forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Stripofilska gastronomska odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/03/2010 : 19:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Vinski gulas sa varijacijama


Kada se radi o vinskom gulasu ili pak o slavonskom corbancu ili madarskom gulasu onda se ulazi u zonu sumraka definicija i recepata koji za to postoje.
To nije negativno .dapace..to je ono sto potice razmisljanja i na svjetlo dana donosi puno recepata koji bi inace zauvijek ostali skriveni .

Vinski gulas je jednostavan recept , a moje odstupanje od tog recepta se sastoji u tome da ja uz meso (junetinu, svinjetinu) koristim i junecu kostanu srz (vidi se na prvoj fotki) , te uz luk koristim i svjezu papriku (zbog osebujnosti mirisa) te protisnuti cesnjak.
Uz 200 ml crvenog vina , koristim i 100 ml bijeloga .

Volio bi da i drugi forumasi prikazu svoj recept (bilo gulasa, bilo corbanca) , te tako otvore jedna vrata razmjene ovog nama slavoncima tako dragog jela .






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/03/2010 : 17:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sinoc, uz veliku pomoc moga maloga asistenta.

Losos i kineska tjestenina .

Priprema jednostavna.

Ribu marinirate i ostavite da stoji dok pravite umak za tjesteninu.
Za umak mozete koristiti papriku (crvenu , zelenu, zutu) , osusene i u mlakoj vodi pripremljene sampinjone , cesnjak i jedan svjezi paradajz.
Zacini po zelji , ja sam koristio soja umak i limunov papar .
Ribu bacite na gril, tjesteninu skuhate, ocjedite i u nju ubacite par kockica putra te je izmjesate sa umakom..gotovo.












“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/03/2010 : 18:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mojoj porodici se jaaako svidio jucerasnji rucak , tako da su i danas zahtijevali isti , na sto sam im morao udovoljiti.

Ipak da ne ostanem nedorecen , odlucio sam se na jednu osobnu kreaciju svima poznatog recepta .

Na malo suncokretovog ulja izdistate glavicu luka , dodate paradajz iz tube (oko 50 gr) dvije zlice secera i to opet kratko dinstate .
Dodajte zlicu brasna i sve zalijte sa 1 dl bijelog vina .
Dodajte frisko narezani paradajz i to na umjerenoj vatri kuhate oko 10 min .
Zalijte to sa 1 litrom temeljca i pustite da kuha 30 minuta .

U mikser stavite listove bosiljka , maslinovo ulje , cesnjak , soli papar ..sve to dobro izmiksajte i stavite na stranu .
Posudu miksera ne perite vec cjediljkom u nju stavite sav grubi materijal iz juhe idobro je izmisajte (tako ne gubite ukus, i vitamine iz sastojaka juhe)
Vratite sve to u posudu za kuhanje i dodajte tome vas bosiljak umak i mille rahm , te kuhajte na laganoj vatri jos 10 min.

Vjerujte mi da ce ova juha uz dobar kruh ili Cro#251;tons u njoj samoj nadmasiti mnoga glavna i dosadna jela .
Meni je to danas uspijelo..a znam da i vama moze .

Tricolore paradajz juha A la murdoc









“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 06/03/2010 : 20:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by il cattivo

Kao što rekoh, imaš odličnu aparaturu i dobru publiku, koliko mi se čini -)
A i vremena i volje, što je najbitnije...
Svaka čast, kad gledam ovo, posramljen sam, pogotovo što kuham sve manje i sve manje volje imam.
Osim ako nije neka prigoda, neizvjestan seks u pitanju i tako

ovom zadnjom recenicom si me nasmijao do suza.
Bravo majstore


Ma bravo ti!
Ti si majstor..
A ja ću ti se već jednom pridružiti slikopisom, malo štekam jer mi ono zadnje što te nasmijalo nije neizvjesno zadnje vrijeme

To really live you must almost die
And it happened just that way with me

Edited by - il cattivo on 06/03/2010 20:45:06
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/03/2010 : 09:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Barramundi sa rizotom od povrca

Barramundi je slatkovodna riba koju mozemo naci od perzijskog golfa do filipina ..najvise se ipak konzumira u australiji .

http://en.wikipedia.org/wiki/Barramundi

Priprava je jednostavna .
Ribu posoliti, popapriti i po mogucnosti pouljiti sa djevicanskim maslinovim uljem..i ostaviti je da stoji par sati .
Poslje toga je uvaljati u brasno i u mjesavini maslaca i ulja (na srednjoj temperaturi) peci (prvo potrbusno, a onda na strani na kojoj se nalazi koza).
Riba mora dobiti zlatnu boju .

Rizoto necu opisivati , jer sam ga vec opisivao u prijasnjim postovima ..princip je isti (varijacije su samo u povrcu i vrsti sira)
Moji mali pomagaci su sve bolji i bolji , postoji nada da ce bar jedno od njih nasljediti taj kulinarski gen







“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/03/2010 : 08:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Pijetao sa medom i cimetom na starorimski nacin

Glinenu posudu ostavite 10 minuta u hladnoj vodi da se natopi .
Pijevca operite , posusite te zacinite (izvana i iznutra ) sa cimetom, limun-paprom, crvenom paprikom u prahu .
Luk i cesnjak natopite malo u maslinovo ulje i ispunite pijevca sa istim (ja sam jos dodao i bob , ali nije nuzno)
U zdjelici napravite marinadu od maslinovog ulja, Aceto Balsamico, meda, cimeta, limun-papra, crvene paprike i malo soli te premazite pijevca ravnomjerno tom melasom.
Pecnicu zagrijte na 225°c i stavite da se pece 45 minuta bez da dizete poklopac.
Poslje toga skinitepoklopac i pecite dok pijevac ne dobije boju starog zlata (izmedu toga mozete dodati malo pileceg temeljca)


Preljev

Kramelizirajte 5 zlica secera, dodajte pileci temeljac, Aceto Balsamico, 3 dl bijelog vina , cimet, papar i malo soli te to prokuhajte i dodajte u glinenu posudu .







“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 15/03/2010 : 01:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Smijesim se tvom topicu , uzivam u simpaticnim slicicama i kontam ma kako mu nije mrsko slikati i stavljati na net.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/03/2010 : 18:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Smijesim se tvom topicu , uzivam u simpaticnim slicicama i kontam ma kako mu nije mrsko slikati i stavljati na net.

Kada citam ovakve komentare,,znam da se trud isplatio

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 15/03/2010 : 22:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Samo naprijed Murdoče, ima nas obožavaelja tvojih djela...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/03/2010 : 18:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Saucisson vaudois i kuhani spek sa mladim krumpirom i porilukom








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/03/2010 : 17:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Brza hrana po svicarski..ujedno i vrhunski specijalitet.

Fondue Swiss

Obozava ga cijela obitelj i rado ga i cesto pravimo u jesenskim i zimskim danima .






Malo kratko veceras,,ali ukusno .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/03/2010 : 16:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Teleci odresci sa parmezanom, rajcicom i kukuruzom

Meso istucite maljem, popaprite i uvaljajte u brasno .
U tavi zagrijte maslac i ulje te meso prepecita na zlatnu boju sa obje strane , ulijte vino (bijelo) i kuhajte dok ne ishlapi .
Izvadite meso i odlozite ga u zagrijanu pecnicu ..
Svjeze rajcice (paradajz) cesnjak, i kukuruz kuhajte dok se do pola ne skuhaju , dodajte odreske i pospite parmezanom persinom i bosiljkom ---ugasite vatru , poklopite i oustite da odstoji nekoliko minuuta .
Posluzite uz zelenu salatu i dobar kruh .

Jednostavno i ukusno.





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/03/2010 : 12:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Quiche Lorraine u dve verzije

Jednostavno, ukusno i podlozno varijacijama .

250g recentnog ribanog sira
4 jaja
tijesto
100g rahma
Slanina i dimljena kobasica izrezani na kockice
Sol, papar, muskatni orascici .
Mladi luk, cesnjak, peperonchini.

Za djecu sam se ogranicio na verziju..sir, slanina, kobasa verziju, a za nas sa mladim lukom i ljutom paprikom .

neka slike govore












“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/04/2010 : 17:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Nojevi medaljoni sa Fusillima u umaku od Gljiva

Oni koji vole crveno meso ce nojevo meso prihvatiti kao perfektnu zamjenu za govedinu , jer su im boja i textura gotovo isti, a udio je masnoce tri puta manji.

Na mjesavini maslaca i djevicanskog maslinovog ulja propecite nojeve medaljone , zalijte sa malo vode i pirjajte dok meso ne omeksa.

Posolite i izvadite meso van te dodajte ljutiku koju cete kada se propece zaliti bijelim vinom.
Umjesajte senf (obavezno Dijon), frisko nasjeckani timijan i slatko vrhnje te prokuhajte i u njega dodajte meso .
Gljive (sto vise sorti to bolje)dodajte kada ste na maslacu prepekli ljutiku i timijan te zalijte bijelim vinom dok tekucina ne ispari.
Dodajte u umak i na laganoj vatri kuhajte jos 10 min .
Skuhajte fusille (integralne spirale) , ocjedite ih te dodajte ribani recentni sir .









“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/04/2010 : 17:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Entrecote sa mladim krumpirom sampinjonima i tomaten mozzarella salatom

Sunka , jaja i sav taj kic uskrsa su bili vec za dorucak i nemam namjeru da nastavim u istom smjeru, jer mi se jednostavno neda i jer me nije puno briga za folklorne kerefeke .
Divni Entrecote , mladi krumpir, predivne gljive, buffalo mozarela, bosiljak jednostavno imaju 4 asa u rukavu.

Priprema jednostavna i nije ju potrebno opisivati .














“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/04/2010 : 10:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Morski jezik (Solea solea) ..rizotom od povrca .

Jednostavno i vrlo ukusno jelo .
Ribu sam ovaj put pekao na grilu , ali u posebnoj tavi tako da ne bude previse suha .



Ribu na kratko marinirati u maslinovom ulju , vrtnim friskim, ruzmarinom, bosiljkom, persunom i ako imate majcinom dusicom.




Risotto, klasicno, sa povrcem po izboru .




Ribu lagano peci , na srednjoj vatri i okrenuti samo jednom .



Salatu sam slozio od finog mesnatog paradajza , po kojemu sam stavio pesto umak, rukola salatu i grubo naribani parmezan te preprzene kospice od bundeve .


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 16/04/2010 : 11:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
KLJUKUŠA

Da i ja dodam meni najdraži recept i primjer kako sam ga implementirao prije neki dan. Radi se o Kljukuši, a pošto koga god pitaš u Sarajevu kako se to čudo pravi, reći će ti drukčije, ovo je kljukuša na Pašanovićki način.
Recept, ne može biti jednostavniji, samo ako znate definiciju pojmova malo i otprilike. Ovo je copy paste onog što je moja mama meni poslala:

Krompir, znas vec otprilike, jednu ili dvije glavice luka, izrendati. dodati jednu solju brasna, malo praska za pecivo, izmijesati, podmazati pleh, izliti tijesto, poravnati, odozgo pomastiti.

Mogu dodati da je idealna debljina kljukuše pola centimetra, tako nekako trebate praviti omjer krompira i luka (ova moja je izašla na 8 milimetara), da uz nju najbolje ide jogurt/kefir, ali može i sama. Sa začinima možete eksperimentirati, ja volim kad se ne pretjeruje - izašlo mi je negdje šaka soli i pola šake bibera, ja mislim.

Eh da, ova tepsija je preduboka ali je ispalo ok. Idealni su oni veliki plehovi (nemam pojma mogul' se naći još uvijek i gdje, ovi koje mi imamo su sigurno stariji od mene) dubine jedan centimetar - tako ulje frca po rerni pa ne morate poslije prati i zidove posude i rernu.

A slika? Evo i slika finalnog proizvoda. :)



Najslađi dio kljukuše je uz zidove posude gdje se malo zalijepi i dobro zapeče, ali ne previše. Onda tu nastaje jagma ko će prije pokupiti što više korice.

Edited by - Emir Pasanovic on 16/04/2010 11:21:25
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/04/2010 : 11:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Bome Emire od Kljakuse..ja bi probao

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 16/04/2010 : 11:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Svak bi probao.
Eksperiment je imao pozitivne učinke, djevojka se gušila koliko je bila dobra, a i mene je podsjetila na onu kako je moja nana pravi, tako da sam bio zadovoljan - jedino se nije dovoljno zapekla odozdo, pa da bude savršena.
Dodatke receptu kako mi padnu na pamet ću ipak dodavati u glavni post.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/04/2010 : 11:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Svak bi probao.
Eksperiment je imao pozitivne učinke, djevojka se gušila koliko je bila dobra, a i mene je podsjetila na onu kako je moja nana pravi, tako da sam bio zadovoljan - jedino se nije dovoljno zapekla odozdo, pa da bude savršena.
Dodatke receptu kako mi padnu na pamet ću ipak dodavati u glavni post.

Svida mi se tvoj entuzijazam

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/04/2010 : 12:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

CR'CU OD GLADI ! ! ! A ja presao juce na musli i ostala zitna govna...



Cr'cemo zajedno.
I nije srce, neg ne vidim da pi$am...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/04/2010 : 12:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
joj užas, ja sam na onoj Alanfordovskoj dijeti (ručak utorkom, večera petkom) i kad gledam ovo...huh

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 16/04/2010 : 12:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by sawitch

CR'CU OD GLADI ! ! ! A ja presao juce na musli i ostala zitna govna...



Cr'cemo zajedno.
I nije srce, neg ne vidim da pi$am...



pod golem kamen, i golem gušter
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/04/2010 : 13:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Safran-Steinpilz risoto sa Black Tigers i salatom od rukole, mladog luka, cherry tomaten i croutons


Ovdje govorimo o gljivi kamenjarki poznatijom pod Boletus.
Gljiva je specigicnog okusa i mirisa te svakom jelu dodaje svoj stih..oprez..vrlo je dominantna i zato je ne stavljajte previse .
link
http://en.wikipedia.org/wiki/Boletus

Safran , jedan od mojih omiljenih zacina koji se iz vecernjeg crvenog zalaska sunca pretvara u zlatni jutarnji izlazak..fantasticno.



Jednostavno vrlo ukusno..yeep








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/06/2010 : 10:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Slipper lobster sa bijelim rissotom i salatama

Slipper lobster pripada porodici Scyllaridae , te se moze naci u svim toplim oceanima , a i u sredozemnom moru.
Vrlo je lak za pripremiti i to na puno nacina .
Posto je ljeto napokon pokazalo svoje pravo lice, danas sam se odlucio na grill varijantu.
Raka marinirate u maslinovom ulju, ruzmarinu, cesnjaku i zacinima po zelji te mu skarama rasjecete doljnji dio oklopa, te ostavite da stoji sat-dva .
Rissoto radite po zelji i onome sto trenutno imate u hladnjaku, ja sam ovaj put koristio samo, crveni luk, cesnjak i zutu papriku.
Za salate sam izabrao klasicnu tomato mozzarella posto je paradajz trenutno odlicnog ukusa i jednu zaigranu verziju sa feld salatom, preprzenim kockicama slanine , parmezanom i suhim sljivama .
To bi bilo to za danas






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000