forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 142

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2018 : 13:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A zasto ne spomenuti i ovaj dragi bomboncic, francuski (melodicni) death isto sa catchy rifovima, njihov drugi album iz '93. Poslije prekida (2001-2011) su izbacili dva nova albuma (peti 2013 i sesti 2016), dosta solidno ali ne na nivoju ovoga.

Nasao sam neki remaster ovog albuma...




Sjecam se da sam ovo imao prvo na kazeti, zajedno sa prvima Gorguts. Ala sam volio slusati ovu kazetu (dobro, kao i dosta drugih ).


I ne mjesati band da Sveđanima Merciless (isto death/thrash)!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2018 : 22:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je službeno izašao novi album Angantyra pod imenom Ulykke u 999 primjeraka.
Odmah sam ga skinuo, ali će pričekati neko vrijeme za detaljno preslušavanje jer trenutno na repertoaru imam diskografiju nekog drugog benda.
Na youtubeu je album dostupan već skoro 2 tjedna za slušanje.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 30/03/2018 22:29:18
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2018 : 22:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro je... nitko jos nije "primjetio". :DDD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2018 : 22:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sutra treba izaći novi album finskog Alghazantha pod imenom Eight Coffin Nails.
Dok sam za Angantyr gotovo siguran da neće razočarati za Alghazanth ne mogu biti toliko siguran. Još uvijek zadnji album The Three-Faced Pilgrim je bio dobar iako ne toliko kao recimo prijašnji Vinum Intus.
Što se tiče vokalnog dijela tu ne bi trebalo biti problema jer je taj dio posla odradio Thasmorg, originalni vokal benda koji je već na The Three-Faced Pilgrim opet preuzeo svoju staru dužnost (ne znam zašto ju je uopće napuštao a cijelo vrijeme je bio u bendu kao gitarist).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2018 : 23:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Dobro je... nitko jos nije "primjetio". :DDD





A što to?

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2018 : 23:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Necemo o tome.








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2018 : 23:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je ravno 20 godina od kako je Benediction objavio Grind Bastard, jedan meni drag album iako se kvalitetom ne može mjeriti sa klasicima The Grand Leveller i Transcend the Rubicon.
Ne mogu zanemariti činjenicu da sam ga onda imao na kazeti koju sam skoro izlizao od slušanja (ipak su to bila druga vremena kada albumi nisu bili tako lako dostupni pa su se više cijenili).
Ova stvar potpuno zaslužuje da bude naslovna, ima ono nešto po čemu je prepoznatljiva kao vođa čopora.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2018 : 23:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Na albumu su prisutne 3 obrade, a ova je svakako najpoznatija.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/03/2018 : 00:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Necemo o tome.


Ako si mislio na moj novi potpis moram te umiriti; iako je ovaj forum pun ''prepametnih'' ljudi koji imaju latinski u malom prstu (ovo je bio sarkazam, priznajem) sasvim sam siguran da finski ovdje nitko ne razumije.
I ne, nisam ga promijenio jer je onaj stari smetao pojedincima, to sam napravio samo zato što sam tako htio i što je ovaj novi usko povezan sa jednom godišnjicom o kojoj ću više sutra ili prekosutra.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2018 : 00:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa nije tesko sluziti se Google Translateom. :D

Jedino sto se latinski usko povezuje sa...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/03/2018 : 00:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Google ima promašaja i kod engleskog a gdje neće kod nekog kompliciranog jezika.
Tko može garantirati da je točno ono što izbaci prevoditelj, pokušaj ubaciti cijeli tekst ove pjesme pa ćeš vidjeti da većina teksta nema smisleni prijevod. https://genius.com/Azaghal-vihani-raivoavina-valtamerina-lyrics
Uglavnom, baš me zaboli neka stvar, svatko tko je previše znatiželjan pa ide istraživati ono što ne bi trebao to radi na vlastitu odgovornost.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2018 : 01:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mada ih ima puno, ovaj mi se cini veoma dobro napravljen. Govora je o dokumentarcima.
Sad, uvijek ce se naci ljudi kojima ce faliti ovaj ili onaj band (kao za cjelu sliku), ali mislim da je ovo veoma profi napravljeno i pokriva dosta siroko podrucje sve od pocetaka, a pogledao samo ih nekoliko.
A mogli bismo pricati o samom terminu "extreme metal" i sta sve obuhvaca, kao i o nekim u dokuju pomenutim podzanrovima (za koje znam da ih nitko ne koristi, barem nitko koga ja poznajem ili da bi citao o tome).





Drukcije za podzanrove ima hrpa dokumentaraca, no vecini fali onaj "profi touch".




Ili ovakvi...
Ha, nisam znao da Attila voli Suffocation. Vis, svaki dan nesto novo naucis. Ima i neludih Madzara izgleda.

https://youtu.be/HJDZ6C2M_EU



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2018 : 17:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Teaser za novi album Malevolent Creation.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/03/2018 : 20:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Budući da vani cijeli dan pada kiša i dosadno je dozlaboga složio i ja listu.

Kao što je i Poli rekao sve to ovisi o trenutnom raspoloženju, meteorološkim uvjetima i još valjda 100 stvari ali eto albuma koji mi izgleda već godinama ne mogu dosaditi:

Bathory — The Return...
Solitude Aeturnus - Through the Darkest hour
Sepultura — Beneath the Remains
Emperor — In The Nightside Eclipse
Slayer - Seasons In the Abyss
Death — Individual Thought Patterns
Metallica - ...and Justice for All
Dimmu Borgir - For all Tid
Crowbar — Odd Fellows Rest
Pestilence — Testimony of the Ancients

Ali kako ne spomenuti i remek djela poput ovih:

Iron Maiden - Somewhere in Time
Mercyful Fate - Don't break the Oath
Reverend Bizarre — Crush the Insects
Nocturnus — The Key
S.o.D - Speak english
Master's Hammer — Ritual
Blind Guardian - Somewhere Far Beyond
Dark Angel - We Have Arrived
Paradise Lost - Draconian Times
Isengard — Hostmorke
Megadeth - Youthanasia
Burzum - Hvis lyset tar oss
Autopsy — Mental Funeral
Summoning — Let the Mortal Heroes sing your fame
Manowar - Kings of Metal
Sodom - Persecution Mania
Arghoslent - Incorrigible Bigotry
Grand Belial's Key - Kosherat
Agent Steel — Omega Conspiracy
Negură Bunget — Vîrstele Pamîntului
Nocternity — Harps of The Ancient Temples
Trouble — Psalm 9
Dissection — Storm of the Light's Bane
Nuclear Assault — Game Over
Bruce Dickinson - The Chemical Wedding
Satanic Warhamster - Carelian Satanist madness
Candlemass - Nightfall
Abigor — Verwustung
Running Wild - Pile of Skulls
Enslaved - Frost
Carcass - Necroticism
Pantera - The Great Southern
Immortal — Pure Holocaust
Ozzy Osbourne — The Ultimate Sin
Obsequiae — Suspended in the Brume of Eos
Blut aus Nord — Memoria Vetusta II
Cemetary — An Evil Shade of Grey
Paul Chain — In The Darkness
Obituary - Cause of Death
Infester - To the Depths, in Degradation

Kao što rekoh nemoguća misija, zapravo, da je danas bio sunčani dan vjerojatno bi se na listi našlo više speeda i floridskog deatha ali whatever

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2018 : 21:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobra lista, mnogo toga slusam.

Je, Through the Darkest hour je stvarno jeben album. Ponekad bih znao slusati samo Falling nekoliko puteva zaredom, bez prestanka. Samo na repeat i pici misko.

A Somewhere in Time mi je jedini IM album koji mi stvarno dobro zvuci, odlicna produkcija.

Vidim da te Mayhem (ili Pastirikonj, Keep of Kalessin) toliko ne povampire kao Dissectin npr.





Kad vec pomenis fl. death, si slusao mozda posljednje Brutality? Solidan album (nije kao prva 2) ali jedna stvarcica mi je odmah pala u uvo, mislim da sam vec gnjavio sa njome ovdje. A i u duhu onog lwoodov topica od danas je.





KUGA

Yersinia pestis
Parasites living in rodents
Carriers infecting victims
Signs of sickness in days
Pneumonic attack, with fever and chills
Abdominal pain
Feeling breath shorten
6 out of 10 on every street
6 out of 10 in every family
5 million dead, in only 9 months
Taking the young, the rich and the poor
Middle ages
Bubonic symptoms
Lymph nodes enlarged
Bleeding skin, appears to be black
Thick vile mixed with green scum
Granting remission of sin
To all that will die
6 out of 10 on every street
6 out of 10 in every family
5 million dead, in only 9 months
Taking the young, the rich and the poor


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/03/2018 : 22:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Da da, Falling je ljubav na repeat! Ali osim toga meni na tom albumu NEMA slabije stvari. Na svakom ih mogu nać ali ovdje ne... jednostavno vrh!

A Somewhere sam stavio danas a sutra bi mogao biti bilokoji drugi. Tu stvarno ima previše toga dobroga.
De Misteriis i Grand Declaration bi isto išli na listu ali kao što smo se složili 50 komada je premalo!
Keep ne doživljavam a Satirikon mi je jedan od najdosadnijih bendova ikad jbg :(

Brutality prvi bi također išao na listu, već drugi mi je osjetno lošiji a treći sam vjerojatno prekinuo poslije druge pjesme više se niti ne sjećam. Ali da kao što rekoh da danas nije takav dan vjerojatno bi se našao i Brutality, Carnage i Demilich i ostali tehničari. Srećom ti si neke spomenuo pa nije problem :D

Sad vidim da nisam stavio niti Sabbathe (pa tko da se tu odluči!). A nemam niti Danziga, Motorhead koji definitivno ne spadaju tu ali opet imam osjećaj da bi trebali.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/04/2018 : 11:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


Metallica - ...and Justice for All


Ovo je vjerovatno najbolje snimljeni thrash album ikad. Čuješ svaki ton i svaki udarac bubnja skoro do sterilnosti, a istovremeno nije izgubljeno nita od snage i energije.

quote:
Originally posted by Cromwell


Iron Maiden - Somewhere in Time


Slično ka i "And justice" savršeni spoj. U fokusu je još uvik muzika, produkcija savršena i sluga muzici.
quote:
Originally posted by Cromwell


Megadeth - Youthanasia


A brate sad si zasra.
Megadeth ima Peace sells i Rust in peace koji su dozvoljeni u ovakvin izborima. Prvi, treći, čak i peti album mogu proć, al ovo je za zatvor

Ovo je izzyjeva "No prayer for the dying" kategorija

Inače, mislin da bi kad bi se radili izbori za najvećeg seronju hevy metala Mustaine pobjedija sa priko 90% glasova.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/04/2018 : 15:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jel bi pomoglo da kažem da sam se dvoumio između Countdowna i Youthanasie? a ima tu i djelić nostalgije.
Ma osim ta 2 albuma Megadeth stvarno ne volim a Mustaineov vokal mi je iritantan do bola. Osim toga previše mi tu ima egotriperskog trkeljanja a takvog sam mišljenja bio i prije nego sam saznao da je ovaj osoba s posebnim potrebama.
Što se tiče zvuka- So Far so Good je najbolji. Odnosno posjeduje THE ONAJ ZVUK. Jel tako?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/04/2018 : 15:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Jel bi pomoglo da kažem da sam se dvoumio između Countdowna i Youthanasie? a ima tu i djelić nostalgije.
Ma osim ta 2 albuma Megadeth stvarno ne volim a Mustaineov vokal mi je iritantan do bola. Osim toga previše mi tu ima egotriperskog trkeljanja a takvog sam mišljenja bio i prije nego sam saznao da je ovaj osoba s posebnim potrebama.
Što se tiče zvuka- So Far so Good je najbolji. Odnosno posjeduje THE ONAJ ZVUK. Jel tako?



Meni So far nikako ne leži. Bubanj mi je očajan na tome albumu.
Ja volin malo sirovije pa mi je zvuk sa Peace sells najdraži, ali realno mislin da je Rust in peace najbolje snimljen.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/04/2018 : 17:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Da da, Falling je ljubav na repeat! Ali osim toga meni na tom albumu NEMA slabije stvari. Na svakom ih mogu nać ali ovdje ne... jednostavno vrh!

A Somewhere sam stavio danas a sutra bi mogao biti bilokoji drugi. Tu stvarno ima previše toga dobroga.
De Misteriis i Grand Declaration bi isto išli na listu ali kao što smo se složili 50 komada je premalo!
Keep ne doživljavam a Satirikon mi je jedan od najdosadnijih bendova ikad jbg :(

Brutality prvi bi također išao na listu, već drugi mi je osjetno lošiji a treći sam vjerojatno prekinuo poslije druge pjesme više se niti ne sjećam. Ali da kao što rekoh da danas nije takav dan vjerojatno bi se našao i Brutality, Carnage i Demilich i ostali tehničari. Srećom ti si neke spomenuo pa nije problem :D

Sad vidim da nisam stavio niti Sabbathe (pa tko da se tu odluči!). A nemam niti Danziga, Motorhead koji definitivno ne spadaju tu ali opet imam osjećaj da bi trebali.



Tako je, Through the Darkest hour stoji kao cjelina, prejeben album. Sve se poklopilo kako se treba. Steta da se takva magija nije vise ponovila, mada ni ostali nisu losi. No, ovaj stvarno iskace kao granit.

Sto se KoK tice, prvi album je vrh (treba cuti), drugi ima sindrom Suffo drugog albuma, znaci produkcija u qrcu, drukcije tehnicki dobro postavljeno i sanse su da bi bio puuuno bolje primljen, treci (Armada) je bio preboj i tu stajem s njima. Aha, prije je bio i Reclaim EP sa Frostom i Attilom, pa ga treba cuti vec samo zbog postave i neke stvari su stvarno odlicne. Kasnije me njihove "eurovizija" sheme ne zanimaju, cak su mi odbojne. Ali sto zelim reci je to, da prije nisu bili takvi - prvi album npr. A Armada mi je odlican spoj melodije, brzine, atmosfere, dobra produkcija, stvarno odlican album.
No, posto su KoK donekle slicni Satyricon (Obsidian je i svirao nekoliko turneja sa Satyricon kao druga gitara), ne cudi me da ti ni oni ne leze. Opet, mozda prvi album (?) ali preporucio bi ti onda radije Rebel Extravaganza, jer je nesto drugacije, plus ako volis DHG (mislim da si za njih rekao?) i nesto cyber, industrijsko psihedelicnog BM, odlican album. Drukcije me poslije Volcano ne zanimaju pretjerano, ili se vrte u krug ili zaseru kao sa istoimenim albumom (zesca njesra... ako hocu pop slusat cu posljednje Ulver - prejebeni album! meni nesto najbolje iz 2017 ako ne najbolji album prosle godine).


Za Brutality zanimljivo da ti drugi nije legao koliko prvi, posto je samo nadgrađen i ima dosta catchy stvari na njemu. No, treci je... neka posebna prica. Mozda vec sam naslov In mourning (u zalosti/zalovanju) nesto govori. Nema vise toliko tempo changes i akusticnih djelova tu i tamo, melodija, sve je nekako u jednom pravcu, surovo i brzo, tamno.


Naravno, bez starih prdeca ne bi bilo ni ovih danasnjih i Black Sabbath su bogovi sto se metala tice. Heh, tek danas se otvaram i za Dia (velik poklon i njemu, tako u BS kao solo itd.), dok mi prije uopste nije bilo jasno kako nekima moze biti bolji bilo koji post Ozzy album od prave cetvorice, a zna se koja su to. Ha, zapravo mi i danas nije jasno (da nije bilo prvih albuma Sabbtha, ne bi bilo ni ovoga poslije).
Mislim, mozda sam i ja malo poseban posto mi je prvi album i dalje najdrazi. Snimljen za samo 600 funti i to u tri dana, prikaz je pravih Sabbath kako su tada svirali i u zivo, i dobar spoj necega novoga sa bluesom i rockom. Produkcija nije kao na kasnijim albumima, ali bih rekao da je to samo prednost. Djeluje svijeze, in your face, kao da je sve uzivo snimljeno bez ikakvih prepravki u studiju.

A naravno i sve sto nije "direktno" vezano na metal ali je inspiriralo kasnije metalce poput Zeppelina (moja ljubav), Purpla, Hendrixa itd. itd. pa i Motorheada, Danziga, a i nekih punk i HC bendova poput Dead Kennedys i Misfits. Ok, NoMeansNo mozda i nisu imali neki utjecaj na metal scenu, no prejebeni su!




Drukcije, sve vise i vise se uvjeravam koliko dobra produkcija moze promjeniti misljenje o albumu, a i pretjerana (ispolirana) produkcija te odbiti. S druge strane, uvijek ce biti i onog pravog smeka u garaznom soundu, no nekada to nije "dovoljno", naravno da uvijek treba osnova - dobro skomponovane stvari. Nazalost, ponekad slaba produkcija zajebe odlicne stvari pa se takav album prozre (evo Suffocation jos i danas prave svake toliko obrade sa drugog albuma i ubacuju ih na trenutne albume, i dojam je ko noc i dan; ili npr. sta bi bilo da su Deicide ostali na demo snimkama, ili Morbid Angel na prvim studijskim snimkama, za koje su se pametno odlucili da ih ostave u ladici i izdali su ih tek kasnije - Abominations od Desolation).


P.S. Ne znam zasto, ali nikada se nisam uspio napaliti na Megadeath. Jesam pokusao, ali nije islo. A ni Iron Maiden mi se nikada nisu duze vrtjeli doma.

Ali sam zato cisto odlepio na The 3rd And The Mortal, cim sam ih prvi put cuo. A samo su prvi EP i prvijenac "metalski". Mozda najdraza mi grupa, a sigurno prva od onih "prezrtih". Slicno vazi i za Kyuss, mada imaju puuuno siru fan bazu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/04/2018 : 20:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Mislim, mozda sam i ja malo poseban posto mi je prvi album i dalje najdrazi. Snimljen za samo 600 funti i to u tri dana, prikaz je pravih Sabbath kako su tada svirali i u zivo, i dobar spoj necega novoga sa bluesom i rockom. Produkcija nije kao na kasnijim albumima, ali bih rekao da je to samo prednost. Djeluje svijeze, in your face, kao da je sve uzivo snimljeno bez ikakvih prepravki u studiju.



Potpis ko kuća. Pogotovo na boldano.

quote:
Originally posted by Poli


P.S. Ne znam zasto, ali nikada se nisam uspio napaliti na Megadeath. Jesam pokusao, ali nije islo.




Jel mi viruješ da ponekad sa sramom priznan da volin Megadeth. Čovik je nevjerovatno talentiran, i nije da ga osobno poznajen, ali i on i Elefson mi izgledaju ka totalni šonje.
Sad se osjećan ka stari dida ali ja se točno sićan kako san naletija na Megadeth. Krajen osandesetih san sluša samo Maiden i onda san na nekoj stranoj televiziji vidija Indians od Anthraxa i to me totalno oduševilo. Onda san bjesomučno tražija nešto od Anthraxa i u školi od prijatelja nabavija Spreading the disaese. Radilo se naravno o presnimljenoj kazeti, a kako je bilo šteta ostavit prazno 15-ak minuta kazete, iza Spreading the disaese su bile snimljene Devills island i Peace sells. Onda san bjesomučno tražija nešto od Megadeth.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 01/04/2018 20:59:44
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/04/2018 : 23:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Sto se KoK tice, prvi album je vrh (treba cuti), drugi ima sindrom Suffo drugog albuma, znaci produkcija u qrcu, drukcije tehnicki dobro postavljeno i sanse su da bi bio puuuno bolje primljen, treci (Armada) je bio preboj i tu stajem s njima. Aha, prije je bio i Reclaim EP sa Frostom i Attilom, pa ga treba cuti vec samo zbog postave i neke stvari su stvarno odlicne. Kasnije me njihove "eurovizija" sheme ne zanimaju, cak su mi odbojne. Ali sto zelim reci je to, da prije nisu bili takvi - prvi album npr. A Armada mi je odlican spoj melodije, brzine, atmosfere, dobra produkcija, stvarno odlican album.


Teško je pronaći bend koji se toliko srozao kao Keep of Kalessin.
Through Times of War je stvarno odličan album, Agnen - A Journey Through the Dark ima čudan zvuk, ali mi je svejedno bio dosta dobar iako ne kao prvi. Onda mijenjaju vokal i prelaze na moderniji zvuk, Armada mi je nakon prva 2-3 slušanja bio neprihvatljiv, ali sam kasnije uvidio da nije toliko loš i da ima svojih trenutaka zbog kojih se može poslušati.
Sljedeća 2 Kolossus i Reptilian su obično govno i samo dno na koje se jedan bend može srozati, kod tih albuma ne pomaže ni višestruko slušanje jer se radi o pravom mučenju. Onaj zadnji Epistemology nikada nisam poslušao niti jednom, tko bi se to usudio pustiti nakon onakvih sranja.
Što se tiče Satyricona, samo prva 3 albuma mogu proći kod mene iako ni njih ne smatram nekim vrhom black metala, već su više onako u kategoriji vrlo dobrih ostvarenja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/04/2018 : 23:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Behemoth je prije 20 godina objavio svoj 3. album Pandemonic Incantations. U pitanju je njihovo zadnje izdanje na kojem još sviraju black metal, već na sljedećem albumu Satanica se lagano usmjeravaju prema blackened death stilu koji je svoj vrhunac doživio na Thelema 6.
Pandemonic Incantations mi vjerojatno najmanje leži kada je u pitanju prvih 5 albuma, a sigurno ne pomaže ni to što sam ga zadnjeg slušao i nisam povezan s njime nikakvom nostalgijom.
Ipak, na njemu se može pronaći nekoliko vrlo dobrih stvari, a ova svakako spada među njih.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37366 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/04/2018 : 23:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Auuuu bezbre, Inqusitor se (po)vracaju!?


Prvi album (i jedini do ovoga dole) iz '96 je bio stvarno nesto. Ludi Holanđani, ludi vokali, thrashy naspidirani demonicni death (ajde ). To treba cuti.
Tako sam nasao i Centurian.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/04/2018 : 23:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ova stvar se niti ne nalazi na originalnoj verziji albuma, već je ubačena kasnije kao bonus track.
Ona se nalazi i na ranije izašlom EP-u Bewitching the Pomerania, albumska bonus verzija je nanovo snimljena iako su u pitanju minimalne razlike u odnosu na stariju verziju.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 142  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000