači pravo na svoje mišljenje imaju samo ljudi koji imaju novaca kupiti masu stripova?
Ostali nemaju pravo komentirati.
Ti koji si ga kupio imaš veće pravo na svoje mišljenje nego netko tko ga je pročitao u knjižnici?
Da nemaš sve Fibrine albume onda nebi imao pravo izreći svoje mišljenje?

potpuno krivo.................
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 28/08/2009 : 12:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Svoje misljenje bi trebao reci o onaj ko je procitao preview(uz ogradu da nije procitao ceo strip i da je sa rezervom)ali da mu je ostavio takav i takav utisak.

Siguran sam da cu u buducnosti nabaviti sve ali bas sve od Fibre,i za mene do sada nema loseg stripa u dosadasnjem radu Fibre,vec samo dobri i remek dela.
Fibra mi je uz BP omiljena i najdraza izdavacka kuca i hvala do neba za one VELIKE preview-ove jer nikada ne bi imao mogucnost da procitam/kupim nesto na jeziku koji nije strani i stekao sam poverenje u parolu a to mi je i prva asocijacija kada cujem rec Fibra
----SAMO DOBRI STRIPOVI----
Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 29/08/2009 : 08:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message  Reply with Quote
@Gand

Sljedeći put kad mi preporučiš strip budi dovoljno uviđavan pa mi ostavi i koji apaurin.

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/08/2009 : 12:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by THeMiSFiT

@Gand

Sljedeći put kad mi preporučiš strip budi dovoljno uviđavan pa mi ostavi i koji apaurin.


gandove preporuke su obicno (u postocima nekih 100%) dobre pa ako budes imao problema s pierrom uzmem ga ja na nevidjeno od tebe a ne onako kako obicavam fibru uzimat
Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 29/08/2009 : 18:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message  Reply with Quote
može pustinjska lijo

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/08/2009 : 18:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
ok javim ti se kad budem u gradu pa da se i vidimo...kroz kojih deset dana
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 30/08/2009 : 03:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
bio do knjižnice i pročitaoo strip...crtež je ajme majko,ali je neobičan...radnja nije loša...nije 5,nije 3,ali četvorka stoji...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/08/2009 : 12:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Jel' bi meni neko mogao da objasni u chemu je problem sa crtezhom? Ozbiljno, ne pitam samo da bih izazivao kavgu. Jer, meni je crtezh u Pjeru apsolutno fenomenalan.

Jednostavne linije kojima se prenose i najtananije emocije, najsitniji detalji ljudskog lica i pogleda, uprkos pojednostavljenosti crtezha, suvereno vladanje ritmom (koje se posebno vidi u onoj muchnoj sceni kroz koju te "zamuljavanje" stila groznichavo promarshira pre nego shto se vratimo "normalnom" zhivotu), sve vidjeno mi govori da je ovo rad nekoga ko strip zna, poznaje, ume i to sve zajedno chini sa stilom. Zaista, ne mogu ni da pretpostavim po kojim parametrima se ovaj crtezh mozhe smatrati loshim.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 30/08/2009 : 12:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Samurajem, pogledao sam privju ovog stripa i crtež mi se dopao na prvi pogled, za razliku od Svagdanje gdje mi je ušao pod kožu na pola stripa i crteža Iz pakla koji mi se ni do kraja stripa nije dopao (niti će). Ukusi, ukusi...

...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 30/08/2009 : 14:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Jel' bi meni neko mogao da objasni u chemu je problem sa crtezhom? Ozbiljno, ne pitam samo da bih izazivao kavgu. Jer, meni je crtezh u Pjeru apsolutno fenomenalan.

Jednostavne linije kojima se prenose i najtananije emocije, najsitniji detalji ljudskog lica i pogleda, uprkos pojednostavljenosti crtezha, suvereno vladanje ritmom (koje se posebno vidi u onoj muchnoj sceni kroz koju te "zamuljavanje" stila groznichavo promarshira pre nego shto se vratimo "normalnom" zhivotu), sve vidjeno mi govori da je ovo rad nekoga ko strip zna, poznaje, ume i to sve zajedno chini sa stilom. Zaista, ne mogu ni da pretpostavim po kojim parametrima se ovaj crtezh mozhe smatrati loshim.



napokon jedna normalna izjava oko crteža u Pierru...
Crtež je ne dobar, nego jebeno dobar.
Savršeno nam iznosi priču.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2009 : 15:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Crtez mi je uzasan! Iskreno, ako je ovo lijep crtez, sta se onda podrazumijeva pod losim.
Pogledao sam na BD, da li Alfred crta i nekim drugim stilom pa je mozda ovaj izabrao samo za ovaj strip. Ne, on standardno crta ovim stilom.

Meni se cini da je ovaj crtez ipak odgovarajuci prici o Pierreu, jer koliko sam vidio iz priviju, prica se prica iz ugla jednog djeteta,pa tako i crtez odgovara tome kako bi te dogadjaje jedno dijete opisalo/nacrtalo/dozivljelo u to doba.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/08/2009 : 15:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Iskreno, ako je ovo lijep crtez, sta se onda podrazumijeva pod losim.

Krasan argument! To je ono ovaj crtezh je losh, jer nije dobar. Ajmo malo, obrazlaganje, diskusija, razgovor i tako dalje.

A, ako je teza da je losh jer dete ovako mozhe da crta onda mora da nisi video puno dechijih crtezha i da nisi svestan koliko je teshko sa najmanjim mogucim brojem linija docharati pregrsht detalja i oslikati sliku, kao shto to Alfred chini sa naizgled neverovatnom lakocom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2009 : 15:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai


Krasan argument! To je ono ovaj crtezh je losh, jer nije dobar. Ajmo malo, obrazlaganje, diskusija, razgovor i tako dalje.



Nema sta da obrazlozim,niti su mi potrebni argumenti.
Jedna slika govori vise od hiljadu rijeci, a sliku sam postavio malo vise gore. Ti si ocigledno odusevljen sa time, ja ne.
Kazem vjerovatno crtez odgovara ovom stripu,to zasto sam vec napisao.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/08/2009 : 16:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nema sta da obrazlozim,niti su mi potrebni argumenti.

Pa, jesu ako zhelish da uchestvujesh u konverzaciji sa ljudima i ako zhelish da tvoje mishljenje u toj konverzaciji ima bilo kakvu tezhinu. Jer ovo shto si do sada rekao o ovom stripu je potpuno bezvredno. Otprilike je ovako tekla nasha konverzacija:

-Ovaj crtezh je sranje
-A zashto?
-Pa zato shto ne valja
-A po chemu ne valja
-Kako po chemu? pa VIDI GA kako je ruzhan.

Kao shto rekoh, nishta od toga nije izjava koja ima ikakav sadrzhaj, vishe se mozhe smatrati usklikom, parolom ili usputnom doskochicom. Ako si spreman da izrazish svoje mishljenje, morash biti spreman i da ga branish pred nechijim neslaganjem sa njime.

quote:
Originally posted by King Warrior

Jedna slika govori vise od hiljadu rijeci, a sliku sam postavio malo vise gore.

Ok, onda postavi sliku koja ce obrazlozhiti tvoje stavove. Ovo shto si postavio je samo slika pomenutog crtacha, te iz nje ne dobijamo nove informacije koje nam stavljaju na uvid razloge zbog kojih je ovaj crtezh losh. Jer, meni su i ove table gore, iz istih razloga kao i kod Pjera, fenomenalno nacrtane.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28971 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/08/2009 : 16:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32832

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2009 : 17:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
pa ti Samuraj, ocekujes stvarno da nas dvojica sada podjemo pricati o kompoziciji linija i slicnim stvarima kao da smo profesionalni crtaci poput Kerca i Parlova. Nisam profesionalni crtac, kao ni ti koliko znam, pa neke pojedinosti treba ostaviti ljudima koji znaju o cemu pricaju. Naravno, odluku da li ti se crtez dopada ili ne mozemo iznijeti, jer u protivnom bi crtaci pravili stripove samo za svoje kolege, a to nije slucaj. Kod ovog pitanja sto si mi postavio zvuci mi isto kao da ti treba da obrazlozim je li bolje ovo mace lijevo ili nilski konj desno:

je li ovdje treba neko obrazlozenje o kompoziciji linija,ko ima vecu sjenu ili ko je stavljen u bolju pozu?

Sigurno da se ne palim uvijek samo na fin crtez, kao npr. Muchacho mi je upravo na prvi pogled izgledao takav: Previse fin crtez,sa vjerovatno ljigavom pricom-slicne stvari poznajem i nebi tom stripu dao sansu.Onda je Gand napisao jedan post sa kojim me je ubijedio da vjerovatno grijesim,narucio sam strip i nesto vise cu moci reci za nekih desetak dana kada ga procitam. Ne ocekujem od svakog stripa vizuelnu percekciju ala Alex Ross, ali odobojni su mi Picasso stripovi, sa totalno neproporcijalno nacrtanim dijelovima tijela i cyclop glavama. Cosey nema najbolji crtez, ali je ipak dobar crtac sa talentom da postavi likove u prave scene i to cini kod njegovih stripova posebnu draz. Thomas Ott nije covjek ciji likovi perfektno izgledaju,ali pravi svoj crtez na jedan poseban nacin kako to samo malo njih zna. Pierrea cu sigurno procitati i vjerovatno ce mi se strip dopasti,vjerovatno cu biti i u pravu kada sam rekao da ovom stripu ovakav crtez odgovara, ali sam 100% siguran da nakon sto strip procitam da necu promijeniti misljenje o crtezu, a to je da je jednostavno vizuelno los, sto je daleko od toga da kazem da je strip los.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2009 : 17:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32832


da ,vizuelno dobar strip sa jos boljom pricom,sto je naravno vaznije.
Interesantno da kod ove serija su scenaristi isti, crtaci u svakom albumu drugi.
Serija je izuzetno dobra i ne treba donositi prerane zakljucke zbog kicastog naslova.

Edited by - King Warrior on 30/08/2009 17:55:27
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/08/2009 : 18:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

pa ti Samuraj, ocekujes stvarno da nas dvojica sada podjemo pricati o kompoziciji linija i slicnim stvarima kao da smo profesionalni crtaci poput Kerca i Parlova. Nisam profesionalni crtac, kao ni ti koliko znam, pa neke pojedinosti treba ostaviti ljudima koji znaju o cemu pricaju.

Aha, a to znachi da samo pisci smeju da se bave knjizhevnom kritikom, strip scenaristi kritikom strip scenarija (ali nikako i crtezha), a iskljuchivo diplmoirani filmski rezhiseri filmskom kritkikom? To shto se mi lichno ne bavimo crtanjem ne znachi da ne mozhemo imati mishljenje zasnovano na izvesnim znanjima glede toga. Ako samo iskochish i kazhesh "e, meni se ovo dopada," to je potpuno bezvredan sud i gubljenje svachijeg vremena, jer ne znam iz kog ugla gledash, koji ti je koordinatni sistem u koji delo postavljash niti bilo shta drugo o tome koja je pozadina tvog svidjanja/nesvidjanja.

quote:
Originally posted by King Warrior

Kod ovog pitanja sto si mi postavio zvuci mi isto kao da ti treba da obrazlozim je li bolje ovo mace lijevo ili nilski konj desno:

je li ovdje treba neko obrazlozenje o kompoziciji linija,ko ima vecu sjenu ili ko je stavljen u bolju pozu?

1)Ovde za pochetak imamo DVE razlichite slike, shto je makar neshto, jer ti nisi chak ni Alfreda uporedio sa nekim drugim, po tebi boljim, crtachem na ovaj anchin.

2)Ovde se podrazumeva (pretpostavljam) da ovaj orka kit ubica predstavlja Alfredov crtezh, sa chime se ja npr. ne slazhem (meni je Alfred bash Monika Beluchi, ako ne i neko josh lepshi)

3)...i da, medju odraslim, inteligentnim ljudima koji imaju iole kvalitetnu konverzaciju, APSOLUTNO treba obrazlozhenje zashto je jedno bolje od drugoga, ili ako nemash zhelju da ga pruzhash, onda i ne ulazish u konverzaciju, i onda niko ne gubi vreme slushajuci argumentaciju koja deluje kao zmija koja sama sebi guta rep. zashto ne valja? zato shto je loshe. a zashto je loshe? zato shto ne valja.

Ja se izvinjam, ali to su gluposti. Chemu dolaziti na forum o stripovima bez ikakve zhelje da se o stripovima razgovara?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2009 : 18:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
hm...da
nisam bas siguran kojim si pravcem otisao sa odgovorima na moj post,ali nema veze,poradicemo jos na komunikaciji

Sto se tice usporedjivanja Alfreda sa ostalima, pa procitaj jos jednom taj moj post. Izjasnio sam se po tom pitanju jasno sa primjerima.

cekam na tvoje obrazlozenje i argumente zasto je Alfredov crtez toliko dobar, cak se usudjujes u poredjenju staviti njegov crtez iznad same boginje Monice.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/08/2009 : 18:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

cekam na tvoje obrazlozenje i argumente zasto je Alfredov crtez toliko dobar

josh sam gore iznad ove cele priche (istina, u kratkim crtama) obrazlozhio zashto.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/08/2009 : 18:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

cekam na tvoje obrazlozenje i argumente zasto je Alfredov crtez toliko dobar

josh sam gore iznad ove cele priche (istina, u kratkim crtama) obrazlozhio zashto.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2009 : 18:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
da, sad vidim,profesionalno napisano

quote:
Originally posted by Le Samourai



Jednostavne linije kojima se prenose i najtananije emocije, najsitniji detalji ljudskog lica i pogleda, uprkos pojednostavljenosti crtezha, suvereno vladanje ritmom (koje se posebno vidi u onoj muchnoj sceni kroz koju te "zamuljavanje" stila groznichavo promarshira pre nego shto se vratimo "normalnom" zhivotu), sve vidjeno mi govori da je ovo rad nekoga ko strip zna, poznaje, ume i to sve zajedno chini sa stilom. Zaista, ne mogu ni da pretpostavim po kojim parametrima se ovaj crtezh mozhe smatrati loshim.



ove stvari kao i u toj kolicini ja ne vidim ili jos bolje moze da se pripise na jedan poseban nacin skoro pa svakom crtacu
Interesuje me sta mislis o Alex Rossu
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/08/2009 : 18:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ove stvari kao i u toj kolicini ja ne vidim ili jos bolje moze da se pripise na jedan poseban nacin skoro pa svakom crtacu
Interesuje me sta mislis o Alex Rossu

Pa, dobro, ove pojedinachne se bash i ne mogu pripisati bilo kome, Alfredov crtezh ima odredjene specifichnosti koje se ne pojavljuju bash toliko uchestalo.

Aleks Ros mi je kad se pojavio bio vau, sada mi je vec ta njegova plastichna fotorealistichnost postala malo zamorna, mada ima pricha za koje njegov stil izvanredno pashe. Kingdom Come josh uvek smatram remek-delom, ali me je retko shta na chemu je od tada uchestvovao posebno odushevilo. Ali, da ne oftopicharimo.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000