forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Dnevnik slusanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 62

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/08/2023 : 16:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Sluša li itko Isis?

Rijetko se spominju zadnjih godina, vjerojatno jer su se razišli još 2010. godine, no dok su bili aktivni bili su među popularnijim sludge / post-metal bendovima. Iskreno, nikad me baš nije uvatilo prislušat kompletnu diskografiju, no njihov album 'Panopticon' iz 2004. godine mi je (uz 4-5 Amorphisovih albuma) ajmo reći glavna muzika kad radim po noći. Predivna, prekrasna muzika, teško mi je to opisati riječima... Baš ga često vrtim dok sam u studiju navečer, zajedno s njihovim zadnjim albumom 'Wavering Radiant' iz 2009. godine. Baš sam ga sad evo provrtio od početka do kraj i nevjerojatno je koliko zrači emocijama i sirovom snagom. Na ovom su albumu uboli skoro pa savršen spoj melodije i agresije.
Nikad sebi neću oprostit šta ih nisam iša pogledat kad su 2009. svirali prvi i jedini put u Zagrebu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37369 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/08/2023 : 17:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne mogu reci da sam ikada bio fan, tacnije mi trenutno kkad se pokusavam sjetiti ne svira ni jedan jedini rif ili bilo kakva gitarska linija u glavi... ali da, bili su "legende".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/08/2023 : 18:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Donekle se slažem, znaju biti dosta "bezlični" da se tako izrazim, možda mi zato i odgovaraju kad ih slušam u pozadini dok radim. Al jebemu, nakon valjda 100 slušanja ta dva albuma, čak mi i podsvjest hvata te melodije iako sviraju u pozadini tako da ih ipak bez problema prepoznajem. Baš prava noćna muzika za jesen ili zimu. Probaj upaliti ovu stvar, čisto eto da vidiš oće li ti sjesti ili ne.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/08/2023 : 18:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Isis, slušao sam ih svojevremeno baš često. Oni mi spadaju u onaj "slow burner" tip bendova, preslušaš jednom, dva puta, celu diskografiju, i ne znaš šta si preslušao. Ali ipak nastaviš sa repeatom i nekako ti se taj zvuk uvuče pod kožu i ne možeš da prestaneš da ih slušaš.. Ja to zovem Radiohead sindrom

E da, i mislim da nisu imali sreće za izborom imena benda
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7801 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/08/2023 : 19:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker


E da, i mislim da nisu imali sreće za izborom imena benda

Naravno da nisu kad je jedna kitica istoimene pjesme bob dylana bolja od cijele njihove diskografije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7801 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/09/2023 : 10:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ajmo Black sabbath stručnjaci... Zašto me ovo asocira na njih, vokalna linija, ili nešto drugo? Ili sam samo blesav?


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/09/2023 : 10:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Asocira te prezime
Šalim se, melodija koja se proteže kroz početak i općenito štimung u pjesmi (do refrena) mene podsjećaju na Hand of Doom. Vokalna linija mi ne baca na ništa vezano za Black Sabbath.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7801 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/09/2023 : 11:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...ima nesto

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/09/2023 : 13:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nisi blesav. Dosta baca na ovo (pogotovo bass linija):


A i vokal ima ozijevskog u sebi, iako je zvukom puno mekši i jasniji ipak je taj bluzerski način kojim naglašava vokal na kraju strofe tipičan Ozzy

Najcaptainobvious primjer:


Btw prvi put čujem za čovjeka, odlična stvar. Jel cijeli album takav/da skidam ili...?

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 01/09/2023 13:21:07
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7801 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/09/2023 : 14:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni osim ove stvari nije bilo nesto posebno... nije lose ali...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7801 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/09/2023 : 15:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovo je za tebe cromwelle, albumcina...






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/09/2023 : 10:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slušao već (napravio je i kul stvar sa Hankom III), ipak, samo solidan što se mene tiče.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/09/2023 : 22:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kao pripremu za listopadski koncert u Zagrebu, provrtio po ko zna koji put kompletnu diskografiju švedskog Enforcera (izuzev zadnjeg albuma).

- Into the Night (2008.)
Sirovo, brzo, energično, neispolirano, mladenački... Pravi čisti speed metal, zabavno za slušati, čista energija.

- Diamonds (2010.)
Po mom mišljenju možda i najbolji heavy metal album u posljednjih 15 godina, a možda bih se čak usudio reći i više. Moderni klasik u punom smislu tih riječi. Donekle su usporili tempo, prihvatili uzore iz '80ih i kroz deset pjesama stvorili jebeno remek-djelo. Melodije, riffovi, kompozicije, vokali, ovdje apsolutno sve štima.

- Death by Fire (2013.)
Očekivanja su nakon 'Diamonds' otišla u nebo, no 'Death by Fire' je to tek donekle ispunio. Najbolje pjesme s ovog albuma su naprosto fenomenalne, no nažalost ipak tu ima dosta fillera za moj gušt.

- From Beyond (2015.)
Poslije 'Diamonds' meni osobno najbolji njihov album. Raznovrstan, zanimljiv, melodije i vokali su suludo dobri i zarazni, praktički nema loše pjesme. Prva liga album.

- Zenith (2019.)
Po mom mišljenju njihov jedini promašaj. Ovdje su poprilično usporili tempo, okrenuli donekle u glam vode u kojima se i nisu snašli baš najbolje. Tu i tamo pokoja dobra pjesma i to je to..

Srećom, s ovim ovogodišnjim albumom ('Nostalgia') vratili su se opet na visoki stupanj kvalitete, no svakako ga trebam preslušati još koji put.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 03/09/2023 22:52:09
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/09/2023 : 16:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto, al zadnjih dana me drži teška Beatles-mania. Mislim, nije sad da je to nešto ekstra čudno s obzirom da Beatlese slušam praktički cijeli život, al simpatično mi je kad me ovako uhvati da ih vrtim po cijele dane. Međutim, umjesto studijskih snimki jučer sam s guštom provrtio live album "Live! at the Star-Club in Hamburg, Germany; 1962" snimljen za vrijeme dok su živjeli i svirali u Hamburgu, prije snimanja prvog albuma i prije nego što su postali svjetski poznati.

Super je album, preporuka za svakoga tko ga nije preslušao, a voli ovu grupu. U sat vremena koliko traje album, od 26 snimljenih pjesama imamo samo dvije originalne ('I Saw Her Standing There' te 'Ask Me Why') dok su sve ostale obrade, no pravi je gušt čuti ih kako sirovo i energično sviraju, neušminkano ikakvim studijskim trikovima. Baš onako ogoljen nastup, iskonski rokenrol u svom najiskrenijem izdanju. Odlična stvar.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/09/2023 : 11:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Drugari, koji sajt preporučujete za skidanje muzike?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/09/2023 : 11:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Rutracker za sve i svašta, metal-tracker za metal, jelte

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/09/2023 : 15:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Tnx, nigde nisam mogao da nađem Jar of Flies, našao na metal-trackeru
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7801 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/09/2023 : 14:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ajmo pomoć, ne znam 1 i 11.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/09/2023 : 15:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Prvi je lak, jedan od najpoznatijih grunge bendova ikada. Samo je konfuzno što druga ilustracija liči na lek, bočicu sa tabletama, umesto na ono "slatko".

Ne znam šta je 11.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/09/2023 : 15:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Fora, Pearl Jam i Blind Melon?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7801 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/09/2023 : 15:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Aaaaaa pearl jam, a ako je ono limun ja sam batman.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7801 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/09/2023 : 15:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dinja, glup sam. To je to.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/09/2023 : 10:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ok ja ne kužim što je ovo pod 3 i 12?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/09/2023 : 10:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
3 je Stone Temple Pilots
12 su valjda The Rolling Stones

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/09/2023 : 10:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Više izgleda kao dijamant negoli kao kamen.. mogli su naći boljeg ilustratora :)
Go to Top of Page
Page: of 62 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000