forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/11/2016 : 23:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je 30 godina od izlaska Sepulturinog Morbid Visions albuma.
Iako je bend kasnije napravio 3 bolja, ovaj album je značajan jer je bio njihov prvi i trasirao put nadolazećim.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/11/2016 : 23:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Loša produkcija, ali unatoč tome radi se o vrlo dobroj stvari.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/11/2016 : 10:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Iako je bend kasnije napravio 3 bolja, ovaj album je značajan jer je bio njihov prvi i trasirao put nadolazećim.


Ako je album u diskografiji nekog benda značajan samo zbog toga što jedan album mora izaći prvi onda tu o značaju nema govora. Jednostavno je prvi.
A značajan u glazbenom i utjecajnom smislu Morbid visions sigurno nije. Ista šablona kao i još sto albuma u andergraudu tih godina koji su svi zvučali isto i bez imalo odudaranja, za razliku od npr Schizophrenie.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/11/2016 : 12:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by DODSFERD

Iako je bend kasnije napravio 3 bolja, ovaj album je značajan jer je bio njihov prvi i trasirao put nadolazećim.


Ako je album u diskografiji nekog benda značajan samo zbog toga što jedan album mora izaći prvi onda tu o značaju nema govora. Jednostavno je prvi.
A značajan u glazbenom i utjecajnom smislu Morbid visions sigurno nije. Ista šablona kao i još sto albuma u andergraudu tih godina koji su svi zvučali isto i bez imalo odudaranja, za razliku od npr Schizophrenie.



Slažen se.
Uglavnon neslušljivo.
Respect za album samo zato šta su u vrime snimanja ovoga, a pogotovo Bestial devastationa imali 14-15 godina.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2016 : 12:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he, ovaj prvi album idem slusati jedino ako sam sebi stavim pistolj na celo. :D

Znaci jedanput u ... recimo 10 godina. :DD

Mada mi i prvi od Metallice ne lezi toliko (citaj: ne zasvrbi me da bi ga slusao, mada niposto nije neslusljiv!), ipak ga mozda slusam par puta vise od ovoga. Oba benda su mi nekako pocela kako treba tek sa drugim albumom.

Mozda bih cak i Slayere stavio u tu shemu.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2016 : 13:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zvuk i produkcija albuma nisu nešto, ali kada bih gledao na to onda danas ne bih slušao hrpu bendova. Sepultura je ubrzo nakon Morbid Visions albuma napravila pomak naprijed i postala popularna, pa je s vremenskim odmakom zanimljivo poslušati kako je zvučao takav bend na početku svoje karijere. Da su nastavili svoj stil s prvog albuma i ostali nezapaženi onda isti ne bi imao nikakvu važnost. Ni ja ga ne slušam često (kao uostalom ništa drugo izvan BM žanra), ali Morbid Visions je još uvijek bolji i slušljiviji od svega što su napravili od Chaos A.D. pa nadalje. Meni je Chaos A.D. veliko govno i najveće razočaranje benda, koliko je u 90-ima bio nahvaljen među ekipom koja mi je tada pričala o tom albumu očekivao sam nešto posebno, i onda kada sam ga kasnije prvi puta čuo (godinama nakon izlaska) vidio sam koliko je to zapravo loše.
Svatko ima svoj ukus i ne znači mi ništa tuđe mišljenje. Ipak, kada želim saznati kako kotira pojedini album mislim da nema realnije stranice od metal enciklopedije a ona po prosječnim ocjenama potvrđuje moje mišljenje da je Morbid Visions 4. po kvaliteti album Sepulture. http://www.metal-archives.com/bands/Sepultura/78

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/11/2016 : 13:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zvuk i produkcija albuma nisu nešto, ali kada bih gledao na to onda danas ne bih slušao hrpu bendova. Sepultura je ubrzo nakon Morbid Visions albuma napravila pomak naprijed i postala popularna, pa je s vremenskim odmakom zanimljivo poslušati kako je zvučao takav bend na početku svoje karijere. Da su nastavili svoj stil s prvog albuma i ostali nezapaženi onda isti ne bi imao nikakvu važnost. Ni ja ga ne slušam često (kao uostalom ništa drugo izvan BM žanra), ali Morbid Visions je još uvijek bolji i slušljiviji od svega što su napravili od Chaos A.D. pa nadalje. Meni je Chaos A.D. veliko govno i najveće razočaranje benda, koliko je u 90-ima bio nahvaljen među ekipom koja mi je tada pričala o tom albumu očekivao sam nešto posebno, i onda kada sam ga kasnije prvi puta čuo (godinama nakon izlaska) vidio sam koliko je to zapravo loše.
Svatko ima svoj ukus i ne znači mi ništa tuđe mišljenje. Ipak, kada želim saznati kako kotira pojedini album mislim da nema realnije stranice od metal enciklopedije a ona po prosječnim ocjenama potvrđuje moje mišljenje da je Morbid Visions 4. po kvaliteti album Sepulture. http://www.metal-archives.com/bands/Sepultura/78



Ima i ovde istine.
Meni je Beneath the remains remek djelo, Arise dobar album, Schizophrenija OK, AD slušljiv, a sve posli toga shit.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/11/2016 : 13:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


He he, ovaj prvi album idem slusati jedino ako sam sebi stavim pistolj na celo. :D

Znaci jedanput u ... recimo 10 godina. :DD

Mada mi i prvi od Metallice ne lezi toliko (citaj: ne zasvrbi me da bi ga slusao, mada niposto nije neslusljiv!), ipak ga mozda slusam par puta vise od ovoga. Oba benda su mi nekako pocela kako treba tek sa drugim albumom.

Mozda bih cak i Slayere stavio u tu shemu.





Meni su Kill em all i Show no mercy fenomenalni.
Ako već pričamo o velikin metal bendovina i njihovin prvin albumima, prvijenci Anthraxa i Megadetha su mi bezvezni.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2016 : 13:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kada su u pitanju bendovi koji mi imaju totalno neslušljive početne albume onda je to svakako Napalm Death. Scum i From Enslavement to Obliteration imam čak i originale (još dok sam bio u fazi skupljanja original CD-ova), svaki sam preslušao možda 3-4 puta maksimum i ne vjerujem da ću ikada više. To mi je bilo bezveze i onda kada mi je death kao žanr bio zanimljiv, a kako neće sada kada sam preduboko zagazio u black.
Kod Slayera mi je ipak Show no Mercy bolji od Hell Awaits. Kill 'em All od Metallice slabiji od njihova ostala 3 iz 80-ih godina, ali puno bolji od svega što su napravili nakon toga (onu sramotu od Load i Reload da ne spominjem).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2016 : 14:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, prvi ND i nisu DM pa valjda i zato ... ipak je to bilo prije svog vremena i bomba u grind (i crust?) sceni.

Drukcije kad si vec pomenuo ND, ja jesam veliki "DM" fan, ali mi FED ipak sisa HC album koji je sasvim "floridski" zbog Burnsa.


Ne znam, ali meni krv zavri tek sa Reign, mada mogu slusati prva dva, ali mi to jos nije to. Valjda posto nikada nisam bio Slayer fan tipa "ajmo se pijani derati SLaaaaaayeeeeeer na sav glas" dok ne izgubimo glas. :DD


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/11/2016 : 14:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada su u pitanju bendovi koji mi imaju totalno neslušljive početne albume onda je to svakako Napalm Death. Scum i From Enslavement to Obliteration imam čak i originale (još dok sam bio u fazi skupljanja original CD-ova), svaki sam preslušao možda 3-4 puta maksimum i ne vjerujem da ću ikada više. To mi je bilo bezveze i onda kada mi je death kao žanr bio zanimljiv, a kako neće sada kada sam preduboko zagazio u black.
Kod Slayera mi je ipak Show no Mercy bolji od Hell Awaits. Kill 'em All od Metallice slabiji od njihova ostala 3 iz 80-ih godina, ali puno bolji od svega što su napravili nakon toga (onu sramotu od Load i Reload da ne spominjem).



Šta su ti ukusi

Meni su prva dva remek djela.
Dobar mi je Napalm i inače, ali prva dva su vrh vrhova.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2016 : 15:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dobro, prva 2 abuma i nisu pravi Napalm Death, a meni možda nisu sjeli jer sam ih prekasno slušao i već sam bio navikao na vokal Barneya Greenwaya.
Albumi iz novijeg perioda Order of the Leech, The Code Is Red... Long Live the Code, Smear Campaign, Time Waits for No Slave su pravi pokazatelj kako treba zvučati nekakva mješavina death/grinda, iako mi je i klasični death na Harmony Corruption također bio odličan.
Bez obzira što nije metal moram spomenuti svoju situaciju sa bendom Exploited.
U 90-ima prvo što sam slušao od njih je bio The Massacre, i dan danas mi je to njihov najdraži album iako je Let's Start a War... ...Said Maggie One Day realno najbolji. Kada sam jednom prilikom kolegi s posla presnimio The Massacre on ga je nakon slušanja popljuvao rekavši da nije ni sjena albuma Punks Not Dead. Kako ja u to vrijeme još nisam bio čuo Punks Not Dead išao sam ga skinuti s interneta baš da čujem o čemu on priča. Ali bolje da nisam, koje je to bilo razočaranje. Taj album mi je ostavio sve samo ne dobar utisak, slabo i naivno, kao da su djeca iz zajebancije išla nešto snimiti.
Koliko god da stoji ona izjava o ukusima tako stoji i ona da se neki albumi moraju čuti u određeno/pravo vrijeme da bi imali efekta.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2016 : 20:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Za uvijek dobar death/grind - prvi Terrorizer! Koje li postave.


A sto se Exploiteda tice, meni se iznimno svidio i Beat The Bastards. Kao recimo next level, druga faza. Onako, agresivan thrashcore/punk.
Ali znam da su ga "pravi" punkeri prezirali.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2016 : 21:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I meni je Beat the Bastards također bio vrlo dobar jer sam ga slušao odmah nakon izlaska. Zadnji Fuck the System iz 2003. je već dosta slabiji, ali njega sam čuo tek prije 4-5 godina pa ne čudi što je tako.
Ipak šteta što Exploitedi vrlo vjerojatno više neće izdavati nove albume, Maggie je preselila na drugi svijet i sa sobom povukla svu njihovu inspiraciju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 13/11/2016 : 12:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Jucer koncert brace Cavalera, tako-tako je bilo. Steta da su svirali samo stvari sa rootsa. Ceka se cetvrtak i Exodus i Obituary

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/11/2016 : 19:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako već pričamo o velikin metal bendovina i njihovin prvin albumima, prvijenci Anthraxa i Megadetha su mi bezvezni.


Same here. S time da ja Anthrax nikad nisam volio. Za razliku od recimo S.o.D-a i Nuclear Assaulta.
Ali da, možda je i Dodsferd dobro rekao da se neke stvari moraju čuti u pravo vrijeme da bi imale efekta.

@Poli: jesi preslušao DsO? Ja jesam 2 puta i nije išlo- prekaotično je to za moje uši.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/11/2016 : 10:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@Poli: jesi preslušao DsO? Ja jesam 2 puta i nije išlo- prekaotično je to za moje uši.



I ja mislim da sam za sada prosao samo 2 puta taj ... vortex, i za sada ostavio za neko kasnije vrijeme (ili za mp3 slusalice kada setam vani, zima je pa ... ).

Za sada jos drze polozaje ali mislim da imam najvece sanse za probijanje kroz 3. i 4. red odbrane. Mada je sam pocetak maestralan, mracan, ali onda ... kaos u prva dva reda. Tu odbrana ne popusta.

Vidjet cemo ... svakako ce traziti jos vremena i svoj danak. Ali zato Diabolicus Absconditus (jos uvijek) pustam redovno.

Znam da se tebi bas i ne svidja ...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 17/11/2016 : 10:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Metallica objavila spot za svaku pjesmu s novog albuma:

https://metallica.com/

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 17/11/2016 10:26:54
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 28/11/2016 : 12:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da sam, za razliku od novog Slayera i donekle Megadetha, stvarno JAKO ugodno iznenadjen novim albumom Anthraxa, For all Kings. Zreo album.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/11/2016 : 17:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 02/12/2016 : 15:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote



Edited by - Sneaksie Thiefsie on 02/12/2016 16:00:19
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/12/2016 : 13:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

poslije ove dvije svedske "jutarnje" klasike

https://youtu.be/Z79rRUwWl74

https://youtu.be/BJgaMBFMP-4


naletih na ove Kineze (pardon, Kindeza, posto je u pitanju solo projekat)







te jos jedan kineski heavy

https://www.facebook.com/Putsch-1447156268931157




ala sto ne mogu slusati ovakve vokale




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 04/12/2016 14:07:53
Go to Top of Page

Komic Brew
Starting Member



28 Posts

Member since 02/06/2014

Posted - 04/12/2016 : 16:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Komic Brew's Homepage  Send Komic Brew a Private Message  Reply with Quote
Hajde da se pohvalim malo, evo link za zadnji spot za Faith No More, koji sam rezirao. Spot je u potpunosti snimljen u Makedoniji.

Komic Brew - Your freshly brewed comics
www.komicbrew.com
https://www.facebook.com/komicbrew
https://www.twitter.com/KomicBrew
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/12/2016 : 08:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

krem
New Member



Bosnia and Herzegovina
105 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 15/12/2016 : 22:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send krem a Private Message  Reply with Quote
Novi Immolation

Edited by - krem on 15/12/2016 22:15:02
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000