forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Mark Bagley
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/01/2010 : 23:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Mark Bagley, crtač stripa Ultimate Spider-Man je:

Choices:

Odlican crtac, pravi genijalac!
Dobar crtac, ubedljivo.
Prosecan.
Loš crtac.
Katastrofalni antitalenat, koji je od Spider-Mana napravio punoglavca!


Edited by - alexts on 24/01/2010 23:40:09

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/01/2010 : 23:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Hm, nešto sa slovom č ne ispada kako treba.

Bilo kako bilo, pretpostavljam da ovde ima dovoljno ljudi koji su čitali, kupovali ili kupuju strip Ultimate Spider-Man, koga izdaje Bookglobe. Samim tim imaju neko mišljenje, a ja bih hteo da proverim da li se ili ne poklapa sa mojim.

Ja mislim da je Bagley jako loš bio u početku, pa napredovao do samo lošeg.
Dok za Johna Romitu Jr. mislim da crta odlično.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/01/2010 : 23:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Da dodam, da komentarišemo njegov rad na USM, ne uopšte!
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 25/01/2010 : 01:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
meni baš nije nešto. ne znam zašto ga ljudi toliko hvale. case in point: http://www.ifanboy.com/podcasts/video/weekly

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 25/01/2010 : 01:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
po mom mišljenju, katastrofa.
ono što sam pročitao od USM mi se nimalo ne sviđa (što se crteža tiče), a ne podnosim ga (Bagleya) ni inače.
no, nije on jedini zbog kojeg ponekad stvarno mislim da baš svatko može dobiti posao u nekoj od većih kuća u SAD.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 25/01/2010 : 02:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
bagleyeva jedina prednost je to što brzo crta, tj. poštuje rokove. pa se ne dogode stvari kao sa hitchem dok je radio ultimatese.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/01/2010 : 03:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da je Bagley oborija rekord na USM po nacrtanih zaredom 111 epizoda kojega je držao Jack Kirby na FF ili je to bilo skupa i sa piscem-Bendis/Stan Lee?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 25/01/2010 : 04:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
ovo drugo, oborili su rekord Lee/Kirby tima.

Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 25/01/2010 : 14:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
Ja ću se osvrnuti na njegov run na Amazing Spider-man, smatram da je bolje modernizirao Spidermana od Todd McFarlanea, vrlo dobro je prikazao spoj snage i okretnosti, tako da mi je dobar crtač...John Romita Jr. je OK, ali Spidey mu je premršav i s pretankim nogama, bolja mi je njegova prva faza oko 200-tog broja ASM (npr. Maraton, epizoda izašla u EKS-u 335)...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/01/2010 : 15:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by realist

Ja ću se osvrnuti na njegov run na Amazing Spider-man, smatram da je bolje modernizirao Spidermana od Todd McFarlanea, vrlo dobro je prikazao spoj snage i okretnosti, tako da mi je dobar crtač...John Romita Jr. je OK, ali Spidey mu je premršav i s pretankim nogama, bolja mi je njegova prva faza oko 200-tog broja ASM (npr. Maraton, epizoda izašla u EKS-u 335)...



Ako pričamo o premršavom Spidermanu onda je Bagleyjev šampion. Prva faza rada J.R.Jr je možda bila zanatski slabija u celini, ali za crtanje samog Spideya se slažem, pa i kao Parkera, posebno ako mu je njegov otac tuširao i popravljao lica.

Ono što iritira kod Ultimete SM od M.B. je ne samo premršavost i velika glava, nego Beglijeva nesposobnost da bude konzistentan, pa mu anatomija varira - na nekim slikama Spajdermen je sitan žgoljavko, ali takav kakav može realno da postoji i u stvarnosti, dok na mnogim crtežima, najčešće sitnijim M.B. mu crta glavu širu od struka i često višu od trupa!!
Nesposobnost da se nešto što se ponavlja stalno nacrta u približno istim razmerama jeste dilentantizam, karakterističan za amatere koji nisu dovoljno dobri da bi bili profesionalni crtači.
Moguće je da mu je Amazing SM bio bešto bolji (i na osnovu primera sa neta - jeste) zbog klasičnijeg pristupa, ali se Ultimate tinejdžerskom stilizacijom nije uspeo da se izbori.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/01/2010 : 16:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by realist

Ja ću se osvrnuti na njegov run na Amazing Spider-man, smatram da je bolje modernizirao Spidermana od Todd McFarlanea, vrlo dobro je prikazao spoj snage i okretnosti, tako da mi je dobar crtač...John Romita Jr. je OK, ali Spidey mu je premršav i s pretankim nogama, bolja mi je njegova prva faza oko 200-tog broja ASM (npr. Maraton, epizoda izašla u EKS-u 335)...


Taj rani Spiderman Romite Juniora mi je najbolje nacrtani ikada,ali samo epizode oko USA broja 230- 250(Madame Web,Jugernaut,Kingpin-Hobgoblin,Thuderbolt)a to je zavisilo uvelike i o tušeru koji se s njime upario.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 26/01/2010 : 16:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Bilo kako bilo ja sam taj USM zavolio i skupio u cijelosti (ne racunajuci ovaj novi ultimate comics sto sada izlazi), tako da mi taj njegov crtez ne smeta puno...
Smrt Stuartu Immonenu, njegovi crtezi me tjeraju na povracanje, njegovih 20 brojeva do kraja serijala ce mi uvijek biti mrski...

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 26/01/2010 : 17:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao nešto početnih USM-a (ono kad ga je LMI izdavao, poslije više nisam) dovoljno da kažem - Mark Bagley je smeće!

.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 26/01/2010 : 21:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
dobro, smeče je malo jako. meni nije baš nešto ali nije ni baš smeče.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 26/01/2010 : 23:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
jebate, immonen je jedno 20 puta bolji od bagleya.
ali upravo ono šta je kornboy reka: na bagleyev crtež se čovjek navikne.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 27/01/2010 : 10:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
nemam sad vremena da trazim slike, licno najgori mi je bio crtez aunt may koja je od sredovjecne zene immonenovom tehnikom pretvorena u zivi les tj zombi iz dylan dog-a

evo nesto googlanjem

nakaradni immonen


solidni bagley

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/01/2010 : 12:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Bagley je k'o Ferri - ko ga je čitao od malih nogu, navikao se na sve njegove falinke (a ima ih). Ko nije, pod stare dane ga neće zavoleti.

A Imonen je zakon. Bar na Nextwaveu - na Supermanu je bio katastrofa, k'o da nije isti čovek. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/01/2010 : 16:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

nemam sad vremena da trazim slike, licno najgori mi je bio crtez aunt may koja je od sredovjecne zene immonenovom tehnikom pretvorena u zivi les tj zombi iz dylan dog-a

evo nesto googlanjem

nakaradni immonen


solidni bagley




Ti si prilično pristarasan. Kod Imonena si izabrao Piterovu besni facu, koja jeste iskrivljena kod svakog kad se razbesni.

Ako pogledamo Bagleyevog Pitera, oči su nenormalno prevelike - ili crta mangu ili ne, on čas vuče na mangu, čas na realizam, ne može oba - zatim, brada je presitna za muški lik, makar i tinejdžera. Kod Imonema su odnosi elemenata na licu tačniji.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/01/2010 : 16:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

nemam sad vremena da trazim slike, licno najgori mi je bio crtez aunt may koja je od sredovjecne zene immonenovom tehnikom pretvorena u zivi les tj zombi iz dylan dog-a

evo nesto googlanjem

nakaradni immonen


solidni bagley




Ti si prilično pristarasan. Kod Imonena si izabrao Piterovu besnu facu, koja jeste iskrivljena kod svakog kad se razbesni.

Ako pogledamo Bagleyevog Pitera, oči su nenormalno prevelike - ili crta mangu ili ne, on čas vuče na mangu, čas na realizam, ne može oba - zatim, brada je presitna za muški lik, makar i tinejdžera. Kod Imonema su odnosi elemenata na licu tačniji.

Edited by - alexts on 27/01/2010 16:19:35
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/01/2010 : 16:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
--
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 27/01/2010 : 17:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Pa mozda je Djole i upravu, Bagley za mene jeste mozda Ferri
Oci nisu prevelike, vec je i to stvar odabrane slike. Ne smatram Bagleya genijalcem ali je sigurno dao bolju sliku USM.
Ovu drugu sliku uopste nisam birao, ali ako me sjecanje sluzi na toj slici Peter uopste nije bio bjesan tako da si sam sebi dao odgovor.
Pogledaj Immonenov crtez, mongoloidne oci, lice u obliku jajeta i stalno crta te jebene bore oko usta kao da svi pate od neke neizljecive bolesti

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/01/2010 : 17:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Bagley je k'o Ferri - ko ga je čitao od malih nogu, navikao se na sve njegove falinke (a ima ih). Ko nije, pod stare dane ga neće zavoleti.

A Imonen je zakon. Bar na Nextwaveu - na Supermanu je bio katastrofa, k'o da nije isti čovek. ;)

QFT
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 27/01/2010 : 21:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
i ja podpisujem vječnu imonenovu superiornost nad bagleyom i u USM ili bilo gde drugdje.
i da nextwave mu je odličan.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 05/02/2010 : 14:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Evo citam nesto i mimo USM i mogu reci da je crtez stvarno dobar...
ali ostaje cinjenica da je upropastio USM

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000