forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2014 : 19:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Od 300. broja Dilana pocinjem da ga kupujem redovno, a ne samo epizode koje su radili Rechioni, Barbato ili nacrtao Brindisi i Stano. Vidim da nas ocekuje pravo osvezenje i bas mu se radujem!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/08/2014 : 20:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nije plagijat kad naprave "redizajn" neke općepoznate umjetničke instalacije

plagijat je kad uzmu nešto poluanonimno :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/08/2014 : 19:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam upravo maxi 14, odlicno, crtez corrado roi, velike preporuke za ovo uglavnom zbog roia. Kad procitam 300 stranica M i G uvijek osjecam mucninu u zeludcu, ovdje bas suprotno, osjecaj je bio hocu jos, odlican roi koji je izvukao potpuno nemastovitu prvu pricu marzana, nedovoljno dobru pricu rujua iz koje je izvucen i motiv za naslovnicu, a pravi mali biser je zadnja prica mignacca zbog koje i vrijedi ov procitati.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 30/08/2014 : 20:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Bravo za komentar Guido! Jedva čekam da to izađe u hrvatskom izdanju, ovakvim tempom za oko 2 godine. Napokon jedan maxi koji će zapravo nećemu vrijediti

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 31/08/2014 : 10:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

To je u originalu 10. broj Dylan Dog Colorfest edicije. Libellusov zadnji broj je bio broj 8.



Kad če približno izači 9 i 10 (10 izgleda super) u Hrv.? THX

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 31/08/2014 10:50:32
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 31/08/2014 : 17:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Danas mi je rekao prijatelj da u Srbiji VC prevodi Dylanovu premocnu frazu iz moga nicka kao nesto "stotinu mi vampira". Nisam u pocetku vjerovao, ali on mi kaze da je zaista tako. Ako je to istina onda je to prejadno i bijedno, cemu to, ne razumijem. Nemam ni jedan broj VC pa sam jos uvijek malo sumnjicav, ali nabavit cu da vidim prijevode Grouchovih sala, koje se vise od 50 posto ne mogu doslovno prevoditi jer su igre rijeci na talijanskom koje na drugom jeziku nemaju smisla.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 31/08/2014 : 17:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Stotinu mi vampira seze jos u doba Dnevnikovih izdanja, VC je ocito samo preuzeo.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/08/2014 : 19:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Danas mi je rekao prijatelj da u Srbiji VC prevodi Dylanovu premocnu frazu iz moga nicka kao nesto "stotinu mi vampira". Nisam u pocetku vjerovao, ali on mi kaze da je zaista tako. Ako je to istina onda je to prejadno i bijedno, cemu to, ne razumijem. Nemam ni jedan broj VC pa sam jos uvijek malo sumnjicav, ali nabavit cu da vidim prijevode Grouchovih sala, koje se vise od 50 posto ne mogu doslovno prevoditi jer su igre rijeci na talijanskom koje na drugom jeziku nemaju smisla.




Istina je! Giuda Ballerino prevode kao Stotinu mi Vampira ali to je jos ostalo kao tradicija od vremena Dnevnika.

Grucove sale, moram da kazem, prevode odlicno. Baci pogled npr. u ovaj najnoviji Superbuk koji je posvecen samo Grucu. Odlicno je uradjen. Redakcija VC pise i odlicne uvode, a ponekad i predgovore koji se bave analizom epizoda, analizom likova i analizom scenarista koji to pisu. Neretko na kraju sveske objave i ekskluzivne intervjue koje su radili sa Barbatovom, Brindizijem...
Maksimalno se trude oko DD, da izdanja budu kvalitetno uradjena, cini mi se da posvecuju i vise paznje Dilanu nego Zagoru.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 31/08/2014 : 20:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
hrvati prevode tu uzrecicu sa judo plesacu...vc je samo za rad tradicije nastavio sa stotinu mi vampira...jer recimo i u kapetanu mikiju smuk i salaso nisu smuk i salaso vec sasvim druga imena imaju pa ih ludens za rad navike i dalje zove smuk i salaso...bilo bi glupo menjati nesto posle decenija....eto sada svi celzi zovu celsi...jer je tako verovatno pravilno ali vecina ljudi i dalje ga zovu celzi kako je bilo ranije...river plata ce uvek za nas biti river plkata a ne sada kako neki u novinama pisu river plejt....tradicija je cudo...

a sta tacno znaci guida balerino ? kako bi se doslovno to prevelo?
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 31/08/2014 : 21:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to uzrečica nekog Sclavijevog prijatelja novinara, koja mu se učinila prigodnom da je Dylan izgovara.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 31/08/2014 : 22:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

hrvati prevode tu uzrecicu sa judo plesacu...vc je samo za rad tradicije nastavio sa stotinu mi vampira...jer recimo i u kapetanu mikiju smuk i salaso nisu smuk i salaso vec sasvim druga imena imaju pa ih ludens za rad navike i dalje zove smuk i salaso...bilo bi glupo menjati nesto posle decenija....eto sada svi celzi zovu celsi...jer je tako verovatno pravilno ali vecina ljudi i dalje ga zovu celzi kako je bilo ranije...river plata ce uvek za nas biti river plkata a ne sada kako neki u novinama pisu river plejt....tradicija je cudo...

a sta tacno znaci guida balerino ? kako bi se doslovno to prevelo?



Kako ludens prevodi kao sto si napisao to je tocno, nisam znao da je to do dnevnika, vjerojatno je to u ono vrijeme bilo necemo bibliju i vjeru u "nasu butigu"

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 01/09/2014 : 10:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ali ne razumem tu rec judo plesacu....kako bi se to doslovno prevelo...i zasto judo plesacu,milsim zasto je uzrecica bas ta?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/09/2014 : 10:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Može li mi neko reći reč-dve o ovom lepotanu dole? Video sam ga prekjuče u knjižari Feltrinelli, cena 16EUR (novac koji u tom trenutku nisam imao za trošenje) i sadrži tri priče o alternativnoj budućnosti sa zombijima i polu-sedim Dylanom. Prva priča je iz jednog Color Festa, druga iz nekog giganta giganta a treća je "Zbogom Groucho" iz ovomg poslednjeg Color Festa. Pitanje: Vizuelno mi već vredi svakog centa. Zanima me može li mi iko reći da li se priče unutra isplate, bez spoilanja itd.?


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/09/2014 : 10:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Može li mi neko reći reč-dve o ovom lepotanu dole? Video sam ga prekjuče u knjižari Feltrinelli, cena 16EUR (novac koji u tom trenutku nisam imao za trošenje) i sadrži tri priče o alternativnoj budućnosti sa zombijima i polu-sedim Dylanom. Prva priča je iz jednog Color Festa, druga iz nekog giganta giganta a treća je "Zbogom Groucho" iz ovomg poslednjeg Color Festa. Pitanje: Vizuelno mi već vredi svakog centa. Zanima me može li mi iko reći da li se priče unutra isplate, bez spoilanja itd.?

http://i59.tinypic.com/2m6js5t.jpg


http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=53.msg326207#msg326207
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 01/09/2014 : 11:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ali ne razumem tu rec judo plesacu....kako bi se to doslovno prevelo...i zasto judo plesacu,milsim zasto je uzrecica bas ta?



Valjda se misli, ako se dobro sjećam, na Judin 'ples' na užetu nakon što se objesio. Djole je to jednom objašnjavao.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/09/2014 : 18:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Hvala, solar

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 01/09/2014 : 20:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Nije mi jasno u vezi novog Maxi Dylana, ako će se priče odvijati u tradicionalnom maniru, u čemu se onda te promjene zapravo ogledaju? Bloch ide u penziju, imamo novog neprijatelja i šta još? Kolika je de facto razlika između novog i prethodnog?
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 01/09/2014 : 20:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by D.J.

To je u originalu 10. broj Dylan Dog Colorfest edicije. Libellusov zadnji broj je bio broj 8.



Kad če približno izači 9 i 10 (10 izgleda super) u Hrv.? THX



Deers, možda ti nešto znaš o ovome? hvala

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 01/09/2014 : 21:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Nije mi jasno u vezi novog Maxi Dylana, ako će se priče odvijati u tradicionalnom maniru, u čemu se onda te promjene zapravo ogledaju? Bloch ide u penziju, imamo novog neprijatelja i šta još? Kolika je de facto razlika između novog i prethodnog?


Pa Maxi ostaje u starom fazonu, bez promjena, bar koliko sam ja skontao. Specijali će biti o budućnosti sa starijim Dilanom i zombi apokalipsom, dok će redovne epizode biti sa promjenama...
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 01/09/2014 : 21:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Mac

Nije mi jasno u vezi novog Maxi Dylana, ako će se priče odvijati u tradicionalnom maniru, u čemu se onda te promjene zapravo ogledaju? Bloch ide u penziju, imamo novog neprijatelja i šta još? Kolika je de facto razlika između novog i prethodnog?


Pa Maxi ostaje u starom fazonu, bez promjena, bar koliko sam ja skontao. Specijali će biti o budućnosti sa starijim Dilanom i zombi apokalipsom, dok će redovne epizode biti sa promjenama...



Da, ali kakvim promjenama? O čemu se suštinski radi?
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 01/09/2014 : 21:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Mac

Nije mi jasno u vezi novog Maxi Dylana, ako će se priče odvijati u tradicionalnom maniru, u čemu se onda te promjene zapravo ogledaju? Bloch ide u penziju, imamo novog neprijatelja i šta još? Kolika je de facto razlika između novog i prethodnog?


Pa Maxi ostaje u starom fazonu, bez promjena, bar koliko sam ja skontao. Specijali će biti o budućnosti sa starijim Dilanom i zombi apokalipsom, dok će redovne epizode biti sa promjenama...



Da, ali kakvim promjenama? O čemu se suštinski radi?



Pa povratak korijenima, Dylan kakvog smo citali u prvih 100 brojeva pod Sclavijem i Chiaverottijem, horror a ne krimic plus izgleda da ce Dylan kupit mobitel i kompjuter...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/09/2014 : 22:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by D.J.

To je u originalu 10. broj Dylan Dog Colorfest edicije. Libellusov zadnji broj je bio broj 8.



Kad če približno izači 9 i 10 (10 izgleda super) u Hrv.? THX



Deers, možda ti nešto znaš o ovome? hvala



Nope, ne pratim Libellusove objave. Zapravo i ne kupujem njihovo izdanje, kad sam bio pročitao u prvoj knjizi da Dylan vozi hrušta malo mi je pao na listi prioriteta a kasnije se rasprodao pa ....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 02/09/2014 : 11:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Posle male pauze evo i mene opet. Nisam mogao da ostanem nem na ovu fenomenalnu ediciju "Obojeni program".
Bravo, Bravo i Bravo za Veseli cetvrtak.

Edited by - Cuvam starudije on 02/09/2014 11:05:27
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/09/2014 : 12:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Danas sam prvi put pročitao Johnny Freaka, eh da su barem svi Dylani ovako dobri.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/09/2014 : 13:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Imas i nastavak. ;)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.97 seconds. Snitz Forums 2000