forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Cat Claw
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/12/2012 : 13:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


Ali, s obzirom da si tvrdo krilo Zagorske partije, bojim se da Kata nece biti po tvom ukusu. Mozes da pokusas, ali, Kata i ja ti nista ne garantujemo. Skroz je drugi filing, drugacije nasadjeni likovi....




Poresno si me procenio, Bane. Jesam tvrdo Zg krilo, ali nisam slepo orijentisan samo na takav zanr ili tip naracije

hvala na infu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 13/12/2012 13:45:13
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/12/2012 : 07:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
jesam li?
Nesto mi je u glavi neki topik o Zagoru gde ste raspravljali o ozbiljnim aspektima duha sa sekirom. Meni se ucinilo da ste preozbiljni pa sam ubacio neobavezni i malo podjebavacki komentar da razbijem akademizam rasprave...
i ti si skocio na mene ko da sam za vecerom izgovorio Jehova...

Cela prica je oko toga da su Katini fazoni nezanimljivi onima koji se smeju Cikovim fazonima. Sasvim je drugi tip humora.
Stoga sam pomislio da ti CC mozda ne bi odgovarala.
Nemam nista protiv da sam sve skroz pogresno povezao i umislio kojesta.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/12/2012 : 07:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Hoćemo li dočekati "Essential" Cat Claw,kad su se već neki HC-ovi rasprodali?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/12/2012 : 08:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bojim se da CC nije toliko visokotirazna da bi se Essential isplatio.
I ovo obicno izdanje se jedva izvuklo na misice...
A to sto su se neki brojevi rasprodali je vise minus nego dobra stvar jer sada mnogi nece zeleti da ulaze u avanturu skupljanja.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 15/12/2012 : 08:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
zar se ne radi reprint ili barem integral zbog toga? Za koju godinu...tri
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/12/2012 : 08:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
trideset...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/12/2012 : 12:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

jesam li?
Nesto mi je u glavi neki topik o Zagoru gde ste raspravljali o ozbiljnim aspektima duha sa sekirom. Meni se ucinilo da ste preozbiljni pa sam ubacio neobavezni i malo podjebavacki komentar da razbijem akademizam rasprave...
i ti si skocio na mene ko da sam za vecerom izgovorio Jehova...

Cela prica je oko toga da su Katini fazoni nezanimljivi onima koji se smeju Cikovim fazonima. Sasvim je drugi tip humora.
Stoga sam pomislio da ti CC mozda ne bi odgovarala.
Nemam nista protiv da sam sve skroz pogresno povezao i umislio kojesta.



Catu nisam nikada citao, nisam mogao da se protivim osim ako sam te pogresno protumacio

Sinoc sam prcitao prve cetiri epizode, za sada cu ti samo reci da sa zadovoljstvom picim dalje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/12/2012 : 13:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Veoma mi je drago da ti Kata prija...
Ako su ti se prve epizode svidele, verujem da ce ti se one dalje svideti jos vise.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 17:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Večeras imaš iscrpni izveštaj

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/12/2012 : 21:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
ok,
prvih par epizoda su mi mlake, kako scenarijem tako i crtežom (jako malo detalja). Kratko rečeno, interesantan superherojski strip, ali bez snage i nekog ličnog pečata (ali me je pojava PP-a u praku prilično zabavila)

Kasnije, obrt. Kada si preuzeo na sebe i scenario i olovku (jedino kafu nisi pravio ) serijal je živnuo i krenuo u smeru koji mi se sviđa. Odličan miks parodije, superherojstva, SF-a, usudio bih se reći i sapunice. Majkoviću, kako su me samo zabavile onomatopeje (ovako, kroz maglu sećam se nečeg tipa KRKKKKKA!!!), te fantastični bg žargoni, na mnogim mestima sam jednostavno vrištao od smeha! A crtež je iz albuma u album bio sve bolji i bolji, pamtim veoma jasno mnoge table, verovatno ću da ih precrtavam neko vreme jer su kadrovi za usta do poda.

Akcija je vrtoglava, pucačine, besomučne jurnjave...i like it
Inspektor Betlbol (možda sam se malo zezn'o u imenu, bez zamerki) je šašava mešavina Jeremije iz Alana Forda po hipohondorstvu i J.J.-a iz Spider-mana po gadnom karakteru. Njegove kuknjave zbog čira, pritiska i čegasvene dok besno leti prema Kati su momenti koji se ne zaboravljaju tako lako, a o kukavičluku pandura oko njega da i ne pričam ("zar opet, šefe(da je napadamo)? Ja ne bih, prošlog puta nas je dobro izdevetala"). Ukapirao sam mnoge omaže: Piter Parker, Meri Džejn i Hari Ozborn u klupama ispred Kate i one njene cimerke, "Tetka" Mej Parker koju Ikstrimiti šalje u onu stvar, provlači se stalno neki strip Kobra (moja sramota, nikad čuo za taj strip. Pretpostavljam da je domaći, i da je tebi ili veoma drag, ili si autor), Katminator je neko vreme bio slika i prilika dobrog starog Švarcike u ulozi Terminatora ( a i ime beše Švarcenberger), lutke Marvel univerzuma da i ne spominjem. Najveću paralelu bih podvukao upravo sa spajdijem, CC kao da je neka vrsta parodije na istog. Urnebesno mi je što Kata kuka ko ni jedan sh do sada zbog cepanja kostima/čarapa, te mora da krade zamene za pocepane rekvizite.

Trenutno sam na "Pravom mačkošmaru" i ubrzano pičim dalje. Reći ću ti istinu, ove sam epizode morao poskidati sa Zone, kao što uvek činim pri test-čitanju, ali prvom prilikom ovo mora da leti na policu. Utisak je veoma pozitivan, rekao bih da mi je ovo što sam pročitao u top 10 serijala koje su mi prošle kroz ruke

kapa do poda, zagorovac se klanja

edit: tekst nije baš analitički, već samo usklik zadovoljstva. No, budući da imam tu manu da pišem o svemu što mi se svidi, nije isključeno da će me neko ludilo naterati da pucam i recke

edit2:skapirao sam i da je onaj plavušan iz Mačkošmara takođe neki omaž...nigde nije rečeno, ali mi lik zbog nekarakteristične odeće za Katino okruženje izgleda kao "posuđen" odnekud, a tu je i osećaj da tip takvih veština i karaktera mora biti glavni lik nekog serijala. Nisam dovoljno informisan, očigledno, ali ako sam pogodio molio bih te da mi makar klimneš glavom

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 19/12/2012 21:38:39
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/12/2012 : 14:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
[:I
Osto sam bez teksta na ovaj tekst za ostajanje bez teksta....


Ako pocnes da skupljas Ultimativnu kolekciju, imas 8. i 9. od mene gratis.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/12/2012 : 14:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ovde je sve o plavusanu...
Cuvenom po ratnom pokliku: AKAIIIII!

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/cob/kobra/
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/12/2012 : 15:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

znači pogodio sam! Kobra je tvoj strip...
i ujedno je onaj plavušan iz Mačkošmara
obooožavam svoj insekt

Malo me sramota sada što nisam znao za još jedno tvoje čedo, izvini jbg, prekasno sam rođen.
Rado bih bacio ruke na Ultimativnu kolekciju (to je ono što si mi stavio na predhodnoj strani, zar ne?), ali mi malo bezzzze što su 1 i 2 skašeni sa polica.
No bolje išt, nego ništ, kad dođem do prve love javljam ti se da vidim kakvo je stanje u zalihama.

I nemoj mi ostajati bez teksta. Ovaj serijal zaista zaslužuje svaku pohvalu

edit: koji je format inače u pitanju? približno a5,b5,a4...?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 20/12/2012 16:03:24
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/12/2012 : 18:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A4, HC, crno belo, cca 40-50 strana
11 albuma
cena je 900 dinara u Darkwoodu i u Alan Fordu
u inostranstvu je obicno oko 10-11 evra kakogde...
Na zalost 1,2 i 10 nema ni za lek.
Ima ponesto na kupindu i limundu....
3 i 11 ima u jos ponekoj striparnici, ali se i ti brojevi racunaju kao rasprodati....


[/quote]

Edited by - cat claw on 20/12/2012 18:06:21
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/12/2012 : 01:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
uh

1,2,3,10 i 11
gadno!

hvala ti na informacijama

edit: evo sad završio br.23 Mačkošmar...da sam to uradio pre onog posta gore ne bih postavio onako glupo pitanje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 23/12/2012 22:47:43
Go to Top of Page

Nermal
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 24/12/2012 : 22:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Nermal a Private Message  Reply with Quote
@PijaniPatak

Ako imaš nekog da ti preuzme u Vukovaru, imam viška album 9, for free, naravno.

@Cat Claw

Svaki put kad smo pričali zaboravim pitati, zašto različiti tekstovi u Eks-u i albumima?
Recimo prvo što mi pada na pamet: Eks - Svih mi pertli na bosoj nozi! (Legendarno...) a u albumu - Punog mi meseca.
Ima neki razlog ili slučajnost?

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/12/2012 : 00:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
U principu, zastupam misljenje da jezik, pogotovo kolokvijalni kao sto je u Kati, zastareva. Zato sam tekstove u albumu malo osvezio i vise priblizio danasnjem, cini mi se, brzometnijem jeziku.
S druge strane, neki omazi su danas skroz out pa sam ubacio one koji su danas poznatiji sirim masama (Tarja, naprimer)...

U slucaju koji konkretno navodis, pertle i bosa noga su svojevremeno bile sarkazam na racun Dnevnikovih ''psovki''...
Posto mi se to u 21. veku ucunilo deplasirano, ucinilo mi se da je bolje promeniti i vukodlaku dati malo ozbiljnosti...
hmm... mozda sam i pogresio, ne znam... ?
Ima dosta onih koji su popizdili zbog osavremenjavanja teksta, ali ima i dosta onih koji smatraju da je nova verzija dijaloski puuuuno bolja....

Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 25/12/2012 : 08:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote


cika Kato
mojne menjas dialogi
Shakespeare se cituje n' engleski
Go to Top of Page

Nermal
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 25/12/2012 : 09:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Nermal a Private Message  Reply with Quote
@Cat Claw - hvala na odgovoru!

Daleko da novi dijalozi ne valjaju, ali kad vidim tu sliku, baš mi fale te pertle, valjda mi ostalo iz doba Eks-a, ima toga još, ali ovo mi baš upalo u oko.

Baš sam sad pogledao i američko Eternity izdanje, tekst je "By my shoeless hairy feet!"

@Sheaksie - Sad je gotovo, svi su izašli iz štampe, a za 12-cu se ne usuđujem ni pitati, i dalje sam optimista koji očekuje album 2013.

A s druge strane, različiti dijalozi nam daju mogućnost da čitamo 2 različite Kate.


Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/12/2012 : 10:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie



cika Kato
mojne menjas dialogi
Shakespeare se cituje n' engleski



Na engleski OK, ali ovi sto prevode na srpski - to bi oma promenio...
Aj' sto se Bili gadjao s arhaizmima, ali
ovi vajni prevodioci nasi za smisleno kazano utrkivase se da unakazenje sto je jezicki moguce vise ucine lagodno i ispravno od narodnog suda prihvacenim....

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/12/2012 : 12:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nermal

@PijaniPatak

Ako imaš nekog da ti preuzme u Vukovaru, imam viška album 9, for free, naravno.



Auh! Hvala ti! Poslaću ti PM kasnije, pa ćemo se dogovoriti

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/12/2012 : 12:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Momenat "pertle" i sl. je meni fantastičan, i nije mi za menjanje...ali istina je da u EKS-ovim dijalozima ima nekih 40% mesta koje su za menjanje i korigovanje. Ultimate nisam čitao, mislim da bi mi bilo interesantno da uzmem i uporedim.

Ali, da upotrebim uzvik koji koristim kada u kafani naručujem pivo, "TAKO MI SVIH JELENSKIH ROGOVA" EKS-ov jezik mi savršeno paše uz strip kakav je CC

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mokypu
Starting Member



Croatia
55 Posts

Member since 02/12/2007

Posted - 27/12/2012 : 16:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mokypu a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima . Trebam malu pomoć.Imam epizode KK iz EKS-a i YU stripa te album (profil),znači do 28 epizode.Zanima me u kojim su albumima objavljene epizode 28+ da ne kupujem sve več samo ono šta mi fali.Unaprijed hvala!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/12/2012 : 16:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mokypu

Pozdrav svima . Trebam malu pomoć.Imam epizode KK iz EKS-a i YU stripa te album (profil),znači do 28 epizode.Zanima me u kojim su albumima objavljene epizode 28+ da ne kupujem sve več samo ono šta mi fali.Unaprijed hvala!


ako ovo pomaže:

Album No.08 – PACOVDIJA U PLAVOM / RATSODY IN BLUE
29. CATTING FOR TOMORROW/02.1991./10
30. RAT CAT BLUE/10
31. TWO FOOLS FOR SISTER CATTIE/12
32. KITTEN IMPACT/07.1991./14

Album No.09 – OLUČARKA / CITY CAT
33. KITTY HEAT/12.1991./14
34. CLAW DEAL/01.1992./10
35. HELLOCAT/02.1992./10
36. CLAW ‘EM HIGH/04.1992./12

Album No.10 - CATHATTAN
37. CATTIE’S HEROES/04.1993./12
38. CATSTREMITY!/07.1993./10
39. CATTRICK!/09.1993./12
40. CATROPE/11.1993./12

Album No.11 - FIRECAT
41. METALCICA/CATALLICA/02.1994./12
42. MACHINE CAT/04.1994./10
43. CAT-O-WAR/06.1994./12
44. CATSOLUTE POWER/10.1994./12

Album No.12 – MAČKAGEDON / CATMAGEDON
Go to Top of Page

mokypu
Starting Member



Croatia
55 Posts

Member since 02/12/2007

Posted - 27/12/2012 : 16:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mokypu a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informaciji.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000