forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 11/06/2010 : 01:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi sve receno. Jos nista nije ni pocelo.

Ovoliko pitanja... samo smo zagrebali po povrsini.

Ne poznajem Dilana tako dobro (ima vremena dok sakupim sve DDKI ), ali malo me zacudilo to da je on ateista.

Mozda je to scenaristicki potez, jer bilo bi i suvise banalno da veruje jos i u Boga, pored tolikih drugih "cuda". Mada, neko ko je toliko puta pogledao "smrti" u oci, svakako da ima potpuno drugacije poglede na svet i zivot uopste

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 11/06/2010 : 14:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Sta je sa Gospon Marchelovom najavom za iznenadjenje DyD koje sprema VC za ovu godinu?
Evo vec pola godine prodje, aod njega ni traga!
Mozdaje mislo na Ksabaras-U ime Oca u boji ?
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 11/06/2010 : 17:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Znam da neću doprineti kvalitetu rasprave, ali moram malo da se pohvalim.


Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 11/06/2010 : 19:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Sta je sa Gospon Marchelovom najavom za iznenadjenje DyD koje sprema VC za ovu godinu?
Evo vec pola godine prodje, aod njega ni traga!
Mozdaje mislo na Ksabaras-U ime Oca u boji ?




Mozda bude neke najave u predgovoru 'Ksabarasa'...? I mene zanima ovo.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/06/2010 : 20:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison

quote:
Originally posted by danielp

Sta je sa Gospon Marchelovom najavom za iznenadjenje DyD koje sprema VC za ovu godinu?
Evo vec pola godine prodje, aod njega ni traga!
Mozdaje mislo na Ksabaras-U ime Oca u boji ?




Mozda bude neke najave u predgovoru 'Ksabarasa'...? I mene zanima ovo.


Nadam se, iskreno, da nije mislio samo na dvodelni kolorac. Moguće je da će biti nekih dodatnih tekstova (ili intervjua) kao što je bio slučaj sa "Preko praga".
A možda i kolor fest uskoro krene.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 12/06/2010 : 19:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ovo je odlicna tema, bravo deso!
problem je sto mi stripovi u zadnja dva meseca nisu pri ruci pa nemogu bas da proveravam, ali apsolutno se slazem sa bevinim dokazima, a i sa morisonovim objasnjenjima ;)

inace, tacerka je cackana skoro u svakom broju od 1-40 (cirka), uglavnom u grucovim stosovima.
i pada mi na pamet jos jedan gay momenat, mislim u Pasjem otoku, kad tamane stanare u zgradi, nesto mi se bas cini da je tamo ucmekan i jedan gay par, naravno nista eksplicitno ali tako mi se ucinilo :) (proveriti, onaj kome je pri ruci strip :) )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 12/06/2010 : 20:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Hvala Barkeru.
Jeste ono gay par u Pasjem otoku, nije ti se učinilo, ali u toj sceni ništa ne saznajemo o Dilanovom stavu o homoseksualcima.
Za Tačerku se i meni čini da je često bila predmet Gručovih šala u tim ranijim brojevima. Jedino se ne sećam da li je Dilan imao komentare na tu temu.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 12/06/2010 : 20:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Dilan je socijalno aktivan i van svog "radnog vremena"(kad nije istraživač, nego strip junak).


Dilan u kampanji: "Ko napusti životinju je čudovište"


Je l'ovo iz nekog stripa ili? Bilo bi dobro ako neko može da nađe ovu sličicu u većoj rezoluciji.




Prevod: google translate:

Slučajno, slična prava naših bližnjemu nije lajtmotiv u registar pod nazivom <"zao"> (1990, br 45 u serijala), koja plete oko praksa vivisekciju razgovarali melankolični priči o ljubavi i osvete. Naročitu osjetljivost Dylan tema patnje, marginalizacije i ranjivost mnogih koji mogu ozlijediti sve nas, možda ga je gurnuo češće nego ostali likovi Bonelli izazov zastavu građanskog predanosti: istražitelja bio Doista, protagonist, u 1992, nekoliko informativne kampanje o rizicima od ovisnosti, trčanje po općinama u Milanu i Firenci slijedi u 1996, Savona (Droga se, droga je tamna "i" Live Life " ) uparen sa Zagora, rekao je inicijativa podržana od strane Nacionalne obiteljske subnormalnom djecu i odrasle: "Dylan Dog, Zagor, dva prijatelja za osobe s invaliditetom, čvrsto povezani, u smislu upisa temu <" Johnny Freak " > (br. 81 u nizu), objavljen u 1993. Iste godine, bio domaćin "post" No drugi tiskanje Dylan Dog 45 poziv na <Greenpeace>, uz crtež izričito producirao Bruno Brindisi.
U svjetlu pozornost na najdelikatnijim pitanja, ponavlja se u 1995 sa gostoprimstvo dano LILA stražnje kućište, Talijanski Liga za AIDS (ali pitanje je već upućen u broj 88 <"Osim toga smrti ">, a bit će snimljena je 1998 za vrijeme kampanje upravlja Općina Milano) u 1996 pronaći Dylan Dog" kotačić "u kampanji za sigurnost cestovnog prometa (pod visokim pokroviteljstvom Vijeća ministara) povjerena kratku povijest potpisali Tiziano Sclavi i Bruno Brindisi, rječiti naslov <"Ploče">, izvorno objavljen u tjedniku "Danas automobila."





Opet google translate:

I u 1996, naš noćne more-potjere napravio prekid show na naslovnici "Cipele iz 'Tenis', paket beskućnika i marginalizirane u Milanu, koji su uključeni u savršenom ožujak solidarnosti. Godine 1997, vrijeme velikih proslava svibnja, u Piazza San Giovanni u Rimu, gdje je nepogrešiv lik Dylana, kompletan sa klarinet, postaje pokrovitelj tradicionalne industrijske akcije-glazbeni. No, postoji još jedan poticaj da se pojavio Dylana, a najvažnije je da ga izaberu kao autoritativni i važne suputnik (prijatelj rada nije, u stvari, samo imaginarni prijatelj!) Bili su Djeca Obrazovni skrbi Institut "S. Giuseppe "Castelverde (Cremona).
Povodom obilježavanja obljetnice Opera Pia "SS. Otkupitelja, kojoj instituciji, mladi pacijenti moraju želio napraviti film usmjeren na klasične avanture "Dylan", u cijelosti napisana, izvode i snimaju ih, osim za malo 'prostran prisutnost' invaliditeta, pa čak , pokazuju takozvani "normalni", fizički i mentalni invaliditet nije (ne bi trebalo biti!) ometaju odvijanje pojedinih osjetljivosti, koji ne brišu bolest, ali prečesto smo skloni prepoznati kao ekskluzivno baštinu onih koji , srećom za nju, zanemarite ono što znači živjeti s boli. Kao dokaz koliko strasti i strogosti podržavamo proizvodnju kratki film "Dylan Dog i ženi koji su živjeli dva puta, smatra vrijedno vrijeme odsustva iz projekta (duga faza pripreme s pažljivo traženje lokacija, Scenic rekonstrukcijama, pozornost "filološka" narativne karakteristike serije) u 1996 i na kraju montaže, završili samo u 2000. U zadnje vrijeme (2002), žalbu u ime Udruge "Emolo Mauro, koja je odgovorna za financiranje istraživanja o Huntingtonova bolest, teške degenerativne bolesti koja utječe na moždane stanice, izvijestili su u" Stripovi na našoj web stranici te u Vijesti Mail n.193 Dylan Dog, "vječni iluzija." Zagora za mogućnost da ponude opet na čelu socijalne opredjeljenje je objavljivanje Uredništvo Blizanci, kolektivna obujma <"Nebo u sobi">, namijenjenih za financiranje kupnje stroja i "Bolnica" Giannina Gaslini "u Genovi. Knjiga, u kojemu je nekoliko dizajnera Sergio Bonelli Editore, šareni je danak (dapače, više: veseljak putnik) s ciljem mlađih pacijenata, prisiljeni bolnicu, često nije lako, ili ukratko, lane 'bolnici.



Edited by - dessa on 12/06/2010 20:51:17
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 12/06/2010 : 20:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote















Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 12/06/2010 : 23:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

DDistertacija


Pa to, Distertacija.
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 13/06/2010 : 14:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message  Reply with Quote
Predlazem za jednu od sledecih tema VREME u DD. Vecini je donekle objasnjeno zasto Dilan ne stari (zona sumraka i sl.), o Grucu ne vredi raspravljati, ali i Blok je pred penzijom vec duze od dve decenije, a tu su i ostali likovi (Trelkovski, Jenkins, Wells...). Sve vise me ovaj sistem podseca na Simpsonove. Zanimaju me misljenja, da li je ok sto vreme u DD prakticno stoji, ili bi bilo bolje da likovi stare (jer se, ipak, radnja desava u sadasnjosti).

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/06/2010 : 15:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kitaric

Predlazem za jednu od sledecih tema VREME u DD. Vecini je donekle objasnjeno zasto Dilan ne stari (zona sumraka i sl.), o Grucu ne vredi raspravljati, ali i Blok je pred penzijom vec duze od dve decenije, a tu su i ostali likovi (Trelkovski, Jenkins, Wells...). Sve vise me ovaj sistem podseca na Simpsonove. Zanimaju me misljenja, da li je ok sto vreme u DD prakticno stoji, ili bi bilo bolje da likovi stare (jer se, ipak, radnja desava u sadasnjosti).


Da, to bi bila dobra tema. Definitivno bismo mogli da je stavimo na dnevni(nadeljni) red uskoro. Biće do kraja ovog meseca.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 15/06/2010 : 15:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lex

Znam da neću doprineti kvalitetu rasprave, ali moram malo da se pohvalim.



Ovo je odlicno odradjeno!!!
Jesi li sa ovo pravio?
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 15/06/2010 : 23:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote


Hoću da se zahvalim mom prijatelju Ponkiju na rođendanskom poklonu !

Ponki carino

Na Mafestu mi je kupio "Tajna Mordecaija" a zatim od autorskog tandema Ruđu & Kasertano, uzeo autograme.




Ujedno mi je preuzeo ove Dylan Dog kolorce koje sam osvojio na aukcijama kod Darkvud Devila.
Perfektni stripovi, a brojevi 241 i 242 potpisani običnom olovkom od Angela Stana (donji dio slike, uvećan potpis)



I to nije sve: Ponki je platio transport stripova za Kragujevac

Hvala ti još jednom prijatelju, iznenađenje je bilo potpuno

Verujem da znaš koliko si me obradovao

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/06/2010 : 03:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote




"Nova tema sredom!"






DD Soundtrack



Nisu za ovo vreme teške teme. Školska godina se završava - popravljaju se ocene, počinju ispitni rokovi, pa uz sve to i ova vrućinčina, pfff... ko će pored svega toga dodatno da pregreva mozak razmišljajući zašto/kako/da li Dilan nešto jeste ili nije.
Zato je bolje da se bavimo nekim lepršavim temama kao što je ova.





Muzika. Muzika, iliti glazba, u stripu DD.

Kad pomislim na muziku u DD-u, prva stvar koja mi pada na pamet je da se i sam glavni lik, onako "za svoju dušu", bavi muzikom svirajući(ili nabadajući) na svom klarinetu tonove Tartinijevog "Đavoljeg trilera". "Komšije tvrde da on to čini užasno loše. Ali komšije se, po pravilu, gnušaju tuđeg muziciranja. Nažalost, ni njegov asistent Gručo nema visoko mišljenje o Dilanovom umeću."*



Druga stvar koja bi mi pala na pamet je da Dilan ne voli Iron Maiden(). Setite se kako ga je onaj klinac smarao "Mejdenima" u specijalu Crni užas(Smrt, ljubav, smrt).
No, da ne bih ja sad nabrajao šta sve meni pada na pamet kad pomislim na ovu temu(sledeći bi bio onaj bend "Demoni" koji sviraju "Golkondu"), evo nekih pitanja:
- Koje smo sve poznate(i nepoznate) pesme mogli da "čujemo" čitajući DD?
- Koja pesma se do sada najbolje uklopila u scenu koju je pratila?
- Zašto Dilan i Gručo nikad() ne slušaju muziku?
- Je l' se zna uopšte koja je Dilanova omiljena muzika(izvođač, pesma)?
- itd.








Ono za vrućinu sam se zezao, jer sledeća tema ipak neće biti "limunada".




komentare na prethodne teme možete ostaviti kada god želite...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 16/06/2010 : 10:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote

(crtež: Roberto Rinaldi)


Politika

Kulturni dodatak

STRIP I MUZIKA
Đavolji triler Dilana Doga


Zašto, do vraga, detektivi išta sviraju? Zbog suviška koncentracije, naravno. Kad pregrejani mozak počne da gura činjenice loše prespojenim neuronskim skretnicama, pa tako zamagljuje zaključke do kojih se tek treba doći, potrebno je suočiti ga sa nečim – kako bi to duhovito rekli montipajtonovci – SASVIM drugačijim


Džeremi Bret kao Šerlok Holms


Šerlok Holms svira violinu. Rip Kirbi svira klavir. Klavir (ali i mnogo šta drugo) svira i navodni najveći svetski detektiv, Betmen/Brus Vejn. Džoni Stakato je (TV) džez-pijanista koji se bavi detektivskim poslom jer ne želi da izvuče nos iz tuđih poslova. I njegova karikatura Vik Arpeđo ne odstupa od originala. Engleskog (TV) privatnog detektiva Filipa Marloua (koga ne treba mešati sa istoimenim američkim, Čendlerovim) ne zovu džabe – Raspevani detektiv...

Dilan Dog, stripovski detektiv – lovac na čudovišta, svira klarinet.

Komšije tvrde da on to čini užasno loše. Ali komšije se, po pravilu, gnušaju tuđeg muziciranja. Nažalost, ni njegov asistent Gručo nema visoko mišljenje o Dilanovom umeću. A znamo da je pravi Džulijus (Gručo Marks), svetski popularan majstor filmske sprdnje, bio veoma obrazovan čovek, solidan multiinstrumentalista, dobar vodviljski pevač, veoma dobar poznavalac nota i muzike uopšte.

Detektiv muzičar

Ipak, u priči u kojoj Dog pokušava da promeni posao, dešavaju se dve bitne stvari, koje će nam nešto važno reći o Dogu i njegovom muziciranju: 1. primljen je na mesto filmskog kritičara zbog briljantno položenog testa iz – oblasti klasične muzike (korišćene u filmovima). 2. Na audiciji u pozorišnom orkestru, dirigent ga prima na mesto prvog klarinetiste, zato što je zadovoljan Dilanovim sviranjem Đavoljeg trilera, muzičkog komada izuzetno teškog za izvođenje; ali ga i odmah zatim izbacuje iz orkestra, jer „ne prati ili ne ume da čita note“, i nije u stanju da se uklopi u orkestarsko muziciranje.

Osim toga, gotovo u svakom kadru u kom se Dilan maša za klarinet, u nekom uglu naći će se, skoro sakrivena – hrpica partitura. To bi trebalo da znači, pošto se u Londonu više ne greju na drva (i partiture), da je Dog (makar) muzički pismen. I, dosledno, da je proveo mnogo vremena vežbajući (makar jedan) izuzetno težak muzički komad.

Doduše, činjenica je i da strip-crtači prosto obožavaju grafičku predstavu muzike, i da im ona omogućava da prostor kadra ispune „hijeroglifima“, kojim su „ispečatirani“ dugi nizovi vijugavih, paralelnih (notnih) linija, a koji opet zamenjuju dosadno zahtevnu preciznost iscrtavanja scenografije. Oni zvezdani trenuci Dilana Doga, kada se u kadru, ili iznad njega, pojave kopije istinskih partitura, označavaju nešto savršeno – recimo, debilnog i/ili napuštenog enfant terrible-a, koji savršeno svira Baha, koga nikada nije mogao ni čuti, a kamoli naučiti. Dakle, radi se o znaku upozorenja da čudovište čini nešto čudovišno. Normalni ljudi, valjda, takve stvari prosto – ne rade. A i „te stvari“, uglavnom, „promaknu“ samo najvećim, najobrazovanijim i najtalentovanijim strip-crtačima, kao što je, recimo, Korado Roi.


Scena iz stripa „Dilan Dog”


Po pravilu, trenuci Dilanove svirke u stripu su nacrtani vijugavo, brljivo su prepuni znakova i svih notolikih tačaka (najčešće pogrešno nacrtanih ili postavljenih), a koje je crtač mogao da pozove iz svoje analfabetske memorije: ne daj bože da Dog tako išta svira. U najboljem slučaju bila bi to ogavno atonalna, hororična muzika, nalik na onu smrtno, eksperimentalno ozbiljnu, iz pedesetih do sedamdesetih godina, čiji je estetički plan bio da nas podseti kako je „milozvučnost nemoguća posle Aušvica“.

Ali, mi znamo da su manijakalni mučitelji (pa i oni iz Aušvica), uz mučenje i posle njega, kao svi nepopravljivi malograđani, vazda preferirali melodičnu i harmoničnu muziku (iz perioda od baroka do romantizma). Stoga ne možemo pretpostaviti da bi Dog usred srede sopstvenog životnog horora mogao svirati takvu monstruoznost kakvu mu strip-crtači percem tuša guraju u klarinet. Kao i ostali detektivi, on mora težiti da se uživi (pa i muzički) u čudovište/manijaka/demona koga lovi.

Uostalom, zašto, do vraga, detektivi išta sviraju? Zbog suviška koncentracije, naravno. Kad pregrejani mozak počne da gura činjenice loše prespojenim neuronskim skretnicama, pa tako zamagljuje zaključke do kojih se tek treba doći, i počne da prikriva one male bitne putokaze koji tek čekaju da budu uočeni, potrebno je suočiti ga sa nečim – kako bi to duhovito rekli montipajtonovci – SASVIM drugačijim.

Muzika protiv demona

A muzika je ono savršeno drugačije od ičega što smo ikada sreli. Kao prvo, nevidljiva je. Naše najpouzdanije čulo – oči, i naš najpouzdaniji organ za razjašnjavanje stvarnosti koja nas okružuje, mozak, ništa pouzdano ne mogu saznati o njoj. Da li stiže od Boga, Anđela, Đavola, Prirode, Kosmosa, Duše sveta...? Da li predstavlja njih, ili Sudbinu, Život, ili nas same, naša osećanja, matematičku ili metafizičku ili mističku procesiju misli – takođe nevidljive i nama tako teško spoznatljive? Ili predstavlja samu Smrt, njen glas koji nas uvek suočava sa kvalitetom života kojim smo živeli, na kraju svega što jesmo, početak nečeg SASVIM drugog, ili prosto samo KRAJ SVEGA?

Ili je muzika samo boja, ili oblik Istine?

Opet su to, za nas, sve same konstantno promenljive i što je najteže – neopipljive i nevidljive (vrednosti).

Zatim, muzika je najapstraktnija i najteža manuelna veština, kojom smo ikada ovladali, a da pri tome ne znamo ni čemu tačno služi, a u kojoj je tako lako biti loš, a tako teško dobar; u kojoj rezultat NIKADA ne vidimo, a tako ga zastrašujuće osećamo. Ponekad, i kao frivolno, pa i erotsko veselje, a retko čak i kao nezemaljsku radost, sreću, neuporedivu uzvišenost. Ne možemo, dakle, prebaciti Dogu što svira u samoći. Kao prvo, sasvim je svejedno ŠTA klarinet svira. On uvek svira MUZIKU. A ona je uvek izlaz iz trenutnog bezizlaza.

S druge strane, Tartinijev Đavolji triler, iako je nastao u 18. veku, i danas spada među najteže izvodive violinske komade. Ugoditi (transponovati) ga za izvođenje na klarinetu nije jednostavno, ali izvoditi ga, makar pristojno, daleko je teže. Dakle, Dilanovo umeće ne može biti za potcenjivanje. Uostalom, baš kao i ono što sam Dog naziva petim-i-po čulom, a pokazalo se sasvim dobrim „metodom“ detektivske detekcije u njegovom beskrajnom „lovu na čudovišta“. Pa, ako ga to čulo ponekad navodi da svira „ružno“, nemojmo zaboraviti da od „ružnih muzičkih tonova i svakovrsne buke demoni beže bezobzirce“.

Borislav Stanojević
[objavljeno: Politika 18/07/2009]



(crtež: Maurizio Di Vincenzo)


Dodajmo i malo muzike u ovaj post

- Claudio Baglioni i njegova fantastična "Le Vie dei Colori"



- zatim Đavolji triler (više verzija na YouTube - pronađite svoju)



- i naravno Zoran Kesić



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2010 : 11:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Bravo animatorima topica, baš ste aktivni!

Iako najviše povezuju rock muziku s đavoljom muzikom, ovaj klasični Tartinijev Đavolji thriller puno mi bolje odgovara Dylanu (mada je Sclavi jednostavno samo preuzeo sviranje violine od Holmesa). Modernije pop-kulturne muzičke reference nekako mi izlaze izvan njegovog konteksta. No, potrebno ih je ubaciti upravo zbog mnogobrojnih poveznica koje koristi horror žanr, a dio su te "đavolosljedbeničke" subkulture koja ih povezuje...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/06/2010 : 14:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Hvala Dee!! (eh, kad nam najaktivniji član foruma/sajta kaže da smo aktivni)

Slažem se sa ovim što si rekao o modernim muzičkim referencama u DD.
Iako mu možda ne leže, ipak bi bez njih neke scene ostale nepotpune.

Ultras,
kvariš tulum!! Ja (po)mislio da niko neće da se seti Puteva boja(jer će oni uskoro da idu u jednu posebnu temicu...), kad ono, prvo pa Ultras. Partibrejkeru. Al' dobro, Kesić je izvadio stvar. Njega se nisam setio.





Ali, ovo mi je fenomenalno!!
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 16/06/2010 : 15:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message  Reply with Quote
od novijih izdanja koje sam procitao, jako mi se dopada u superbook-u 7, u prici Pesma sirena kako je ova pesma uklopljena sa jednom scenom
http://www.youtube.com/watch?v=lB6a-iD6ZOY

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/06/2010 : 23:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
jos jedna dobra tema, ali bio je vec jedan ( i to detaljan) topik o tome, koga ne mrzi neka potrazi u arhivi, pa neka linkuje.

i da, i ja sam oduvek otkidao na ovu "stvar" iz golkonde. i na recenzijama sam pitao kako je to ludens preveo (i jos bolje kako je u originalu)? ali ovaj dnevnikov prepev mi je odlican!
GOLKONDA! GOLKONDA, ZENA ZVANA BLONDA!!!!1
YEAH!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/06/2010 : 00:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Hvala Barkeru!!
Nisam imao pojma da je bila veća ova tema, no nema ni veze, možemo opet.

Evo ga: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=21027&whichpage=1 (našao sam ga među tvojiim postovima)

Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/06/2010 : 00:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote


quote:
Originally posted by Oz


SDEX1-Zora živih mrtvaca
1.The Rasmus-Ghostbusters,
2.Sonata za violinu od Giuseppea Tartinija-Vražji triler
SDEX4-Život Anne Never
3.All that Jazz-Bye Bye Life
SDEX6-Ljepota demona
4.Phantom of the Paradise soundtrack-Phantom's Theme (Beauty and the Beast)
SDEX11-Veliki Sotona
5.Phantom of the paradise soundtrack-Old Souls
6.Sting- Moon over Burbon street
LEX16-Dvorac strave
7.Demon-Into the Nightmare
LEX19-Sjećanja na nevidljivog
8.The Corrs-Little Wing
LEX23-Tajanstveni otok
9.Elvis Presley-Are you lonesome Tonight?
LEX26-Poslije ponoći
10.Phantom of the Paradise soundtrack-Faust
11.Phantom of the Paradise soundtrack-Somebody Super Like You (Beef Construction Song)
LEX29-Dok grad spava
12.Bob Dylan-Gates of Eden
LEX33-Jekyll
13.J.S. Bach, Arija iz Suite broj tri
SD6-Bogomoljkini zločini
14.Sinead O'Connor-Nothing Compares to You
SD8-Dugački pozdrav
15.Procol Harum-A whiter Shade of Pale,
16.Led Zeppelin-Stairway To Heaven,
17.Beatles-Yesterday
SD9-Koljač
18.Iron Madein-Fear of the Dark
19.Tom Waits-Dirt in the ground
SD10-Posljednji uštap
20.Warren Zevon-Werewolves of London
SD23-Vrata pakla
21.Doors-End of the Night
22.Doors: The End
SD27-Stravična invazija
23.Queen-Innuendo
SD34-Bliski susreti
24.Rolling Stones-Decca
LEX61-Nesmiljeni Hook
25.Carmen-L'amore est un oiseau rebelle
LEX75-Cesta za nigdje
26.Listz-Mefisto valcer
27.Rolling Stones- Simpphaty for the Devil
28.Verdi-Rekvijem
LEX81-Superosjetilni opažaji
29.Elton John: Your Song


Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/06/2010 : 00:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
A zajebao sam se oko jedne stvari. Dilan, ipak, ponekad sluša muziku i to, ni manje ni više, nego Iron Maiden, koje navodno ne gotivi.
Pesma je "Children Of The Damned" u epizodi Crveni znak(Presuda).



He's walking like a dead man
If he had lived he would crucified us all
Now he's standing on his last step
He thought oblivion well it beckons us all
Children of The Damned [x3]

You're Children of The Damned
Your back's against the wall
You turn into the light
You're burning in the night
You're Children of The Damned
Like candles watch them burn
Burning in the light
You'll burn again tonight
Children of The Damned


Nisam siguran, ali valjda se i u broju 59(Kameni sat/klepsidra) čuju Mejdeni.

Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 17/06/2010 : 16:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa
Nisam siguran, ali valjda se i u broju 59(Kameni sat/klepsidra) čuju Mejdeni.



Broj 58
U pravu si, u dva navrata... doduše ne pušta ih Dilan ali su tu...

U novom Superbuku (broj 12 "Živi i mrtvi") Dilan odbija Gručov predlog da pusti ploču Bob Dilana "Blowin in the wind" (kao aluziju na ime klijentkinje "Blouinindvind") vec pušta ploču Robija Robertsona


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/06/2010 : 17:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
hmmm, da 58, na to sam mislio.

U jednoj epizodi(mislim da je SD) se vidi plakat za koncert Yngwie Malmsteen-a. Samo još kad bi znao koja je.
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.22 seconds. Snitz Forums 2000