forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 13 - Evropa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 15:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Nekoliko emigranata iz bivše Jugoslavije prelazi granicu i dolaze u Trst. Među njima je i Žile, Srbin, bivši vojnik i kriminalac. U Italiji ga čeka Cigla koji će ga odvesti u Njemačku kod strica Mile, gangstera kojeg nije vidio od djetinjstva. Međutim, Žile nije sve što Cigla prevozi, pa su prilikom prve policijske kontrole obojica prisiljeni ostaviti auto i pobjeći. Nakon kratkih, ali vrlo burnih i nasilnih zaustavlja­­nja u Francuskoj i Belgiji konačno stižu u Njemačku gdje će Žile otkriti kako se iza sjaja i blještavila Europe krije isti onaj jad i bijeda kao i u Jugi, sve ono od čega je htio pobjeći...

Evropa je gangstersko-gastarbajterski blues ceste u kojem se miješaju smijeh i suze, bijeda i bogatstvo, vedrina i gorčina, nada i razočarenje...
Evropa je Balkan.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=78

(Album će biti pušten u prodaju 11.9., nakon svečane promocije u Ljubljani)

Trouble will find me

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/08/2009 : 15:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
odlično,Lavrič je zakon,ovo se uzima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 31/08/2009 : 15:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
svidio mi se strip glista u bijegu, pa, i ovo bi moglo biti dobro.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 31/08/2009 : 16:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Joj, kao da nije bilo dosta čekanja, sad još 2 tjedna moram biti strpljiv...

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 31/08/2009 : 17:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
I ovo uzimam 100%.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/08/2009 : 18:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Prva dva procitao u Mladini, svakako preporuke, uzima se - zna se! 8)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/08/2009 : 18:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ovo jedva cekam
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 31/08/2009 : 19:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Zašto naslov nije preveden kao "Europa"?
Je li ključno ono -"Evropa je Balkan"?
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 31/08/2009 : 19:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Zašto naslov nije preveden kao "Europa"?


Pa i u Francuskoj je bio naslov Evropa, a ne Europe.
Inače, Lavrič je Slovenac, a na slovenačkom se kaže Evropa.
A i na srpskom, a glavni junak je Srbin.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related

Edited by - ninel on 31/08/2009 19:52:31
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 31/08/2009 : 19:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by dsormaz1

Zašto naslov nije preveden kao "Europa"?


Pa i u Francuskoj je bio naslov Evropa, a ne Europe.
Inače, Lavrič je Slovenac, a na slovenačkom se kaže Evropa.
A i na srpskom, a glavni junak je Srbin.


Ali je hrvatski izdavač...
Međutim nisam uopće na to ciljao, Ovdje "Evropa" u naslovu ima jedno drugo značenje (ako se pročita sadržaj stripa u 1. postu) možda je zbog toga stavljen taj naslov.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 21:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, Evropa je zato sto je glavni junak Srbin i cijeli strip je na srpskom (francuskom/njemackom/albanskom/madjarskom/talijanskom/slovenskom). Osim greske na prvoj stranici stripa gdje stoji Europa. Idiot, idiot, idiot (ja, naravno).

Trouble will find me
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 31/08/2009 : 22:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
I ovo uzimam!

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/08/2009 : 22:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
neka ima obadva naziva, misli na prestojece izbore,treba dobiti mase svih naroda. :-D
Jesi li ispravio one stvari na njemackom sto su bile pogresno napisane u preview?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 22:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To sam ispravio, da.

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/08/2009 : 22:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
bravo majstore!
Ovo i "odgoda" su prve stvari sto cu uzeti od Fibre kad zalutam dole kod nas. Muchacho sam narucio na jednom drugom jeziku.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/09/2009 : 19:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
nije bas tema koja me zanima
ali lepo i lako se cita

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 11/09/2009 : 09:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
O Evropi piše i najčitaniji portal sa vestima u Sloveniji: 24ur.com


Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/09/2009 : 09:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ...

Izvanredan strip, dinamičan, prepun akcije, čita se u dahu i sa zanimanjem, odličan crtež.

Kratak opis iz najave je vrlo dobar.

I pored stalne akcije strip daje materijala za razmišljanje (bez "popovanja") o mnogim temama, različitosti kultura, kuda svi idemo i koliko smo si za to krivi sami i slično ...

Povremeno me glavni lik podsjeća na Torpeda ...

Jedan od najboljih novih naslova ...
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 15/09/2009 : 10:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message  Reply with Quote
I meni se svidio, uz Crveni Alarm, ovo mi je najbolje od Lavriča.

www.rdv.ba
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 18/09/2009 : 12:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Pročitao u jednom dahu.Sviđa mi se, naravno,kao i uostalom i sve što dolazi ispod pera Tomaža Lavriča(osim Sokola i GOlobice).Dobro Peyo kaže,malo me Žile i njegovi komentari podsjećaju na Torpeda,a svakome tko bar malo poznaje život pojedinih manjina na zapadu (konkretno,dovoljno je pogledati i najgoru televiziju na planeti,TV PINK i razne "koncerte" po Njemačkoj i Švicarskoj),mislim da će mu se ovaj strip svidjeti.
Šteta jedino što je crtan za boju, pa ima puno "bjeline" na stranicama,ali to je ipak od malo značaja,i ovako je super i eto nakon Gliste i Basna, još jedno pravo Lavričevo izdanje.Daj još.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/09/2009 : 18:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Danas zavrsio citanjem Evrope i skuzio, da sam zapravo cijeli strip vec precitao u Mladini. A ja mislio, da ovaj 3. deo jos nije bio objavljen kod nas... eeeh.

A sto se samog stripa tice, to se ne moze opisati rijecima. Lavric je osim odlicnog crtaca i genijalan scenarista, kadrovi su mu ko u filmu. Grenko-slatka prica o gasterbajterima, koja me na kraju pustila malo melanholicnog (mozda se zato sada vrti Merlin), otvaraju se pitanja i grenka sjecanja. "eh, da je tuga snijeg, da se do jutra otopi"
Stvarno bi bila steta ako to ne bi izaslo na ovim prostorima!

Mozda malo off, ali lik Zileta me malo podsjeca na Kurjaka iz Dampyra, i taj je ex-cetnik kome je dovoljno ratovanja i svega te bi sad malo da igra u good guys ligi.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/09/2009 : 22:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

A sto se samog stripa tice, to se ne moze opisati rijecima. Lavric je osim odlicnog crtaca i genijalan scenarista, kadrovi su mu ko u filmu.




Evropa je zakon! Sve je na mjestu. Crtez, scenarij, likovi, i sto poli kaze sve je to tako filmicno.
Go to Top of Page

Conspirito
New Member

Germany
113 Posts

Member since 28/07/2003

Posted - 21/09/2009 : 10:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Conspirito a Private Message  Reply with Quote
Moze li se Evropa(Fibrino izdanje) negde u Sloveniji uplatiti preko IBAN-a ili SWIFT-a pa da mi posalju u EU?unapred zahvalan za sve odgovore.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/09/2009 : 13:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno moze u striparnici Buch!
http://www.stripi.si/main.php

Trouble will find me
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 26/09/2009 : 19:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Nakon sto mi nisu legla prva dva Slovenceva djela u Fibrinom izdanju i za ovo sam bio uvjeren kako cu ustedjeti nesto kuna, no kako to obicno biva, krivo. Ako su vas filmovi tipa "Rane", "Do koske" isl. odusevili i ako vam je to ok, onda procitajte Evropu. Pitko se cita, sasvim je ok sto je spika ostala na srpskom jer bi debilno bilo drukcije, ima svih vrsta humora, posebno su dobre one koje prikazuju "nas" pogled na te "proklete" Eu(v)ropljane. Mozda mi je malo zavrsetak poetski tuzan, ali valjde je tako moralo biti...

---

<b></b>
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/09/2009 : 20:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo za Lavriča!Ponos i dika EVROPE!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000