forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Dnevnik slusanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 62

naker
Advanced Member



3802 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/08/2023 : 19:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pa kad si ti licencirani nemač pojma ovog foruma

Vrh je Black Sabbath, meni i dan danas jedni od najvećih, pogotovo onih prvih 4,5 albuma sa Ozzyjem
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/08/2023 : 19:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mračno je to brate, ja sam veseo čovek, ja volim Tom Waitsa...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/08/2023 : 19:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Zajebanciju na stranu, skupio jedno 10-ak, 15-ak pjesama koje su mi ok, ali ću recimo War pigs uvijek prije upalit od FNM-a.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4203 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/08/2023 : 19:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni su AiC kao mlađem bili previše granđasti i zapravo sam ih počeo slušat tek prije 7-8 godina. Sad uživam, jebački ljetni bend.

Maideni bez Dickinsona su zakon i prije i kasnije. Al jebiga metalci su često robovi navike (i meni se zna dogodit) pa to nisu u stanju izdržati. Nevezano uz ovu raspravu moje je iskustvo da su tvrdokorni "Maiden only" fanovi u pravilu budale i ne znaju kurca o glazbi općenito.

Sabbathi sa Tonyjem Martinom su do jaja (Cross Purposes i Headless Cross naročito). Nisam ih slušao više od recimo Sabbath Bloody Sabbath ali jesam od recimo Never Say die ili Tehnical Ecstasy .

Dio je dobar ali daleko od Boga

Toto, Journey i Boston ne poznajem dovoljno dobro.

Sisters of Mercy je za curice

Btw: Paka jesi znao da je Tony Martin u jednom trenutku mutio i sa Candlemassom? -> https://www.youtube.com/watch?v=1RihZnl26OY

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2023 : 19:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je, Tom, Bob i Billy, a i Jerry sta si se nedavno zakacija na nj, pravi su veseljaci. Sa sesiricima i lastikom ukoso i onim, nemam pojma kako se zovu, sta se pusu i uvijaju pa vracaju nazad, u sarenim bojama.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/08/2023 : 19:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@Cromwell:
Da da! Šteta što od toga na kraju nije bilo ništa, super im paše. Meni recimo Candlemassov album 'Chapter VI' baš baca na Martin-fazu Black Sabbatha, zato i mislim da bi im odlično legao.

Al ej bokte, kad mi netko kaže da Sabbathi sa Martinom ne valjaju, pa ubio bi ga
Ovo mi je jedna od top 10 Black Sabbath stvari uopće. Kakva stvar!


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 24/08/2023 19:58:13
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2023 : 20:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Precerujes Cromwell, ono...
Dio i Sestre su inivacija glazbe opcenito.
Tvrdokorni Maiden fanovi u svezi Brucea, a ima ih gomila nisu bas ni meni jasni. Ja prva dva s Puolom vrtim dan danas s gustom. (Slucajem eto gledao sam Maiden 10 puta, rade bi da sam 10 puta Judas, al' jbg.)

Candlemass sam valjda slusao prije par stoljeca.

Tony Martin je u redu i po pravilu. Nemam primjedbi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2023 : 20:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Faith no More su cudo.
U ljubljani 94e mi je jedan od najdrazih koncerata uopce. Svirali su cijeli Real Thing i cijeli Angels Dust. Nenajdjebivo. Plus jos neke prve hitove od pokojnika kao We care a Lot!
96e u Zagrebu, vec je bilo krace, punooo krace, ali meni ipak odlicno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/08/2023 : 20:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Šta se Maidena bez Brucea tiče, prva dva s Di'Annom su klasici, naravno, nema loše stvari na njima.
Šta se ona dva albuma s Blazeom tiče, meni je The X Factor jedan od najboljih njihovih albuma uopće. Tako mračnu i ozbiljnu atmosferu Maideni nisu imali nikad ni prije ni poslije, fenomenalan je album. Možda ipak malo predug, al skoro pa savršeni album za tmurnu zimsku noć. Virtual XI je već dosta slabiji, no i na njemu ima nekolicina stvarno vrhunskih stvari. Međutim, Blaze je tek procvjetao kad je otišao iz Maidena, prvih 4-5 albuma njegove solo karijere su apsolutno fantastičan moderni heavy metal, čvrsto i sirovo, preporuka svakome za slušanje. Plus su mu koncerti prva liga, gledao sam ga u Boogaloou ima nekih 10ak godina i bilo mi je odlično. Plus je i ljudina od čovika, dobar, zabavan i pristupačan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/08/2023 : 20:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dio je odličan sa Sabbathima na sva 4 albuma. Solo karijera prva 4 praktički bez greške, ovo ostalo je već onako, nije me se dojmilo... Tu i tamo koja dobra stvar, ostalo za zaborav.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/08/2023 : 20:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Je, Tom, Bob i Billy, a i Jerry sta si se nedavno zakacija na nj, pravi su veseljaci. Sa sesiricima i lastikom ukoso i onim, nemam pojma kako se zovu, sta se pusu i uvijaju pa vracaju nazad, u sarenim bojama.

Zaboravio si Cavea.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2023 : 20:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Je, Tom, Bob i Billy, a i Jerry sta si se nedavno zakacija na nj, pravi su veseljaci. Sa sesiricima i lastikom ukoso i onim, nemam pojma kako se zovu, sta se pusu i uvijaju pa vracaju nazad, u sarenim bojama.

Zaboravio si Cavea.



A ne, ne, njega obozavam!!!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2023 : 20:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Dio je odličan sa Sabbathima na sva 4 albuma. Solo karijera prva 4 praktički bez greške, ovo ostalo je već onako, nije me se dojmilo... Tu i tamo koja dobra stvar, ostalo za zaborav.



Ovo potpisujem od rici do rici. Eto vis da mozemo!!!
Samo si zaboravija prva tri od Rainbowa. 3 remek djela, a Rising mi ide uz bok Heaven and Hell!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7998 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/08/2023 : 20:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a billy i jerry su čisto veselje, ne postoji rasplesanije publike.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2023 : 20:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Šta se Maidena bez Brucea tiče, prva dva s Di'Annom su klasici, naravno, nema loše stvari na njima.
Šta se ona dva albuma s Blazeom tiče, meni je The X Factor jedan od najboljih njihovih albuma uopće. Tako mračnu i ozbiljnu atmosferu Maideni nisu imali nikad ni prije ni poslije, fenomenalan je album. Možda ipak malo predug, al skoro pa savršeni album za tmurnu zimsku noć. Virtual XI je već dosta slabiji, no i na njemu ima nekolicina stvarno vrhunskih stvari. Međutim, Blaze je tek procvjetao kad je otišao iz Maidena, prvih 4-5 albuma njegove solo karijere su apsolutno fantastičan moderni heavy metal, čvrsto i sirovo, preporuka svakome za slušanje. Plus su mu koncerti prva liga, gledao sam ga u Boogaloou ima nekih 10ak godina i bilo mi je odlično. Plus je i ljudina od čovika, dobar, zabavan i pristupačan.



Vidis kako poznavatelji drugacije misle.

Meni su dva Maiden vrhunca Piece of Mind, vrhunski komad Rock Metala, doslovno. Te Brave new World, spektakularni Dickinsonov povratak. Album ima samo jednu losu pismu a sve ostale su petice.

Blaze Bayleya san gleda na objektu na Bace, doli ispod u garazi. Bilo je 50 ljudi, a on je piva ka da je 5 000. Bilo je mrak, ludilo i panika mozga, posli smo i pili s njim. Covik je.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2023 : 20:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...a billy i jerry su čisto veselje, ne postoji rasplesanije publike.



Ne kazem.
Jednom smo jednom metalcu koji je reka da bi dekretom ukinija sunce jer se puse jointi i svira Reggae, rekli kako moze srat, jer on je slusa onu ledenu skandinavsku simfonijsku glazbu na koju se ne moze plesat. Na sta je on ukljucija neke Svede, Norvedane uzas zivi i demonstrira sulude plesne pokrete. Bilo je za krepat od smija. Eno ga sad svira na Panonian Rock sa Tarjom...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
512 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 24/08/2023 : 21:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=pkEzheXSbM4

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4203 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/08/2023 : 10:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Paka: ovo za Chapter IV - nikad nisam razmišljao u tom smjeru ali sad kad kažeš - stvarno debelo vuče na tu fazu. A genijalan je, ko i svi Candlemassovi albumi općenito.

quote:
Originally posted by ivanl

Precerujes Cromwell, ono...
Dio i Sestre su inivacija glazbe opcenito.

E sad ga pak ti pretjeruješ. Utjecaj na neke druge bendove je neosporan, to im priznajem ali Sestre su malo žešći Bauhaus/Souixie i to je sve. Ne volim taj postpankgoth stil općenito, narkomanska depresija. Fuj. Jedino Fields Of The Nephilim valja, štoviše Elizium je remek djelo.
Dio- Ritchie Blackmore je za mene inovativan dok za Dia ne znam baš. Ali ok budući da mi je uvijek bio samo "dobar" možda ne čujem ono što i vi fanovi pa nek ti bude

Što se Maidena tiče evo ja ih zadnjih mjesec dana intenzivno slušam, s naglaskom na one manje poznate stvari. Zaključujem da Maideni od prvog pa sve do Brave New Worlda imaju jednu ili nijednu lošu stvar po albumu i to većinom samo zato što su sve ostale toliko dobre. Jedino mi je X factor ovo što kaže Paka - malo predug/sa previše introa ali pjesme su svejedno vrhunske.

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2023 : 13:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Volim ti ja jako, jako puno Bauhaus i Siouxie.

Ali kako volim glazbu Sistersa pa to je cudo.

Jbg. meni ti je Ronie James naljepsi vokal u povijesti plus sjajan je bio tekstopisac. Mislim da sam bas tebi jednom davno rekao da obratis paznju na Heaven and Hell i da si rekao da je 5 plus.

Maideni su cudni svatovi. Imaju legiju fanova u kojoj ne mozes naci dvoje istog misljenja. Cijeli zivot ih postujem, to priznajem, ali nista mi nisu naspram Judasa, Saxona ili pak Accepta sto se NWOBHMa tice. Motorhead da ne spominjem.

Ali ok je to sve. Neko voli paštu sa šalšom meko na ragu. Oboje je ok. Mozda je najbolja na plodove mora, ali sve igra.

Vidis da slusamo kvalitetu, pa se da i raspravljati.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2023 : 13:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Inace, sjebao sam zglobove i danas na hitnom prijemu dolazi mi doktor i kaze koji je to album od Clutcha, posto sam bio u njihovoj majci!!! Odma mi je razvukao osmjeh i dao sam mu besu. Rekao sam mu, to je s koncerta maja i stari odmah u tvoje ruke se dajem, osposobi me za ponedjeljak za Blue Oyster Cult. Kaze, kad je tako, moram! I valjda i je. Boli puno manje...
Ali vidis ti kakvih likara ima, pa to je cudo. Rekao sam mu slucajno da nisi isao u Irsku ili Svabiju...
Moram mu odnijeti neku bocu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4203 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/08/2023 : 09:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jes jes Heaven & Hell je fenomenalan, to si bio u pravu, doduše za neke albume se i treba poklopiti pravi trenutak.
Od Accepta samo Restless, Balls i Metal Heart. Guardian of the Night mogu slušat uvijek dok mi je Winter night najbolja metalna "božićna pjesma" ikad . Raniji albumi su mi je preslabi a kasniji totalno nezanimljivi.
Od Judasa i Motorheada sve valja do 2000te, digitalna produkcija s kojom se počelo tih godina je ubila dušu većini bendova, a posebno je okrutna bila prema staroj školi.
Saxon mi nikad nije sjeo, ne znam zašto :( izuzetak je 747 uz koju sam napravio višestotina kilometara autom a bogme i desetak puta na motoru. Jedna od najboljih pjesama za vožnju ikad!
BOC - Fire of unknown je remek djelo, Secret Treaties mi je isto u sjećanju kao jako dobar ali imam ih i nekoliko koje nisam uopće slušao, vrijedilo bi da se malo zakopam u to. Ovoga ljeta ionako drmam samo po klasicima :D

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2023 : 10:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nakon duže pauze, nastavljam prolaziti kroz diskografiju grupe King Gizzard & The Lizard Wizard.
Dio četvrti:

10) Murder of the Universe
Nekoliko neloših pjesama koje skroz ubijaju neinteresantna intermezza.

11) Sketches of Brunswick East
Opet nekakav kao jazz, dosadno do boli.

12) Polygondwanaland
Dosadno, monotono, beživotno. Sve zvuči skroz neinspirirano.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 26/08/2023 10:12:24
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2023 : 11:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Jes jes Heaven & Hell je fenomenalan, to si bio u pravu, doduše za neke albume se i treba poklopiti pravi trenutak.
Od Accepta samo Restless, Balls i Metal Heart. Guardian of the Night mogu slušat uvijek dok mi je Winter night najbolja metalna "božićna pjesma" ikad . Raniji albumi su mi je preslabi a kasniji totalno nezanimljivi.
Od Judasa i Motorheada sve valja do 2000te, digitalna produkcija s kojom se počelo tih godina je ubila dušu većini bendova, a posebno je okrutna bila prema staroj školi.
Saxon mi nikad nije sjeo, ne znam zašto :( izuzetak je 747 uz koju sam napravio višestotina kilometara autom a bogme i desetak puta na motoru. Jedna od najboljih pjesama za vožnju ikad!
BOC - Fire of unknown je remek djelo, Secret Treaties mi je isto u sjećanju kao jako dobar ali imam ih i nekoliko koje nisam uopće slušao, vrijedilo bi da se malo zakopam u to. Ovoga ljeta ionako drmam samo po klasicima :D



Ma znas i gotovo.
Uvijek je lijepo prolazglabati s nekim tko poznaje materiju.

Probaj ako treba i nekoliko puta Accept-Ruski Rulet. Izvanredan! Ima i poslije dobrih stvari. Amer je dobar, simpa i jedan od rijetkih dostojnih zamjena uopce.

Jebo digitalu. Istina. Ali i poslije 2000 ima toga jako dobrog. Konceptualni Nostradamus je tezak ali kad sjedne to je to.

Saxon je religija! Stojim iza toga. Rijetko posten bend. Do Inocenca sve remek djela, a poslije masa toga vrhunskog.

BOC klasik sto reci...
Jedva ih cekam vidjeti preksutra. Valjda ce mi zglobovi izdrzati, a i ako nece idem na kolinima...




Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15715 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2023 : 11:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nakon duže pauze, nastavljam prolaziti kroz diskografiju grupe King Gizzard & The Lizard Wizard.
Dio četvrti:

10) Murder of the Universe
Nekoliko neloših pjesama koje skroz ubijaju neinteresantna intermezza.

11) Sketches of Brunswick East
Opet nekakav kao jazz, dosadno do boli.

12) Polygondwanaland
Dosadno, monotono, beživotno. Sve zvuči skroz neinspirirano.



Uf sto je to meni grdno, a i zovu se grdno, cujem evo i od tebe da su dosasni. Nemam ja vremena i volje gubiti na to.
Neka ih tamo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2023 : 17:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
King Gizzard & The Lizard Wizard, dio peti:

13) Gumboot Soup
Opet nekakav psihodelični pop/rock koji realno sam po sebi ne zvuči loše, al album ima baš premalo varijacija, dosadi nakon par pjesama.

14) Fishing for Fishies
Praktički isti komentar ko i za prethodni album, samo što se ovdje radi o boogie rocku.

15) Infest the Rats' Nest
Bilo je pitanje vrimena kad će se aktivnije dotaknuti metala. Ovaj album je kao kombinacija poprilično bazičnog thrash metala pomiješanog sa stonerom, no u teoriji to zvuči bolje nego u praksi. Čisto okej za jedno slušanje i to je to.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 62 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000