forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 OSCAR 2010
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 04/02/2010 : 12:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će Christoph Waltz dobiti oskara.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7642 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 04/02/2010 : 12:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mislio da sam jedan od rijetkih kojima se svidio njegov nastup, ali po komentarima na forumu vidim da nas još ima.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/02/2010 : 13:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ja sam mislio da sam jedan od rijetkih kojima se svidio njegov nastup, ali po komentarima na forumu vidim da nas još ima.


Jedan od rijetkih? Pa čovjek je već dobio hrpu nagrada za tu ulogu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/02/2010 : 13:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SejoSexon

Nadam se da će Christoph Waltz dobiti oskara.


hoce.
dao je jednu od najboljih uloga posljednjih godina, a da nije morao glumiti nekog sjebenog covjek, bilo od alkohola, bilo da je malouman.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 04/02/2010 : 13:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by SejoSexon

Nadam se da će Christoph Waltz dobiti oskara.


hoce.
dao je jednu od najboljih uloga posljednjih godina, a da nije morao glumiti nekog sjebenog covjek, bilo od alkohola, bilo da je malouman.



sjeban je, ne od cuge, ali je sjeban

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/02/2010 : 13:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by SejoSexon

Nadam se da će Christoph Waltz dobiti oskara.


hoce.
dao je jednu od najboljih uloga posljednjih godina, a da nije morao glumiti nekog sjebenog covjek, bilo od alkohola, bilo da je malouman.



sjeban je, ne od cuge, ali je sjeban


ma jesu ga na kraju sjebali, ali to je uloga sa najvise samopouzdanja i stabilne licnosti sto ce ikad dobiti oskara.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7642 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 04/02/2010 : 13:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by selanne

Ja sam mislio da sam jedan od rijetkih kojima se svidio njegov nastup, ali po komentarima na forumu vidim da nas još ima.


Jedan od rijetkih? Pa čovjek je već dobio hrpu nagrada za tu ulogu.

Mislio sam na ovaj forum, nisam nigdje upratio da ga netko pretjerano hvali.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/02/2010 : 13:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Hoće li Avatar uzeti nagrade za najbolju režiju i film? Budući da je najkomercijalniji, a i njegov Titanic ima dobru oscarovsku povijest (11 kategorija)... Tarantino i Basterdsi mislim da neće ništa značajnije odnijeti.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/02/2010 : 13:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Hoće li Avatar uzeti nagrade za najbolju režiju i film?


Rezija eventualno, jer se Cameron previse preserava sa onih "10 godina"
kao film, nema sanse,pored cinjenice da je najvise zaradio
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 04/02/2010 : 14:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Hoće li Avatar uzeti nagrade za najbolju režiju i film? Budući da je najkomercijalniji, a i njegov Titanic ima dobru oscarovsku povijest (11 kategorija)... Tarantino i Basterdsi mislim da neće ništa značajnije odnijeti.



Prije bih rekao da mu Titanic sa svojih 11 Oscara odmaže nego pomaže

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2311 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 04/02/2010 : 15:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Avatar će sigurno dobiti Oskara za specijalne efekte(u prvom redu zbog inovativnog načina 3D animacije),a za ostalo/ostale mogu samo nagađati.

#!??
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 04/02/2010 : 15:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

a da nije morao glumiti nekog sjebenog covjek,



Zaista. Kao nacistički zločinac oličenje je nesjebanosti.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 04/02/2010 : 15:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Nemilosrdni gadovi je po meni sranje od filma. Bio sam veliki ljubitelj Tarantinovih filmova, ali Kill Bill 1 i 2 i Nemilosrdni gadovi su za mene potpuno bezvezni filmovi. Ja čak nemilosrdne gadove nisam ni pogledao do kraja koliko mi je film bezvezan.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/02/2010 : 19:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Čovječe, nisi ni pogledao film do kraja, a kažeš da je sranje. Nije mi to jasno. Šta ti je konkretno zasmetalo?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7642 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 04/02/2010 : 20:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
I meni je to malo čudno, ali svi imamo pravo na svoje mišljenje.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 04/02/2010 : 21:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Čovječe, nisi ni pogledao film do kraja, a kažeš da je sranje. Nije mi to jasno. Šta ti je konkretno zasmetalo?

Gledaj, film traje nešto više od 2 sata, a pogledao sam ga više od pola, dakle ako me film nije nakon više od sat vremena gledanja zainteresirao čemu mučenje još jedan sat, a ionako znam da su ubili Hitlera i kraj priče. Zašto mi se ne sviđa film:
-prvo treba krenuti od Kill Billa 1 i 2 koje sam odgledao do kraja. Meni se ti filmovi apsolutno nisu svidjeli zbog potpune nerealnosti i pretjerivanja u svakom pogledu. Ja se tada ne mogu nikako uživjeti u radnju filma i ozbiljno shvatiti film, a da ga shvatim kao zajebanciju, pa i nije mi baš nešto zabavan. To je možda i napravljeno namjerno, vjerojatno je i osmišljeno i kao parodija na neke filmove, ali na kraju i taj film postane ono što je parodirao. Dakle obična glupost.
-e sad kakve veze ima KIll Bill sa Nemilosrdnim gadovima. Dakle nakon razočarenja tim filmovima dolaze Nemilosrdni gadovi koji nakon sjajne prve scene dalje idu smjerom kao i Kill Bill, potpuno nerealno, pretjerano i usudio bih se reći nepotrebno i besmisleno. Prvo što mi je palo na pamet je recimo, aha a što da sada neki amerikanac snimi film kako je recimo Steven Segal spriječio napad na blizance 11 rujna. Kao što sam rekao potpuno glupo i besmisleno.
Ideja bi možda i bila OK da je recimo neki događaj uzrikovao niz drugih događaja kojima bi se stvorila neka druga paralerna stvarnost. Dakle pitanje što bi bilo kad bi bilo. Ovako će vjerojatno za koju godinu većina američke mladeži misliti da su nemilosrdni gadovi ubili Hitlera kao i da su krave ljubičaste kao u milka čokoladama :)
-dalje, dijalozi su dugi, dosadni, svaki lik nešto filozofira što i ne bi bilo tako problematično da to već nije viđeno u većini ranijih Tarantinovih filmova u kojima su razgovori ipak bili duhovitiji, maštovitiji i dubokoumniji. Ovako imam osjećaj da je ispucao najbolje fore, a sad se samo ponavlja.
I za kraj ću reći jedan osjećaj koji imam. Moje mišljenje je da je slučajno netko drugi napravio ovaj film da bi većina ljudi imala stav da je ovo samo blijeda kopija Tarantina, a ovako budući da ima veliki ugled koji je stegao u potpunosti zasluženo svojim remek djelom Pulp fiction izgleda da njegovo govno očito miriše.


www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/02/2010 : 22:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Beren

Čovječe, nisi ni pogledao film do kraja, a kažeš da je sranje. Nije mi to jasno. Šta ti je konkretno zasmetalo?

Gledaj, film traje nešto više od 2 sata, a pogledao sam ga više od pola, dakle ako me film nije nakon više od sat vremena gledanja zainteresirao čemu mučenje još jedan sat, a ionako znam da su ubili Hitlera i kraj priče. Zašto mi se ne sviđa film:
-prvo treba krenuti od Kill Billa 1 i 2 koje sam odgledao do kraja. Meni se ti filmovi apsolutno nisu svidjeli zbog potpune nerealnosti i pretjerivanja u svakom pogledu. Ja se tada ne mogu nikako uživjeti u radnju filma i ozbiljno shvatiti film, a da ga shvatim kao zajebanciju, pa i nije mi baš nešto zabavan. To je možda i napravljeno namjerno, vjerojatno je i osmišljeno i kao parodija na neke filmove, ali na kraju i taj film postane ono što je parodirao. Dakle obična glupost.
-e sad kakve veze ima KIll Bill sa Nemilosrdnim gadovima. Dakle nakon razočarenja tim filmovima dolaze Nemilosrdni gadovi koji nakon sjajne prve scene dalje idu smjerom kao i Kill Bill, potpuno nerealno, pretjerano i usudio bih se reći nepotrebno i besmisleno. Prvo što mi je palo na pamet je recimo, aha a što da sada neki amerikanac snimi film kako je recimo Steven Segal spriječio napad na blizance 11 rujna. Kao što sam rekao potpuno glupo i besmisleno.
Ideja bi možda i bila OK da je recimo neki događaj uzrikovao niz drugih događaja kojima bi se stvorila neka druga paralerna stvarnost. Dakle pitanje što bi bilo kad bi bilo. Ovako će vjerojatno za koju godinu većina američke mladeži misliti da su nemilosrdni gadovi ubili Hitlera kao i da su krave ljubičaste kao u milka čokoladama :)
-dalje, dijalozi su dugi, dosadni, svaki lik nešto filozofira što i ne bi bilo tako problematično da to već nije viđeno u većini ranijih Tarantinovih filmova u kojima su razgovori ipak bili duhovitiji, maštovitiji i dubokoumniji. Ovako imam osjećaj da je ispucao najbolje fore, a sad se samo ponavlja.
I za kraj ću reći jedan osjećaj koji imam. Moje mišljenje je da je slučajno netko drugi napravio ovaj film da bi većina ljudi imala stav da je ovo samo blijeda kopija Tarantina, a ovako budući da ima veliki ugled koji je stegao u potpunosti zasluženo svojim remek djelom Pulp fiction izgleda da njegovo govno očito miriše.





Kil Bil nije nikakva zajebancija. Sa tim filmom Tarantino je napravio omaž borilačkim filmovima iz 70ih godina. Zato je tu Caradin, zato Uma nosi žutu trenerku Brus Lija, zato ona sa katanom umlati pola Tokija . Jednostavno imao je neke filmove iz tog perioda na umu kad je pravio ovaj i dao im je posvetu.
A što se tice Inglorious basterds, gore je nego što sam mislio. Priznao si da si odgledao film do pola i sad ja treba sa tobom da raspraljav valja li ili ne. Prvo ga pogledaj do kraja pa cemo razgovarat na tu temu.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/02/2010 : 22:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kill Bill.
Obožavam taj film...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/02/2010 : 22:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kill Bill je baš dobra zajebancija

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
859 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 04/02/2010 : 23:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Rekao sam da ima milion primjera. I taj za Shaekspeare in love je u najmanju ruku problematican. Te godine je Roberto Benigni bio za koplje bolji od svih.
Cikago je u konkurenciji imao Gangs of New York, Hours, LOTR 2 i The Pianist. Svi redom su bolji od njega. Ali nije lako glasat za film koji nema ni pocetak i kraj(LOTR). GoNY je prosjecan film, Skorsese se tu nije proslavio. Hours mi je bio dosadan. Realno, Pijanista je trebao da uzme nagradu.



Ovo si baš dobro rezonirao.
No meni je za oko više zapeo jedan drugi detalj, a to je kako ja ekipu ovdje pamtim najviše po avatarima (vjerujem i većina ostalih) pa sam automatski registrirao da je nameless ostavio post (po Šišmišima), a onda skužim drugi nick, pa tek onda potpis.
Imamo slučaj trenutno istih avatara između bob Roka i Elfaka ako se ne varam...no i tu se skuži razlika u formi postova...
Htjedoh upitati, što se desi sa namelessom?

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 05/02/2010 : 00:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Gledaj, film traje nešto više od 2 sata, a pogledao sam ga više od pola, dakle ako me film nije nakon više od sat vremena gledanja zainteresirao čemu mučenje još jedan sat, a ionako znam da su ubili Hitlera i kraj priče. Zašto mi se ne sviđa film:
-prvo treba krenuti od Kill Billa 1 i 2 koje sam odgledao do kraja. Meni se ti filmovi apsolutno nisu svidjeli zbog potpune nerealnosti i pretjerivanja u svakom pogledu. Ja se tada ne mogu nikako uživjeti u radnju filma i ozbiljno shvatiti film, a da ga shvatim kao zajebanciju, pa i nije mi baš nešto zabavan. To je možda i napravljeno namjerno, vjerojatno je i osmišljeno i kao parodija na neke filmove, ali na kraju i taj film postane ono što je parodirao. Dakle obična glupost.
-e sad kakve veze ima KIll Bill sa Nemilosrdnim gadovima. Dakle nakon razočarenja tim filmovima dolaze Nemilosrdni gadovi koji nakon sjajne prve scene dalje idu smjerom kao i Kill Bill, potpuno nerealno, pretjerano i usudio bih se reći nepotrebno i besmisleno. Prvo što mi je palo na pamet je recimo, aha a što da sada neki amerikanac snimi film kako je recimo Steven Segal spriječio napad na blizance 11 rujna. Kao što sam rekao potpuno glupo i besmisleno.
Ideja bi možda i bila OK da je recimo neki događaj uzrikovao niz drugih događaja kojima bi se stvorila neka druga paralerna stvarnost. Dakle pitanje što bi bilo kad bi bilo. Ovako će vjerojatno za koju godinu većina američke mladeži misliti da su nemilosrdni gadovi ubili Hitlera kao i da su krave ljubičaste kao u milka čokoladama :)
-dalje, dijalozi su dugi, dosadni, svaki lik nešto filozofira što i ne bi bilo tako problematično da to već nije viđeno u većini ranijih Tarantinovih filmova u kojima su razgovori ipak bili duhovitiji, maštovitiji i dubokoumniji. Ovako imam osjećaj da je ispucao najbolje fore, a sad se samo ponavlja.
I za kraj ću reći jedan osjećaj koji imam. Moje mišljenje je da je slučajno netko drugi napravio ovaj film da bi većina ljudi imala stav da je ovo samo blijeda kopija Tarantina, a ovako budući da ima veliki ugled koji je stegao u potpunosti zasluženo svojim remek djelom Pulp fiction izgleda da njegovo govno očito miriše.
[/quote]


Za Kill Billa se ne slazem, ali gadove si jako dobro izanalizirao. Ja sam prihvatio film kao zezanje i kao Tarantina i bio mi je kao takav ok, ali se nisam upustao u razmatranje. Nerealnost ne mora biti problem, ako se likovi dobro izgrade i neka realnost u okvirima toga sto je reziser zeleo da predstavi.
Ali u slucaju ovog filma, kada realno sagledas, sve sto si rekao je istina. Samo treba imati snage da kada nesto "odlucis" da ti se svidelo, nekada priznas i da si bio povrsan i da to ipak nije tako dobro

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica

Edited by - Obelix on 05/02/2010 00:11:00
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 05/02/2010 : 11:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

quote:
Originally posted by Beren

Rekao sam da ima milion primjera. I taj za Shaekspeare in love je u najmanju ruku problematican. Te godine je Roberto Benigni bio za koplje bolji od svih.
Cikago je u konkurenciji imao Gangs of New York, Hours, LOTR 2 i The Pianist. Svi redom su bolji od njega. Ali nije lako glasat za film koji nema ni pocetak i kraj(LOTR). GoNY je prosjecan film, Skorsese se tu nije proslavio. Hours mi je bio dosadan. Realno, Pijanista je trebao da uzme nagradu.



Ovo si baš dobro rezonirao.
No meni je za oko više zapeo jedan drugi detalj, a to je kako ja ekipu ovdje pamtim najviše po avatarima (vjerujem i većina ostalih) pa sam automatski registrirao da je nameless ostavio post (po Šišmišima), a onda skužim drugi nick, pa tek onda potpis.
Imamo slučaj trenutno istih avatara između bob Roka i Elfaka ako se ne varam...no i tu se skuži razlika u formi postova...
Htjedoh upitati, što se desi sa namelessom?



Ma ništa. Odlucio da uzmem drugi username, stari mi dosadio.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 05/02/2010 : 11:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello


Gledaj, film traje nešto više od 2 sata, a pogledao sam ga više od pola, dakle ako me film nije nakon više od sat vremena gledanja zainteresirao čemu mučenje još jedan sat, a ionako znam da su ubili Hitlera i kraj priče.

Zamisli situaciju da si posle sat vremena gledanja filma Se7en rekao: Zašto da se mučim još jedan sat, ionako znam da ce na kraju uhvatiti ubicu i kraj priče.

Zašto mi se ne sviđa film:
-prvo treba krenuti od Kill Billa 1 i 2 koje sam odgledao do kraja. Meni se ti filmovi apsolutno nisu svidjeli zbog potpune nerealnosti i pretjerivanja u svakom pogledu. Ja se tada ne mogu nikako uživjeti i ozbiljno shvatiti film, a da ga shvatim kao zajebanciju, pa i nije mi baš nešto zabavan. To je možda i napravljeno namjerno, vjerojatno je i osmišljeno i kao parodija na neke filmove, ali na kraju i taj film postane ono što je parodirao. Dakle obična glupost.

Pa film je drugo ime za nerealnost. Znači, po toj logici nijedan SF ne valja, jer je nerealan i pretjeran i ti se tada ne možeš uživjeti i ozbiljno shvatiti film?

-e sad kakve veze ima KIll Bill sa Nemilosrdnim gadovima. Dakle nakon razočarenja tim filmovima dolaze Nemilosrdni gadovi koji nakon sjajne prve scene dalje idu smjerom kao i Kill Bill, potpuno nerealno, pretjerano i usudio bih se reći nepotrebno i besmisleno. Prvo što mi je palo na pamet je recimo, aha a što da sada neki amerikanac snimi film kako je recimo Steven Segal spriječio napad na blizance 11 rujna. Kao što sam rekao potpuno glupo i besmisleno.

Nije upošte ni glupo ni besmisleno.

Ideja bi možda i bila OK da je recimo neki događaj uzrikovao niz drugih događaja kojima bi se stvorila neka druga paralerna stvarnost.

Pa to se u filmu i desilo, svorila se alternativna stvarnost. Ali to bi znao da si odgledao film.

Dakle pitanje što bi bilo kad bi bilo. Ovako će vjerojatno za koju godinu većina američke mladeži misliti da su nemilosrdni gadovi ubili Hitlera kao i da su krave ljubičaste kao u milka čokoladama :)

Da, oni tek tako povjeruju da je radnja filma istinita.

-dalje, dijalozi su dugi, dosadni, svaki lik nešto filozofira što i ne bi bilo tako problematično da to već nije viđeno u većini ranijih Tarantinovih filmova u kojima su razgovori ipak bili duhovitiji, maštovitiji i dubokoumniji. Ovako imam osjećaj da je ispucao najbolje fore, a sad se samo ponavlja.

Ako si odgledao Death proof, dijalozi u IB bi ti bili melem na ranu. Tamo su ovakvi kakve si ih opisao. U IB su dijalozi dobri i meni nisu bili dosadni.

I za kraj ću reći jedan osjećaj koji imam. Moje mišljenje je da je slučajno netko drugi napravio ovaj film da bi većina ljudi imala stav da je ovo samo blijeda kopija Tarantina, a ovako budući da ima veliki ugled koji je stegao u potpunosti zasluženo svojim remek djelom Pulp fiction izgleda da njegovo govno očito miriše.

Ma, niko drugi nebi mogao da napravi ovakav film. Tarantino je jedan i jedini.
Morao sam neke stvari da prokomentarišem. za dalju pricu pogledaj film. Nije toliko loš koliko ti misliš. Čini mi se da imaš predrasude

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/02/2010 : 14:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Konkurencija za najbolju "zensku" ulogu je gotovo brutalna i tko god da tu nagradu dobije , apsolutno ju je i zasluzio.

Helen Mirren u The Last Station

http://www.youtube.com/watch?v=bTh-vQho7UU

Meryl Streep u Julie & Julia


http://www.youtube.com/watch?v=plr3SQ8Aakc

Maggie Gyllenhaal u Crazy Heart

http://www.youtube.com/watch?v=Y0349E7kFEM

Pen#232;lope Cruz u Broken Embraces

http://www.youtube.com/watch?v=2B-X7b1MQjk


Gabourey Sidibe u Precious


http://www.youtube.com/watch?v=b5FYahzVU44


i na kraju moja osobna kanditatkinja u svedskome filmu snimljenom po knjizi Stieg Larssona .


Noomi Rapace u The Girl With The Dragon Tattoo"


http://www.youtube.com/watch?v=JlF-hk3IJQE


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/02/2010 : 14:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Meryl Streep, u godisnjoj ulozi popunjavanja prostora, po 16 put nominovana za oskara. Ovaj njen novi film nisam jos gledao, ali prosle je godine bas opasno potukla konkurenciju i nepravda je da nije dobila kipa, jer se radilo o jednoj od njenih najboljih uloga uopste.

Edited by - King Warrior on 06/02/2010 14:37:04
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000