forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Dnevnik slusanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 62

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/03/2015 : 20:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Zvuk i spirit Duran Duran su jedan od najprepoznatljivijih brendova 80-tih.
Osobno kad cujem bilo sta od Duran Duran odmah se teleportiram direktno u to vrijeme

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/03/2015 : 21:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni eto nikako i nikad nije legao taj pop osmdesetih. Čak me i prilično iritra. Ustvari me kao rokera u duši najviše smeta ta plastična produkcija osamdestih. Naravno to je apsolutno subjektivna stvar. Izuzetno cijenim kad je netko toliko u glazbi i bezrezervno poštujem svačije ukuse, ali dok nisam (virtualno) upoznao mladju nisam vjerovao da postoji muškarac koji sluša A-ha.

Šalim se malo, mladjo, nadjem ja i u tvojim postovima dragih mi pjesama. Depecheovci su odlični.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/03/2015 : 21:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Meni eto nikako i nikad nije legao taj pop osmdesetih. Čak me i prilično iritra. Ustvari me kao rokera u duši najviše smeta ta plastična produkcija osamdestih. Naravno to je apsolutno subjektivna stvar. Izuzetno cijenim kad je netko toliko u glazbi i bezrezervno poštujem svačije ukuse, ali dok nisam (virtualno) upoznao mladju nisam vjerovao da postoji muškarac koji sluša A-ha.

Šalim se malo, mladjo, nadjem ja i u tvojim postovima dragih mi pjesama. Depecheovci su odlični.



Evo sad sam išao još jednom provjeriti - da, ipak sam muško
Ma sve pet, pa normalno je da ljudi slušaju različite stvari
Osamdesete su mi najbolje razdoblje i obožavam taj synth-pop ali slušam ja i hrpu toga drugoga. Creedense, Eaglese, Simona and Gurfunklea, Everly brotherse, Led Zeppelin...Ma hrpu toga. Imam više od 1600 ploča. Volim i New age, Oldfielda najviše volim od sve mjuze, Jarrea, Vangelisa...Ma mjuza je zakon

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/03/2015 : 21:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Zvuk i spirit Duran Duran su jedan od najprepoznatljivijih brendova 80-tih.
Osobno kad cujem bilo sta od Duran Duran odmah se teleportiram direktno u to vrijeme




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/03/2015 : 00:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Smijem nešto komentirati? Dobro, hoću onda.
Ovaj forum ima dvije specifične individue koje se ističu u tome što su zapele u jednom vremenu. Ne bih da me krivo shvatite jer ne mislim trenutno ništa loše iako je meni osobno čudno. To je KRAS s onim svojim Putinom, svjetskim poretkom i bože moj, više ne mogu ni čitat onaj topic i mladjo s glazbom. Ali baš ono, zapeli. Stuck. To mi je malo demode.

Žena sam, gunđam, primjećujem, spamam..i ja sam zapela..u ženskom rodu.
idem sad. Samo sam to morala reći.


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 26/03/2015 00:40:15
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2015 : 08:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jesam, zapeo sam u osamdesetima:))
Ali biti u modi ne znači nužno biti uronjen u kvalitetne stvari
Rađe se držim onoga što meni paše nego da pratim modu.
Ali ima i nove mjuze koja je ok, evo recimo prekjučer sam ponovno poslušao album od One republic - Native i album je fakat ok. Ima tri velika hita a i ostale pjesme su čist ok. Ili recimo Chromeo - dečki razvaljuju. Pa onda Hurts - oni su isto zakon. A imaju i jedan izvrstan spot


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2015 : 09:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Yazoo - Upstair's at Eric's (1982)

Vincent Clarke jedan je od zanimljivijih osoba glazbene scene osamdesetih. Zajedno sa Martinom Ghorom sudjelovao je u stvaranju Depeche Modea (kao i nekoliko ranijih kratkih grupa poput No romance in china), nakon odlaska iz Depeche modea ostao je popularan sa dva izvrsna albuma grupe Yazoo, a nakon Yazooa i kraće avanture sa sastavom The Asembly osnovao je planetarno popularnu grupu Erasure koja je bila važan faktor u osamdesetima (a i kasnije).
Bilo je nekoliko teorija zašto je Clarke otišao iz DM-a ali činjenica je da je taj prvi album bio dosta drukčiji, odnosno manje mračan nego kasniji albumi kada je dirigentsku palicu preuzeo Martin Ghore. osobno su mi bolji kasniji DM radovi ali i Speak and spell je remek-djelo, tu sumnje nema. Clarke je sa svoja dva Yazoo albuma pokazao da se može reći da je sinojnim za synth-pop. lako pamtljive i melodične note sa ovog albuma, pravi hitovi, bili su izrazito slušani i dobro prihvaćeni. laganica Only you bila je enorman hit, a meni najdraža Don't go također je bila odlično prihvaćena. Dodajmo tu još i Goodbye seventies i imamo odličan album koji vrlo reprezentativno predstavlja synth-pop scenu osamdesetih.
Thumbs up!






COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/03/2015 : 10:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Nisam onim demode htjela isforsirati modernost jer ni sama ne pratim modu. Samo stil je bezvremen.
Dakle, pronadnes se u jednom stilu i otvoris novom u potrazi za kvalitetom..toliko je toga novog stvorenog, ponekad je mozda potrebno odbaciti poput tereta, ili se malo distancirati od krutog stava i otvoriti vrata i prozore sirom, te se prepustiti trazenju novog sebe u dasku novog vremena..

Ovo govorim opcenito, ne odnosi se sad iskljucivo na tebe..jutros sam raspolozena filozofski. :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2015 : 15:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače probal sam jučer ponovo poslušati i drugi album Yazooa ali osim velikog hita Nobody's diary nema se tu kaj puno za čuti



P.S. koja zurka od Vincea na spotu :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/03/2015 : 22:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote




Joj. Kam tu mama, bejbe!


Whitesnake: The Purple Album / New Studio Album / 2015

David Coverdale has confirmed Whitesnake’s 12th record is called The Purple Album – and it’s a set of reimagined takes on material from his time as Deep Purple frontman.

The follow-up to 2011’s Forevermore will be released on May 18 in the UK (May 15 in Europe, May 19 in North America) and it’s the band’s first with new guitarist Joel Hoekstra, who replaced Doug Aldrich last year.


http://classicrock.teamrock.com/news/2015-02-25/whitesnake-reveal-the-purple-album

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 26/03/2015 22:05:03
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2015 : 22:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ne sviđa mi se ovo.
VOlim njihove stare laganice tipa Is this Love ili Here i go again on my own, ovo me nimalo ne privlači.
Al dobro, nek sviraju...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/03/2015 : 23:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne diraj mi Burn. Jedan od najboljih rock albuma ikada.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/03/2015 : 00:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote


https://youtu.be/fl1Dubqke28

Ovo je više od dnevnika slušanja, ovo je pjesma na mojoj jutarnjoj budilici, za po doma, u slušalicama po gradu, kad se želim osjećati dobro, kad poželim pisati nešto dobro, kad sebe volim, kad svijet ne volim, kad sam slaba da se trenutno osjetim snažno, kad volim, kad se ljutim, kad se jednostavno poželim svojom osjećati. Osim sebe, još samo nju slušam. I ništa nije toliko dobro, kao ova stvar i uz nju, samo ja.

Koju bih stvar uzela sa sobom na put bez povratka?
Ovaj album.





Noć svijete :)

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 27/03/2015 00:32:35
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/03/2015 : 12:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Murdočeeee, gdje siii!!!
Novi album dostupan. Diglo mi dan bar za duplo.

William Elliott Whitmore – Radium Death (2015)



The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/03/2015 : 11:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Murdočeeee, gdje siii!!!
Novi album dostupan. Diglo mi dan bar za duplo.

William Elliott Whitmore – Radium Death (2015)




Tontooooo
Turbolentan glazbeni tjedan gdje sam preslusavao Whitemora i Stevensa..cisti nepatvoreni glazbeni uzitak.

Sufjan Stevens : Carrie & Lowell

Nisam uopce racunao sa novim Stevensovim albumom,i gotovo da sam ocekivao jos jedan elektronicki eksperiment,ali docekala me i zatekla cista akustika i filigranska poezija..fantasticno,genijalno..nemam rijeci.








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/03/2015 : 12:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
William Elliott Whitmore – Radium Death

Whitmore je jedan od rijetkih glazbenika koji ti nikad nece dosaditi, niti ces im ikad zamjeriti sto ostaju vjerni istom stilu.
Jednostavnost zacinjena sa puno slatke boli koja te jednostavno prozme i pretrese u trenutku koji si potisnuo duboko u sebe.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/03/2015 : 15:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Oduvijek sam volio Annie,odivijek je imala nesto posebno potrebno za umjetnost, sa zreloscu je evo dosegla i vrhunac svoje karijere.
Ove stvari su mnogi pjevali, ali jedna je Annie.

Annie Lennox - Nostalgia

#


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/03/2015 : 22:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Annie Lenox: Diva (1992)

Iako je Annie Lenox prvenstveno poznata kao ljepša polovica Euritmicsa ona je također i ponosna vlasnica dva odlična albuma iz devedesetih. Prvi je Diva, jedan od najboljih albuma te godine a drugi je album obrada Medusa gdje je pjesma No more i love you's bila veliki hit, a to mi je ujedno jedna od rijetkih pjesama koje su mi bolje u ovoj obradi nego u originalu. Ne volim albume obrada, smatram ih poprilično nepotrebnima lali ovaj album, Thank you od Duranovaca, obrade Briana Ferryja...Pokazuju da i nove verzije pjesama mogu biti odlične i sa svježim šarmom.
Ali skrenuo sam s teme. Dugo nisam čuo ovaj album u cijelosti (prvi put sam ga u komadu poslušao negdje 2003.) tako da sam znap samo glavni hit sa albuma, međutim nakon odslušanog cijelog albuma ostao sam pozitivno zatečen. Vrhunske pjesme, besprijekorna izvedba i odlični aranžmani stavljaju ovaj album na visoko mjesto te godine. Inače, uvijek mi se činilo šteta što se i ovaj album nije izdao pod imenom Euritmics:)) Mogli su i njega i Medusu fino izdati kao slavni duo, pa bi se onda sve to fino poklopilo sa povratničkim albumom Peace iz 1999.








COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 04/04/2015 : 21:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Dead Sara - Pleasure to meet you

Zašto je ovaj band meni odličan. Prave dobru glazbu, ali ima i puno boljih od njih, kopiraju druge bandove ali ipak ne u tolikoj mjeri da ne bi imali neki svoj stil, ali po nečemu su ipak u top klasi, a to je pjevačica Emily Amstrong. Ženska doslovno rastura, tako da imate osjećaj da je album otpjevala u komadu i od žestine je već na trećini albuma promukla od vrištanja ali se ne predaje i nastavlja s galamom do samoga kraja. Čini mi se da sam nekad pročitao jedan komentar da je ona Kurt Cobain u ženskom tijelu

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 08/04/2015 : 23:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Something old something new



Leonard Cohen - “I can’t forget,” he sings, “but I don’t remember what.”



http://blogs.wsj.com/speakeasy/2015/04/08/leonard-cohen-commemorates-grand-tour-with-i-cant-forget-live-exclusive-song/

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/04/2015 : 17:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Circa Waves - Young Chasers

Dobre vijesti za Britpop, Circa Waves uistinu opravdavaju sav taj hype..ili
U svakom slucaju, jos jedno bravo za Liverpool.








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 09/04/2015 17:33:22
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/04/2015 : 22:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sjajan album!



Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/04/2015 : 17:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Drenge - Undertow

Primamljivo i mracno..drugi album Drange ce vac uzeti za ruku i pustit ce je tek kad glavom lupite od zid..yeeep



pa kaze We Can Do What We Want




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/05/2015 : 16:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Anti-Flag - American Spring

Deseti album, i evo ih na Punkrock-Stadionu , bijesni ,destrutivni i simpaticno nadrkani..kao staro vino.







“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/05/2015 : 17:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Faith No More - Sol Invictus

Kao da nikad nisu otisli
Prvi album poslje 18 godina je fantastican Comeback..excentrican ,elektrican i cista definicija Crossovera.





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 28/05/2015 17:13:08
Go to Top of Page
Page: of 62 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000