forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/01/2014 : 18:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Čak mogu zamišljati kako je to išlo:

Kada su dobili poruku da si naručio strip,jedan zaposlenik se obratio drugome:

(zaposlenik broj 1):-Hrvatska? Croatia? Jim, gdje je to za vraga? Kud treba ovo slati?
dođe zaposlenik broj 2 ili recimo mu Jim:
-(JIM): Pa kako ne znaš budalo, to ti je onaj restoran u Ho Chi Minhu, ajde šalji odmah tamo, da čovjek ne čeka (i još ga lupne šakom po glavi zaposlenika broj 1)
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 14/01/2014 : 10:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
Šta mislite, ima li izgleda za neki popust na BD uskoro? Baš odavno nije bilo. Ranije je po par puta godišnje bio onaj period popusta od 10%, ili tako nešto. Čini mi se da je to bilo po 3-4 puta godišnje, otprilike za svako godišnje doba. Sada nije tako. Propustili su i sve zimske praznike bez da su dali ikakav popust.

Edited by - star-duster on 14/01/2014 10:33:39
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 14/01/2014 : 11:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se nadao popustu za Božić, kad ono ništa...
Mogao bi sljedeći biti tamo oko Uskrsa...

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/01/2014 : 11:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Obi,ne znaš o čemu pričaš.
Normalno da nema tracking numbera jer oni šalju pošiljku kao tiskanicu/pismo za koju nema nikakve potvrde da su poslali ni da je primljena.Da ima taj broj onda bi poštarina koštala više a to im se onda ne bi isplatilo.
Kad ima problema,služba za potrošače to sredi na način da vrati novac ili pošalje drugu pošiljku.Pošiljke stižu otprilike od 5-7 dana ali zna i potegnuti nekad i mjesec dana(rijetko i iznimno).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 14/01/2014 : 12:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
u par godina samo jednom (kasnio prvi, došo drugi đabe pa posle 2 tedna još prvi) malo zakazali (ovaj ja sam bio nestrpljiv, samo sam jim 3 tedna dao). sve preporuke za B. Čista 10.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/01/2014 : 16:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Obi,ne znaš o čemu pričaš.
Normalno da nema tracking numbera jer oni šalju pošiljku kao tiskanicu/pismo za koju nema nikakve potvrde da su poslali ni da je primljena.Da ima taj broj onda bi poštarina koštala više a to im se onda ne bi isplatilo.
Kad ima problema,služba za potrošače to sredi na način da vrati novac ili pošalje drugu pošiljku.Pošiljke stižu otprilike od 5-7 dana ali zna i potegnuti nekad i mjesec dana(rijetko i iznimno).


Ok. primljeno na znanje.
Zbunila me činjenica da iz Kine naručujem neku sitnu sportsku opremu - slična cijena kao 1-2 stripa na BD i oni imaju tracking number. Mislio sam, ako imaju Kinezi, valjda će i Britanci imati. No, kao što kažeš, vjerovatno je to neka njihova inačica tiskanice bez ikakve potvrde i garancije. Zato i jest "besplatna" poštarina.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/01/2014 : 19:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kako god meni shipped 6-og i danas doslo...sve 5!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/01/2014 : 19:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
DEASTORE

http://www.deastore.com/

Za početak iako im je ponuda dobra, ima stvari kojih nema na bookdepositoryu ali isto ima brdo naslova kojih, iako su navedeni, uredno nemaju na skladištu.
Naručio za pokus dva stripa, jednog s mekim jednog s tvrdim korica. Šalju ih zajedno a naplate tek kad pošalju pošiljku. Poštarina im je besplatna (ako šalju običnom poštom) ali ima i ovih boljih usluga za pare. Zanimljivo da, ako želiš, mogu naručene stripove slati i pojedinačno, kako dolazi kod njih. Na moje čuđenje, strip koji je star niti godinu dana, trebao sam čekati 15 dana da ga dobiju na skladište a stariji je došao za 5 dana.

Naručio 16. 12., predviđeni datumi dostave su bili 15.-24. 1. Tjedan nakon naruđbe provjerio sam stanje i jedan je strip došao na skladište, nakon toga im ta fukncija na stranici krepava, tj nedostupna je zbog održavanja sustava. Najprije je sve trebalo biti riješeno 7.1. pa su prudužili do 15. i na kraju do 21. 1. Taj datum stoji još uvijek. Kako nisam dobio ni pošiljku ni mail o potvrdi slanju, a niti mi novce nisu skinuli. Počekat ću još neko vrijeme pa im onda slati protesno pismo

EDIT

izgled ada je ipak djelomično proradilo i da strip ni nakon više od mjesec dana nisu dobili.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 24/01/2014 19:11:40
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/01/2014 : 23:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Re: DEA

Meni je od njih nekidan došao Trondheimov Papier: nije bilo brzo kao s depositoryja, trebalo im je tjedan-dva da ga dobave, ali onda je stigao unutar tjedan dana.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/01/2014 : 23:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobro, onda čekam i dalje. Ionako nemam sreće s prvim pošiljkama.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/01/2014 : 19:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Cardboard - Doug Tennapel 290 strana (i to kakvih) u boji za 74 kn. ukupno. Tri dana da pošalju i samo 5 dana da stigne. To je ekstremno brzo za inozemstvo (BookDepository)...
Tennapel se na mora svakome svidjeti, ja ga obožavam. Nekako me opušta i razveseli totalno (a to mi je ovih dana jako važno). Vjerujem da će i ovo biti super.


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 28/01/2014 23:13:28
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 29/01/2014 : 08:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Naručio sam jučer jedan strip nakon 2-3 mjeseca pauze i naplatili su mi VAT. Nije puno, 2-3 eura na 16 koliko me koštao strip. Jel to sad normalno zbog EU?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/01/2014 : 10:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Naručio sam jučer jedan strip nakon 2-3 mjeseca pauze i naplatili su mi VAT.


Preko kojeg sajta?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 29/01/2014 : 12:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
pa naravno da u EU naplate VAT.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/01/2014 : 12:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Preko BD?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 30/01/2014 : 11:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Preko BD, da.
Čini mi se da kad sam zadnji put naručivao (11-12 mj. 2013.) toga poreza nije bilo.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/01/2014 : 12:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Preko BD, da.
Čini mi se da kad sam zadnji put naručivao (11-12 mj. 2013.) toga poreza nije bilo.


Kakva su iskustva dosada bila nitko nije placao dodatno,ali izgleda da su uveli nove namete na posiljke ma kakve one bile...vidi sa postom Ali imam feeling da ces se razocarati odgovorom koji ces dobiti preko telefona ili na salteru...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/01/2014 : 16:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Naručio 13.1. došao mi paket 23.1. (ili tako nešto) bez nikakvih dodatnih komplikacija i nameta...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 30/01/2014 : 16:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Danas mi dosla 2 stripa s BD, nista nisam morao platiti.

Edited by - brko17 on 30/01/2014 16:41:20
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/01/2014 : 16:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nezakonito naplacivanje posiljke!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/03/2014 : 09:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mozda ce biti previse subjektivno,ali primjetio sam da izmedju bookdepositoryija i amazona neki tihi "deal"!
Ako se varam bilo je prije govora da ce amazon preuzeti bookdepo, ali ne znam koje su uopce informacije o tome sluzbene.

Nego, o cemu se radi..
Primjetio sam da u mojoj listi stripova za kupiti (neki su tamo duze vremena) kako kupim neki broj za kojih desetak dana broj slijedeci je rasprodan ili ga mozes potraziti na abebooks (na kojem sam vidio ista imena prodavaca koji prodaju na amazonu!)
I opet, kako sam kupio preko amazona taj nedostajuci strip,oni ce vjerojatno kako ne bi postali sumnjivi ubaciti da iz mog serijala sad ne nedostaje u prodaji(sa bookdepo liste) ne slijedeci broj nego dva broja unaprijed....koji opet je preusmjeren na druge online shopove..
Adresa mi je ista sa obe stranice, pa tako razmjenjuju podatke kako klijenti kupuju,a na ovaj nacin kolekcionari koji da ne ostanu bez kronoloskog reda su prisiljeni i otici na malo skuplje varijante.

Kako na bookdepo objave da nije strip/knjiga vise dostupan upucuju te na partnere koji su malo skuplji i vjerojatno tako nekako pokusavaju kompenzirati troskove besplatnih slanja.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 17/03/2014 : 10:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by alen

Preko BD, da.
Čini mi se da kad sam zadnji put naručivao (11-12 mj. 2013.) toga poreza nije bilo.


Kakva su iskustva dosada bila nitko nije placao dodatno,ali izgleda da su uveli nove namete na posiljke ma kakve one bile...vidi sa postom Ali imam feeling da ces se razocarati odgovorom koji ces dobiti preko telefona ili na salteru...


Ma to mi odmah BD zaračuna. VAT za EU. Tu cifru mi nabije tek na zadnjem koraku kad moram potvrditi uplatu, do tada stoji samo onaj iznos za strip.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 17/03/2014 : 10:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Mozda ce biti previse subjektivno,ali primjetio sam da izmedju bookdepositoryija i amazona neki tihi "deal"!
Ako se varam bilo je prije govora da ce amazon preuzeti bookdepo, ali ne znam koje su uopce informacije o tome sluzbene.

Nego, o cemu se radi..
Primjetio sam da u mojoj listi stripova za kupiti (neki su tamo duze vremena) kako kupim neki broj za kojih desetak dana broj slijedeci je rasprodan ili ga mozes potraziti na abebooks (na kojem sam vidio ista imena prodavaca koji prodaju na amazonu!)
I opet, kako sam kupio preko amazona taj nedostajuci strip,oni ce vjerojatno kako ne bi postali sumnjivi ubaciti da iz mog serijala sad ne nedostaje u prodaji(sa bookdepo liste) ne slijedeci broj nego dva broja unaprijed....koji opet je preusmjeren na druge online shopove..
Adresa mi je ista sa obe stranice, pa tako razmjenjuju podatke kako klijenti kupuju,a na ovaj nacin kolekcionari koji da ne ostanu bez kronoloskog reda su prisiljeni i otici na malo skuplje varijante.

Kako na bookdepo objave da nije strip/knjiga vise dostupan upucuju te na partnere koji su malo skuplji i vjerojatno tako nekako pokusavaju kompenzirati troskove besplatnih slanja.


Ja sa recimo primjetio da kada kupim par dijelova npr. neke mange, odmah svim sljedećim brojevima u nizu naglo poraste cijena, da bi zatim ta ista cijena kroz jedno tjedan dana pala opet na staru.
To mi se već više puta dogodilo tako da ne može bit slučajno.

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/03/2014 : 13:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrej

quote:
Originally posted by emirem

Mozda ce biti previse subjektivno,ali primjetio sam da izmedju bookdepositoryija i amazona neki tihi "deal"!


npr. neke mange, odmah svim sljedećim brojevima u nizu naglo poraste cijena, da bi zatim ta ista cijena kroz jedno tjedan dana pala opet na staru.
To mi se već više puta dogodilo tako da ne može bit slučajno.



O tome ti ja i pisem...

Ali porasti cijena i variranje istih ovisi i o tecaju euro-dollar-funta, ali najgore je sto kad objave da nema na lageru vise primjerka upucuju na druge sellere gdje je skuplje....a slucajno isti preko amazona imaju prodaju, razumijem da mnogi kad prodaju stave na sve shop stranice gdje mogu prodati ali velim da prate gdje,kako cesto i sta kupuju...
Trpe najvise oni koji prate serijal u kontinuitetu po rednim brojevima tako da manipuliraju cijenama i/ili dostupnosti....

Meni danas dosao preko amazona najlosije zapakiran u vrecicu oblijepljen selotejpom u neki papir da se zgrozis,a prodavac iz UK ....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/04/2014 : 16:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nije nitko skuzio da su sada co.uk i com. izjednacili cijene?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000