forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/01/2018 : 09:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

nova Ministry stvar





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/01/2018 : 14:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Takodje novo.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/01/2018 : 21:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Arkona izbacila novi album, pa ko voli...


Meni poljska Arkona puno bolja od ruske, sada sam se opet prisjetio kako to jesenske sjene čekaju sljedeću reinkarnaciju.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/01/2018 : 21:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prije 20 godina finski Diaboli je objavio svoj drugi album Towards Damnation koji nije tako kvalitetan kao prvi Mesmerized by Darkness, ali se može pronaći nekoliko vrlo dobrih do odličnih stvari a ovo je uvodna.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/01/2018 : 22:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sigurno najbolja stvar na albumu, baš onako u stilu starih Darkthronea i Burzuma.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/01/2018 : 00:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Odlicno je ovo. Bruka sto nisam cuo do sada.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 02/02/2018 : 12:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Novo.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/02/2018 : 23:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je ravno 20 godina od izlaska drugog Setherial albuma Lords of the Nightrealm.
Album je kvalitetom dosta ujednačen, čak bih rekao da prevladava monotonija u samom zvuku i tempu, gotovo niti jedna stvar se ne izdvaja od ostalih, a svejedno sve skupa tvore jednu vrlo dobru cjelinu.
Naravno, prvi album Nord je ostao nedodirljiv za sva kasnija izdanja benda, ali Lords of the Nightrealm je odmah iza njega.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/02/2018 : 00:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naslovna stvar koja zatvara album.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/02/2018 : 23:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zbog starih dana kada sam slušao ovaj bend red je obilježiti 20. godišnjicu izlaska Edguy albuma Vain Glory Opera.
Bend se u prvih 10-ak godina karijere dosta furao na poznatiji Helloween, kasnije je promijenio svoj stil i to više nije bilo to, nakon Rocket Ride iz 2006. potpuno sam ga prestao pratiti.
Jedna od boljih stvari sa ovog albuma.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/02/2018 : 00:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne vjerujem da je bend napravio poznatiju stvar od ove.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/02/2018 : 20:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kada je u pitanju atmospheric to mora biti nešto posebno da bi mi zapelo za uho, evo upravo takvog albuma koji nije ni predugačak što je inače boljka ovog muzičkog stila.
Bonebranches je novi album izašao prošli mjesec, o bendu Bloodbark se gotovo ništa ne zna osim da vjerojatno dolazi iz Rusije i da je ovo njegovo jedino izdanje.
Bloodbark me podsjeća na ruski Elderwind, najviše na vokalnom dijelu, a ne bih se čudio da se radi o istom liku.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 05/02/2018 20:26:19
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/02/2018 : 22:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za usporedbu evo i benda Elderwind koji također ima jedan album pod imenom Волшебство живой природы (The Magic of Nature) izašao još 2012.
Sigurno da na albumu ima boljih stvari, ali ova baš paše za trenutnu situaciju.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/02/2018 : 22:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prigodna atmosfera za zimske noći.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/02/2018 : 23:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/02/2018 : 08:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

The Exploited - ovaj put u punom sastavu - dolaze u Sloveniju, 27. 4. 2018 bit ce u Mariboru a 28. 4. 2018 u Novi Gorici.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/02/2018 : 23:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nedavno je izašla 4. doza depresije jednostavnog naziva IV danskog genijalca Ynleborgaza i njegovog projekt benda Make a Change... Kill Yourself.
Album nije donio ništa novo u odnosu na prethodne radove benda, ali to nikako nije nedostatak jer uspješan recept ne treba mijenjati.
Ovdje su opet vrlo dugačke stvari pune tjeskobe i boli a iste vokalne linije se protežu od početka do kraja. Dobro, ipak treba priznati da je prisutna nešto manja količina depresije nego na prethodna 3 albuma, ili je možda stvar u tome da se tek trebam priviknuti na novi (iako sam ga preslušao 4 puta).
Make a Change... Kill Yourself je trenutno najbolji DSBM bend na sceni, Shining je goli kurac u usporedbi sa ovime. Samo tako nastavi majstore i nemoj posustajati (ili nešto mijenjati) ni za milimetar.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/02/2018 : 22:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ynleborgaz ima još jedan bend, u pitanju je Angantyr koji svira nešto drugačiju i bržu verziju blacka nego Make a Change... Kill Yourself, a još jedna razlika je u tome što Angantyr ima tekstove kompletno na danskom jeziku.
Angantyr je također nedavno objavio nešto novo, ovoga puta EP Foragt koji sadrži samo dvije stvari, a ovo je naslovna.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/02/2018 : 23:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
EP Foragt je samo uvod u novi studijski album čiji je izlazak najavljen za 30.03. a zvat će se Ulykke (valjda za slušanje neće biti to što njegovo ime kaže).
Za sada je dostupna samo jedna premijerna stvar, i ako je suditi po njoj ne bi trebalo biti problema po pitanju same kvalitete albuma.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/02/2018 : 23:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kada sam već kod Angantyra red je spomenuti da je prošlo 20 godina od izlaska demo albuma Endeløs.
Kako je u pitanju demo naravno da se to mora osjetiti u samom zvuku koji je siroviji nego na kasnijim radovima, a to je inače bilo vrijeme kada se bend furao na TNBM.
Ovo je najduža i meni najbolja stvar na albumu, posebno zbog ubrzanja u svom drugom dijelu.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/02/2018 : 17:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Pisma o black metalcima jednoga eminentnoga splitkoga pjesnika:

Često lice obojim u bijelo
i obučem najcrnje odijelo
strah i trepet svog sam rodnog sela
s naopakim križem posred čela

Od nervoze koljena mi drhću
u ponoć na obližnjem raskršću
Nečastivom tad prinosim žrtvu
pa prizivam svoju babu mrtvu

Ne podnosim viceve ni šale
prakticiram zlobne rituale
vječno tmuran, smrknut, namrgođen
da sam barem u Norveškoj rođen

Ljuti se na mene moja mama
kad me nađe usred pentagrama
jednom me izmlatila oklagijom
zato što se bavim crnom magijom

Želim ubit mog najboljeg druga
jer pripadam sekti Crnog kruga
moj će život biti radostan
tek kad spalim neki samostan

Nemam curu, i šta će mi ona
jedina mi ljubav je Sotona
ne osjećam potrebu za ženom
volim samo Bathory i Venom

Kad žrtvujem jariće i kozliće
ne gledaj me, jer brzo ti pozlit će
mi blekeri ne pijemo vina
nego krvi koza i gudina

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/02/2018 : 00:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Simpatična pjesmica, samo što ima nekih predrasuda o blacku.
Bathory i Venom nikada nisu svirali black metal, već su (u početnim fazama karijere) bili pokret nazvan first wave of black metal koji je bio prethodnik pravim predstavnicima žanra nastalih u Norveškoj.
Tekstovi u blacku ne govore uvijek o dijaboličnim stvarima, neki pravci kao što su depressive i atmospheric u pravilu nikada nemaju takve tekstove.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/02/2018 : 23:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prije 20 godina je grčki bend Naer Mataron objavio svoj prvi album Up from the Ashes.
Ako zanemarim povremeno ubacivanje solaža, koje ne odgovaraju toliko ovom muzičkom pravcu, mogu reći da se radi o prilično dobrom albumu, ali i kao takav je svejedno puno slabiji od njihovog drugog Skotos Aenaon koji je vrhunsko ostvarenje.
Ovdje mi se najviše sviđa mračni synth ugođaj iz drugog dijela iako ne traje dugo.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/02/2018 : 23:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sigurno najbolja stvar na albumu, možda i jedina na koju nemam niti najmanju zamjerku.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/02/2018 : 01:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Nova.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000