forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 17 - Sharaz-De
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 12/03/2010 : 12:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao priliku vidjeti Toppijev crtež u Juliji, baš me zanima kako se uklopio u tu vrstu stripa. Iako čini mi se da je u jednom uvodniku Kena Parkera rečeno da ga je Berardi toliko izmaltretirao da to i nije ispalo baš sjajno.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/03/2010 : 12:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne možeš Toppija ukalupiti, to je problem. On je vjerojatno dobio posao na osnovu prijateljstva s Bonellijem, da nešto zaradi (Sergio Bonelli je stara škola, gospodin koji drži do svojih autora i koji će im dati posao na osnovu starih dobrih vremena i minulog rada), ali to je, i na Juliji i na Nick Raideru, vjerojatno bilo mučenje za sve uključene.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/03/2010 : 13:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Bilo neko potpisivanje u Španjolskoj i donio neko Toppiju Juliju. Topi lista pa s osmijeho puta čovjeka da kako mu se svidjelo. "Ma dobro je, dobro", kaže čovjek, a da što će drugo reći. "Ali nije baš, je li", osmjehuje se i dalje Toppi.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 13/03/2010 : 20:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Marko, kad ćeš nam opet nešto ponuditi od Toppia, znam da nešto spremaš za septembar.
Ima li šanse da nas obraduješ još kojim njegovim albumom.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/03/2010 : 21:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa najavljen je integral Kolekcionara, svih pet epizoda, ako stignemo to napraviti za jesen (prevoditeljica je rodila, pa je nemam srca tjerati da zavrsi te dvije epizode koje jos nisu gotove)

Trouble will find me
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 13/03/2010 : 22:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Super, svaka čast, jedva čekam da ga objaviš. Hvala ti na informaciji.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2010 : 09:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa u impressumu mog sharaz-dea lijepo piše da su unutra oba dijela.

Trouble will find me
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 14/03/2010 : 10:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Previd, a ja se već ponadao da će biti još nastavaka.
Nego, u koliko albuma si planirao Kolekcionara objaviti

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2010 : 10:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa odgovorio sam ti vec par postova iznad.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2010 : 13:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa lijepo piše "Integral".

Trouble will find me
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 11/05/2010 : 15:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
veličanstveno (crtež)!!!!
moglo bi da prođe i bez teksta, svaka linija crteža ima ulogu pripovedača, zaista veličanstveno!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/05/2010 : 23:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ako ovo nije umjetnost, ne znam što je!
Nedostaje mi rječi za opis ovog djela. Znam samo da stalno čujem zvuk istjecanja pjeska vremena dok curi između stranica. Egzotika se ogleda u činjenici da se jednom "zapadnjaku" kao što sam ja ponekad čini da priča nije završena na "zapadnjački način" i da na kraju nema pouke koja bode u oči. Onda zastanem, osluhnem pustinjski vjetar i shvatim da treba gledati na drugi način.
To mi razgali dušu i onda odlučim Šeherezadi dati još jednu priliku te okrenem stranicu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 13/05/2010 : 00:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ovo nije umjetnost, ne znam što je!



sic!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2010 : 00:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Meta umetnost!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2010 : 16:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

@anto
ne huli, čoveče, kakva bre metaumetnost, nema kod topija meta-
naravno ako je ovde reč o grčkom prefiksu koji označava pre svega "posle" ili "premeštanje"/"promenu"/"menjanje" u nizu, stanju ili mestu;
takođe se koristi i kao oznaka za "umetnutost" između dva entiteta...
no hodorovski uzima prefiks meta iz naslova čuvenog aristotelovog dela (što je sam napomenuo), i očigledno ga smatra indeksom uzvišenosti, tj. daje mu i valorizujući karakter; eto jednog od dokaza da hodorovski nije ni čitao aristotela, jer da jeste, shvatio bi da čuveni filozof NIKADA nije korisio prefiks u tom smislu (za ovo se inače pada na ispitu), šta više aristotel (čistu) fiziku smatra bitnijom (pa i vrednijom) od metafizike;
stavljanje metafizike u prvi plan filozofskih pitanja je čist proizvod sholastičke filozofije (i njihove čuvene interpretacije aristotelovih učenja), a kasnije klasične nemačke (do hegela, koji svojom dijalektikom prevazilazi i najzad vraća metafiziku u pozadinu), danas je metafizika daleko od aktuelnih filozofskih pitanja
elem ako bi se poslužili aristotelovom terminologijom, onda bi meta označavalo nešto spoljašnje, nešto izvan... što bi u slučaju umetnosti bio kič (li još gore-šund)....



Ma druže samo sam se malo našalio sa tobom.Vidim da si tu par dana , ali već si opasno napljuvao Hodoa.Ni meni nije među favoritima, ali nije mi ni loš, u njegovim delima ne uživam baš kao u Šaraz deu ili Mort Cinderu, ali ipak pruže izvesnu dozu zabave

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 13/05/2010 : 17:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
@anto
sic!

iskren da budem - ni ja, meni su pomenuti po priči slabi (pogotovo cindler - izuzev dve priče) ali su po crtežu sva tri nenadje(piiiiiip!!!!!)vi (pogotovo cindler, dok je topi van svake konkurencije)
e sad, da je godo_rovski zabavan - jeste, stoji i da ima smisla za humor, čak sam vrlo duhovitu knjižicu "magični kabare" prelistavao (čitkao)više puta; ali da je umetnik (u bilo kom smislu: klasičnom, postmodernom)- nije;


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."

Edited by - noemis on 13/05/2010 18:02:19
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 13/05/2010 : 18:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
da je kojim slučajem topi uzeo (prepoznatljive) motive iz 1001 noći i oživeo ih svojim crtežom, ali bez teksta, tako da svaka tabla predstavlja lavirint i/ili mozaik u kojem su skriveni elementi sižea... pred nama bi se nalazilo remek delo gigantskih razmera, ovako je "samo" remek delo

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 19/11/2010 : 15:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Nisam odavno uzivao kao citajuci i gledajuci ovaj strip.
Crtez u crtezu i prelijepa igra rijeci,malo kolora sto je ubaceno nije ruzno ali naspram crno-bijelog rada nije ni do koljena.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/01/2011 : 00:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Remek djelo! Smatram da je Sharaz-De jedna od najljepših stvari koju imam na policama i svako malo opet čitam ovaj album. Čovjek je bez velikog mudrovanja strip (kao ovo zasebno izdanje i kao medij) izveo do krajnjih granica. Majstor!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 17/06/2012 : 15:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Interesantan strip, mnogo mi je bolje legao od Kolekcionara. Jedino šteta što nema neki zaokružen kraj.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/08/2012 : 16:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija!
Sharaz-De
by Luca_Torelli
SHZD ORKA 17 | 232 str.

Zgođušna Sharaz-De [(iliti Šeherazada) koja, bajdvej, nema veze sa sapunicom)] mora kralju pričati priče da bi preživjela nadolazeću zoru i živa dočekala novu večer.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 31/08/2012 : 12:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao jucer ovo remek djelo.

Crtez fantazija, priče su zanimljive i poučne dosta. Fluidnost kako slike prate tekst mi je najbolji dio.

There can be only one, me!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2013 : 11:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Na red je napokon došao i Kolekcionar, pa sam pre njega ponovo pročitao i Šaraz-De.
I mogu reći da mi je strip još bolji - i crtački i scenaristički.
Sećam se kada sam prvi put uzeo ovaj strip u ruke da sam se teško navikao na ovakav stil - stvarno nesvakidašnje i totalno drugačije od ostalog.I u početku me i nije "kupio", ali sa svakom novom stranicom počeo je da mi ulazi u vijuge, da bi mi se do kraja potpuno svideo.
A sa ovim novim čitanjem, mogu reći da mi je ovakav stil postao genijalan.

Takođe i priča - falilo mi je još reči da bi to bilo baš onako kako ja volim - ili mi se to činilo ?
Sad znam da mi se činilo - jer ova doza reči je baš ona prava da bi Šaraz-De bio biser strip umetnosti.

Pa ipak, i dalje mislim da je priča kvalitetom nešto ispod crteža - da je jednakog kvaliteta, sigurno je da bi mi strip bio među top ten ikad.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/01/2013 16:13:49
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/01/2013 : 19:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Pa ipak, i dalje mislim da je priča kvalitetom nešto ispod crteža - da je jednakog kvaliteta, sigurno je da bi mi strip bio među top ten ikad.


Bas tako, da su price jos bolje, na nivou recimo 2. knjige Alvara Mayora, ovo bi mi bio jedan od najboljih stripova svih vremena.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 02/02/2013 : 14:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Neverovatno delo. Svaka strana može da stoji za sebe, pripovedanje crtežom ide u dubinu, ali ujedno postoje nevidljive pustinjske niti ili šal na vetru koje priču tečno vode dalje. U nekim trenucima sam imao utisak da se linije i šrafure doslovno pomeraju i lelujaju.

Što se tiče kvaliteta samih priča, meni nisu ništa lošije od crteža. Lako je danas, kada mislimo da znamo sve (a verovatno smo samo zagrebali površinu) biti ciničan i gledati na mitove i legende sa podsmehom, ali teško je zamisliti kakav je život pre hiljadu ili dve godina zaista bio. Ljudi su poznavali samo svoje najbliže okruženje, a ako su želeli bogatstva ili odgovore morali su se zaputiti u daleke zemlje, preko pustinja kamenja i soli i uzdati se u dobru volju demona i razbojnika. Upravo tu neizvesnost i mističnost Topi, slikom i rečima, na najbolji način prenosi.

Žao mi je samo zbog dve stvari. Što nema još neka priča u boji, pružaju sličan ali drugačiji ugođaj. I drugo i mnogo važnije, što postoje poslednje tri priče. Razlika u godinama nastanka je očigledna. Da li je stvar u tome da je Topi izgubio strpljenje, verovatno i ruka u sedamdeset i nekoj više nije toliko sigurna, ali nekada minuciozan stil, gde je svaki potez promišljen i brižljivo povučen, se vremenom srozao. Mislim da ću ih preskakati pri daljim čitanjima.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000