forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 15:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
Meni potpis ne smeta, ne smetaju mi ni ateisti, niti religiozni ljudi.

Ali mi je smešno da neko stariji od 20 sluša black/death metal i da se pali na te fore.
Ali dobro, svakom svoje.

Čekaj malo, zar hoćeš reći da bih ja trebao slušati Madonnu, neko slično govno ili bilo što drugo što me ne zadovoljava?
Zar želiš reći da su najekstremniji muzički žanrovi namijenjeni samo za klince i nitko stariji to ne bi trebao slušati? Pa zašto ti onda još uvijek čitaš stripove kada su i oni više-manje namijenjeni klincima?
Meni je kod muzike najbitniji zvuk, zato sam nakon godina slušanja gotovo svih metal pravaca prešao na black koji me u potpunosti zadovoljava, a nije mi bio dostupan prije uvođenja interneta 2008. Ne zanima me o čemu se govori u tekstovima dok god mi zvuk i vokal odgovaraju, a ako ti misliš da to ne bih trebao slušati onda si stvarno jadan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/02/2018 : 15:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni je apsolutno svejedno ko šta sluša. Možeš da voliš i klasiku i narodnjake, pop i rok, klape i ojkanje, BAŠ ME BRIGA.

Eto, vodim sina (11god) u aprilu na Metallicin koncert, na primer. A u autu slušamo Davida Guettu. U čemu je problem? Nema ga.

Jadan nisam, to što ti ne umeš da čitaš, tvoj je problem. Smešno mi je da neko tvojih godina slusa takvu vrstu muzike i da nešto "štuje đavola" i slične adolescentske fore, ali ako tebe to ispunjava, nemam problem.

Ali kao što ti imaš pravo na svohe mišljenje i svoj ukus, imam prava i ja na svoje. Tako da nemoj odmah da nazivaš jadnim ljude koji imaju drugačije mišljenje. Ja tebe vređao nisam.

Pozdrav i sve najbolje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 16:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kakvo štovanje đavola, zar se isticanje muzičke pripadnosti zove štovanjem onoga o čemu ta muzika govori? Ako ti slušaš muziku koja govori o ubojstvima zar bi to trebalo značiti da ti podržavaš ta ista ubojstva? Kako se uopće može štovati nešto što ne postoji u fizičkom obliku?
Istina je da ne idem u crkvu i da me vjera kao takva ne zanima, ali to ne znači da vjerujem u nekakvo nepostojeće biće kao što je sotona, isto kao što ljubitelj Zagora ne vjeruje da postoje Hellingen i Wendigo.
Ja čak nisam ni čitao sotonističku bibliju iako godinama znam da ista postoji, jednostavno me ne zanima vjerovanje u nešto što nije stvarno i što ne mogu vidjeti svojim očima.
U tome je inače razlika između vjernika i ateista, vjernici stvarno vjeruju u stvari koje ne mogu vidjeti dok je kod ateista drugačije.
Ja isto prezirem turbo folk, cajke i slične žanrove pa opet ljude koji to slušaju ne stavljam u nekakve rangove, pogotovo ne one označene dobnim granicama. Muzika, kakva god bila, je namijenjena svima, možeš je svrstati u puno žanrova, ali nikako ne u dobne skupine.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 25/02/2018 16:30:04
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/02/2018 : 16:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pobogu, Dods, zar ne možeš slušati grunge, pop, hiphop, cajke ili gusle, kao i sav normalan svijet. :D
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 16:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ćeš baciti pogled na prethodnu stranicu ove teme vidjet ćeš neke stvari; da se ja jako dobro razumijem u muziku koju slušam i da ne govore svi bendovi o takvim temama kao što su sotonizam.
Zvuk je najbitniji od svega, ako me uhvati želja da slušam atmospheric black onda će tekstovi biti o snijegu, zimi, planinama, šumama i ostalim prirodnim temama, a kada želim nešto brže i žešće onda se ne može pobjeći od dijaboličnih stvari.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 16:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pobogu, Dods, zar ne možeš slušati grunge, pop, hiphop, cajke ili gusle, kao i sav normalan svijet. :D


Davno sam slušao grunge i punk, to me danas ne zadovoljava jer je premekano a atmosfere nema ni za lijek. Mogu samo povremeno poslušati Exploited jer je to bend moje mladosti, a sve ono ostalo što si naveo me nikada nije zanimalo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/02/2018 : 16:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma ok, kontam...I ja sam krajem osamdesetih slušao Metallicu, možda više zbog toga da bih bio klinac koji je drugačiji od ostalih. Nešto kasnije čak i Marilyna Mansona. Do dan danas su mi Nirvana i Rammstein omijeni bandovi, ali na nešto brže nikada nisam prešao. Kao što si rekao, brzo je, za moj ukus prebrzo. Tekst je i meni uvijek bio u drugom planu, bilo da su u pitanju strane ili naše pjesme, muzika mora da mi odgovara.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 17:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno, i kod black metala ima dosta toga što mi ne odgovara, čim određeni bend promijeni zvuk ili vokal (tu sam posebno osjetljiv) ja ga otpilim, dosta takvih bendova i albuma sam žestoko kritizirao na ovoj temi.
Imam neke svoje standarde kojih se držim, ponekad može uletjeti nešto novije i malo drugačije, ali se tada mora poklopiti više toga da bi mi bilo zanimljivo za slušanje.
2008. nisam toliko birao što ću slušati jer sam poznavao premalo bendova, danas ih znam hrpetinu (s vremenom sve više) i ne želim gubiti vrijeme ne nečemu što nije dostojno moje pažnje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 25/02/2018 17:02:09
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/02/2018 : 17:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da završimo tu temu, ako sam dobro shvatio: Ti nisi satanista ili nešto slično, jednostavno voliš nešto brži metal?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 17:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tako je, sva moja povezanost sa sotonizmom je samo preko black metala, volim žestoku, mračnu i opaku muziku, te klizeće riffove i screaming vokale koji se ne mogu pronaći u drugim vrstama metala.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/02/2018 : 17:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Eto, misterija riješena. Nisam ni sumnjao u jednog čovjeka koji voli Zagora. :D
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/02/2018 : 18:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A ako su neki zatripali da je netko "sotonista" samo zbog napisa na latinskom, koji je istovremeno ime benda (pri cemu, da li onda znaci da svatko tko slusa određenu muziku mora istovremeno djeliti i poglede na svijet njihovih clanova - znaci li to da su neki retardirani ako slusaju *****? da ne nabrajam), onda bolje da ne znaju da su neki tako starcici koji sviraju rock klasike, poput Jaggera, zapravo clanovi sotonisticke crkve LaVeyja. Kuku lele, kako cete sada slusati Can't get no (satisfaction)? A koje dimenziju dobivaju njihove (The Rolling Stones) pjesme tipa Paint it black?
A tu su jos Page/Plant, Ozzy itd itd.

U black metalu je to naprosto dio styla, tekstove mislim. Mada uopste nisu svi takvi, jer se i BM djeli na podzanrove. Sad zasto bi bilo toliko cudno da netko stariji od 20 slusa black ili death... ne znam. Sami muzicari u tim bendovima imaju cesto ne samo preko 30, nego i preko 40, da ovih gornjih staraca ne pominjemo.

Ja uzivam tako u BM i DM (ukljucujuci i brutal death metal, a kad bi upoznali neke od clanove bendova nikad ne bi pomislili kakvu muziku sviraju), kao i u pop, rock, jazz, elektro stvarcicama, a i u ragama i sufijskim qawalima. What is wrong with me?

Pa ne idu ti ljudi naokolo i ubijaju druge ljude (osim nekih izuzetaka, ali takvih ima svugdje i u svim zanrovima, jelda raperi ).


Cv-ove baljezgarije ne bih ni komentirao.




Ontopic




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/02/2018 : 18:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Poli, pazi sa "baljezgarijama".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/02/2018 : 19:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kako nazivate glazbu koja veliča Boga a kako nazivate glazbu koja veliča sotonu?
Mislim da su stvari vrlo jasne.
To nije samo muzika ili samo glazba,nebitno, to itekako ima utjecaj na duh i um čovjeka.
Ja ne sudim Dodu za ništa, ako je on odlučio napisati u natpisu " slava Luciferu " u redu to je njegov osobni odabir koji mene ne zanima.
Isto kao što ja imam pravo napisati " slava Bogu " tako i on ima apsolutno pravo na ovo drugo.
Evo recimo, meni prigovaraju neki iz Kršćanskih redova da kako mogu vjerovati u Boga i prakticirati vjeru a u isto vrijeme biti tako mračan i zanimati se za magijske stvari.
Ja sam to prihvatio tako da me nije briga što oni govore, ja vjerujem u Boga i magija me izuzetno zanima i privlači, to je moja osobna stvar, kako kaže 2 pac, samo Bog mi može suditi.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/02/2018 : 19:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Tonka, jesi li naletio na kakve stvarno paranormalne stvari? Postoji li magija? ;)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/02/2018 : 19:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Bez spama Nagore.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/02/2018 : 19:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
A zanima me... :(
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 19:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Kako nazivate glazbu koja veliča Boga a kako nazivate glazbu koja veliča sotonu?
Mislim da su stvari vrlo jasne.
To nije samo muzika ili samo glazba,nebitno, to itekako ima utjecaj na duh i um čovjeka.


Ne znam za druge žanrove muzike, ali kod metala se za bendove koji imaju kršćanske tekstove kaže da sviraju white metal. Ima ih puno manje nego ostalih bendova i nisu toliko poznati ni eksponirani jer malo koga zanimaju.
Ne bih se složio da dijabolični tekstovi mogu imati utjecaj na um čovjeka. Što se nekog utjecaja tiče mislim da je puno opasniji depressive black, ne toliko zbog samih tekstova koliko zbog te depresivne atmosfere u zvuku na koju slušatelj ne može ostati ravnodušan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/02/2018 : 16:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote



Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/02/2018 : 16:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro da nisi stavio cetvrtu stvar sa treceg albuma... ali uz gornju prepirku bi isla treca.





bogcati, na jednom hr fanzinu cak ima slika mene i Bentona na naslovnici




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/02/2018 : 16:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
pa nadam se da ce se ljudi zainteresovati, istraziti, zavoleti i podeliti i ostalu diskografiju benda

ovu sam stavio zbog spota, malo spotova imaju, a posto su stripadzije graficki likovi, pretpostavljam da spot moze da im drzi paznju

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/02/2018 : 16:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Čitavo ovo preterivanje sa muzikom me je navelo da setim nekih prošlih vremena. Da vidite šta je čika Hunter slušao/sluša








Naravno, Metallicu Panteru, Sepulturu i ostale neću ni da spominjem...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/02/2018 : 16:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A kod Dimmu Borgira ti ne smetaju tekstovi i naslovnice? Ili neki njihovi clanovi (poput Hellhammera - Mayhem bubnjar)?




Aha, ovo se svrstava u "slusao".


Meni su DM uvijek bili nekako preteatralicni (mada je to veliki plus za druge), a prvi album premalo "udaran". Drugi je tek kasnije sa Hellhammerom dobio onaj pravi zvuk. Ali ok, tada su mi smetali posto su bili "komercialno uspijesni", drukcije mi na radiu vjerojatno ne bi toliko smetali.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/02/2018 : 16:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, meni NIŠTA ne smeta!!!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/02/2018 : 16:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kako ne, svima nama nesto smeta. Drukcije bismo vec bili prosvijetljeni.

Znaci ne smeta ti "sotonizam", jedino ako nekome drugome na forumu smeta, ti reagujes? OK, checked.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000