forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 6: Sam samcat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 09/11/2009 : 18:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
genijalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nevjerojatan strip,drukčiji od svega što sam dosad čitao,predobro
nacrtan ,a nadasve maštovit.također,autor je savršeno prikazao samoću!

pohvala fibri!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/11/2009 : 18:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Po pročitanom privjuu deluje mi interesantno.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 09/11/2009 18:48:11
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/11/2009 : 09:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kako ti se dalo sinoc citati, nisi bio umoran od puta? Lijepa analiza, bravo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 13/11/2009 : 12:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
slažem se s gandom.
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 14/11/2009 : 11:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
Zelim ovaj strip

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2009 : 21:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
A jebemu. Procitao. Prelijepo i jako dirljivo. Meni medju top djelima stripa.

Hvala Marko.

Jack the Black.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/11/2009 : 21:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

meni ovo pari odličan strip. jedan od kandidata za strip godine



il ti se netko ulogirao pod tvojim nickom ili ti je ovo prvi normalan post na stripovima.com
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/11/2009 : 22:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
misliš da bi ko moga pogodit moju šifru??
pa to je iznad uobičajenog ljudskog poimanja
a strip mi se baš sviđa. verovao ili ne

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/12/2009 : 21:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
kako je ovo dobro, ma sjajno, oduševljen sam

gand je rekao sve, pa da ne ponavljam

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 08/12/2009 : 04:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Definitivno najzanimljiviji naslov iz ove ture! Samo da stigne kod nas!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 11/12/2009 : 20:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Za sada je ovo jedini strip koji sam pročitao od nove ture "Fibre" i strip me oduševio. Neobičan je po tome što je tako dugačak, a tako malo teksta. Ali zato uživaš u slikama i majstorstvu autora da ti dočara samoću i sjetu jednog usamljenog čovjeka. Rijetko mi se desi da me strip zapanji, a to je učinio ovaj, ali ne samo zato što ga takvog (sa ovako malo teksta) nisam očekivao. Strip je za odmoriti se i za uživati. Preporučujem da kada dođete do kraja, ponovo prelistate od početka. Super, super...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/12/2009 : 20:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Vidis, nikad ne bih rekao da ce ti se svidjeti. Ali zato mi je jos i draze procitati ovakav osvrt. Bas ti hvala.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 11/12/2009 : 20:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Ne znam gdje bih pa evo na prvi topic na koji naiđoh. Pitanje za Markosa: postoji li ikakav način (za nekog ko je iz BiH) da se nabave Fibrina izdanja. A da se ne ide u Hrvatsku, naravno. Ovdje u BL je Biblioner nešto pokušavao, ne znam gdje je zapelo. Sve se rasprodalo, mislim da je ostalo malo Špageti brothersa i Svagdanje borbe. Elem, radi li se išta po tom pitanju? Ima zainteresovanih sigurno.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/12/2009 : 21:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stvar je da ja nemam previse vremena bavit se distribucijom i prodajom, vecinu vremena mi uzme uredjivanje, prevodjenje, priprema za tisak i prijelom, taj kreativniji dio posla. I tako, ja ne guram, a oni se ne javljaju (jer, da se ne lazemo, Fibrini stripovi nisu jeftini ni u Hrvatskoj, a pogotovo ne za standard u BiH, a pogotovo jos kad se doda PDV od 17% koliko iznosi PDV na knjige u BiH, tako da se sigurno ne prodaju baš nešto ludo) i to je ukratko cijela prica. Ne znam što bih ti rekao osim da se pokušaš nekako snaći s narudžbama preko striparnica iz susjednih zemalja.

Trouble will find me
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/12/2009 : 17:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Vidis, nikad ne bih rekao da ce ti se svidjeti. Ali zato mi je jos i draze procitati ovakav osvrt. Bas ti hvala.



Nemaš mi potrebe zahvaljivati. Hvala tebi. Ono sam najiskrenije napisao, jer stvarno tako mislim. Isto kao i za Pierrea. A tamo su me popljuvali. Valjda se ne smije za ništa reći da se nekome nešto ne sviđa. A ja se spremam čitati ostale super Orke. Pa ćemo vidjeti.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/12/2009 : 19:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, ono si krivo shvatio. Nitko te nije popljuvao zato sto ti se nesto svidja ili ne, nego zato što je na webu preview od 40+ stranica iz kojeg se vrlo jasno moze vidjeti kakav je strip i u kojem smjeru ide i onda, cemu kupovati ono sto vidis da ti se nece svidjeti. Samo to. Naravno da smijes reci sto god hoces. Sto se ostalih "super Orki":) tiče, kad ti ih je Renky kupovao na Interliberu, ja sam mu rekao da ih ne kupuje jer se to tebi nece svidjeti, ali evo, ocito sam se prevario.

Trouble will find me
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 13/12/2009 : 12:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Nije Renky pogriješio što mi ih je kupio, jer sam ja to tražio. Želim prvo pročitati, a onda izjavljivati da li mi se nešto sviđa ili ne (a ne da li NEŠTO VALJA ILI NE), kao što neki čine. Navale na nešto da je dobro zato što je to negdje dobilo nekakvu nagradu. To meni NIKADA nije impuls da nešto uzmem, jer se zna kakav ukus imaju stručni žiriji u većini slučajeva. Jako često se kosi sa ukusom šire publike. Da, nekada se ukusi i preklope, ali to je samo nekada.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/12/2009 : 13:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne razumiješ u čemu je stvar i što sam htio reći. Dakle, da objasnim preciznije:
Ja sam izdavač, izdajem stripove i normalno da mi je u interesu da se oni prodaju. Imam štand na najvećem sajmu knjiga u državi. Dolazi kupac koji želi kupiti stripove za zajedničkog poznanika. Ja, prodavač, vlasnik izdavačke kuće, urednik kažem kupcu: "nemoj to uzeti, to se tebi/tvom prijatelju neće svidjeti!".
Mislim da ćemo se složiti da je to malo netipično za trgovca/izdavača, zar ne? Isto kao i onakvi debeli previewovi na Fibrinom sajtu. Pa, poanta je sljedeća: nije mi cilj "uvaliti" što god mogu kome god mogu, "bitno da se proda, nema veze što i kome", nego mi je cilj da onaj tko kupi strip bude maksimalno zadovoljan s njime. U onom topicu o Pierru, ako se dobro sjećam, sam ti napisao nešto tipa da mi je žao što si ga kupio, jer da si me pitao rekao bi ti da ga ne kupuješ jer nije za tebe. Dakle, nitko nije dovodio u pitanje tvoje mišljenje i stav o samom stripu, niti ti je branio da ga izneseš, samo da si se trebao mozda malo raspitati, pogledati preview prije kupovine. Nadam se da sam sad bio dovoljno jasan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 13/12/2009 : 18:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Jasan si ti meni i ne kontam čemu ovoliko objašnjenje, jer...
JA NISAM NIKAD REKAO DA SAM ZAŽALIO ŠTO SAM KUPIO PIERREA, nego da MI SE NE SVIĐA. To je debela razlika, jer da sam zažalio radi pišljivih stotinjak kuna, prodao bih ga. Zašto si se toga tako uhvatio, ne razumijem. Nije mi žao ni što sam ga pročitao, jer sam tako dobio (svoje) argumente da ih iznesem. Ali, nije to više ni tako važno. Važno je da ti nastaviš s kvalitetnim i kvalitetnijim izdanjima. Pozdravljam te do tada.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/12/2009 : 18:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Is... Ono, ja ne znan izabrat a? Lipo san doša i pita... Molin Vas, po metra ovih ciglastih i po metra ovi većih.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/12/2009 : 19:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

Jasan si ti meni i ne kontam čemu ovoliko objašnjenje, jer...
JA NISAM NIKAD REKAO DA SAM ZAŽALIO ŠTO SAM KUPIO PIERREA, nego da MI SE NE SVIĐA. To je debela razlika, jer da sam zažalio radi pišljivih stotinjak kuna, prodao bih ga. Zašto si se toga tako uhvatio, ne razumijem. Nije mi žao ni što sam ga pročitao, jer sam tako dobio (svoje) argumente da ih iznesem. Ali, nije to više ni tako važno. Važno je da ti nastaviš s kvalitetnim i kvalitetnijim izdanjima. Pozdravljam te do tada.


Ma uhvatio sam se zato sto si napisao da "vise nikom ne smijes nista reci". Naravno da smijes.

Trouble will find me
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 24/12/2009 : 16:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
OK. A sad nešto onako usput. Tek sam jučer u Makarskoj saznao za Rip Kirbyja (nisam bio u Splitu, pa tako ni na Forumu skoro 3 mjeseca). Ovim si me "zadužio". Hvala ti puno na Kirbyju, nadam se da nećeš stati samo na Raymondu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/12/2009 : 17:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zaduzio sam sebe:) Necu stati na Raymondu, ne brini.

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/12/2009 : 20:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
bravo, vidim da se i Fibra dobro prodaje...Volim Kirbiya i ako baš ne uzimam sve,to
se uzima,čim nadoknadim zaostatak kod Kena.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/12/2009 : 18:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
lijepa pricica. E sada dio o kraju stripa. da li je to uopce "sretan" zavrsetak? cisto me strah sta ce mu se desiti kada dodje u "drustvo"

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000