forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kronologija Hellblazer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mystere
New Member

Croatia
100 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 30/01/2010 : 20:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mystere a Private Message  Reply with Quote
Evo planiram početi s kupovinom ovog stripa pa me zanima gdje mogu vidjeti točnu kronologiju kako su trejdovi izlazili jer na njima nema rednih brojeva. Na različitim mjestima sam naišao na različite podatke pa me zanima gdje se to može pouzdano utvrditi. Isprike moderatorima ako sličan topic već postoji, nisam ga uspio naći.
Zahvaljujem.

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 30/01/2010 : 20:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ovo je kronologija http://en.wikipedia.org/wiki/Hellblazer (Ovde je zajedno sa Swamp Thingom i svacim jos http://www.hellblazertrades.com/)

E sad, kako trejdovi nisu izlazili po kronološkom redusledu, tačan red ne znam. Čini mi se da Beli Put izdaje po DCevom originalnom rasporedu, znači Original Sins, pa Dangerous Habits, pa Fear & Loathing .. pa dalje ne znam.


Though, meni je rečeno da se najbolje krenem od Rare Cuts pa na dalje preko Ennis do Warren Ellisa Sem sto ti sto mi trebaju su se rasprodali na amazonu :(
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/01/2010 : 20:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Ovo je kronologija http://en.wikipedia.org/wiki/Hellblazer (Ovde je zajedno sa Swamp Thingom i svacim jos http://www.hellblazertrades.com/)

E sad, kako trejdovi nisu izlazili po kronološkom redusledu, tačan red ne znam. Čini mi se da Beli Put izdaje po DCevom originalnom rasporedu, znači Original Sins, pa Dangerous Habits, pa Fear & Loathing .. pa dalje ne znam.


Though, meni je rečeno da se najbolje krenem od Rare Cuts pa na dalje preko Ennis do Warren Ellisa Sem sto ti sto mi trebaju su se rasprodali na amazonu :(


dalje je nova godina 2020

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 30/01/2010 : 20:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
OK, slažem se BP je spor, ali ja sam pričao i o BP i o DC redosledu koji su valjda isti.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/01/2010 : 20:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ma naravno, nisam ništa loše mislio, samo mi naletila doskočica, činila mi se zgodna

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

mystere
New Member

Croatia
100 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 30/01/2010 : 21:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mystere a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem na podacima. Doduše, i meni se čini da će prije biti da ću morati nabaviti TPB na engleskom jer mi se ne da čekati BP još koje desetljeće :-). Koliko sam vidio Profil ima dosta trejdova pa mi se čini da nije loše tamo nastaviti sa nabavkom nakon prva dva izdanja od BP-a. Ako vam se da, nabacite mi još koju impresiju o samom stripu. Thanks.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/02/2010 : 15:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Neki trejdovi su trenutno out of print - ne samo na amazonu vec svugde.
Mogu se nabaviti, ali za neke bolesno velike pare. Tako da cete morati malko cekati na kompletiranje HB

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 01/02/2010 : 16:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
onaj tko želi kompletirati hellblazera ionako mora kupovati originale.
taj serijal nikad nije reprintiran u trejdovima; daj bože da nikad ni ne bude.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/02/2010 : 17:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

daj bože da nikad ni ne bude.




hm, zašto?
usput, mislim da sam (jednom, negdje) pročitao kako su naumili to nadoknaditi, samo treba vremena

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 01/02/2010 : 17:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Neki trejdovi su trenutno out of print - ne samo na amazonu vec svugde.
Mogu se nabaviti, ali za neke bolesno velike pare. Tako da cete morati malko cekati na kompletiranje HB



jel se zna koji su to trejdovi? imam mislim, da sve helblazere do the laughing magician onda mi je več dosadilo pa sam prestao. sad u stvari trebam mjesta i razmišljam, da prodam sve u kompletu. ali za sad samo razmišlam.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/02/2010 : 19:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy


jel se zna koji su to trejdovi? imam mislim, da sve helblazere do the laughing magician onda mi je več dosadilo pa sam prestao. sad u stvari trebam mjesta i razmišljam, da prodam sve u kompletu. ali za sad samo razmišlam.



nemam pojma na koje se misli, ali ako budeš prodavao javi na vrijeme :)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 01/02/2010 : 19:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by torca

daj bože da nikad ni ne bude.




hm, zašto?


ma glupiram se.
shvaćam da netko ovdje kupuje trejdove jer je na balkanu puno kompliciranije doći do stripova nego u americi. da se razumijemo, i ja imam 10-ak hb trejdova. ali... takvi reprinti mi se gade i da sam u mogućnosti ne bih nikad i ništa kupio u trejdu. a s obzirom da ima ljudi koji slično misle o originalima, malo se naslađujem.

quote:

usput, mislim da sam (jednom, negdje) pročitao kako su naumili to nadoknaditi, samo treba vremena


s obzirom da je "treba vremena" jako fleksibilna fraza vjerovatno je i istina. meni je to jednostavno predobar strip da ga čekam toliko dugo.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/02/2010 : 19:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Bloodlines
Rake at the Gates of Hell
Haunted
Hard Time
Black Flowers
Staring at the Wall

To je za sad tesko nabaviti. ali pre ili kasnije morace da dostampaju. tako da ako nadjes kome ti prodaj.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/02/2010 : 20:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

ma glupiram se.




he he
ma, rado bih ja nabavio sve u originalnoj svesci, ali je financijski lakše podnijeti knjigu (bar što se prvih brojeva tiče), i zapravo mi nije bitno jel je ili nije reprint - glavno da kompletiram.
stvarno bih mogao ozbiljno krenuti u popunjavanje rupa pa pročitati sve redom.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 01/02/2010 : 21:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
Ja sam baš suprotan, sveski se klonim, draže mi je hardcover izdanje.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/02/2010 : 22:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
pa, ima HC svojih prednosti, ponajprije u pravilu veći format i kao i obični trejdovi - manjak reklama :)
(ovo danas više nije normalno, pola sveske ode na glupe oglase. znam, znam, mora tako, al ono.. ubija me u pojam).
sad, jel lijepo izgleda na polici manje mi je bitno, glavno da imam kompletno; što onda dovodi do sveski, jer nije sve reprintirano.

evo npr. Ennisov Punisher u omnibusu - nije kompletan jer nema epizoda 9-12. okej, nisu Ennisove, al su ih mogli ubacit čisto kolekcije radi. a nisu ni reprintirani po knjigama, i nema druge nego nabavka pojedinačnih.
itd, primjera je brdo.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 01/02/2010 : 23:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

[quote]
ma, rado bih ja nabavio sve u originalnoj svesci, ali je financijski lakše podnijeti knjigu (bar što se prvih brojeva tiče), i zapravo mi nije bitno jel je ili nije reprint - glavno da kompletiram.
stvarno bih mogao ozbiljno krenuti u popunjavanje rupa pa pročitati sve redom.


ako kampiraš na ebayu vjerovatno možeš uloviti jenkinsov run za razumnu cijenu. ostale ako imaš sreće i ako ne patiš od strava očuvanosti, al u principu nisu toliko skupi.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 02/02/2010 : 00:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
ma da, znam.
napravio sam u par navrata grešku kupovanja pojedinih epizoda s rupama između, i šta se sad uglavnom dešava: ne mogu naći samo one koji mi fale, ovi s kompletima neće da prodaju pojedinačno a glupo mi uzimati duplo, i na kraju poštarina s kojom se ne isplati samo 1-2 sveske.
no dobro, nije ni to strašno, kad bude viška novaca pregrist ću nekako dupliranje :)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 09/02/2010 : 02:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
ou, jea!
uletio neki dan run 84-128 za 20 funti, plus 10 za poštu; ima nešto višaka, al sve u svemu ja presretan :)
većina rupa popunjena, ostaje još onih nesretnih par brojeva koji nisu nigdje poslije objavljeni (i to: 27,34,36-40,51,57,58).
ako ih slučajno tko prodaje, slušam ponude ;)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 10/02/2010 : 04:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
eto vidiš, sveske FTW.
sretno s dovršavanjem kolekcije.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/12/2012 : 20:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam nabavio Prvobitne grehe i Opasne navike od BP

Postoje li još neke sveske u domaćem izdanju?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/12/2012 : 20:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nope.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/12/2012 : 21:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Za novu dozu Johna Constantinea morat ćemo pričekati Fibrino izdanje Mooreovog Swamp Thinga. Znači, negdje početkom iduće godine.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/12/2012 : 21:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi super kad bi Fibra izbacila kasnije i Veitchov Swamp Thing, al nekako čisto sumnjan u to.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/12/2012 : 21:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Bilo bi super kad bi Fibra izbacila kasnije i Veitchov Swamp Thing, al nekako čisto sumnjan u to.


Hm, najbolje da pitamo Marka.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000