forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Dnevnik slusanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 62

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 18:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sleater Kinney-No Cities to Love

Neznam dali bi ovaj uradak Sleater Kinney nazvao povratkom,debitantskim, ili best of albumom
U svakom slucaju, izvrsno.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 29/01/2015 19:03:49
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 18:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Current Swell - Trust Us Now (2007)

Ljudi su uspjeli spojiti blues rock i reggae. Genijalan album od prve do zadnje stvari.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/01/2015 : 19:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Two Gallants: "We Are Undone"

5 album, i memni su jos uvijek za peticu.
Nalju mi zicu za 0,5 sekundi.
Nadam se da cu ih na ljeto pogledati uzivo.






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/01/2015 : 17:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Dobro jutro uz dobru glazbu.

Siena Root - Root rock pioneers





Samo da pohvalim ovo. Vrti se već dva tjedna kod mene. Jeste da bezočno kradu Deep Purple, ali bolje i to neg novi Deep Purple.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/01/2015 : 18:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by mr murdoc

Dobro jutro uz dobru glazbu.

Siena Root - Root rock pioneers





Samo da pohvalim ovo. Vrti se već dva tjedna kod mene. Jeste da bezočno kradu Deep Purple, ali bolje i to neg novi Deep Purple.

Drago mi je da ti se svida
Sto vise razmjenjujemo stvari koje smo culi, i svidaju nam se ,to su nam veci izgledi da se dokopamo istinski dobre glazbe.
Zivio tonto

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/02/2015 : 10:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
California X - Nights In The Dark

Ima tu malo Weezera, pa cak i Dinosaur Jr, ali bend popud ovog si to moze dopustiti.






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/02/2015 : 12:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Steve Earle - Terraplane (2015)

Svrstali oni ovo u country iako je onaj pravi iskonski blues. Odličan album.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/02/2015 : 00:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
nova Bjork: potpuno se slazem s kikyjem, posle duzeg vremena ona je ponovo samo "obicni super-covek" :D Nije da sam previse ushicen, ali cenim da je to zbog toga sto mi treba detaljnije preslusavanje, prvi utisak je da je zvuk vracen na period Homogenic/Vespertine sto je uz Medullu moj omiljeni Bjork triling.

novi Decemberists: prvo preslusavanje je proslo sa potpuno ravno(dusno)m linijom sto je skoro pa katastrofa kad je moj odnos sa njima u pitanju :) Sve je tu kao nekada, a opet kao da nesto nedostaje. Svakako cu mu se vracati i na kraju ce biti na mojoj godisnjoj listi :)

Petite Noire - King of anxiety - nakon par singlova, prvi EP za mog najnovijeg favorita, sasvim , sasvim solidna mjuza

U najavi su Calexico, Hezekiah Jones, PJ Harvey... - 2015 obecava!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/02/2015 : 16:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Hypnos 69

O.k. ja sam veliki zaljubljenik u oldschool progresivu i kad nađem nešto što mi se sviđa onda to dižem u nebesa, ali iskreno vjerujem da je ovaj bend toga vrijedan. Odrastao sam na Floydima i King crimsonu i vjerujte mi na riječ kad vam kažem da im se rijetko tko približio ovako blizu. Prva dva albuma su im malo sirovija, no već sa trećim i malo ispeglanijom produkcijom (koja je za progresivni rock, bar po meni, jednako bitna kao i sama glazba) stvaraju remek djelo. Za divno čudo četvrti album uspjeva nadmašiti prethodni, a isti je slučaj i sa petim. Svečano izjavljujem da je Hypnos 69 nešto najbolje što mi se u glazbi dogodilo zadnjih par godina.






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/02/2015 : 16:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Uuuuu, ovo je vrh Tonto

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 19/02/2015 : 19:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Na današnji dan, 19.02. točno prije 35 godina preminuo je Ronald Belford Scott, poznatiji kao Bon Scott, lider grupe AC/DC.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/03/2015 : 17:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jeff Rosenstock - We Cool?

Znate onaj osjecaj kada Baseball palicu nebi upotrebili za igranje Baseballa , vec za nesto puno destruktivnije.
Znate onaj osjecaj kada vam je Whisky best frend.
E to su osjecaji koji me peru pri preslusavanju ovog albuma..i to je dobro tako












“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/03/2015 : 15:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Will Butler - Policy

Will Butler je bio clan Arcade Fire punih 10 godina i to mi je naravno skrenulo paznju na ovaj njegov solo projekt u dobroj tradiciji bendova poput Violent Femmes,The Breeders, The Modern Lovers..itd..

quote:
Policy was recorded in one week in Jimi Hendrix’s old living room (upstairs at Electric Lady Studios). Jeremy Gara played drums; other musicians contributed woodwinds and backing vocals. Most everything else was played by Will









“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/03/2015 : 17:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo bolje od Arcade Fire, ali to u mome svijetu i nije baš teško.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/03/2015 : 19:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Meni je ovo bolje od Arcade Fire, ali to u mome svijetu i nije baš teško.

Jos nisam u modusu da bi isao u usporedbu, ali mi je vec sada jasno kako se radi o jako dobrom i zanimljivom albumu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/03/2015 : 16:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Modest Mouse "Strangers To Ourselves"

Prvi album poslje 2007.
Meni je odmah legao na prvu,no utisci su jos frsiski...ipak















“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/03/2015 : 16:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Inventions - Maze of Woods

Atmosfricnost, na trenutke komforna,na trenutke izazivajuca..album vremena u snovima







Moja..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 12/03/2015 16:42:04
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/03/2015 : 19:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Laura Marling - Short Movie

Osjecaj koji ovaj album izaziva osim da se najezite pri svakoj stvari je onaj osjecaj kada je sve bezizlazno u kurcu, a vi se jos jednom dignete i kazete i got it,i got it








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/03/2015 : 16:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Courtney Barnett – Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit

Neoptereceno, sirovo i vrlo zabavno, bas onako kako bi glazba trebala izgledati kad se odsminka.






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/03/2015 : 16:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Scott Matthew - This Here Defeat

Mocan je ovaj scott,nekako lomljiv sa ostrim i krvavim rubovima..da...








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/03/2015 : 16:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Inventions - Maze of Woods

Atmosfricnost, na trenutke komforna,na trenutke izazivajuca..album vremena u snovima


Ej ovo je super! Thanx!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/03/2015 : 16:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by mr murdoc

Inventions - Maze of Woods

Atmosfricnost, na trenutke komforna,na trenutke izazivajuca..album vremena u snovima


Ej ovo je super! Thanx!

Pleasure

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/03/2015 : 01:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Muse: Drones

Totalno svježe da je još vruće. Novi album s pjesmama čudnih naslova, za što sam pronašla objašnjenje:

Says frontman Matt Bellamy of the new album, “To me, ‘Drones’ are metaphorical psychopaths which enable psychopathic behavior with no recourse. The world is run by Drones utilizing Drones to turn us all into Drones. Drones explores the journey of a human, from their abandonment and loss of hope, to their indoctrination by the system to be a human drone, to their eventual defection from their oppressors.”





Drones Tracklist:
01. Dead Inside
02. [Drill Sergeant]
03. Psycho
04. Mercy
05. Reapers
06. The Handler
07. [JFK]
08. Defector
09. Revolt
10. Aftermath
11. The Globalist
12. Drones

Ćopila me prehlada i totalno sam, kao i uvijek, ništavilo..sjebana, urušena.. Kao da će pomoći čaj, pijem ga, i neke dječje tabletice, kao da će biti bolje.. No, uvijek se dočekam nekako na noge, hoću reći da trenutno slušam ovo na repeat i gle, čuda..krv još kola mojim venama. Dovoljno da bih ovo napisala..

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 24/03/2015 01:03:52
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/03/2015 : 15:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Depeche mode - Speak and spell (1981)

Prvi album Depeche modea izašao je kada su osamdesete već lagano uzimale puni zamah -MTV je radio već mjesec-dva, electro-popo i novi romantizam već su imali svoje izvođače i brojne slušatelje tako da je sve bilo spremno za još jednu electro-pop senzaciju. Ovo je jedini album gdje je glavni šef bio Vincent Clarke, čovjek koji će nakon ovoga albuma otići i osnovati također planetarno popularne Yazoo i Erasure. Upravo je Clarkeova utjecaj doprinjeo da ovaj album bude više veseliji i dinamičniji nego ostali albumi na kojima će palicu preuzeti Martin Gore. Riječ je o izvrsnom albumu sa pregršt hitova i šteta što tehnologija nije bila malo naprednija kako bi i zvuk bio kvalitetniji. Ovako smo dobili dosta plastične bas dionice i pomalo "zastarjeli" zvuk. Već dvije godine kasnije sve će to zvučati puno bolje, ali 1981. još je zvuk bio malo "plastičniji".
Sve u svemu, odličan album. Najpoznatiji hitovi su Just can't get enough i Photographic. I dok prva pjesma zaslužuje biti na prvom mjestu što se tiče hitova sa ovog albuma, drugu pjesmu mnoge stvari jednostavno šišaju po kvaliteti. Ali daleko od toga da je ona loša, dapače. Inače, Just can't get enough je bio vrlo visoko (ako ne i prvi) na VH1 TOP 10 ljestvici Cheapest videos ever:))














COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/03/2015 : 12:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Duran Duran - Duran Duran (1981)

Ako bi se moralo odvojiti jedan bend koji bi najbolje definirao cijelu ideju novog romantizma (što po mjuzi koju sviraju, što po pojavi) onda bi to ddefinitivno trbali biti Duran Duran. Ne samo da im glazba odgovara u potpunosti tome pravcu nego je njihov glazbeni izričaj također pratio i uvjerljivi scencski nastup, a ako tome dodamo za ono vrijeme revolucionarne spotove, dobivamo dobitnu kombinaciju koja je ovom bendu s opravdanjem priskrbila etiketu jednog od najboljih bendova osamdesetih. Iako su aktualni i danas, primarno ih se uvijek gledalo kao 80's bend jer su im najveći broj hitova iz te dekade, a i scenski su se tu najbolje uklopili.
Prvi album bio je prava mala revolucija, a spot za pjesmu Girls on film bio je dotad nešto neviđeno. Sjetimo se, MTV je te godina tek počeo emitirati, slušateljima je cijeli taj koncept video-spota bio potpuno nov, MTV je vrtio svašta samo da potpuni program, i onda dođe Girls on film. Totalna revolucija.
Cijeli album je odličan. Tu treba dodati da ja pod ovaj album brojim i stvar Is there something i should now koja je prvotno izdana na reizdanju ovog albuma u US 1983. godine.






COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 62 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000