forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 97

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 11/12/2016 : 18:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ok, odlucio po prvi puta nesto narucit sa BD-a.
Pa reko da pitam jel ima ko kakav voucher za popust ili nes slicno :D

EDIT:
Jel salju mail kada je nesto poslano?
Cisto da znam racunat kada ce ccca doci.


Da, da salju ti na mejl kad nesto posalju.

Za vaucere nemam sad trenutno, ali cim dobijem neki odmah ti ga dajem

Sta reci? Koju posluku porati?
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 11/12/2016 : 19:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danilo9899
Za vaucere nemam sad trenutno, ali cim dobijem neki odmah ti ga dajem

Jedan vaucher jedna kupnja. Ako netko drugi kupi tvojim vaucherom ti ne možeš. Vauchera koji bi radili u više navrata skoro i nema.

Najbolji vaucher je kupnja preko dobrog UK poxya.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 11/12/2016 19:37:06
Go to Top of Page

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 11/12/2016 : 19:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by danilo9899
Za vaucere nemam sad trenutno, ali cim dobijem neki odmah ti ga dajem

Jedan vaucher jedna kupnja. Ako netko drugi kupi tvojim vaucherom ti ne možeš. Vauchera koji bi radili u više navrata skoro i nema.

Najbolji vaucher je kupnja preko dobrog UK poxya.


Znam naravno, nego sam prestao da kupujem preko BD-a jer ovi nasi na carini nenormalno naplacuju ulazak paketa u drzavu.

Sta reci? Koju posluku porati?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/12/2016 : 19:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by danilo9899
Za vaucere nemam sad trenutno, ali cim dobijem neki odmah ti ga dajem

Jedan vaucher jedna kupnja. Ako netko drugi kupi tvojim vaucherom ti ne možeš. Vauchera koji bi radili u više navrata skoro i nema.

Najbolji vaucher je kupnja preko dobrog UK poxya.



Ja sam zicao vaucer jer sam tu negdje procitao da je neka shema da meni netko kao novom kupcu posalje vaucer na 10% popusta na mail, pa da ce i on dobiti isto.
Ali ocite vise nema toga...ili?

Eh da, jel vaucere zaradjujem kupnjom ili ih dijele onako kad im se da?
Pitam zato jer bih uzeo par artikala, pa da znam jel mi se isplati kupiti sve odjenom ili da kupujem jedno po jedno kroz par dana, pa da uleti kakav popust?

I jel moze neko pojasnjenje za UK proxy?
OK, sad ja njih uspijem izmajmunirat da misle da sam iz UK...ali kako onda kad im kazem da mi dostave u HR?
Pa nisu valjda toliki retardi?
I koja je cca razlika u cijeni?


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/12/2016 19:47:53
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 11/12/2016 : 21:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Več dugo nisam vidio mogočnosti da šaljem vaucher za nove koristnike.

Oni djele vauchere kad im se da, obično ako duže vreme (mjesecima) ne kupiš ništa. Obično upošte nema vauchera pa se ti ne isplati čekati.

Moja djevojka na svom accountu ne kupuje ništa pa sa vremena na vreme dobiva vauchere "we miss you, here is 10% off coupon code", onda jih šalje meni pa jih ja koristim i kupim nešto za mene i nešto za nju.

Neke knjige ista su cijena u UK i u ostalim zemljama, ali neke nisu. Ako bookdepository koristiš putem (dobrog) UK proxya neke knjige imajo neverovatne popuste, koje na drugim područjima nemaju ni blizu. Pre neki dan poslednja knjiga Harrya Pottera (Cursed Child) imala je u UK 75% popusta, a kod nas 28%, za nekoliko dana u UK pao ju popust na 55% a kod nas na 22%. Neke knjige izvan UK uopšte nemaju popust a tamo imaju.

Ako se napišeš da je zemlja u koju se šalje neka druga jedino mogu da ti dodaju razliku u PDV, ali to obično nije toliko koliko je velika razlika u popustu. - Pazi jer neke knjige su putem UK proxya skuplje, obično one izdate u nekoj drugoj zemlji.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 11/12/2016 21:41:18
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/12/2016 : 11:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

I jel moze neko pojasnjenje za UK proxy?
OK, sad ja njih uspijem izmajmunirat da misle da sam iz UK...ali kako onda kad im kazem da mi dostave u HR?
Pa nisu valjda toliki retardi?
I koja je cca razlika u cijeni?




Zašto bi bilo nemoguče, da ja npr. idem na put u USA i tamo porućim nešto na svoju adresu u Sloveniju?!
Isprobavao sam baš pre nekoliko dana, razlika u cijeni za Barksov komplet izmedju US i SLO proxy-ja bi bila oko 10 eura.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 12/12/2016 : 11:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi



Neke knjige ista su cijena u UK i u ostalim zemljama, ali neke nisu. Ako bookdepository koristiš putem (dobrog) UK proxya neke knjige imajo neverovatne popuste, koje na drugim područjima nemaju ni blizu. Pre neki dan poslednja knjiga Harrya Pottera (Cursed Child) imala je u UK 75% popusta, a kod nas 28%, za nekoliko dana u UK pao ju popust na 55% a kod nas na 22%. Neke knjige izvan UK uopšte nemaju popust a tamo imaju.

Ako se napišeš da je zemlja u koju se šalje neka druga jedino mogu da ti dodaju razliku u PDV, ali to obično nije toliko koliko je velika razlika u popustu. - Pazi jer neke knjige su putem UK proxya skuplje, obično one izdate u nekoj drugoj zemlji.



ne jebe te sigurnost transakcije preko open proxyja?

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 12/12/2016 : 12:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate
ne jebe te sigurnost transakcije preko open proxyja?

Kartica več je upisana godinama i prikazana u formi bez 3/4 brojeva XXXX-XXXX-XXXX-4321 ... a u unos samo šalješ CVC

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 12/12/2016 12:02:44
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/12/2016 : 13:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
OK, rekli ste da razlike ima eventualno ako je rijec o UK izdanjima, mene zanimaju izdanja humanodisa koji je iz USA koliko ja znam.
Tako da mi te igre za proxyem nece pomoc.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/12/2016 13:03:16
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 12/12/2016 : 13:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Hoče, ali US proxy :)

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/12/2016 : 14:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

Hoče, ali US proxy :)


A gotovo, vec narucio

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 12/12/2016 : 20:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by Mali_Mate
ne jebe te sigurnost transakcije preko open proxyja?

Kartica več je upisana godinama i prikazana u formi bez 3/4 brojeva XXXX-XXXX-XXXX-4321 ... a u unos samo šalješ CVC

i još si dodatno zazihraš transakciju sa dodatnim jednokratnim geslom putem smsa na svoj mobilni.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/12/2016 : 21:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pet godina na BD-u i nikad nisam dobio vaucher. Doktore da li sam ja normalan?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 12/12/2016 : 23:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Da li imaš wishlist?
Obično piše "5% off the books in your wishlist".


Edited by - JAH WOBBLE on 12/12/2016 23:36:57
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 13/12/2016 : 09:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

Da li imaš wishlist?
Obično piše "5% off the books in your wishlist".



Ja imam wishlist, email notifying - i nikada nisam dobio vaucher.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/12/2016 : 09:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Bas ''super'',to sa voucher-ima :(

Nego, koliko im treba da posalju nesto sto je placeno, a na stanju je?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/12/2016 09:42:33
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 13/12/2016 : 10:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Šalju u roku 1-3 dana (obično 2), ali put paketa može da potraje iako piše da je poslato iz UK.

Po mom iskustvu sve od samo 2 dana pa do više od 14 dana. Mislim da su različite lokacije odakle šalju. (občno šalju svaku knjigu za sebe).

Naprimer o ovom trenutku - Harry Pottere Cursed Child na 75% akciji dobio sam za dva dana od slanja, a Mickey's Craziest Adventures čekam više od 14 dana.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 13/12/2016 10:47:28
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/12/2016 : 17:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

Šalju u roku 1-3 dana (obično 2), ali put paketa može da potraje iako piše da je poslato iz UK.

Po mom iskustvu sve od samo 2 dana pa do više od 14 dana. Mislim da su različite lokacije odakle šalju. (občno šalju svaku knjigu za sebe).

Naprimer o ovom trenutku - Harry Pottere Cursed Child na 75% akciji dobio sam za dva dana od slanja, a Mickey's Craziest Adventures čekam više od 14 dana.



Je li to uopće izašlo? Na bookdepository i amazonu stoji da izlazi danas, a na idw stranici da je izašlo prošli mjesec. Kad sam gledao pred nekih tjedan dana negdje je čak pisalo da izlazi tek slijedeće godine. Ima li tko sa kakvom preciznijom informacijom ili da je ovo već kupio to jest dobio?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 13/12/2016 : 22:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Je li to uopće izašlo? Na bookdepository i amazonu stoji da izlazi danas, a na idw stranici da je izašlo prošli mjesec.


quote:
29. 11. 2016 12:34

Your order is on its way

We're pleased to let you know that your order is winging its way to you, and is due for delivery according to the times below.

Mickey's Craziest Adventures (Hardback)
By (author) Lewis Trondheim, By (artist) Nicolas Keramidas

Thank you for shopping with us,
Book Depository Customer Service Team


Do mene još nije došlo... 14 dana.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 13/12/2016 22:14:29
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/01/2017 : 14:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I tako ja pokusvam platit PP-om preko raznih proxy-a i nema sanse...ne prolazi..
Ima neki trik, ili bi trbao dat podatke kartice na izvolte?

EDIT: Neki talentirani momak je napravio skriptu gdje samo upisete ime knjige/stripa i on vam pronadje sve cijene i to u vise valuta, radi odlicno!

www.piranhas.co

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/01/2017 14:35:56
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/01/2017 : 14:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
samo da kod amazona zaračunavaju opasne pare za shipping u Sloveniju, Hrvatsku....

Bookdepository još uvek najjeftiniji u mojim slučajevima.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/01/2017 : 14:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nesto sitno je i na worderyu jeftinije...

EDIT: Evo nako sto mi je jedan clan detaljno objasnio kako kupovat preko proxy-a i PP-a (Hvala jos jednom!) preko private messagea, kupio sam neke stripove. Prvotna cifra mi je izala nesto sitno preko 100$ i trazili su me da platim jos 5$ poreza.. Maknuo sam 1 strip, cifra je pala ispod 100$ i nije bilo nikakvog poreza. To je normalno, ili sam naletio na neki poseban strip?
Inace kad se prepracuna preko US proxa je bas dosta jeftinije, uzeo sam neke mange i knjigu, sve us izdanja na cca 90$ sam ustedio kakvih 30$-ak ili cak i vise!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/01/2017 07:26:08
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 20/01/2017 : 09:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Ko ti je tražio plačanje poreza 5%? Preko koga si kupovao? Iz USA?
Sad mi stižu iz Bookdepositorija stripovi u vrednosti 102,5 € a nisam platio nikakav porez.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/01/2017 : 10:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Ko ti je tražio plačanje poreza 5%? Preko koga si kupovao? Iz USA?
Sad mi stižu iz Bookdepositorija stripovi u vrednosti 102,5 € a nisam platio nikakav porez.



Da da, kupovao sam preku USA, i trazio me porez od 5$, ne 5%.
Maknuo 1 strip i onda je sve proslo kako treba.
Placam preko PP-a, sada sam probao posebno jos kupit taj 1 strip, ali mi PP veli da je odbijeno (a imam novaca na kartici) i da izaberem drugu karticu. Mozda je neki dnevni limit? Probat cu sutra opet.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

nedim__
New Member



Bosnia and Herzegovina
122 Posts

Member since 25/12/2014

Posted - 20/01/2017 : 11:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit nedim__'s Homepage  Send nedim__ a Private Message  Reply with Quote
Imas mozda limit, da li ti je verifikovan racun, mislim da je tu limit 100 USD ako nije...

Comication & Comication fb


Go to Top of Page
Page: of 97 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000