forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 16 - Fulu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/10/2011 : 11:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
@anto
Meni je Marvin bolje sjeo nego Fulu (no to sam ja, Milazzo zaluđenik), nije za otpisati. ;)
A "Filipinac" je isto ok. :)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/10/2011 : 12:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ima brate!
nisam uzeo, niti nameravam :
presveto srce
ivanpire
marvina
bagdadske pripovedače
ženski strip

premišljam se za :
čovek sa filipina
altai&džonson
crna rupa
svebor i plamena

uzeo sam i nije mi leglo:
light&bold
sam samcat - ovo je dobar strip, ali jednstavno nije moj "štih"


Za presveto srce mislin da san negdi pročita zašto ga ne želiš, i bez obzira šta se po meni radi o odličnom, u stvari više vrlodobrom stripu, razumin tvoje razloge.
Ali zašto te ovi ostali tako kategorički ne zanimaju?
Nije da su neka remek djela, ali nisu ni loši stripovi.

Iz kategorije premišljanja bi ti preporučio zaobilaženje Crne rupe.Meni izrazito naporan strip.
Altai & Jonson isto poprilično bezveze.
Čovjek sa Filipina dobar album, tipičan Berardi/Milazzo-preporuka.
Svebor i Plamena meni jako zabavno štivo, ali ne usudim ga se preporučit jer se radi o tinejđerskom stripu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/10/2011 : 12:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni su Altai & Johnson bili OK.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/10/2011 : 12:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto

ima brate!
nisam uzeo, niti nameravam :
presveto srce
ivanpire
marvina
bagdadske pripovedače
ženski strip

premišljam se za :
čovek sa filipina
altai&džonson
crna rupa
svebor i plamena

uzeo sam i nije mi leglo:
light&bold
sam samcat - ovo je dobar strip, ali jednstavno nije moj "štih"


Za presveto srce mislin da san negdi pročita zašto ga ne želiš, i bez obzira šta se po meni radi o odličnom, u stvari više vrlodobrom stripu, razumin tvoje razloge.
Ali zašto te ovi ostali tako kategorički ne zanimaju?
Nije da su neka remek djela, ali nisu ni loši stripovi.

Iz kategorije premišljanja bi ti preporučio zaobilaženje Crne rupe.Meni izrazito naporan strip.
Altai & Jonson isto poprilično bezveze.
Čovjek sa Filipina dobar album, tipičan Berardi/Milazzo-preporuka.
Svebor i Plamena meni jako zabavno štivo, ali ne usudim ga se preporučit jer se radi o tinejđerskom stripu.


Pa gledaj prijatelju,previše ima dobrih stripova u ponudi, a finansijski je veoma teško to sve ispratiti, pa se moraju gledati prioriteti i praviti rezovi(pa čak i kod Fibrinih izdanja).Osim finansija, problem mi je i vreme (da se to sve pročita) i prostor (da se sve to lageruje).Zato vodim računa da kupujem samo probrane stripove i nešto za šta smatram da se mora imati u kolekciji.A i tih probranih stripova ima jako mnogo.
Ovi pobrojani Fibrići nisu prošli moje kriterijume (na osnovu privjua i komentara), a ne kažem da ne bih voleo i njih da imam.
Jednostavno nema se para i vremena, pa i prostora za sve.

Edit:
sa ove liste najbliži sam da kupim Svebora i Plamenu;privju mi je bio solidan,ništa specijalno, ali nakon Vidovog komentara, gde ga je nahvalio a naši se ukusi skroz poklapaju, uzimam ga majverovatnije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/10/2011 13:12:31
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 13:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

uzimam ga majverovatnije.



pazariš ga u maju?

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/10/2011 : 13:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hahahahahhahahahahahahahaha.....
kralju!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/10/2011 : 13:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ima brate!
nisam uzeo, niti nameravam :
presveto srce
ivanpire
marvina
bagdadske pripovedače
ženski strip

premišljam se za :
čovek sa filipina
altai&džonson
crna rupa
svebor i plamena

uzeo sam i nije mi leglo:
light&bold
sam samcat - ovo je dobar strip, ali jednstavno nije moj "štih"



Ivanpiire je super prica, puno bolja i konzistentnija od Liht&bold. Čovjek s Filipina je takodjer super prica, za razliku od Marvina koji stvarno je najdosadniji Berardi-Milazzo. Naravno da se ne radi o nekakvim mega super pametnim pricama na takvom broju stranica. Ali i jedan i drugi su iznadprosjecni stripovi, vjesto ispricani i super nacrtani. A jest stedis novac i prostor na najtanjim i najjeftinijim Fibrinim naslovima.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/10/2011 : 13:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a šta mogu kada mi se nisu nešto dopali iz preview-a.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2011 : 17:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ima brate!
nisam uzeo, niti nameravam :
presveto srce
ivanpire
marvina
bagdadske pripovedače
ženski strip



Otprilike i moj izbor, s tim što bih dodao da niti u ludilu ne bih uzimao Gibrata, Muchaco, Neznanca, Altai niti LjiR. Milazzo mi je iritantan pa otpada. S Pripovjedačima sam se zeznija ko amater.

Probao bih eksperimentirati s Lavričem, Fotografom, Tvrđom i Vrhom.

A u kupnju bi odmah išli Ubojica, Koma, Trgovina, Opskurni, Rip i Zekan.

Inače, Fulu mi je prvi Fibrin strip što sam kupio kod Marka na Interliberu prije dvije godine i ostao mi je jedan od najdražih. Fino mi je posložena priča i odličan crtež, stoje donekle primjedbe da je kraj mogao biti nešto bolji, ali malo tog magijskog nikada ne škodi.

I također, po meni Fulu i Sharaz-de (ajde tuku se s Trgovinom i Alvarima) imaju najbolje dizajnirane naslovnice od svih fibraša.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 17:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
nema eksperimentisanja s vrhom!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/10/2011 : 18:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Otprilike i moj izbor, s tim što bih dodao da niti u ludilu ne bih uzimao Gibrata, Muchaco, Neznanca, Altai niti LjiR. Milazzo mi je iritantan pa otpada. S Pripovjedačima sam se zeznija ko amater.




Zajednicko stripovima koje si gore naveo je da su svi redom prekrasno nacrtani. Osim pripovjedaca.

Mislim da LjiR treba procitati bar jedno 3 puta dok te dohvati. Ali kuzim da ljudi to ne vole. Meni je na prvu bilo poprilicno odbojno. Pogotovo jer sam krenuo s onim losim pricama. Uzmi neku kasniju knjigu.

Altai mi je bio dobar u startu pa me malo umorio. Cini mi se da se radi o stripu koji bi bilo dobro konzumirat dvije po dvije stranice u nekim novinama, a ne ovako u sutu.

Mucacho i neznanac su mi dosta dobri stripovi, Gibrat jos bolji. Nisu remek djela. Ne znas koji je bolje nacrtan.

Ovaj komentar za Milazza cu se praviti da nisam vidio.

quote:
Originally posted by Amos

Probao bih eksperimentirati s Lavričem, Fotografom, Tvrđom i Vrhom.



Lavric je genijalan i jedan od meni najboljih strip autora uopce. Procitaj preview Bosanskih basni npr.

Fotograf je najbolji strip koji sam procitao u dugo vremena. Tako mocan, realan, ziv i interesantan. Nisam mogao stati do 5 ujutro. Rijetko koji strip to uspije.

Vrh bogova je drugi najbolji strip koji sam procitao u dugo vremena. Mrvicu manje realan, ali jednako mocan i interesantan.

Edited by - Mord on 21/10/2011 18:34:22
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 18:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Vrh bogova je drugi najbolji strip koji sam procitao u dugo vremena.



kod mene - prvi

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/10/2011 : 18:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by Mord

Vrh bogova je drugi najbolji strip koji sam procitao u dugo vremena.



kod mene - prvi



a fotograf?
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 18:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord


a fotograf?




"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/10/2011 : 18:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Biljeske za ratnu pricu?
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 18:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Biljeske za ratnu pricu?



držmo se vrha

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2011 : 19:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Biljeske za ratnu pricu?



Za bilješke je negdje bilo napisano da je to strip koji bi napravio dokoni zapadni europljanin dok na radiju i TV-u sluša o ratovima u bližem i daljem susjedstvu. To me ohladilo od čitanja do kraja, jer poslije devedesetih koje sam proživio nemam snage za preseravanja o takvim temama (a jedan je Petruša i Papak:).
Ovo ne znači da neću probati, ali ima vremena.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 19:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos


Za bilješke je negdje bilo napisano da je to strip koji bi napravio dokoni zapadni europljanin dok na radiju i TV-u sluša o ratovima u bližem i daljem susjedstvu. To me ohladilo od čitanja do kraja, jer poslije devedesetih koje sam proživio nemam snage za preseravanja o takvim temama (a jedan je Petruša i Papak:).
Ovo ne znači da neću probati, ali ima vremena.



jako blizu mom mišljenju, no bolje da ćutim

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2011 : 19:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by Mord

Vrh bogova je drugi najbolji strip koji sam procitao u dugo vremena.



kod mene - prvi



Ti si jedan od najopakijih lobista za Vrh na forumu!
Marko, pokloni čovjeku jedan primjerak!! Zaslužio je makar za tipkanje oko tog stripa

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2011 : 19:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
U biti oba lobirate za Vrh, a ne samo Noemis. Znači dva poklona..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/10/2011 : 19:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by Mord

Biljeske za ratnu pricu?



Za bilješke je negdje bilo napisano da je to strip koji bi napravio dokoni zapadni europljanin dok na radiju i TV-u sluša o ratovima u bližem i daljem susjedstvu. To me ohladilo od čitanja do kraja, jer poslije devedesetih koje sam proživio nemam snage za preseravanja o takvim temama (a jedan je Petruša i Papak:).
Ovo ne znači da neću probati, ali ima vremena.



Ako trazis rat u tom stripu onda ga nemoj citati. Strip uopce nije o ratu. Zato se valjda mnogima ne svidja.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2011 : 19:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Ne tražim rat ni slučajno, ali ne bih volio da o tome patronizira s visoka i iz udobne udaljenosti svojih fotelja i tekuće vode i toplih stanova jer nema pojma što rat nosi. Je li takav ili se isplati čitati?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 19:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos


Ti si jedan od najopakijih lobista za Vrh na forumu!



šta da radim kad je jače od mene, čak sam i ženu naterao da čita s desna na levo...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."

Edited by - noemis on 21/10/2011 19:18:59
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/10/2011 : 19:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Marko, pokloni čovjeku jedan primjerak!! Zaslužio je makar za tipkanje oko tog stripa



da znaš da bi mogao...
iz tvojih usta u markosove uši...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."

Edited by - noemis on 21/10/2011 19:20:10
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2011 : 19:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Sretan si čovjek..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000