forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Stripofilska gastronomska odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/02/2010 : 17:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Uskrsnji post

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/02/2010 : 17:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Samozaljubljena juha od povrca podlozna dominaciji ingwera

Neka fotke govore .
U ovom receptu sam zelio pokazati moju osobnu naklonost prema ovom korjenu koji se naziva Ingwer (Đumbir) i koji raste u indoneziji, australiji , vijetnamu , kini , indiji i japanu.
Razlog moga experimentiranja ovim korjenom je cinjenica da ga svako dozivljava drugacije.
Rasjekao sam korjen dumbira i dao da ga svako od clanova moje porodice pomirisi .
Ucinio sam to sa svakim clanom posebno i bez znanja drugoga.
Odgovori koje sam dobio su bili ..hmmm....miris limuna, miris ruze, miris papra, miris meda .....
Sto mi to govori?
Govori mi da u svojim rukama posjedujem magicni stapic sa kojim mogu uciniti cuda ..yeep..cuda .





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/02/2010 : 17:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Javaljam se samo da podržim topic, jer sam i sam gurman.
Uključit ću se i ja, prije li kasnije, s nekim starodalmatinskim receptima. Kod nas je uvijek bilo geslo - u najsiromašnijim i najbijednijim kućama u selu se sprema najbolja hrana.


Jedva čekam tako nešto.
Inače, i ja podržavam topik jer sam i sam(kao i Gil-galad) imao ovakvu ideju. Staviću i ja uskoro valjda nešto.
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 17/02/2010 : 10:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Lord Vader89

hmmmm....jedan predlog za Mr Murdoca, dakle, njegov topic, pa neka odluci da li se usvaja ili ne

neki od nas putuju tu i tamo povremeno, i neki od nas se trude da na istim putovanjima kusaju lokalna jela za razliku od nekih kojima je najlakse novcaniku i nogama da se zabodu u najblizi mekdonalds

shodno naslovu "gastronomska odiseja", mogli bismo da stavljamo preporuke mesta gde smo lepo jeli, sto na domacem, sto na inostranom planu. (po mogucstvu i poneka fotka )

hvala mladjo, na asocijaciji

Zasto ne , odlicna ideja .
Topic ne mora biti ogranicen samo receptima .


Baš sam ovo u temi Konoba komentirao.Nisam ni skužio do sada da postoji ova tema...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 17/02/2010 : 10:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Samozaljubljena juha od povrca podlozna dominaciji ingwera

Neka fotke govore .
U ovom receptu sam zelio pokazati moju osobnu naklonost prema ovom korjenu koji se naziva Ingwer (Đumbir) i koji raste u indoneziji, australiji , vijetnamu , kini , indiji i japanu.
Razlog moga experimentiranja ovim korjenom je cinjenica da ga svako dozivljava drugacije.
Rasjekao sam korjen dumbira i dao da ga svako od clanova moje porodice pomirisi .
Ucinio sam to sa svakim clanom posebno i bez znanja drugoga.
Odgovori koje sam dobio su bili ..hmmm....miris limuna, miris ruze, miris papra, miris meda .....
Sto mi to govori?
Govori mi da u svojim rukama posjedujem magicni stapic sa kojim mogu uciniti cuda ..yeep..cuda .




Nedavno sam ga počeo intenzivnije koristiti, pogotovo dok radim jela od peradi u woku.
Kako sam kvalitetan wok nabavio nedavno, totalno sam se navukao...
Bude uskoro i nešto sličica...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/02/2010 : 16:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Lamb Racks na australiski nacin


Priprava je vrlo jednostavna , a jelo vrlo ukusno.
Maslinovo ulje, senf, zacini se smjesaju u gustu smjesu, sa njima se premazu Lamb Racks .
Krumpir izrezati na ploske, cesnjak ne ljustiti vec sto vece komade odvojiti i staviti uz krumpir.
Pecnicu zagrijati na 180-185 °c i prvo staviti peci meso, a naknadno i krumpir .
U ovom slucaju sam izabrao i par sampinjona koji ce doci u pecnicu na samom kraju.
Salata je po zelji..u ovom slucaju , feld salata sa avokadom , cherry tomatos, kuhanim jajetom, Cro#251;tons..to je to..dobar tek.








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/02/2010 : 17:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Jagnjetina super, ali ovu salatu ne bih pojeo da mi platis.. Izgleda kao ispasha..

btw, znam da kad mazes meso senfom dobije prelepu boju, a ako ne preteras, ni ne oseti se senf vec neka sasvim nova aroma... Jos kad se pece u pivu ili belom vinu... ufff... Pa jos gore tanko isecena slaninica... = cist kancer Ali vrh...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/02/2010 : 18:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
zavisi koje meso, ne moze svako meso u pivu, belom vinu, ili sa senfom


a da,
slanina je druga prica

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 17/02/2010 18:01:07
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 17/02/2010 : 19:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odlično jeo u ćevabdžinici ''Željo 2'' u Sarajevu... Preporučujem!
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 17/02/2010 : 20:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message  Reply with Quote
jebomater, a ja se pitam, kako još nisam okusio te dobrote, koje nudi rose ann
a domačica mi je:(

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/02/2010 : 17:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

zavisi koje meso, ne moze svako meso u pivu, belom vinu, ili sa senfom


a da,
slanina je druga prica



Ima i drugacijih verzija.

LAMB RACKS marinerane na australijski i americki nacin uz paprike punjene sirom ,Broccoli, i krumpirom


Jednostavno..vrloo ukusno i za svaku priliku.


Marinada na australijski se sastoji od mjesavine senfa u zrnu i paste senfa uz sitno propasirani cesnjak, papar, sol i djevicansko maslinovo ulje .

Americka marinada je vec umjetnost za sebe , jer postoji mali milion variacija .

Osobno sam koristio limun, papar, feferone , maslinovo djevicansko ulje, cesnjak, Ketchup i med iz Okucana od mog prijatelja iz djetinjstva i strastvenog medara Lojze Vujicica

Na ovaj nacin klincima pokusavam pribliziti povrce koje mrze, kao sto sam ga i sam mrzio kad sam bio klinac.
Takoder im zelim pokazati da je spremanje hrane jedan cin koji zahtijeva kreativnost, strpljivost i duh.
Jedan sam od tipova koji obozavaju kuhati za druge dok sebe tu stavljaju u jedan beznacajni kut posmatraca kojemu zaigra srce kada cuje mmmmmmmmmm, uuuuuuuu, ili onaj udisaj i izdisaj koji znaci ..bravo .
Sto naravno ne znaci da i sam volim papati






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 19/02/2010 : 00:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Murdoče, jesu li ovo recepti koje imaš u arhivi ili radiš kao kuhar?
Možda si domaćica na porodiljnom?
Ali štancaš stvarno svjetske, nesvakodnevne recepte ko od šale...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/02/2010 : 19:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

Murdoče, jesu li ovo recepti koje imaš u arhivi ili radiš kao kuhar?
Možda si domaćica na porodiljnom?
Ali štancaš stvarno svjetske, nesvakodnevne recepte ko od šale...

Recepte prenosim sa lokalnog foruma moga kraja gdje sam takoder otvorio ovaj topic.
Nisam profesionalalni kuhar i ne radim u toj bransi, ali sam zaljubljenik u delicije te clan udruzenja hoby kuhara i dokumentiram kao sto vidis ono sto radim.
Kuhanje me opusta, veseli i ispunjava .

quote:
Možda si domaćica na porodiljnom?


...da barem jesam

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/02/2010 : 09:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Danas kuham istocnjacki.

Black tiger skampe, kokosovo mlijeko, bambusovo srce, i puuuno povrca , te malo rize
Recept je modificiran , odnosno moj.















Svima kojima ovo zamirise dobar tek, za one kojima to ne znaci nista ..neka barem nazdrave ..za to je i postana ova zadnja fotka .


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/02/2010 : 11:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
hm, da te pitam.
mama moja praktikuje istocnjacki nacin ishrane vec neko vreme, naime - makrobiotiku. dakle, odavno se navikla na sve te njihove gurmanske zvrzlame.
al kad je probala kokosovo mleko i bambus, kaze da odvratnije nesto skoro nije probala


ima li tu neke veze sa pripremom, dodacima, blabla....ili je ukus jedan jedini, pa kako ti legne

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 20/02/2010 : 11:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo...I veoma ukusno na prvi pogled

Go kneel and weep
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/02/2010 : 11:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

hm, da te pitam.
mama moja praktikuje istocnjacki nacin ishrane vec neko vreme, naime - makrobiotiku. dakle, odavno se navikla na sve te njihove gurmanske zvrzlame.
al kad je probala kokosovo mleko i bambus, kaze da odvratnije nesto skoro nije probala


ima li tu neke veze sa pripremom, dodacima, blabla....ili je ukus jedan jedini, pa kako ti legne

Naravno da ima veze sa pripravom.
Kokosovo je mlijeko u ovom slucaju (ublazivac)ljutih dodataka , gdje se vrlo rado i dobro uklapa .
Dakle , doziraj ga po potrebi, da bi ublazila ljutinu, slanost ili kiselost..a bambus ce se vec prilagoditi cijeloj toj prici.
Postoje ljudi kojima neki ukusi ne leze ..to je normalno i svakodnevna pojava, ali i izazov onih koji kuhaju da im to prilagode .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/02/2010 : 21:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Tipicno centralo svicarska kuhinja ..meni kao slavoncu pase do jaja.
Izribajte krumpir na ribezu za jabuke , zacinite ga bijelim paprom, morskom soli , muskatnim orascicima , te koristite naribani parmezan.
Kobasice moraju biti friske i svinjske .
Sos pripremite ovako ..polu crno brasno,voda , vegeta , luk nasjecen na polutke , papar (crni).
ako je umak prerijedak koristite fotku koju ovdje stavljam..buter, brasno.valjajte ih u kuhlicu i stavite ih u umak koji ce tada dobiti jednu drugu i konstantniju notu.

moj rucak danas..











“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/02/2010 : 21:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
uh, lepota samo sto ne zamirise iz ekrana

nego, da pohvalim GilGaladov mexicki pileci buckuris!!!! Prava studentska kombinacija, brzo lako i ukusno, a ne ona jela od kojih ti se kuhinja oporavlja 6 dana (dakle, govorimo o studentskim kuhinjama)

jedino sto mu nisam kari stavljao, nego belog luka, onako srpski kuvani pirinac, i paradajz corba sa povrcem....uh, odoh da klopam nesto

thumbs up!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/02/2010 : 20:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Brza hrana po svicarski..ujedno i vrhunski specijalitet.

Fondue Swiss


Obozava ga cijela obitelj i rado ga i cesto pravimo u jesenskim i zimskim danima .







“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 27/02/2010 : 09:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Lako ti se kad imaš takvu aparaturu.
Jel to doma pripravljaš ili imaš restorančić?

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/02/2010 : 10:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

Lako ti se kad imaš takvu aparaturu.
Jel to doma pripravljaš ili imaš restorančić?

Doma

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/02/2010 : 10:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Spaghetti da murdoc

Cijelo mi se vrijeme ispred ociju muvaju orasi i cijelo vrijeme ih lomim i grickam te pravim smece oko sebe na sveopce "odusevljenje" moje zivotne druzice
Djeca su pozeljela spagete ..hmmm

Ocistite orahe , stavite ih u mixwer sa malo maslinovog ulja , javorovog sirupa i jednim jajem te ih dobro izmixajte .
U posudu izmjesajte 3 jaja , slani kravlji sir, parmezan i dodajte smjesu iz mixera te posolite i popaprite .
Slaninu i vratinu isjecite na kockice i proprzite je sa cesnjakom (nasjecenim na grubo)
Spagete skuhajte al dente , prelijte ih smjesom i na kraju zagrijte slaninu i vratinu jos 1 minutu te dodajte jelu.
Promjesajte i servirajte odmah.







“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 27/02/2010 : 16:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh, imaš odličnu aparaturu i dobru publiku, koliko mi se čini -)
A i vremena i volje, što je najbitnije...
Svaka čast, kad gledam ovo, posramljen sam, pogotovo što kuham sve manje i sve manje volje imam.
Osim ako nije neka prigoda, neizvjestan seks u pitanju i tako

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/02/2010 : 19:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

Kao što rekoh, imaš odličnu aparaturu i dobru publiku, koliko mi se čini -)
A i vremena i volje, što je najbitnije...
Svaka čast, kad gledam ovo, posramljen sam, pogotovo što kuham sve manje i sve manje volje imam.
Osim ako nije neka prigoda, neizvjestan seks u pitanju i tako

ovom zadnjom recenicom si me nasmijao do suza.
Bravo majstore

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000