forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Photoshop
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 17/11/2009 : 22:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Zna li neko kako da napravim predmet providnim. Tj imam jednu mapu na koju treba nesto da nacrtam, ali zelim da mi mapa izbledi. tj. da crne linije budu jako blede ????
Updejtovao sam tako da je ovo aktuelno pitanje

Edited by - masni on 25/05/2011 14:08:12

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 17/11/2009 : 23:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Pod pretpostavkom da koristiš Windows:
Odeš u Control Panel, pa u fonts, i sve fontove iskopiraš tu. Automatski se pojave i u Photoshopu.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/11/2009 : 09:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Hvala mnogo:)

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 19/11/2009 : 12:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
I za sta da koristimo sad ovaj topic

Ajde ako neko zna neke korisne informacije o ovom programu neka ih postuje

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 19/11/2009 : 13:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message  Reply with Quote
Najbolji program na svijetu
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 19/11/2009 : 13:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by drakulloni

I za sta da koristimo sad ovaj topic

Ajde ako neko zna neke korisne informacije o ovom programu neka ih postuje




Otvori Photoshop i stisni F1.
Toliko.



no way

xexe...dobra ti je ova fora

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 19/11/2009 : 13:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Evo znam i ja jednu. CTRL+N i cuda su moguca

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 19/11/2009 : 17:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drakulloni

I za sta da koristimo sad ovaj topic

Ajde ako neko zna neke korisne informacije o ovom programu neka ih postuje



Bolje da ako neko ima neka pitanja da pita ovde, da ne bismo besciljno nabacivali random informacije i cake. Inače, evo nešto mojih PS radova, dok sam se još bavio time http://effects.worth1000.com/artists/Grujah/portfolio :D
Go to Top of Page

mezmehudin
New Member



122 Posts

Member since 11/11/2009

Posted - 19/11/2009 : 21:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mezmehudin a Private Message  Reply with Quote
jebeno grujah! arnie je najjači haha
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/11/2009 : 21:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Evo ja imam pitanje.
Hocu da izvadim refren iz neke pesme, pa mi treba neki program pomoću koga big to uradio.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/11/2009 : 02:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ne kapiram kakve to ima veze sa obradom slika. A kad kažeš izvadiš refren, misliš da iz pesme isečeš samo refren kao zaseban fajl? Ako je u wavu, otkucao sam ja program koji se igra sa wavovima, mogu da dodam i croping :P

SoundForge ili AudiAcity.
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 22/11/2009 : 09:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Grujah. posto si strucnjak za photoshop, mozes li, recimo da mi napravis zvezdin grb u 3d, i da okacis .psd fajl? Hteo bih da napravim rotirajuci logo za wallpaper za telefon. Neka bude 120x120px. Hvala. :-)
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 22/11/2009 : 10:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Ne kapiram kakve to ima veze sa obradom slika. A kad kažeš izvadiš refren, misliš da iz pesme isečeš samo refren kao zaseban fajl? Ako je u wavu, otkucao sam ja program koji se igra sa wavovima, mogu da dodam i croping :P

SoundForge ili AudiAcity.



Ma glupo mi da otvaram novi topik
Mislim da iz pesme mp3 formata izvadim refren i napravim poseban fajl.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/11/2009 : 10:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Nisam strucnjak, samo amater koji povremeno voli da se igra :D. Photoshop je (najvise) bitmap manipulation program i ne podrzava rad sa 3D. Nije ti PS program za to.

Edited by - Grujah. on 22/11/2009 10:52:31
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/12/2009 : 14:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
iMA LI PHOTOSHOP OPCIJU MIROR? tj da mi stavi sliku kako bi se ona videla u ogledalu

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 05/12/2009 : 14:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ovako se to radi (Gazio sam sistem, nemam sad PS istaliran pa po secanju pricam)
Prvo selektujes sta hoces da rotiras pa ides Edit -> Transform -> Flip Horizontally (ili vertically, ne znam sta je sta).
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/12/2009 : 16:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezzano

Grujah. posto si strucnjak za photoshop, mozes li, recimo da mi napravis zvezdin grb u 3d, i da okacis .psd fajl? Hteo bih da napravim rotirajuci logo za wallpaper za telefon. Neka bude 120x120px. Hvala. :-)



to se radi u programu za 3D a ne u photoshopu sinko :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/12/2009 : 17:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Hvala care, Ja sam isao rotate i nije to to. Ovo flip nisam ni video :)
Hvala puno.
Imam jos jedno pitanje da li je moguce napisati pun krug. Tj da pisem slovima a da se pise u krug. Opcija Warp text arc mi ne daje grug , a i kad povecam slova pravi vecu kruznicu. Npr da li je moguce pisati po odredjenoj kruznici slovima odredjene velicine?

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 05/12/2009 17:41:03
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 05/12/2009 : 18:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

Hvala care, Ja sam isao rotate i nije to to. Ovo flip nisam ni video :)
Hvala puno.
Imam jos jedno pitanje da li je moguce napisati pun krug. Tj da pisem slovima a da se pise u krug. Opcija Warp text arc mi ne daje grug , a i kad povecam slova pravi vecu kruznicu. Npr da li je moguce pisati po odredjenoj kruznici slovima odredjene velicine?



Naravno, možeš pisati po bilo kojem pathu kopjeg napraviš isto tako nacrtaš i krug (samo paziš da je izabrano da crta path a ne shape) i na njega klikneš sa type toolom i pišeš.


Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/12/2009 : 22:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo vidim da postoji tema, pa da se javim malo... Inače, radim omote i logotipe za bendove, više manje metal žanra, al nađe se tu i rock izvođača. U photoshopu sam tek oko godinu i pol i učim još. Za sada sam radio omote i logotipe za oko 10ak bendova i malih labela, pa evo, bacite oko:

www.myspace.com/kocka_graphics

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

oLaF
Starting Member

9 Posts

Member since 14/12/2004

Posted - 05/12/2009 : 22:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send oLaF a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezzano

Grujah. posto si strucnjak za photoshop, mozes li, recimo da mi napravis zvezdin grb u 3d, i da okacis .psd fajl? Hteo bih da napravim rotirajuci logo za wallpaper za telefon. Neka bude 120x120px. Hvala. :-)

Ovako nešto?
Go to Top of Page

oLaF
Starting Member

9 Posts

Member since 14/12/2004

Posted - 05/12/2009 : 23:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send oLaF a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Evo vidim da postoji tema, pa da se javim malo... Inače, radim omote i logotipe za bendove, više manje metal žanra, al nađe se tu i rock izvođača. U photoshopu sam tek oko godinu i pol i učim još. Za sada sam radio omote i logotipe za oko 10ak bendova i malih labela, pa evo, bacite oko:

www.myspace.com/kocka_graphics

Video sam rad, imaš kritiku sa moje strane: obrati pažnju na kerning. Najveća zamerka.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/12/2009 : 02:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Evo vidim da postoji tema, pa da se javim malo... Inače, radim omote i logotipe za bendove, više manje metal žanra, al nađe se tu i rock izvođača. U photoshopu sam tek oko godinu i pol i učim još. Za sada sam radio omote i logotipe za oko 10ak bendova i malih labela, pa evo, bacite oko:

www.myspace.com/kocka_graphics



probaj se igrat u illustratoru ili corelu (moja preporuka illustrator)

jedan dio napraviš u photoshopu a drugi u illustratoru :) recimo tekst i tako to, jer photoshop nije baš zahvalan za tekst ali da se napravit


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/12/2009 : 11:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@olaf:
da, znam da bi tome trebao dati više pažnje, i ja sam primjetio kasnije na nekim radovima da me malo zeza to. Hvala na na preporuci, cijenim takve konstruktivne kritike ako imaš kakav savjet oko toga, slobodno pucaj, kritike mi stvarno ne smetaju, dok god se ne pljuje bez osnove

@spiderman:
illustrator sam dobija tek nedavno i pomalo radim i u njemu, al zbog faksa sad jednostavno ne stignem gotovo ništa. Čim uvatim nešto dana slobodnoga vrimena, planiram malo usavršit rad u tome.

Hvala

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/12/2009 : 11:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01@spiderman:
illustrator sam dobija tek nedavno i pomalo radim i u njemu, al zbog faksa sad jednostavno ne stignem gotovo ništa. Čim uvatim nešto dana slobodnoga vrimena, planiram malo usavršit rad u tome.

Hvala



ja ti samo preporučio jer su mi svi ti programi jako poznati, neki manje neki više. u nekima radim više a u nekima ne :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/12/2009 : 11:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, razimin, ma nea problema, ja sam se svakako mislija uvatit toga čim budem ima slobodna vrimena.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000