forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 08/08/2015 : 10:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Za mene bilo šta osim Ludensa, i Dnevnik je bolji, Ludens je previše isfušario sa prevodom.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/08/2015 : 12:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


http://www.sergiobonelli.it/gallery/38967/Brividi-colorati.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 08/08/2015 : 13:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote


Procitao sam prve dvije price iz novog maxija. Bode oci taj nonsalantni i neambiciozni pristup autora. Ova je edicija prepustena propadanju i zapostavljena i vidi se macehinski odnos prema njoj. Pogotovo od autora kao Barbato kojoj je ovo zadnja rupa.

Prva prica je pisana kao da je Barbato bila totalno napusena ili pripita. Prica o nekakvom demonu iz druge dimenzije koji se zaziva pomocu 54 kucna pauka, 17 kapljica krvi, 9 grama pepela i 3 magicne rijeci ili tako nesto. Prica je prepuna idiotizama, Dylan donosi u letu idiotske zakljucke i rijesava zagonetke na nacin "e ovo bi moglo ovako, ovo zasigurno ide tako, sad treba malo ovoga i ovoga" i na kraju sve ispadne kirurski tocno i potpuno ispravno. Prica puca na sve strane, nebuloza na nebulozu, ide se metodom rjesavanja problem po problem do konacnog rjesenja, ali problem je sto je rjesenje svakog problema cisto potcjenjivanje citatelja, kao sto sam vec rekao Dylan ih rijesava svakog u deset sekundi potpuno idiotskim zakljucima koji se na kraju spoju u jednu apsurdnu cijelinu. Jos pridodaj crtez M&G

Druga prica je dobra, Gualdoni se potrudio barem biti duhovit i prica obiluje sjajnim gegovima i jos boljim crnim humorom. Problem je sto je ova prica najavljena od Recchionija kao paralelna prica sa redovnom serijom ali u Old Boy dimenziji. Osim jednog detalja, doduse velikog, ova prica nema nista zajednickog sa Barbatinom u redovnoj seriji "Pepeo pepelu" i potpuno je neambiciozna i bez zelje da nesto postigne. Gualdoni i status quo, poznato. Ali, bez obzira na to prica je jako zabavna, simpaticna i ironicna.

Ostaje mi prica Di Gregorija, ne ocekujem nista posebno. Jos valja istaknuti da je motiv sve tri price - kuca, dom, home sweet home...

Moje je misljenje da ovu ediciju nikako ne treba zapostavljati. 6,5 eura cijena, u nekih 50-ak tisuca primjeraka, jedan broj donosi isti utrzak kao jedan broj redovne serije uz ipak nesto manju konacnu zaradu.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 09/08/2015 : 16:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote


"Svetilište" se može svrstati, istovremeno, u ekološki angažovane epizode, kao i one koje se bave sukobom idealizma i realizma, romantičarskog i racionalnog. No ni bavljenje velikim temama, ni angažovanost, ne mora značiti da se radi o dobrom stripu - kao što je ovdje upravo i slučaj.

Može se reći da je glavna mana "Svetilišta" upravo preokupiranost PORUKOM, koja vrišti sa svake stranice, i sve, od likova do fabule, je u potpunosti podređeno njenom prenošenju, bez imalo autentičnosti, životnosti. Radi se o nepoštovanju i nezainteresovanosti za istraživanje i oslikavanje likova i njihovih činova, koji su beznadežno svedeni na jednu dimenziju, tek puka ilustracija etičkih načela koja se propagiraju, plošni i nestvarni. I to ne "nestvarni" u onom našem, dilanovskom, načinu, kada se fantazmagorija i stvarnost isprepletu do tačke kada nema smisla ni praviti razliku, već u smislu - potpune neubjedljivosti, neoživljavanja stranica stripa pred očima čitaoca. Paola Barbato je ovdje uistinu značajno podbacila, za razliku od crtača Fregijerija koji je dao sve od sebe, ne fušareći, kao u nekim radovima u redovnoj seriji.

Radnja započinje klasičnim "barbatovskim" preispitivanjem i, čak, karikiranjem Dilana: istraživač noćnih mora je rasprodao pola kuće ne bi li platio račun za struju, i, uprkos svojim velikim principima, pristaje da izvrši egzorcizam nad pudlicom (jedini zaista duhovit momenat epizode), ne bi li imao dovoljno novca za posjetu tajanstvenom "ostrvu". Čitava epizoda se, do jedne tačke, nastavlja u sumornom,  defetističkom tonu, kontrirajući Dilanova pomalo naivna načela i vjeru u prisustvo na ostrvu sa pragmatičnim, praktičnim razumom našeg doba. Okrutna kapitalistička mašinerija, kojoj su podređeni i nauka i tehnika, u ostrvu vidi samo intrigantan habitat ogromnog broja ptičjih vrsta, koji se da unovčiti... a Dilan (naznačeno je) - čistu prirodu, Eden, neiskvareni raj u kome mogu obitavati samo oni ljudi koji su spremni odreći se velikog dijela današnje koncepcije čovjeka - kao Birdy.

No Dilan prevazilazi ova iskušenja i razočaranja: ispostavlja se da je naivni idealista, nazvan po počivšem pjesniku, bio stvarniji i bliži srži stvari. U jednoj nagloj inverziji, razriješenju sukoba, Barbatova se jasno opredjeljuje za vjeru u suštinsku, iskonsku dobrotu čovjeka i prirode. Na ovo ćemo se vratiti kasnije - zasad se mogu samo napomenuti neke scenarističke brljotine. Najprije, činjenica da završnica pokušava biti dirljiva, a zapravo je samo karikaturalna - od "boraca za prirodu", koji bi da "unište ljudsku rasu", preko nepotrebne i ničim zazvane pojave feniksa (sem kao otrcane metafore za regeneraciju prirode), hvatanja velikog kapitalističkog šefa, i, naravno, perverzni, otkačeni kadar susreta Birdyja i plave koke, radikalne ekološkinje (sic!).

Međutim, valja nam se vratiti na osnovni idejni problem priče, koji je istovremeno i problem svih ekološki angažovanih DD epizoda. Naprosto, radi se o pripisivanju dobrote, u etičkom smislu, Prirodi samoj, u naivnoj vjeri u prirodnu harmoniju, plemenitog divljaka, i šta sve ne. Upravo se u pripisivanju ljudskih etičkih vrijednosti suštinski AMORALNOJ prirodi rađa gorespomenuta grotesknost, neusklađenost, lažnost (poput "pošteđivanja zatvorenika" od strana sila prirode - koja i jeste ciklus UBIJANJA i RAĐANJA). U današnjem dobu, kada nam je jasno da je priroda i stvaralačka i uništavalačka, dio kosmosa koji je indiferentan prema našim, ljudskim, vrijednostima - promašeno je vjerovati, naivno vjerovati, u dobrotu prirode i njenu naklonost ljudskom rodu, u to da nas u okviru Majke Prirode, Magna Mater, čeka neki udobni položaj vječne harmonije i mira. Čovjek je ipak stvoren, i stvara se, kroz sopstvene napore. Istina je da naše doba zahtijeva redefinisanje odnosa sa prirodom - jer ona ostaje osnova, osnova koju stalno prevazilazimo kroz svijet ljudskog stvaranja, osnova kojoj prijete ekološke katastrofe. Ali ovakav način bavljenja tematikom je, i ideološki i scenaristički, promašen. Pogledajte Birdyja, koga Barbatova prikazuje kao dobro, plemenito stvorenje: on ipak nije u fokusu ove priče, već Dilan. Dilan je, kao idealista, i dalje dio ljudskog referentnog okvira; Birdy nam ostaje narazumljiv, lišen osnovnih ljudskih atributa. Uostalom, još je Aristotel rekao da je onaj koji želi živjeti izvan društva ili bog ili životinja. Birdy će prije biti ovo drugo.

P.S. Koliko se sjećam, jedina "ekološka" DD priča koja barem djelimično prevazilazi ovaj problem je Rujuova PJESMA SIRENE: upravo zato jer jasno prikazuje predatorski aspekt sirena, njihovu odvojenost od i nesvodljivost na ljudska načela i moral.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/08/2015 : 21:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tek sam sada pročitao Crnog mačka i Drugog iz giganta broj 8.
Zašto ljudi više ne pišu takve priče? zašto sada kad nema Giganta to ne budu priče iz colorfesta.....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 11/08/2015 : 21:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Htio sam napisati da je Colorfest u poprilicnoj krizi vec nekoliko godina, ali onda sam se predomislio jer kad bolje razmislim svako izdanje van redovne serije je u poprilicnoj krizi i to svih stozernih junaka. Vidim da si ostavio komentare za Dragonero specijal sa Zagorom i Zagor color 3, a na toj razini je sve, nit smrdi nit mirise, neposoljena juha, whatever, sve je isto, potroseno i dosadno, nema nitko ideje ni hrabrosti. Ipak da ne bih puno pizdio mislim da bi ovaj novi Tex color od RR-a mogao biti super, kupi ga ako mozes, ja cu obavezno, kratka Recchionijeva prica iz proslog color Texa je pravi biser.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 11/08/2015 : 21:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
dylan dog kolorac 10 je bio odličan
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/08/2015 : 21:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ma ovi tematski barem imaju neku ideju ali ovi ostali bah....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2015 : 22:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tek danas nabavio i procitao drugi broj Veselovog Obojenog programa odnosno 12. originalni Dilanov kolorfest.



Dilanov susret sa Mister Noom, Natanom, Martijem i Napoleonom! Pa ko se ne bi uzbudio i obradovao zbog ovog stripa?

Prva prica sa Mister Noom od koje sam ja i najvise ocekivao(jer Mister Noa kao lika obozavam i ocekivao sam da ce scenarista Masiero dodatno da se potrudi jer je serijal u Italiji vec skoro 10 godina ugasen) me je najmanje odusevila. Nije ovo losa prica, daleko bilo ali sigurno najslabija u odnosu na ostale 3 koje se nalaze u ovom stripu. Nista nam novo nije ponudjeno sem simpaticnog susreta i putovanja Dilana i Dzerija kroz prasumu.


Druga prica sa Martijem je vrlo simpaticna i duhovita pricica najvise zahvaljujuci Grucu koji je bas bio u elementu sa odlicnim forama, bilo je i nekoliko metastripskih fazona. Za pohvalu!


Treca prica je susret sa Napoleonom koji su uradili Ambrosini i meni do sada poznat samo po Deersovom i Giudinom spominjanju na forumu crtac Paolo Bacilieri. I kakvu su pricu napravili! Jebe lud zbunjenog ali u pozitivnom smislu! Sjajna prica sa filozofiranjem o vremenu, ljudskom poimanju vremena i sve to sa vrlo simpaticnom ljubavnom pricom izmedju Dilana i slatke, plavokose Alegre. Bacilieri me je odusevio,specifican je ali mi je svejedno fantastican crtac, jedva cekam da naidjem na jos neke njegove radove u domacem izdanju.
A sada jedno pitanje za Napoleonovce, je l ova devojka Alegra bitan lik u serijalu i je l se i tamo pojavljuje onaj konj i Robespjer sto filozofiraju? Ako je odgovor potvrdan, Napoleon mi deluje kao vrlo interesanstan strip, steta sto ga nema na domacem trzistu i sto se uopste ne spominje u listama zelja za objavljivanje na ovim prostorima.


Cetvrta prica je zajednicka prica Natana i Dilana. Bas lepo izvedeno sa odlicnim crtezom meni nepoznatog Ivana Calcaterra. Posebno mi se svideo sam kraj epizode.


Eto, to je to sto se tice ovog Kolorfesta, bio je veoma uspesan i kvalitetan (jedina zamerka mi je naslovna strana koja mi se ne svidja ni kako je crtacki izvedena niti kako je komponovana i zamisljena). Prava zabava svih sat i po vremena kolko sam proveo citajuci ga!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/08/2015 : 23:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Da, Allegra je jedan od glavnih sporednih likova u serijalu, dosta specifičan i neobičan lik. A Robespierre i konj su njezini pandani Napoloeovnom trojstvu Lucrezie, Calienda i Scintillona.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 17/08/2015 : 23:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Sta je going, neznas Calcaterru? To ti je najplemenitiji crtac Nathana koji je obozavan od fanova. Crta najsporije od svih NN crtaca, ali stvarno nevjerojatno sporo, objavio je svega pet-sest radova iako je na serijalu vise od 20 godina.

Evo provjerio, objavio je ipak desetak radova. Meni je njegova ranija faza cak i dosta bolja od kasnije.

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 17/08/2015 23:07:15
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2015 : 23:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Sta je going, neznas Calcaterru? To ti je najplemenitiji crtac Nathana koji je obozavan od fanova. Crta najsporije od svih NN crtaca, ali stvarno nevjerojatno sporo, objavio je svega pet-sest radova iako je na serijalu vise od 20 godina.

Evo provjerio, objavio je ipak desetak radova. Meni je njegova ranija faza cak i dosta bolja od kasnije.



Na zalost do sada nikad cuo za coveka Natanov staff mi je velika nepoznanica jer sam do sada procitao samo prva tri broja redovne serije koji me i nisu nesto kupili i prvi broj almanaha ,,Osveta Jakuza" koji me je odusevio! Ali nazalost zbog nedostupnosti domacih izdanja a i zbog toga sto nemam love za bas sve sto bih citao Nathan je ostao samo na ta cetiri procitana broja.


@Deers hvala! Jesi procitao celog Napoleona? Kakav ti je strip? Meni deluje otkaceno sanjarski, a posto je autor stripa Ambrosini sumnjam da moze da bude nekvalitetan strip.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/08/2015 : 23:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao dvadesetak brojeva, noir obogaćen sanjarskih elementima. Dosta neobičan strip i definitivno nije za svakoga. A i priče nisu nužno sve uspješne.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/08/2015 : 23:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Inače Bacilierija kod nas imaš još u trećem broju Jana Dixa, za neko vrijeme i u Pričama i drugoj sezoni Siročadi. Možda najskorije u Serrinom Romanzu koje je do sada objavljujivao Phoenix press.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/08/2015 : 00:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Sta je going, neznas Calcaterru? To ti je najplemenitiji crtac Nathana koji je obozavan od fanova. Crta najsporije od svih NN crtaca, ali stvarno nevjerojatno sporo, objavio je svega pet-sest radova iako je na serijalu vise od 20 godina.

Evo provjerio, objavio je ipak desetak radova. Meni je njegova ranija faza cak i dosta bolja od kasnije.



Na zalost do sada nikad cuo za coveka Natanov staff mi je velika nepoznanica jer sam do sada procitao samo prva tri broja redovne serije koji me i nisu nesto kupili i prvi broj almanaha ,,Osveta Jakuza" koji me je odusevio! Ali nazalost zbog nedostupnosti domacih izdanja a i zbog toga sto nemam love za bas sve sto bih citao Nathan je ostao samo na ta cetiri procitana broja.



Primjetio sam da volis Brindisija. Na Nathanu je glavni crtac serijala Roberto De Angelis, covjek koji je produkt iste crtacke skole kao i Brindisi i koji po velikoj vecini crta jos za klasu ili dvije bolje od Brindisija, prakticki istim stilom. Tako da bas steta. I jos je jako produktivan za razliku od nekih drugih prvih violina nekog junaka.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2015 : 22:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino



Primjetio sam da volis Brindisija. Na Nathanu je glavni crtac serijala Roberto De Angelis, covjek koji je produkt iste crtacke skole kao i Brindisi i koji po velikoj vecini crta jos za klasu ili dvije bolje od Brindisija, prakticki istim stilom. Tako da bas steta. I jos je jako produktivan za razliku od nekih drugih prvih violina nekog junaka.



Nisam znao da su iz iste crtacke skole ali sada kada pogledam vidi se da imaju slican stil, samo sto su De Angelisove naslovne strane za Nathana mnogo bolje i melanholicnije od Brindisijevih za Libellusovog Dilana.


Inace procitah i DD #307 Ubica iz susednog stana od Accatinoa i Gerasija
Vrlo tuzan i depresivan strip, toliko promasenih zivota u samo jednom stripu. Inace volim s vremena na vreme da vidim da u stripu ne bude hepiend cisto da nam pokaze da ne moze bas sve u zivotu da uspe(mislim u ljubavnom smislu).
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 20/08/2015 : 19:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote


"Ubica uz susjednog stana" se može posmatrati kao još jedna varijacija na ranije obrađivane teme - urbane alijenacije, monotonije i emocionalne ravnodušnosti modernog života, te čuvenog "užasa svakodnevnice" - varijacija koja se ističe, kako je forumaš Morison već istakao, realističnijim pristupom i suptilnošću scenarija. Takođe je opravdano i zapitati se, kao pisac VČ predgovora, da li bi ovakav tip priča bio tako primjećen i nahvaljen da serijal nije usred značajne autorske krize. Ja bih dodao da se, kada ste prethodni mjesec čitali kreativno dno serijala, "Kovčeg čuda", nešto niži kriterijum i naglašavanje pozitivnih strana "Ubice..." naprosto podrazumijeva.

Akatino uspijeva u onome ključnom: uspostavljanju ritma smjenjivanja sivih, malih dana jedne stambene kuće, te u dočaravanju specifične egzistencijalne pozicije ljudi koji žive jedni do drugih, upleteni u sopstvene životne drame i fantazije, ali jedni prema drugima ostaju tek manje ili više ravnodušni stranci. Čitava epizoda odiše dubokom introvertijom; kontakt između stanara, uključujući i Dilana, je obojen nerazumijevanjem i nepoklapanjem referentnih okvira. Svaki lik ostaje u sopstvenoj čauri, kreirajući sopstveno viđenje i tonalitet suštinski istih, čak pomalo banalnih događaja, savršeno nespreman ili nezainteresovan da ga podijeli sa drugima (uz neke izuzetke, prije svega Dilana). Tako se pod istim krovom odigravaju savršeno različite, čak nepodudarne priče, na osnovu istih događaja: Dilanova patetična ljubavna tragedija, Vilsonova unutrašnja previranja i borba sa nagonima, Šejnovo uzaludno utapanje snova u alkoholu. Ono što bi u drugačije postavljenim narativima bilo središte priče - veliki događaji (ubistvo, tajni sastanci četvrtkom itd.) - u "Ubici..." je tek naznačeno, prikazano iz jedne pasivne perspektive. Daleko je važniji efekat koji dati događaji imaju na unutrašnji svijet i psihu naših protagonista; događaj je samo rez, pucanje membrane, koji unutrašnju dramu usmjerava u novom pravcu, ili tek spoljašnja manifestacija daleko šire stvarnosti uma, duše, srca.

Dilan ovdje nema centralnu ulogu, niti je svjestan većine dešavanja oko sebe. On je tek još jedan lik u sumornoj drami ovog crno-sivog mikro svijeta, nesvjesni katalizator i okidač unutrašnjih drama, uspavanih patologija i tragedija. Za njega, čitav boravak u Edinburgu je tek još jedan ljubavni neuspjeh, promašeni i nezreli idealizam. Ko zna, nije li i bolje ostati blaženo nesvjestan nasumičnih načina na koje utičemo na strance i stranci utiču na naš, banalnih slučajnosti koje nam određuju život, bogatstva svjetova koji je suđeno da se nikada ne otvore i ne otkriju drugome. Sam čitalac je smješten u jednu hladnu, sveprožimajuću perspektivu, te je tako jedini koji uspjeva da sagleda pune razmjere dešavanja, njihovu apsurdnost, crni humor.

Naravno, činjenica je da ova priča nije naročito ambiciozna, iliti nema pretencioznosti da se bavi velikim temama i zamasima, već se zadovoljava sa tim da nam da uzdržan, hladan način prikaže neke male životne istine, činjenice našeg života. Upravo tako će biti zapamćena ili zaboravljena: zapamtiće je oni koji su spremni da ispitaju sitnice svakodnevnice, i spekulišu o skrivenim značenjima koje iste imaju za druge, koji su spremni da se odmaknu od svake priče, pa i svoje, i zapitaju se da li je ona jedina moguća i istinita.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 20/08/2015 : 19:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Odličan osvrt!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/08/2015 : 20:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa sergejom, sjajna mini-recenzija Mhejle! Bas si lepo istakao sve ono sto treba da se primeti u ovoj epizodi, pogotovo tu apsurdnost i crni humor.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/08/2015 : 22:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

(klikni na sliku za veći prikaz)

Stavio Stano ovu sliku na fb, izložba sa svima naslovnicama redovne serije. Upala mi je u oko naslovnica za Paklenog psa koja se razlikuje od objavljene, da li ju je netko do sada vidio?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/08/2015 : 23:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ova naslovnica Paklenog psa je 100 puta bolja od one koju smo dobili.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 21/08/2015 : 00:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
naslovnica je ljepša, no priča je i dalje bezveze
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/08/2015 : 09:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
a i ova druga desno od divovske lignje mi je nepoznata?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/08/2015 : 10:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ulrlatorica?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/08/2015 : 13:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
tacno! a toliko je glupa prica da sam i naslovnicu zaboravio :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000