forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tiraži, dupliranje izdanja, fibra...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

il cattivo
Average Member



Croatia
859 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 19/02/2010 : 15:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlikovski

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by _saruman_

Moraš biti oprezan kad izražavaš svoja mišljenja. Primjerice kada bih ja rekao da neka nacija ne postoji jer je to moj stav ušao bih u zonu vrijeđanja i omalovažavanja. Stoga te molim da više ne nazivaš hrvatski jezik narječjem, hrvatski jezik je ustavna kategorija i osobno sam jako osjetljiv na takve stvari, pogotovo jer pazim da sam nekog ne isprovociram sličnim stavovima



ma ljudi, ne vrijedi. Slabo se razumijemo!
Evo ,ako Bob nije razumio, ja cu mu prevesti ovaj post na srpski.
Bobe, nada se da sad razumijes:

Moraš biti oprezan kad izražavaš svoja mišljenja. Primerice kada bih ja rekao da neka nacija ne postoji jer je to moj stav ušao bih u zonu vređanja i omalovažavanja. Stoga te molim da više ne nazivaš hrvatski jezik narečjem, hrvatski jezik je ustavna kategorija i lično sam jako osetljiv na takve stvari, pogotovo jer pazim da sam nekog ne isprovociram sličnim stavovima


Ljudi, manite se corava posla, diskusija ce otici predaleko



Samo za Kralja Ratnika - Različitost je potrebno njegovat, uvažavat i cijenit.



Meni osobno je draže knjige i stripove čitati na srpskom jeziku.Jednostavno mi je uzbudljiviji i životniji od našeg.

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/02/2010 : 15:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Uopće mi nije neki gušt. Ali, sam si kriv, mogao si barem izguglati rečenicu, to danas bar nije teško, nego mi ovako servirati zicer.



Ma i izguglao sam sinoć, izbacio mi neke blogove sa poezijom. Nije me zanimalo.
Zicer? Za šta?

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29088 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/02/2010 : 15:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Za utrljavanje soli.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 19/02/2010 : 15:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
@ il cattivo

Super!

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/02/2010 : 15:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Za utrljavanje soli.



Đe će ti duša?

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11088 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/02/2010 : 15:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marlowe
Jesam dešnjak, i to izraziti (i ovde osećam da renki ili neko od jurišnika trlja ruke kako da napravi neduhovitu primedbu u smislu desanke i sl.), ali ne smatram se desničarem.



Prvo, ne znam kako to po pravopisu ide u Srbiji ali... dešnjak je onaj koji se koristi desnom rukom, nogom...
Ako si mislio desničar to je drugi pojam. E sad, nikad mi nisu bili jasni ti pojmovi desničar, ljevičar...
No kako sam ja ljevak a mama mi bila učiteljica naučija san pisati i desnom rukom. Igram nogomet livon nogom a sinoć su me na kuglanju u čudu gledali jerbo san baca kuglu desnom rukom.

Da ne duljim, jedno sam i drugo... Ili po narodnom, dok god si ti četnik ja sam ustaša. Iako se grozim od pomisli na bilo koji od ovih pojmova. Pa se unaprijed ispričavam zbog nelagode koju bi kod svih normalnih ljudi tribalo izazvati spominjanje istih.

Toliko o mojim neduhovitim upadicama.

A sad nazad na temu... Prava su dakle slobodna, očekujem od tebe jednako kvalitetno a bar 40% jeftinije izdanje od Fibrinog. Mislim da bar 80% forumaša želi isto. Ako ne viruješ otvorit ću poll.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 19/02/2010 15:47:55
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29572 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/02/2010 : 15:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nemoj, molim te
dosta pollova
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/02/2010 : 16:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky
Ako ne viruješ otvorit ću poll.



Ne verujem.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17689 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/02/2010 : 16:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni je dugo trebalo da se naviknem da dilan može govoriti i hrvatski :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26206 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2010 : 17:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok



Ne znam zasto si bas ti voljan da se dokazujes. Prvo, u boga ne verujem, tako da taj primer ne bih da uzimam u razmatranje. Drugo, citaj malo bolje sta pisem, to napisao nisam. Trece, poticu iz istog jezika. Ajde sad ti Da li ti mislis da su srpski, hrvatski i bosanski razliciti jezici? Kolika je ta razlika, kao nemacki u Austriji i Svajcarskoj ili kao indonezanski i svahili jezik? Kad si isao u skolu, koji si jezik ucio? Ja tebe ne razumem. Ti hoces da kazes da jezici koji se pricaju na ovim prostorima, da poticu od razlicitih jezika i da oni nista zajednicko nemaju? Sad ti odgovaras.
[/quote]
Jesu po definiciji šta je ovo hrvatski,srpski,bosanski..
Razlika je mala a ne utječe da mi svaki svoj jezik zovemo drukčije.
Ja sam učio hrvatski jezik.
Ovo zadnje su tvoje riječi,ja to nisam rekao.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 19/02/2010 : 17:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
mali off topic
da li je istina da se na hrvatskom tregeri kazu okolorameni panatalodržač ?

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/02/2010 : 17:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Bob Rok
[Kolika je ta razlika, kao nemacki u Austriji i Svajcarskoj


Ovo ti je los primjer. Razlika izmedju njemackog i jezika koji pricaju u sjevernoj Svici je veca nego izmedju srpskog i makedonskog.Hocu reci, vise ti razumijes Makedonce, nego neki Njemac covjeka iz Ciriha. Mnogo vise.


A dobro, izmedju svedskog i norveskog, valjda su oni slicniji



nemoj bolje vise da poredis jezike
ako znas norveski, razumeces i svedski. obrnuto tesko.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/02/2010 : 17:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

mali off topic
da li je istina da se na hrvatskom tregeri kazu okolorameni panatalodržač ?



Da, isto ko šta se kravata kaže okolovratni dopupak, a wc školjka je okologuzno govnogutalo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 19/02/2010 : 17:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Aj, kužin da neko (hrvat/srbin) ne voli sr. ili hr. jezik, kužin da mu se i gadi, kužin da neče iz principa čitat, sve mi je to za ljude, al da bolje razumi engleski od hr. ili sr. Koga bre zamajavate.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 19/02/2010 : 17:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Born To Run

mali off topic
da li je istina da se na hrvatskom tregeri kazu okolorameni panatalodržač ?



Da, isto ko šta se kravata kaže okolovratni dopupak, a wc školjka je okologuzno govnogutalo.



a silovanje jebesanepitas

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 19/02/2010 : 17:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Može da bežimo jedni od drugih, možemo da pravimo vekovne razlike, može bre i da se bijemo, ali opet smo ovde na forumima zajedno. Koju bre pičku materinu ne idete na nemačke forume, na ruske, steram im ga kevi u čarapu.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 19/02/2010 : 18:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Može da bežimo jedni od drugih, možemo da pravimo vekovne razlike, može bre i da se bijemo, ali opet smo ovde na forumima zajedno. Koju bre pičku materinu ne idete na nemačke forume, na ruske, steram im ga kevi u čarapu.


Svaka cast na komentaru...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 19/02/2010 : 18:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Kako je ono Krleza rekao za Hrvate i Srbe : "To vam je kravlja balega na putu preko koje su presla kola i prepolovila je na dva dela"

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 19/02/2010 : 18:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
jad i bijeda lagano isplivava na površinu...

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 19/02/2010 : 18:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlikovski

jad i bijeda lagano isplivava na površinu...


Pogledaj dobro sto mi je na celu...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 19/02/2010 : 18:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
hm, da
osim što ne spadam u one koji puno zarađuju pa im je to sve jeftino, također ne spadam ni u one kojima je engleski razumljiviji od srpskog. Mislim, nije da to nebi volio (zbog kvalitete mog engleskog da me nebi krivo razumjeli) ali to nije tako.
Čitao sam nadzirače i watchmena i nadzirači su mi bili puno razumljiviji.
Ne smeta mi pisanje tipa roršeh i slično, čovjek se na to brzo navikne.

u rasprave tipa ustavna kategorija nema smisla ulaziti. U hrvatskoj je štošta ustavna kategorija pa se oko toga i dalje povlače pitanja (neki borci iz davnina, imena nekih trgova itd.)
Moji su hrvati od kad znaju za sebe, u Zagrebu ili okolici živimo već par stotina godina, ali nije baš da me nešto previše tangira kad netko kaže da je moj jezik narječje...mislim, kako da se poistovjetim s jezikom i da budem uvrijeđen kad mi ga netko tako gadno (uuuuuu TAKO gadno oblati)...
da li sam normalan?

ako imam priliku kupiti za istu cifru na engleskom ili srpskom, kupit ću srpski...ako ima razlike u cijeni onda ono jeftinije
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18552 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/02/2010 : 18:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ako mogu ko neutralni igrač samo reči da su Srbi i Hrvati divni ljudi,meni skoro istog jezika i srcu jednako blizu...
da se mene pita da nije bilo onog groznog rata več davno zaslužili ulazak u EU,a ne tamo oni...mema veze.
Da se razumemo volim i druge narode bivše ex yuge ali jih manje poznam pa...
A i mi Slovenci imamo više zajedničkog sa tim narodima (sličan jezik,običaji,porodične veze) ko sa tamo nekim
Francuzima ili Njemcima.Ajde ljudi, ubrzajte put u EU kad smo več jednu zajedničku državu zajebali.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 19/02/2010 : 18:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Zamislite kad vam za par godina dodje Kineski kao globalni jezik

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46700 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/02/2010 : 18:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ako mogu ko neutralni igrač samo reči da su Srbi i Hrvati divni ljudi,meni skoro istog jezika i srcu jednako blizu...
da se mene pita da nije bilo onog groznog rata več davno zaslužili ulazak u EU,a ne tamo oni...mema veze.
Da se razumemo volim i druge narode bivše ex yuge ali jih manje poznam pa...
A i mi Slovenci imamo više zajedničkog sa tim narodima (sličan jezik,običaji,porodične veze) ko sa tamo nekim
Francuzima ili Njemcima.Ajde ljudi, ubrzajte put u EU kad smo več jednu zajedničku državu zajebali.




evo ja ću ti odgovorit.živija san 2 godine u slo i osim sličnog jezika ne vidin nekih drugih dodirnih točaka.
dapače,po mentalitetu mi je puno bliža srednja Italija.
s Njemcima neman ništa,vrancuze ne volin.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 19/02/2010 : 18:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

Aj, kužin da neko (hrvat/srbin) ne voli sr. ili hr. jezik, kužin da mu se i gadi, kužin da neče iz principa čitat, sve mi je to za ljude, al da bolje razumi engleski od hr. ili sr. Koga bre zamajavate.




Ponavljam se, ali neka!
Evo budi iskren. Jesi li čitao Watchmen na eng i srb. Ja jesam i neusporedivo mi je bolji i bolje ga kužim na eng.
Kasnije sam i sam rekao kako sam naveo loš primjer jer puno ovisi i o prijevodu.
Međutim, čini mi se kako selektivno čitaš moje postove i kako si se fiksirao za iznošenje svog viđenja hrvatskog jezika i razlika između hrv i srb.
Ti imaš svoje mišljenje i poštujem ga kao tvoje, međutim ja imam svoje.
Over and Out!

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000