forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 6: Sam samcat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/10/2009 : 21:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Samoća. Hrabrost.

http://fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=102

U prodaji idući tjedan.

Trouble will find me

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/10/2009 : 21:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Dobra ponuda, bit će štogod i za mene... Iako nije sve "lijepo nacrtano"

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/10/2009 : 21:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ljepota je ionako u oku promatrača.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/10/2009 : 21:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Je fraza, ali igra

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/11/2009 : 00:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stvarno nema smisla raspravljati o tome kako je ono što je meni lijepo "ljepše i bolje" od onoga što je tebi lijepo. Mene samo čudi (nervira, smeta, ljuti ...) kako ljudi donose stavove o nekom stripu na prvi pogled. Ne da ga nisu pročitali, nego takoreći ne znaju ni temu, ni priču, ni ideju, ništa drugo osim što su vidjeli par stranica koje im nisu "lijepe", pa je to onda "sigurno neko smeće". Kao da to što Uderzo prekrasno crta poništava činjenicu da su svi Asterixi koje je napisao on, a ne Gosicinny više ili manje loši. Ili kao da Moebius nije crtački Bog otac, sin i duh sveti, ali svi Blueberryji koje nije napisao Charlier su za onu stvar. Ali svi će kupiti novog Blueberryja ili Asterixa i Zagora i onda poslije kukati kako to više nije to, ali, naravno, neće kupiti gro drugih stripova, jer im nisu "lijepo nacrtani".
Suditi o stripu samo na osnovu crteža je isto kao i suditi o ženi na osnovu veličine sisa. Uostalom, pazite se, silikoni danas čuda rade.

Trouble will find me
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/11/2009 : 01:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Šta fali suditi o stripu na prvi pogled? Ja sam nedavno nabasao na Chabouteov "Terre neuvas", i posle letimičnog prelistavanja sam ga kupio. I nisam se pokajao,naravno!

A i šta fali suditi o ženama po sisama?
Mada, silikone ne volem..


U svakom slučaju, preporučujem ovaj strip SVAKOME, jedan od najboljih koje sam ja čitao a ti izdao!

Edit: koliko mi se ovaj autor svideo, morao sam i topic da postavim

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35396

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 01/11/2009 01:53:50
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/11/2009 : 01:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Deluje veoma primamljivo, videcu da uzmem.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/11/2009 : 02:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ne Marko, nije baš tako. U spomenutim primjerima više igra ona da smo navikli na odlično pa kad dođe solidno izgleda nam loše. I za crtež je u mom slučaju tako. Nigdi nisan napisa da je nešto "art" ili manje komercijalno loše. Neee, to mogu garantirati. Napišem tu i tamo da se meni ne sviđa ili da nije za mene. Čak ne negiram ni Bonelli koji mi u većini slučajeva nije ni blizu onoga što volim no... Cijenim svaki rad, sviđao se meni ili ne. Hermann je bija odličan i više od toga u prvih desetak epizoda Jeremiaha pa se potrošija. Charlier je obradija sve teme koje su se mogle obraditi u kaubojcima, Giraud traži i ne baš uspješno gura neke teme iako je to daleko od lošeg itd. Recimo ovaj album mi se dopa zbog toga što crtež priča priču i mislim da će mi se svidit kad ga pročitam do kraja. A sam znaš da ovo nije mejnstrim. Možda se i razočaram no motivi mora i života na i uz more su mi dragi tako da mislim da je ovo pun pogodak. Ostalima dajem priliku kroz privju pa šta bude no osnovno mi je da i kad naučim radnju na pamet nakon trećeg, petog čitanja imam crtež koji uvik mogu gledati i otkrivati nešto novo u njemu. To je ono što tražim od stripa. I da, zajebem se i ja kupovinom razvikanih "lijepih" stripova kad ih pročitam... ali oni imaju crtež koji me privuče. Artistički naslovi to nemaju. Znači ili privju, koji ne nužno ( pa čak i na dvista strana ) ne mora ukazati na ljepotu nekog djela, njegove priče koja bi mu morala biti forte jer to crtež nije ili usmena predaja što je upalilo u slučaju Svagdanje borbe. Ako se meni ne sviđa ne mora značiti da je loše ili da ću blatiti i negirati neki album. Tebi svaka čast na izboru, imaš ciljanu skupinu i želiš ustrajati u tom pravcu. Fala Bogu da imamo sve u ponudi.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/11/2009 : 09:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma sve ok, ako si procitao privju, pa ti se ne svidi, nema nikakvog problema. Probao si, ne svidja ti se, i tu se nema sta pricati. Ja sam samo reagirao kad si rekao da neki novi VC albumi nisu za tebe, a nije bilo privjua, ni bilo kakvih informacija o njima, samo naslov stripa i par tabli. To mi je bezveze. Ali dobro, to je i greška izdavača, kad radiš takve stripove, moraš staviti debeli privju da privučeš skeptike.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 01/11/2009 : 12:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Oni su krenuli sa pdf privjuovima, ali su nazhalost stali kod Barelone u svitanje. No, bice sigurno pre ili kasnije i za ostale...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/11/2009 : 13:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma sve ok, ako si procitao privju, pa ti se ne svidi, nema nikakvog problema. Probao si, ne svidja ti se, i tu se nema sta pricati. Ja sam samo reagirao kad si rekao da neki novi VC albumi nisu za tebe, a nije bilo privjua, ni bilo kakvih informacija o njima, samo naslov stripa i par tabli. To mi je bezveze. Ali dobro, to je i greška izdavača, kad radiš takve stripove, moraš staviti debeli privju da privučeš skeptike.


Ja san Malog princa u Darkwoodu prilista malo pozornije, više obraćajući pažnju na sadržaj a manje na ambalažu i sa punom odgovornošću rekao da to nije za mene. Za najavljene naredne sa guglao i uz BDteku dobija dovoljno informacija o radnji. Crtež mi je odbojan i nije za mene. Možda usmena predaja učini nešto no to će vrime pokazati. Jbga, takav sam, nisam na nivou tih i takvih stripova.
Tvoj svaki privju čitam osim naravno onih za koje znam od ranije i koje kupujem po inerciji "lijepog stripa". Ali da će me zainteresirati pedofilski fratar... teško. I šta sad mogu.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/11/2009 : 14:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
ja u kupe, ti u špade. Uopće nije bitno tko je na kakvom nivou, niti kupuješ li moje stripove ili ne. Ja sam samo reagirao na onom topicu o VČ albumima iznenadjen što netko poput tebe, osvjedočenog ljubitelja dobrog stripa, prosuđuje o nekom stripu samo na osnovu par tabli koje je izguglao. VČ se potrudio i objavio 5 premijernih albuma. Objavljivanje novih, premijernih naslova je uvijek, UVIJEK dobra vijest, a pogotovo u vrijeme kada su 90% naslova koje se objavljuje reprinti. Ali ne, novi naslovi se redovito dočekivaju sa ogromnom skepsom, dok 9. reprint Alan Forda baca ljude u ekstazu! I tako to. Ali dobro, nema veze.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/11/2009 : 14:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ajd ja ću sad u bate pa ako ti odeš u dinare, baš smo u ku.cu
Kad san se ja oduševljava reprintima? Malo guglanja i vidit ćeš da san uvik zagovara nove stripove i samo san izrazija skepsu po pitanju nekih stripova jer ih ima masa mogućih za premijerno objavljivanje a objave se oni koje ja baš ne šmekam. Izdavačka politika usmjerena na premijerno biranje nagrađenih naslova mi također ne leži. Bude dobrih naslova ali i stripova koji su dobri u očima onih koji sebe žele uzdignuti pa nešto proglasiti dobrim. Slično kao sa Oscarom. Jednostavno, čombulinci sa nosom i ušima koji prekrivaju dvi trećine kadra u realističnom stripu jednostavno nisu ni ne mogu biti dobri. Ako triba savršena priča da izvuče stvar onda uzimam knjigu.
No gnjavim previše, stvar je ukusa i rasprave su suvišne.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/11/2009 : 14:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stvarno, bate. Nisam rekao da se ti oduševljavaš, dapače. Upravo zato i moje iznenadjenje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/11/2009 : 14:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Video sam na sajmu Francusko izdanje ovog stripa.Fenomenalno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 01/11/2009 : 15:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
tooooooooooooo
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 03/11/2009 : 13:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Markose, vjerojatno je vec netko pitao, ali nisam vidio, hoce li ovi Orka specijali biti tu na Crsu ? Izgleda da izlaze tek 10. ili 15. studenog. Doci ce mi netjak uzet par komada na Crs ako ih bude.
Pozdrav
Tristan

TK
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 03/11/2009 : 13:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Pusti pitanj Markose,
Mislio sam da je Crs ovaj vikend. Znaci da ce biti tamo.
Sorry
TK

TK
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 03/11/2009 : 14:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam preview i jako me zainteresirao! Svaka cast na novim izdanjima.

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3071 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 03/11/2009 : 15:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tristan

Pusti pitanj Markose,
Mislio sam da je Crs ovaj vikend. Znaci da ce biti tamo.
Sorry
TK


CRS i jeste ovaj vikend ali je Markos najavio da se nada da ce biti ova izdanja gotova za CRS bez obzira sto je izlazak izdanja najavljen za 10 i 15.11

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 03/11/2009 : 21:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Uz Tri Sjene ovo je moj favorit ove ture...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 04/11/2009 : 17:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
i ja s vama
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 05/11/2009 : 21:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Prvih 10 stranica...meni dovoljno da vam se pridružim.

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 06/11/2009 : 13:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
banda je sve većA!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/11/2009 : 03:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Nego, mene pre svega zanima jel to osvanulo na CRS-u?

Niko nista ne kaze...

Jack the Black.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 08/11/2009 : 15:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Od svih orki specijala najviše me se dojmio privju od Sam samcat.
Kupujem sve ali ovaj me strip najviše zanima i prvi dolazi na red za čitanje.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000