forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 17 - Sharaz-De
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 03/11/2009 : 13:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Reko sam sam sebi prije čitanje,ok,ovo je Toppi,znači biće super ilustracija i to je to.Ali..nije baš sasvim tako.Sharaz-de me oduševio,odličan spoj ilustracije(ili kao što je neko dobro primjetio - kiparstva) i teksta (prijevod je vrhunski),ali prvenstveno je crtež taj koji razbija.Mislim,tiš napravi ilustraciju preko cijele strane, koja - ako se pažljivo gleda (a mora se jer je crtež vrhunski) - sadrži sve ono što stoji u oblačićima i savršeno priča priču.Osobno jedno od onih izdanja koja su me skroz oduševila u zadnjoj Fibrinoj turi i eto još jedan od bisera kolekcije (u biti cijela zadnja Fibrina tura je takva).Marko daj još Toppija,bez obzira na priču;-))

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 28/11/2009 : 23:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip. Jeste strip, ipak. Citajuci Acin komentar, ne bi imao sta da kazem, a da on to nije vec rekao. Bravo za Fibru.
Koliko li moze da kosta neko od ovih obojenih tabli? Sigurno je skupo kao djavo. Da li su i uzivo table ove velicine ili su vece?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/11/2009 : 00:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Toppijevi originali su dosta skupi, pogledaj malo po netu. A table su u originalu A3, koliko sam ja vidio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/12/2009 : 12:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Reko sam sam sebi prije čitanje,ok,ovo je Toppi,znači biće super ilustracija i to je to.Ali..nije baš sasvim tako.Sharaz-de me oduševio,odličan spoj ilustracije(ili kao što je neko dobro primjetio - kiparstva) i teksta (prijevod je vrhunski),ali prvenstveno je crtež taj koji razbija.Mislim,tiš napravi ilustraciju preko cijele strane, koja - ako se pažljivo gleda (a mora se jer je crtež vrhunski) - sadrži sve ono što stoji u oblačićima i savršeno priča priču.Osobno jedno od onih izdanja koja su me skroz oduševila u zadnjoj Fibrinoj turi i eto još jedan od bisera kolekcije (u biti cijela zadnja Fibrina tura je takva).Marko daj još Toppija,bez obzira na priču;-))


ne sjećam se jesam li već komentirao, ali ovo potpisujem
možda treba malo vremena da se navikneš na taj stil gdje se jedna ilustracija pretapa i priča priču, ali ne traje to dugo...izvrstan strip

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 02/12/2009 : 16:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message  Reply with Quote
Nakon prvotnog šoka s crtežom (nisam čitao najavu) strip me ugodno iznenadio. Definitivno je opravdao svaku kunu uloženu u njega
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 09/12/2009 : 20:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Odlican strip. Jeste strip, ipak. Citajuci Acin komentar, ne bi imao sta da kazem, a da on to nije vec rekao. Bravo za Fibru.
Koliko li moze da kosta neko od ovih obojenih tabli? Sigurno je skupo kao djavo. Da li su i uzivo table ove velicine ili su vece?



Što se tiče Sharaz-de Topi ih još uvijek ima u svojim rukama i nisu na prodaju.
Imaš recimo njegovih ilustracija koji su odlične,a cijene od 900€ na više.
Nedavno je na eBayu bio njegov Diabolik cijena 1000 ili 1100€
Uglavnom nije jeftin!

Edited by - no1 on 09/12/2009 20:18:59
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 10/12/2009 : 01:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by Raspucin

Odlican strip. Jeste strip, ipak. Citajuci Acin komentar, ne bi imao sta da kazem, a da on to nije vec rekao. Bravo za Fibru.
Koliko li moze da kosta neko od ovih obojenih tabli? Sigurno je skupo kao djavo. Da li su i uzivo table ove velicine ili su vece?



Što se tiče Sharaz-de Topi ih još uvijek ima u svojim rukama i nisu na prodaju.
Imaš recimo njegovih ilustracija koji su odlične,a cijene od 900€ na više.
Nedavno je na eBayu bio njegov Diabolik cijena 1000 ili 1100€
Uglavnom nije jeftin!



Ko zna koliku cenu ce ove table dostici kad budu usle na trziste. Crtez je zaista fascinantan.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 10/12/2009 : 11:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message  Reply with Quote
U Darkwoodu je album rasprodat, jedva cekam da dodje sa novom turom i da me draga obraduje za Novu godinu! Ako je zaista toliko dobar, bice to fenomenalan poklon!

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 19/12/2009 : 03:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
...hm, pa sta znam... ja sam ocekivao, mnogo, mnogo vise... i onda mi bas i nije nesto leglo... scenarsisticki naravno... malo mi je usiljeno.. mnogo mi se vise cini da je prica tu zbog crteza, nego crtez zbog price... verovatno bi bolje funkcionisalo da nije podeljeno na epizodice... i da, steta sto odnoc Color/B&W nije bar pola-pola... inace crtez je maestralan i svakako ne zalim ni dinara zbog kupovine... dovoljno je samo listati stranice....


Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/12/2009 : 18:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih ranije da pomenem da je za mene Sharaz De izdanje godine!

Zanimljivost:Ttoppi je radio naslovne ilustracije za Marvelov 1602 The New World



Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/12/2009 : 00:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Sve čestitke Izdavaču na sjajnom izboru. Svaka čast Marko, ovo je za mene najbolji album koji si izdao do sada i
jedan od najbojih albuma koji su izašli u zadnje dvije decenije na ex Yu prostorima.
Za one neupučene, Topi je istinski umjetnik među strip crtačima, njegov rukopis je fascinantan. Nadmašio je mnoge velike slikare i garfičare. Njegov grafizam je jedinstven. Raznovrsnost šrafure i teksture sa crno bijelim kontrastima i sjajnom kompozicijom predstavljaju nam jedinstvenog, inventivnog i neponovljivog autora među strip umjetnicima. Pripada samom vrhu svjetke strip scene.

Namjerno sam naznačio među strip umjetnicima, jer imamo dosta strip crtača koji, zapravo i ne znaju crtati.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 15/01/2010 : 17:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Toppi je ovde briljantnim crtežom bukvalno oživeo i dočarao svu bajkovitost priča iz 1001 noći.

Međutim, scenaristički gledano, mislim da ovom albumu manjkaju reči - složio bih se s Duhom_koji_hoda. Kratke rečenice su tu tek da bi propratile crtež, pa Sharaz-De zaista više deluje kao zbirka ilustracija, nego strip, iako vanserijskih ilustracija. To mi smeta zbog toga što bi ovo bio bolji strip (i više strip), da ima više pripovedanja rečima.

Oduševljen sam, naravno, samo sam ponesen mišljenjima o ovom stripu očekivao malo više...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/01/2010 : 17:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne slazem se da je strip vise strip ako ima vise pripovijedanja rijecima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 15/01/2010 : 17:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Naravno ne uopšteno, govorim konkretno o ovom stripu.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/01/2010 : 18:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Zaboravih ranije da pomenem da je za mene Sharaz De izdanje godine!

Zanimljivost:Ttoppi je radio naslovne ilustracije za Marvelov 1602 The New World







Topi je radio i u Bonelliju, mislim na Nik Rajderu.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 20/01/2010 : 19:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
onako
valjda triba baš natenane studirat ove slije
ni mi silo dokraja

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/01/2010 : 00:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pa da , ti bi više guzica i sisa !

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 24/01/2010 : 21:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Evo, dobih i ja svoj primjerak. Album, boli glava.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/03/2010 : 22:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Au, sto je ovo dobro. Da sam ga procitao 15 dana prije dobio bi glas za strip godine.

Samo da se osvrnem na prijasnju konverzaciju ilustracija vs. strip. Ovo je itekako strip, jer je crtez toliko u sluzbi price, i prica se prica crtezom i tekstom i to na jako vjest nacin. Nikako se ne bi slozio da je rijec o ilustracijama. Mozda navodi na krivi put to sto vise kadrova u sisto vrijeme cini i jednu sliku, ne znam kako bi objasnio. Da ne govorim kako je dobro rezirano. Ima puno jako popularnih stripova koje bi prije nazvao hrpom ilustracija.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/03/2010 : 23:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da mnogi ovdje nisu čitali Scotta McClouda. U načelu stripovi jesu hrpa ilustracija, ali te ilustracije su međusobno povezane, pričom, idejom ili nečim trećim.

Kod Toppija se ilustracije, ili kadrovi, prelijevaju iz jednog u drugi, drugi se služe klasičnim kvadratima, a neki, poput Franka Millera u 300 taj princip dovode do ekstrema, koristeći cijele stranice za slike, čime maksimalno koriste formu na raspolaganju.

Neki će možda reći da su onda i slikovnice stripovi. Pa što? Ja sam oduvijek smatrao da su to stripovi, jer ionako slijede zakonitosti stripovskog pripovjedanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 12/03/2010 : 01:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Toppi je ovde briljantnim crtežom bukvalno oživeo i dočarao svu bajkovitost priča iz 1001 noći.

Međutim, scenaristički gledano, mislim da ovom albumu manjkaju reči - složio bih se s Duhom_koji_hoda. Kratke rečenice su tu tek da bi propratile crtež, pa Sharaz-De zaista više deluje kao zbirka ilustracija, nego strip, iako vanserijskih ilustracija. To mi smeta zbog toga što bi ovo bio bolji strip (i više strip), da ima više pripovedanja rečima.

Oduševljen sam, naravno, samo sam ponesen mišljenjima o ovom stripu očekivao malo više...



Ovo, ne da nije strip, nego je jedan od najboljih stripova uopće (do kojih smi mi došli, zahvaljujući Marku),vjerujem da su i ostali Toppijevi stripovi na ovom nivou i u ovoj formi. Toppi je toliko inventivan (za njega mogu reći)umjetnik da je totalno drugačiji od drugih strip autora, koliko po svom rukopisu toliko i po samom tretmanu stripa. Dakle, izbjegao je ustaljene stripovske sheme: kadriranje, etc., nego je to sve lijepo na jednom tablou stripa sublimirao svojim raskošnim grafizmom.
Ovdje ću navesti nešto, što još nitko nije primijetio, a to je da njegova svaka tabla stripa se može zasebno gledati kao cjelina i može da opstane kao takva, kao biseri u nizu, može da opstane kao samstalno umjetničko djelo, kao npr. grafika.
Sergio Toppi je neponovljiv.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/03/2010 : 09:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Cesto je jedna tabla jedan mozaik ciji djelovi slijede pricu. Ali ima i tabli kod kojih unutar tog mozaika postoji i niz kadrova koji cini neku scenu. I sve je to tako dobro izvedeno i uklopljeno u pricu, da boli glava.

p.s.

Necu vise filozofirati oko stvari oko kojih nisam strucan. Samo sam htio podijeliti s nekim koliko sam odusevljen. I drago mi je da nisam jedini.

Marko, svaka cast za ovo.

Go to Top of Page

Kapetan Crveni
Starting Member

Serbia
35 Posts

Member since 01/09/2009

Posted - 12/03/2010 : 10:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kapetan Crveni a Yahoo! Message  Send Kapetan Crveni a Private Message  Reply with Quote
Čestikte FIBRI (i) na ovom izvanrednom izdanju.
I, naravno, jedno pitanje...
Da li je prilikom pripreme ovog izdanja postojala ista dilema kao i u slučaju Mort Cindera (Marvina, Tomovog bara, Adah...), a tiče se odluke o insistiranju na štampanju sivih tonova "žrtvujući" oštrinu linija?
Kod Morta je trebalo da prođe neko vreme (puno čitanja i gledanja) da prihvatim vašu odluku, ali sada zaista ne bih mogao ni da zamislim da je urađeno drugačije.
Za Toppija nisam siguran (još uvek), ali me interesuje da li je tu bilo nekih dilema.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/03/2010 : 11:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Elem ja cu da povucem veliku pohvalu koju sam dao za ovaj strip. Ovih dana sam dovrsio citanje, koje iz raznoraznih razloga nisam oradio pre 3 meseca. Price vremenom slabe i postaju iste, sto me nevidjeno smorilo.
Al prva polovina stripa je odlicna
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/03/2010 : 11:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kapetan Crveni

Čestikte FIBRI (i) na ovom izvanrednom izdanju.
I, naravno, jedno pitanje...
Da li je prilikom pripreme ovog izdanja postojala ista dilema kao i u slučaju Mort Cindera (Marvina, Tomovog bara, Adah...), a tiče se odluke o insistiranju na štampanju sivih tonova "žrtvujući" oštrinu linija?
Kod Morta je trebalo da prođe neko vreme (puno čitanja i gledanja) da prihvatim vašu odluku, ali sada zaista ne bih mogao ni da zamislim da je urađeno drugačije.
Za Toppija nisam siguran (još uvek), ali me interesuje da li je tu bilo nekih dilema.


Ne, nije bilo dilema. Kod Morta sam mogao birati, ovdje nisam, jer materijali koje smo dobili to jednostavno nisu dopuštali (grayscale, 300dpi). Ili ovako, ili nikako. Razmisljao sam da sami uradimo skenove iz nekih drugih izdanja, ali problem je sto su izdanja do kojih smo mogli doci ionako tiskana s ovih istih materijala koje smo i mi dobili, tako da to ne bi imalo smisla.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000