forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IZBOR ZA RECENZIJU MESECA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 167

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 04/04/2017 : 20:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog: Ubojica iz susjedstva by Sarghan
Go to Top of Page

krucican013
Starting Member



21 Posts

Member since 09/02/2016

Posted - 06/04/2017 : 08:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send krucican013 a Private Message  Reply with Quote
Spiderman maximum carnage
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 08/04/2017 : 03:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
DD: Ubojica iz susjedstva pobjeđuje 6:2 i dobiva presudni pobjenički bod.

POBJEDNIK ZA MJECEC VELJAČU/FEBRUAR JE





Dylan Dog: Ubojica iz susjedstva by Sarghan




Link na pobjedničku recku:
http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lu-134-ubojica-iz-susjedstva/1984/

Finalni poredak po bodovima:

DD: Ubojica iz susjedstva by Sarghan- 26 bodova
Spiderman: Maximum Carnage by doom- 25 bodova
Green Lantern: Rebirth by Paka01- 24 boda
Mr. No: Posljednji samuraj by igor 12- 16 bodova
Martin Mystere: Meteori by Korg- 4 boda
Mr. No: Ljudi iz džungle by doom- 3 boda
The Ultimates I. by doom- 1 bod


Neka se pobjednik javi Markosu za nagradu.



There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 08/04/2017 03:20:57
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 08/04/2017 : 03:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Kandidati za mjesec ožujak/mart su:

Lydie by paro
http://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-kolorka-31-lydie/1998/

Komandant Mark: Konačna pobjeda by igor 12
http://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-zs-1079-konacna-pobjeda/1997/

Komandant Mark: Sotonski par by doom
http://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-54a-sotonski-par/1996/

Dylan Dog: Mjesečari by DeeCay
http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lu-154-mjesecari/1995/

Dylan Dog: Bila je mrtva by Sarghan
http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lugg-8b-bila-je-mrtva/1994/

Tex: Krvave tračnice by DeeCay

http://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-lib-49-krvave-tracnice/1993/

Adolf: Ubojstvo u Berlinu by paro
http://www.stripovi.com/recenzije/adolf-adolf-fb1-adolf-ubojstvo-u-berlinu/1992/

Mr. No: Dark City by doom
http://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-sa-54-dark-city/1991/

Nathan Never: U ime pravde by Jerry Krause
http://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-59c-u-ime-pravde/1990/

X-Men: Povratak kralja by doom
http://www.stripovi.com/recenzije/x-men-xmn-bg-31-38-povratak-kralja/1989/

The Ultimates III by doom
http://www.stripovi.com/recenzije/ultimates-ult-mrv-1-5-the-ultimates-3/1988/

Zagor: Pleme drvenih lica by igor 12
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-981-982-pleme-drvenih-lica/1987/

Ajmo svi na glasanje



There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 08/04/2017 : 09:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
4 boda - Adolf : Ubojstvo u Berlinu
2 boda - Mr. No : Dark City
1 ubod - Zagor : Pleme drvenih lica

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 08/04/2017 : 15:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem svima koji su glasali! Drago mi je da vam se recenzija svidjela…

quote:
Originally posted by paro

Neka se pobjednik javi Markosu za nagradu.




… s druge strane, tek sam nedavno saznao da se tijekom moje odsutnosti uvela nagrada za najbolju recenziju. Čak i ako stavim na stranu to što mene nagrade demotiviraju za pisanje, baš sam prije 2-3 tjedna upotpunio svoju kolekciju s Fibrinim izdanjima koja su mi nedostajala tako da sam već ranije odlučio da ću, u slučaju „pobjede“, nagradu prepustiti drugoplasiranom.

Izuzetno mi je drago što je drugoplasirani upravo doom čije recenzije su mi uvijek među najzanimljivijima za pročitati. A i njegova recenzija mi je također bila najbolja tog mjeseca tako da, po meni, doom u potpunosti zaslužuje ovu nagradu.

eto doom, javi se Markosu za nagradu te se nadam da ćeš i dalje nastaviti pisati jednako kvalitetne recenzije u jednakim količinama kao i do sada!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 08/04/2017 : 16:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Sarghan


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 08/04/2017 : 17:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Ma joj, nemojte mi to raditi :)
Bas mi je glupo sad, po meni ponajvise su i Paka i Sarghan pa i druga ekipa isto zasluzili nagradu. Ali eto, necu se buniti dalje, ali hvala svima na glasovima za moje recke dosada i naravno Sarghanu. Nadam se da necu iznevjeriti sa daljnjim radom na reckama
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 09/04/2017 : 11:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
BLIC INTERVJU: PIJANI PATAK!!!


Pijani, prošle godine samo dvije recke. Kako to?

Trežnjenje. U zadnjih nekoliko godina imam vrlo malo vremena zbog posla (koji se svodi uglavnom na kucanje na računaru. Zamisli sad da nakon kucanja kucam!), a prošle godine konkretno sam se i oženio što je uticalo na moju večernju satnicu. Strast prema pisanju recenzija je uglavnom nadoknadio angažman u Epicentrovom Zagoru za kojeg ulažem maksimalni trud (Igor će da poludi od obimnosti tekstova...verovatno i njegovi čitaoci) i usputno apliciranje na konkursu Leskovačke Škole Stripa 2016. godine sa recenzijom Stojanovićevih “Vekovnika”, gde sam i pobedio. Nadao sam se da ću ove godine bar 7-8 recenzija da odradim, ali mi trežnjenje ne da mira. Čak i Igoru konstantno kasnim sa tekstovima.

Da li osim za ovaj sajt pišeš tekstove i za neke časopise, portale i sl.?

Ne posebno. Za Epicenter comics pišem uvodnike za Zagora, Marko Stojanović me je angažovao da napišem kratki tekst za “Stripoteku” br.1140 na temu Leskovačke Smotre i prevedem jedan intervju sa Angelom Stanom za “Strip Pressing” koji je, između ostaloga, izašao i u DD br.106 “Legija Kostura” Veselog Četvrtka, i još uvek me povremeno vrbuje. Van sajta održavam blogić mrgan-dnevnik.blogspot.com na koji postavljam svaku recku i bilo koji malo dostojniji dnevnik čitanja sa foruma koje sam do sada napisao. Drugih angažmana nemam. Nekako gledam da sve ovo svedem na hobi zadovoljštinu. Ali ako dobijem kakvu primamljivu ponudu, sumnjam da bih je odbio.

Do kada misliš pisati recenzije?

Dokle god postoji slovo...i strip koji bi me naterao da bar dve rečenice kažem o njemu.

Koja ti je tvoja najdraža, a koja najlošija recka?

Vekovnici “Rekvijem” zbog nagrade i povratne informacije (potvrdne) od autora recenziranog stripa. Na to sam zaista ponosan. A najviše grimasa mi izazove recka za Zagora “Kraljevstvo tame” (Hagotov povratak). Bio sam mnogo besan na tu priču, te su mnoge stvari u tekstu van svake pameti.

Zagorova žena za sva vremena (ne smiješ reći Čiko)?

Virdžinija. Slatka, mlada, dobroćudna, opičena i zgodna plavuša. Hoće da se mazi, ali joj ni avantura nije mrska. Frida je malo razroka i njanjava, Gambit prezahtevna, Mari bi mu život isisala, Lotusov cvet emotivno nezrela. Virdžinija je baš taman.

Najdraža 3 strip scenarista?


Ne mogu tri. Reći ću odmah Moore, Geiman, Capone i Sclavi

Najdraža 3 strip crtača?

Alessandro Bocci, Stefano Andreucci, Gallieno Ferri

Zombi apokalipsa. Možeš uzeti sa sobom 3 stripa. Koja su to?

Verovatno tri Sendmen omnibusa. Strip je genijalan, sporo se čita i obavezno po nekoliko puta. Gadno je jedino ukapirati koji omnibus da ostavim za sobom. Što se tiče ovih dušebrižnika koji će mi podviknuti “A Zagor?” reći ću samo ovo: tri Zagora koja bih poneo sa sobom sam pročitao toliko puta da mogu da ih vizualizujem po golom sećanju :D

Da li bi išta mjenjao u vezi recenzija i tekstova na sajtu općenito?

Njihove čitaoce. Recenzenti i njihovi tekstovi su vrlo dobri, neretko odlični. Šteta što generalno fali zahvalnosti forumaša na njihovom nemalom trudu. Onaj odaziv na izbor za recenzenta i recenziju godine je prava sramota.

Da li bi nečije tekstove želio češće viđati na sajtu i da li ti fale neki od starih recenzenata?


Uživam čitajući Mhejla i rado bih gledao njegove tekstove kako se objavljuju u dnevnom ritmu ;)
Za sada je sve dozirano koliko treba, kod ostalih, i manje-više su svi meni dragi recenzenti i dalje aktivni (ipak sam ja ovde tek od 2010. godine). Nedostaje mi grofica Varga, kao čovek i kao tekstopisac. Forum mi nije isti otkako je ona otišla.

Nešto za kraj?

Ne treznite se, nikada.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 16/04/2017 : 02:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
BLIC INTERVJU: doom!!!


Doom, ti si najsvežiji recenzent na sajtu. Kako to da si odlučio pisati recenzije?

Pa, prvenstveno sam htio malo dignuti broj tekstova o stripovima jer mi sve djeluje nekako zamrlo na s.com-u u zadnje vrijeme pa da se poboljsa malo statistika. Onda jos mogu navesti da ponekad imam osjecaj da pojedini stripovi zasluzuju vise pozornosti (pa se pitam kako je to moguce??;))pa krenem kao sa nekim slijepim gledanjem (npr. sad cu ja napisati najbolju recku i sl. pa se vrlo brzo uvjerim kako trebam jos dosta iskustva steci, nije ni nas PijaniPatak odmah pisao jednako kvalitetne tekstove na pocetku kao i danas) ka buducnosti kako ce ljudi imati neko misljenje ili bar da ce posvetiti paznje tom stripu sto mi je vec dovoljno samo po sebi, tada si mogu reci, to je to, uspio si!

Ove godine već imaš preko 10 recenzija. U njima se očituje raznolikost stripova koje čitaš (X Men, Mr. No, Spiderman, Tex). Koju strip školu preferiraš i zašto?

Danas, kada sam relativno od svega (svih skola) procitao nesto, nemogu se odluciti za niti jednu. Uglavnom mi danas nista ne valja. :D Poceo sam laganim marvelom i bonellijem sa nekim pricama kojima sam bio odusevljen, a cije su price danas, objektivno gledajuci - lose. Ali s vremenom sam se mijenjao te sam zavolio neke suprotnosti od onoga sto sam na pocetku preferirao i zavolio sam neke autore koje nisam mogao smisliti. Isto vazi za sve, i amere, i talijane, i francuze. S vremenom su postupno rasli kriteriji tako da danas tesko mogu naci tako dobar strip koji bi me oborio s nogu. Zao mi je zbog toga, ali sto se moze.
Svaka skola je podarila neke odlicne stripove, ali sve to nije dovoljno kako bih se opredijelio i rekao da je ta najbolja.


Koliko ti dugo treba za pisanje jedne recke?

Mislim da ce svi ovdje reći, na kraju zavisi o dužini recke. Uvijek vise od jednog i pol sata pa najduze do pet sati zasada. Neke price bas krenem pisati, pritom misleci kako cu razvaliti i napraviti remek-djelo pa na kraju ispadne daleko od toga. Ipak volim vise pisati i stvarati vlastite price nego tumaciti tuđe.

Koliko dugo namjeravaš pisati recenzije?

U planu je do kraja ove godine, negdje 95% sam siguran, a vjerovatno i nakon toga mada je to relativno daleko. No, u planu za postavljanje na s.com nisu samo recke tako da nece biti suše s moje strane što se moje aktivnosti tiče. Naravno, to vjerovatno znaci da necu uvijek moci gurati ritam od 5-6 recki mjesecno, ali nece izostati drugih radova.

Izdvoji par recenzenata čije radove posebno cijeniš.

Procitao sam dosta recki do sada, nisam bas uvijek isao za imenima, ali ljudi koje bih mogao izdvojiti su PijaniPatak pa onda Jerry Krause, Mhejl, King Warrior, Djole...

Koji ti je strip junak najdraži?

Neka bude Sandman (Gaimanov, ne Spidermanov :)).

Koliko imaš stripova u kolekciji?

Negdje izmedju 1500-2000, nisam dugo brojao.

Zombi apokalipsa. Možeš sa sobom uzeti 3 stripa. Koja?

Konkretno 3 sveske mi je nemoguce odabrati. Ali sigurno Sandman, Alvar Mayor i Zagor (protiv vampira:)).

Top 3 strip crtača?

Riccardo Federici, Alex Ross, Claudio Villa.

Da li bi išta mjenjao u vezi recenzija i tekstova na sajtu općenito?

Na reckama izbaciti sifre izdanja ili smisliti neki novi sistem jer ovako to sve ne funkcionira bas bajno.

Da li bi nečije tekstove želio češće viđati na sajtu i da li ti fale neki od starih recenzenata?

Zelio bih vidjeti vise prvenstveno od solara, stare lijencine, po cijele dane visi po forumu, a slabo daje analize :)
Onda Mr.Bushido, uvijek je tu sa cinjenicama, ali rijetko sa nekim dubljim mislima koje bi mogao podijeliti. Moglo bi tu upasti jos ljudi poput stinkya, duplog, a eno svadjaju se tamo u svastari. Od ostalih, fali Poncho koji je uvelike evoluirao u odnosu na vremena kada je pisao recke. Moze tu upasti jos imena poput mhejla koji vec dosta dugo nije vec napisao recku, izbaci tu i tamo koju analizu, a mogao bi i vise. Eto, ovih sam se nekako najprije sjetio.

Nešto za kraj?

Neznam jel sad trenutak da kazem nesto glupo i smijesno ili pametno :)
Nista, pohvale za ovaj intervju, da se vidi sto zapravo recenzenti misle o svom poslu ;)

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 18/04/2017 : 09:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Komandant Mark: Konačna pobjeda - igor 12 - 4 boda

Nathan Never: U ime pravde - Jerry Krause - 2 boda

Zagor: Pleme drvenih lica - igor 12 - 1 bod
Go to Top of Page

tomi
Starting Member



55 Posts

Member since 23/03/2005

Posted - 19/04/2017 : 11:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tomi a Private Message  Reply with Quote
4 boda - Adolf : Ubojstvo u Berlinu
2 boda- Dylan Dog: Bila je mrtva
1 bod- Zagor : Pleme drvenih lica
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 19/04/2017 : 16:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Stvarno mi je ovog puta bilo teško izdvojiti samo tri recenzije. Neke sam čak više puta čitao, ali mi je i dalje žao što većem broju recenzija nisam mogao dati po koji, posve zasluženi bod. Pohvale svima!

4 - Adolf: Ubojstvo u Berlinu/paro
2 - Komandant Mark: Konačna pobjeda/igor 12
1 - X-Men: Povratak kralja/doom
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/04/2017 : 10:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
BLIC INTERVJU: DEECAY!!!


Dee, od 1900 recenzija na sajtu, preko 400 je tvojih. To je preko 20% recenzija. Da li ti imponira što si svojevrsni stripovski celebrity u regiji?
Pa da, osobno sam ponosan na sebe i svoj opus, i nadam se da sam doprinio širenju stripovske čitalačke kulture u Hrvata. Više niti ne brojim, nego objavim po inerciji, pa se svako malo iznenadim kad netko izvuče brojku poput tebe. A kao i svi majstori na vrhuncu slave povukao sam u isposničko samoizgnanstvo s foruma i posvećujem se isključivo čitanju i pisanju tekstova. ;) Čekam svoj pravi trenutak povratka…

Da li se puno rukuješ na strip festivalima?
Kad bolje razmislim, da, zaista se puno rukujem. Vidiš trebao mi je netko to reći da obratim pažnju na to. Srdačan stisak ruke najbolji je znak pažnje.

Osim za ovaj sajt da li pišeš i za neke druge časopise, portale, fanzine? Ako da, koje?
Za neke portale recenzije knjiga spekulativne fantastike, Inverziju, Austostoperski vodič i Goodreads servis, tekstove o serijama temeljenim po stripovima, tekstove stripovske tematike za Kvadrat, Libellusove almanahe Nathana Nevera, tekstove za CRŠ i druge festivale, razne fanzine i ostalo što se usput nađe ako se nađe vremena…

Da li si imao neke uzore kada si te davne 2003. počinjao pisati recenzije?
Zapravo i ne, iz prevelike ljubavi prema stripu i strip kulturi nekako sam morao kanalizirati svoju energiju. I tako sam se našao u recenzijama i tekstovima. Onomad je bilo već bilo stalnih recenzista, Djole i Markos su pisali i njihovi tekstovi su mi bili super jer su bili informativni i zanimljivi u ono vrijeme kad sve stripovsko i nije bilo tako dostupno.

Da li se sjećaš u koju si recenziju uložio najviše truda i vremena?
Sjećam se da sam proučavao gigantski "Pakao" Alana Moorea iznova i iznova, ne samo zato što sam htio biti iscrpan nego zato što me sam strip i cijela ta tema o Jacku Rasparaču zaintrigirala. Zaista pravo remek-djelo u stripovskoj formi koje razbija granice medija, vremena i prostora, možda i najbolje od Moorea što je napisao.

Koju školu stripa preferiraš?
Bonellija. Navukao sam se na Martija i Nathana i ne mogu prijeći preko toga, slijede određeni autori franko-belgijske škole, Ameri i na kraju mange… Dobar strip uvijek rado pročitam, kakve god škole bio.

SF knjiga ili SF strip? Objasni.
Ruku na srce, SF ili fantasy knjiga prije stripa… Strip se kao medij prebrzo konzumira, pročitaš tekst i uhvatiš vizualno, no nedostaje sve ono između (u stripu se zapravo više toga događa između sličica, cijeli univerzum). I likovima u većini stripova ne možeš proniknuti u njihov unutarnji svijet, njihova razmišljanja kao u knjigama gdje likovi pričaju iz prvog lica. Kad čitaš fantasy od 1000 stranica, ti se zapravo s tom knjigom intimno družiš na puno duži period vremena od stripa recimo i neznajuć te uvuče u svoj svijet.

Koji su ti SF strip autori najdraži?
Alejandro Jodorowsky, Alan Moore, Garth Ennis, Grant Morrison, Alfredo Castelli i trojka sa Sardinije (kreirali moj omiljeni NN), Jean Van Hamme, to su prvi koji mi padaju na pamet…

Top 3 strip crtača?
Grzegorz Rosiński, Moebius, Alex Ross

Star Trek: The Original Series ili Star Trek: The Next Generation?
TNG! TNG!

Zombi apokalipsa. Možeš sa sobom ponijeti 3 stripa. Koja?
Walking dead koji je zapravo praktični priručnik za apokalipsu, From Hell i Watchmane Alana Moorea, to bi mi dostajalo neko vrijeme. Mada ne znam koliko bi mi bilo praktično nositi ova tri najdeblja stripa koje je Fibra izdala i trčati od zombija…

Koji su ti još hobiji osim stripova?
Knjige, serije, filmovi, igrice, trekking, festivali, putovanja, obitelj, posao, pub kvizovi i mnoge druge stvari za koje se nađe vremena. Šaram i uvijek tražim nešto novo da razbije kolotečinu.

Da li bi išta mjenjao u vezi recenzija i tekstova na sajtu općenito?
Ne pada mi ništa na pamet trenutno jer se već približavamo kraju intervjua, pa bih ga htio dovršiti što prije. Što se tiče formata objavljivanja, zaista se možda odabrati koja god forma, od recenzija, do prikaza nego stripa ili autora pa do općenitog teksta o stripovima ili čak i kolumna. Ne bi škodilo stalnih kolumnista, nekih jako dobrih recenzenta koji su prešli sa stripovi.com u neke druge sfere stripopoklonstva, tekstova o manje poznatim stvarima iz svijeta stripa.

Da li bi nečije tekstove želio češće viđati na sajtu i da li ti fale neki od starih recenzenata?
Fale neki stari recenzenti za koje razumijem da su se zasitili pisanja o stripovima za stripovi.com jer su našli druge niše. Djole i Luca Torelli mi prvi padaju na pamet. Johnny Difool već dugo nije ništa napisao o filmovima prema stripovima. Nedostaje netko s redovitom kolumnom, razmišljam da bih volio vidjeti Jergovića ili Antu Tomića na tom mjestu. Možda bi ti paro mogao pisati kolumnu o svojim arheološko-stripovskim doživljajima?

Nešto za kraj?
Čitajte i pišite. Tu ne možete pogriješiti.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 23/04/2017 10:09:16
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 23/04/2017 : 10:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
4 boda - Komandant Mark: Konačna pobjeda - igor 12

2 boda - Nathan Never: U ime pravde - Jerry Krause

1 bod - Adolf: Ubojstvo u Berlinu - paro

loading...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 24/04/2017 : 08:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
4 boda jerryju i nathanu

2 boda deeju i mjesečarima

1 bod paro i adolf

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

krucican013
Starting Member



21 Posts

Member since 09/02/2016

Posted - 25/04/2017 : 15:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send krucican013 a Private Message  Reply with Quote
4 boda- Lydie
2 boda- KM:Konacna pobjeda
1 bod- Adolf:Ubojstvo u Berlinu
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 25/04/2017 : 16:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
4 boda - Komandant Mark: Konačna pobjeda by igor 12


2 boda - Mr. No: Dark City by doom


1 bod - Adolf: Ubojstvo u Berlinu by paro

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 25/04/2017 16:46:57
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 26/04/2017 : 09:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Lydie (paro) -> 4
Konačna pobjeda (igor 12) -> 2
Bila je mrtva (Sarghan) -> 1

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/04/2017 : 00:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
BLIC INTERVJU: BONJOVI4EVER!!!


Bonjovi4ever, kako to da si odlučio pisati recenzije za sajt?

Nakon čitanja O'Barrove Vrane, puno me je inspirirala ta priča (i autorova priča o nastanku iste, odnosno priča iza priče) pa mi se činilo da bi bio red da ista konačno ima i nekakav osvrt, ako već neće dobiti prijevod kod nas...

Koja ti je tvoja recka najdraža, a koja najlošija?

Za najlošiju baš i ne znam, možda baš Vrana jer nikad nisam bio do kraja zadovoljan s njom, volio bih da sam ju pisao kasnije, a ne davne 2012. kao prvi osvrt, mada sam par izmjena napravio nekoliko godina kasnije i napisao novu recku nakon čitanja posljednjeg, poprilično dopunjenog izdanja tog stripa.
Najdraža recka... pa Dylanovi Zapisi u pijesku, dosta sam priču tog stripa mogao povezati s vlastitim pisanjem, pa osvrt podosta ima nekakav esejistički pristup, pomalo slično nekim dijelovima Brodeckovog izvještaja, tj. već dugo recenzije pišem većinom kad se nekako poklope s mojim promišljanjima ili me potaknu na ista, odavno ne pišem osvrte koji su, da tak kažem, samo osvrti o pročitanom, mora se raditi baš o nečem vrlo inspirativnom... Zato i ne recenziram loše stripove, dovoljna mi je sama pomisao da sam već izgubio sat ili više čitajući ih i najviše što takav strip od mene zaslužuje je kratak komentar.
A, da, Zapisi još nisu objavljeni, da ne ispadne da sam opet sanjao nešto što nisam napisao, tj. zna mi se dogoditi da sanjam nešto i probudim se uvjeren da sam to napisao, ali nisam. Za Zapise sam siguran da sam ih napisao, nisam sanjao.

Iz tvojih recenzija se vidi da čitaš sve i svašta? Da li ima neka škola stripa koju preferiraš?

Čitam sve i svašta, ne preferiram ništa, pogotovo što se stripova tiče, volim diverzificirati stripofilska iskustva, ne zadržavam se dugo na istom području, sve mi brzo dosadi ;)

Do kada misliš pisati recenzije?

Pa.. dokle god nailazim na strip ili knjigu za koje ću osjećati potrebu napisati recenziju... Do sprovoda vjerojatno. Čak i tijekom sprovoda. Grozim se od pomisli da mi velečasni tam neku riječ Gospodnju čita, bolje da pročita kakav dobar osvrt, moj ili tuđi, uopće nebitno čiji, bar će ljudi čuti kakvu dobru recku...

Najdraži strip junak?

To je nešto slično kao i s glazbom. Trenutno ga nemam, ali odrastao sam na Lazarus Ledd stripovima čije sam epizode i po 30-40 puta iščitavao. Bez pretjerivanja, to su bili jedini stripovi koje sam tada imao, pored ponekog Dylana (nerijetko sam potajice kupovao stripove, starci su nešto srali oko stripova, rekli da me stripovi ometaju pri učenju i da previše novca na njih trošim pa sam počeo čitati i knjige, a s vremenom i pisati pa sam učio još manje).

Top 3 strip crtača?

Eisner, O'Barr, Gibrat, N. Mari, Tripp & Loisel iz Fibrine Trgovine, Gary Frank, A. Bocci, Wrightson, C. Villa, Corben, Rubini, ma kaj ja znam, najljepše radove mi ipak ima jedna Slikarica iz Koprivnice, predivne su joj slike, pejsaže samo takve radi, stalno kupujem njezine slike iako, jasno, nije ona strip crtačica, ali ona mi je apsolutna favoritkinja, opuštaju me njene slike tako da Slikarica je što se likovne umjetnosti tiče broj 1, ovo ostalo je ekskluzivna pratnja...

Koliko stripova imaš u kolekciji?

Ne znam. Imam te stripove i knjige u stanu i kući, tj. na dva mjesta, najgori su oni s tvrdim uvezom, ti su opasni, par puta sam se spotaknuo i skoro razbio glavu zbog tvrdog uveza... Uglavnom, nekoliko tisuća stripova i nekoliko tisuća knjiga, 2,3 stripa i knjige više ili manje ;)

Zombi apokalipsa. Možeš sa sobom uzeti 3 stripa. Koja?

Vrana, Ponoćna nacija (Straczynski) i Dugačak pozdrav (DD). Tj. to su prva 3 koja su mi pala na pamet... Ali ak bi već bila zombi apokalipsa, to bi valjda trebalo malo potrajati, šta ću s 3 stripa, mislim da bih onda trebao barem policu knjiga i stripova ponesti, ako već ne cijeli ormar. Ili se zabarikadirati u knjižnicu... u svakom slučaju bolje u knjižnicu nego u mesnicu ;)

Da li imaš još neki hobi osim stripova?

Knjige, pisanje, vino, glazba, filmovi, izluđivanje ljudi...

Da li bi išta mijenjao u vezi recenzija i tekstova na sajtu općenito?

Ne...
Gle, kratak odgovor. Mada istina je da ne volim promjene pa to možda moja podsvijest odmah govori "ne". E, jebiga, sad više nije kratak odgovor, ali ja se odmah bolje osjećam...

Da li bi nečije tekstove želio češće viđati na sajtu i da li ti fale neki od starih recenzenata?


Pa općenito mislim da fali recenzija nekih američkih stripova, a da se ne radi o Marvelu, to područje mi ponajviše fali... mislim da je Mali Mate imao dosta takvih recenzija, a i Kikyjeve DD recke su mi bile po ukusu...

Nešto za kraj?

A jeste pravog našli za intervju, bolje da ste mi umjesto ovog poslali nešto na zaokruživanje, bilo bi mnogo jednostavnije, pogotovo ako bi pitanja imala opciju "ništa od navedenog"...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 30/04/2017 00:35:19
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/04/2017 : 00:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Tik-tak, još sitno za glasove.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

DollarBill
Starting Member

91 Posts

Member since 18/05/2016

Posted - 30/04/2017 : 10:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DollarBill a Private Message  Reply with Quote
4 boda-Adolf ubojstvo u Berlinu
2 boda-Lydie
1 bod-Komandant Mark konacna pobjeda
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/04/2017 : 20:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
4b konacna pobjeda
2b povratak kralja
1b dark city
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20709 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/04/2017 : 21:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
4b Lidija
2b Adolf 1
1b Bila je mrtva

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/04/2017 : 21:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
4 - Komandant Mark: Konačna pobjeda by igor 12
2 - Nathan Never: U ime pravde by Jerry Krause
1 - X-Men: Povratak kralja by doom
Go to Top of Page
Page: of 167 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000