forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 513

Oki
Advanced Member



Croatia
5173 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/09/2015 : 21:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

To bi moglo značiti da će u idućoj Libellus turi biti i dvije DD knjige, i vrijeme je.


Ja od svih libellus izdanja, Dylana skupljam s najviše gušta
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/09/2015 : 22:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nova zora živih mrtvaca
Dylan Dog
DD DDCP 1 | 36 str.
by djole

Znamo priču: Sibil Brauning dolazi kod Istraživača natprirodnih pojava jer je njen muž postao zombi, i tako sve počinje. Trideset godina kasnije, Roberto Rekijoni i Emilijano Mamukari napravili su „rimejk“ kultne prve epizode Dilana DogaTicijanaSklavija i Anđela Stana, u kojoj Dilan po prvi put (?) sreće sa zombijima i sa svojim arhi-neprijateljem – doktorom Ksabarasom!


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 07/09/2015 : 22:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Da li se možemo nadati da će ovo biti izdano na ovim prostorima? U sklopu SB ili nečega takvoga?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9265 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/09/2015 : 23:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i Anarhiju tako da mogu izvući zaključak o tome što je nevalja kod ovih novih epizoda. Najveći problem je što su pisane namjenski pa scenaristi oko toga grade priča koja im služi samo da podrži glavnu namjenu i ovisno o talentu i inspiraciji scenarista to ispadne bolje ili lošije. To toliko bode u oči u Anarhiji, kao i u prerazvučenoj.... wait for it.... Srcima muškaraca, kao i u Blochovom Wickedfordu. Rekao bih da jednino Barbato uspjela nešto izvuć iz toga. Recchioni u U službi kaosa (pogrešan naslov) također ali on tu epizodu koristi da nam servira još neke ideje tako da je "meso" ukusnije.
Od sveg toga iskače Pepeo pepelu ali to je jedna druga priča i logičan slijed ovih prethodnih.

Od svih nedostataka možda mi najlakše pada Wickedfordske priče koje će, sudeći prema dosadašnjim, koristiti priče, zaplete i gegeove primjenjene Blochovom godištu, što mi je još uvijek simpatično.

Usprkos mojem zanovijetanju priče nisu za bacit i nakon dugo vremena, jedva čekam novu epizodu na kiosku. Možda su mi razlozi pogrešni i možda sam se samo uhvatio u Rrobeovu marketinšku mrežu a možda će se i isplatiti - vrijeme će pokazati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2605 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 08/09/2015 : 00:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Pročitao i Anarhiju tako da mogu izvući zaključak o tome što je nevalja kod ovih novih epizoda. Najveći problem je što su pisane namjenski pa scenaristi oko toga grade priča koja im služi samo da podrži glavnu namjenu i ovisno o talentu i inspiraciji scenarista to ispadne bolje ili lošije. To toliko bode u oči u Anarhiji, kao i u prerazvučenoj.... wait for it.... Srcima muškaraca, kao i u Blochovom Wickedfordu. Rekao bih da jednino Barbato uspjela nešto izvuć iz toga. Recchioni u U službi kaosa (pogrešan naslov) također ali on tu epizodu koristi da nam servira još neke ideje tako da je "meso" ukusnije.
Od sveg toga iskače Pepeo pepelu ali to je jedna druga priča i logičan slijed ovih prethodnih.

Od svih nedostataka možda mi najlakše pada Wickedfordske priče koje će, sudeći prema dosadašnjim, koristiti priče, zaplete i gegeove primjenjene Blochovom godištu, što mi je još uvijek simpatično.

Usprkos mojem zanovijetanju priče nisu za bacit i nakon dugo vremena, jedva čekam novu epizodu na kiosku. Možda su mi razlozi pogrešni i možda sam se samo uhvatio u Rrobeovu marketinšku mrežu a možda će se i isplatiti - vrijeme će pokazati.



Zavrsnica Pepeo pepelu Sokiran? Predvidio? Zadovoljan? ili ocekivao vise?

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/09/2015 : 00:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote


"Doktor Teror", nažalost, spada u grupu socijalno-politički angažovanih DD epizoda koje nisu najsrećnije sprovedene u djelo. Nemam ništa protiv angažmana per se; uistinu, veliki dio dilandgovskog korpusa se može shvatiti kao bavljenje itekako socijalnim temama kroz formu nasilnog i nadrealnog horor stripa - prije svega urbane alijenacije, te društvenih normi koji definišu "normalno" i "patološko", tj. ta skrivena povezanost između parade "čudovišta" (narkomana, pedera, ludaka, i čega sve ne) i "normalnih" (činovnika, lordova, kapitalista, malograđana, vojske) je u samom srcu serijala. O tome više u mom eseju "Dilan Dog kao terapija i egzorcizam", kasnije. Neke epizode ipak pribjegavaju radikalnijoj modifikaciji estetike horor stripa da bi se još detaljnije, konkretnije pozabavili određenim gorućim društvenim pitanjima - uz mješovite rezultate, no čak i najboljim epizodama tog tipa nedostaje onaj specifično dilandogovski šmek, njegova jedinstvena pozicija, rekao bih. Kao uspješnije primjere treba navesti Sklavijev "Crveni znak", izuzetno oštar napad na buržoaziju i njihovo poimanje pravde, morala i ostalih "stubova društva", date u kontrastu i sudaru sa svijetom lumpen-proleterijata, kao i "Crnu magiju", izuzetmo efektnu epizodu koja se bavi vuduom, smještenu u crnačku zajednicu UK... iako na momente gubi osnovnu liniju i demonizuje žrtve, što je jedna od najčešćih grešaka hororističnog pristupa ovakvim temama. Imamo i Rujuov "Bunar iluzija", koji čak i previše bukvalistički pravi paralelu između imigrantskih snova o boljem životu i demona koji koristi ljudske snove i opsesije ne bi li se nahanio njihovim dušama...

Te, naravno, ovu priču. Odmah treba reći da smatram da se radi o u velikoj mjeri promašenom radu, kako u smislu samog umjetničkog kvaliteta i ubjedljivosti (istina, uz zanimljive pojedinačne scene), kako i u smislu političkog angažmana, tj. shvatanja istorijske pojave fašizma i njegovog kontinuiteta u modernom svijetu, gdje se neprekidno pojavljuje pod novim maskama, retorikama, projektima. Možemo reći da je ovakvo bukvalističko bavljenje vaskrsenjem fašizma sasvim izlišno - i štaviše, da služi retorici modernih reakcionarnih centara moći, jer prebacuje težište pažnje na stereotipne slike neo-nacista, zanemarujući neka užasavajuća dešavanja u modernom svijetu zarad otrcane (iako suštinski tačne) poruke "ne zaboravimo istorijske užase fašizma/nacizma". Da, ne zaboravimo - ali je neophodno izvuči još dublje pouke iz tog nezaboravljanja, i prestati biti toliko naivni da vjerujemo da će nacizam ponovo doći u istom obliku obožavanja Hitlera i Trećeg rajha, koristeći retoriku "Majn Kampfa". Sklavi, slijedeći liniju moderne liberalne misli, prikazuje fašizam kao jedno transcedentalno, gotovo nadljudsko zlo, odraz pakla na zemlji, čiji poslušnici - bande skinhedsa i reakcionarnih plemića/političara - mogu svakog momenta da sruše usnule demokratije, u jednom momentu nepažnje, slabosti, reza. Pri tome se zanemaruje analiza društvenih uslova koji rađaju fašizam - guši se racionalno-naučna misao o njemu - jer bi analiza nastanka fašizma nužno dovela do zaključaka o modernom društvu i kapitalističkom ekonomskom sistemu koji nimalo ne prijaju liberalnoj, a vala ni konzervativnoj struji. Fašizam koji se javlja kao posljedica degenerisanosti kapitalizma, koji je uveliko nadživio svoj životni vijek - kao očajnički pokušaj njegovog očuvanja, malograđanska histerija usmjerena protiv pogodnih žrtvenih jaraca, "stranaca" u društvenom tkivu, državni mehanizam sveden na goli silu, na državu kao kolosalnog korporativnog policajca, koji je tu da zaustavi subverzivnu misao, prekrati trulost krize, da vrati "sve na svoje mjesto". Ključna opasnost nisu bande skinhedsa i radikalno desničarske omladine: a i ako jesu, oni su samo marioneta u rukama vladalaca, spremnih na sve kako bi očuvali svoju hegemoniju u društvu, kako bi održali poredak i svijet u kome su oni na vrhu. Prava opasnost od fašizma leži u spremnosti malograđana, malih običnih ljudi, da prihvate retoriku ekstremne desnice i rješenje za svoje probleme potraže u napadima na stvarne i fiktivne, spoljašnje i unutrašnje neprijatelje - one koji su označeni kao drugačiji, osuđeni od strane njihovog vrijednosnog sistema ili predstavnici drugih vrijednosti i ideja - da prećutno podrže strahotnu diktaturu krupnog kapitala. Istu diktaturu koja je i gurnula Njemačku u strašno istrijebljenje dijelova sopstvene populacije, od komunista do Jevreja, a zatim i u svjetski rat zarad novih tržišta i teritorija, lebensrauma. Ona diktatura koja danas, sem sve složenijeg i moćnijeg vojno-policijskog aparata, na raspolaganju ima i masovne medije, monopol na istinu i ideale, suptilne tehnike psihološkog manipulisanja masama, kroz poptunu hegemoniju u sferi kulture - svedenu na pop-kulturu, plitku, naizgled apolitičnu, zapravo vrlo angažovanu - u širenju ideala egoizma, otuđenosti i infantilnosti.

Zar politika Izraela na Bliskom Istoku nije moderni fašizam, ili u najmanju ruku aparthejd? Šta reći o Orbanovoj Mađarskoj, čija politička vrhuška ovih dana pokazuje svoju neljudskost, krvožednost, ksenofobiju? A američki kapitalizam, koji preko moćnog državnog aparata već decenijama potpiruje nove ratove i uspostavlja diktature u Trećem svijetu, a po potrebi i pripuca na sopstveno stanovništvo? Ili, još perfidnije nasilje: šačica evropskih bankara i kapitalista koji sprovode politiku štednje i napada na radnička prava, a koja se upravo sprema da upropasti Grčku do kraja, za vjeke vjekova? O kakvoj demokratiji tu govorimo? Kvazi-"komunistička" Kina, koja je spojila nemilosrdnu eksploataciju sopstvene jeftine radne snage od strane inostranog kapitala sa staljinističkim metodama kontrole društva? Ili svi ideolozi, uključujući i naše, koji nam kažu da nema ničega van kapitalizma, NATO, EU? Domaci rehabilitatori, koji u ustasama I cetnicima logicno nalaze inspiraciju I ukorijenjenost svojih pateticnih rezima?

Ovdje se ne radi o tome da imenujemo svakoga ko se politički ne slaže sa nama "fašistom", kao što liberali često rade. Ne, radi se o tome da shvatamo fašizam kao ekstemnu manifestaciju, pod ekstremnim uslovima, vladavine krupnog kapitala, njegove fizičke i duhovne hegemonije nad društvom, kulture u kojoj manjima vlada nad ignorantnom i potlačenom vecinom, gušeći napredak zarad održavanja statusa kvo, stvarajući sve savršenije poslušnike. Duhovna esencija društva koja se zasniva na tome da ljudi nemaju kontrolu nad svojom sudbinom, niti su je dostojni: ostajući žrtve i sluge ekonomije, religije, nacije, vođa i partija. Jednom kada se to shvati, uviđa se da je problem daleko širi - i da je borba protiv fašizma neprekidna, da nema zaborava sve dok živimo u ovakvom svijetu kakvom živimo.

A šta Sklavi radi? Daje nam nonsens o opasnim skinhedsima koji nadjebavaju englesku policiju, stogodišnjem naučniku Trećeg rajha koji se udružuje sa ovim klošarima i održava besmtni duh nacizma... ugodno smještajući sijenku fašizma u okvir fantazmagoričnog, fantastičnog narativa, prikazujući fašizam tek kao lelujavu sijenku, duh nekadašnjih zločina i istorijskih režima. U ovoj epizodi - fašizam najviše muči duhove, a ne žive. Kada na to dodamo jeftine omaže "Mausu", koje se graniče sa neukusnim kopiranjem... te Dilanove patetične pokušaje dijaloga sa skinhednima, vjeru u to da će prosvijetliti desničarske bande prosvjećenim političkim dijalogom... dobijamo neopjevanu katastrofu.

Edited by - Mhejl on 08/09/2015 00:20:36
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8215 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 08/09/2015 : 05:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Gdje nađeš ove Brindisijeve naslovnice za libellus?
Ja tražio neki dan pa nisam mogao naći...


Naiša san na FB-u, sat vremena nakon šta ih je objavija.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1251 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 08/09/2015 : 09:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
@Mhejl zanimljiv tekst, dobar rezime epizode na kraju

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/09/2015 : 09:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Pročitao i Anarhiju tako da mogu izvući zaključak o tome što je nevalja kod ovih novih epizoda. Najveći problem je što su pisane namjenski pa scenaristi oko toga grade priča koja im služi samo da podrži glavnu namjenu i ovisno o talentu i inspiraciji scenarista to ispadne bolje ili lošije. To toliko bode u oči u Anarhiji, kao i u prerazvučenoj.... wait for it.... Srcima muškaraca, kao i u Blochovom Wickedfordu. Rekao bih da jednino Barbato uspjela nešto izvuć iz toga. Recchioni u U službi kaosa (pogrešan naslov) također ali on tu epizodu koristi da nam servira još neke ideje tako da je "meso" ukusnije.


Mislim da su tu problem kratki (za Boneli) rokovi izrade. Priča nastaje kad kreneš od ideje, pa se na nju nalepi druga tokom razrade, pa treća, i tako dalje. Ovde se uglavnom nije maklo od početne, a i kad jeste, ispalo je haotično. A kad smo kod haosa...

quote:
Originally posted by Deers

Od sveg toga iskače Pepeo pepelu ali to je jedna druga priča i logičan slijed ovih prethodnih.


I takođe ima blago rečeno neujednačen ritam. Da je išla odmah posle Muškog srca, pa ajde, nekako, ali sa tri filera između, da Dilan odlepi na par strana "iz čista mira"... mislim, jasno je šta je tu Paola htela, donekle je i uspela, i kadar sa Dilanom koji prosi od zombija je izuzetno jaka... ali, opet, moralo je to bolje.

quote:
Originally posted by Deers

Od svih nedostataka možda mi najlakše pada Wickedfordske priče koje će, sudeći prema dosadašnjim, koristiti priče, zaplete i gegeove primjenjene Blochovom godištu, što mi je još uvijek simpatično.


A i priča iz Magazina je ful okej, zabavna i nepretnciozna, iako je mogla biti malo efektivnija na nekoliko mesta.

quote:
Originally posted by Deers

Usprkos mojem zanovijetanju priče nisu za bacit i nakon dugo vremena, jedva čekam novu epizodu na kiosku. Možda su mi razlozi pogrešni i možda sam se samo uhvatio u Rrobeovu marketinšku mrežu a možda će se i isplatiti - vrijeme će pokazati.



Nakon kraja prvog ciklusa, moje mišljenje o promenama:

- kontinuitet: nije najsrećnije iskorišćen, nismo ni primetili da je postao jak, a trebalo bi;
- lok u penziji: oukej
- Karpenter: oukej, ali ne vidim kuda će to ići, osim što će Dilanu malo zagorčavati život (ali ne previše, jer je Karpenter ipak good guy);
- Rania: oukej, lepo je imati stalnu "hoće-neće" romansu, za promenu, ali isto kao kod Karpentera, to mora da vodi nekuda, i ako ostanu k'o Julija i onaj njen 200 brojeva na tome, smoriće;
- tehnologija i Irma: pun pogodak, davanje mobilnog telefona Gruču je genijalna ideja;
- Džon Goust: konfuzno i nerazrađeno, kakav haos kad je on u službi poretka? Kako će on uopšte biti arhineprijtelj Dilana, osim da se pojavi na kraju poneke epizode i da se ispostavi da je finansirao zlicu meseca?

I tako. Nešto se dešava, još samo da počne da se dešava nešto dobro.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/09/2015 : 11:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
@Mhejl, izvrsno, prezanimljiv tekst, kao i svaki put! Pliz nemoj zaboraviti prenijeti u komentare na recenzije (kao i ostale). Kad stigneš, dakako, ali samo - napravi to!

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9265 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/09/2015 : 14:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Deers

Od svih nedostataka možda mi najlakše pada Wickedfordske priče koje će, sudeći prema dosadašnjim, koristiti priče, zaplete i gegeove primjenjene Blochovom godištu, što mi je još uvijek simpatično.


A i priča iz Magazina je ful okej, zabavna i nepretnciozna, iako je mogla biti malo efektivnija na nekoliko mesta.



Da, i na nju sam mislio kad sam spomenuo priče. Ne znam tko je Barzi ali dobro se snašao. Za sada, vidjet ćemo da li imaju ideju kamo žele da vode te priče.

quote:
Originally posted by Djole
- Džon Goust: konfuzno i nerazrađeno, kakav haos kad je on u službi poretka? Kako će on uopšte biti arhineprijtelj Dilana, osim da se pojavi na kraju poneke epizode i da se ispostavi da je finansirao zlicu meseca?



Da, u najbolju ruku koristi kaos kako bi ojačao Albion.
Plus s tom epizodom sam mislim došao do zasićenje sa referencama na pop kulturu koju mogu podnijeti s njegove strane. Gotovo me slomio sa čarobnjakom.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5009 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 08/09/2015 : 14:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Libellus naslovnice







PERFEKTNO, briljantno!!!



DD Almanah XV na kioscima 46 god. Alan Forda u HR Gdje nestao ZLATNI Klasik

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3059 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 08/09/2015 : 14:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
druga fenomenalna, praznik za oči.... prva tako-tako, ovako tanki struk nikako ne paše uz ovako "debele" noge dotične dame....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9265 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/09/2015 : 16:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Zavrsnica Pepeo pepelu Sokiran? Predvidio? Zadovoljan? ili ocekivao vise?



Misliš na rasplet ili na zadnji list?
rasplet mi je Ok mada imam osjećaj da sam nešto propustio pa ću počitat ponovno dok zadnji list je lozački ali mi skoro i smeta.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2605 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 08/09/2015 : 16:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Zavrsnica Pepeo pepelu Sokiran? Predvidio? Zadovoljan? ili ocekivao vise?



Misliš na rasplet ili na zadnji list?
rasplet mi je Ok mada imam osjećaj da sam nešto propustio pa ću počitat ponovno dok zadnji list je lozački ali mi skoro i smeta.



E mislio sam na zadnji list. Haha uvijek nadjes dobru rijec, lozacki. Rasplet sam po sebi je ok, ali imam dojam da je Paola u onom intervjuu previse mudrovala da je morala paziti da ostavi strasno puno prostora za daljnji razvoj, nije to bas tako komplicirano, nema tu neceg previse otvorenog, zadnja stranica je jedina da te prodrma.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9265 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/09/2015 : 20:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Sada malo SPOILERI!

i zašto mi smeta taj zadnji list. Mislim da će time pogazit jedno od obećanja koje Rrobe dao, a to je da neće dirat Groucha. Više puta je rekao da on nije definiran lik i da ga svaki autor može tumačit kako želi što praktično znači da Groucho može bit duh kojeg Dylan nije htio istjerati, izmišljeni prijatelj ili pak dio same Dylanove ličnosti. Ovim potezom gdje mu daju jasno djelovanje prilično ga prizemljuju i ukalupjuju u čovjeka. Ne da ja mislim da bi bilo bolje da je Groucho vanzemaljac ali sam se nekako nadao da uz sve promjene neće njega dirati.
Ali moram još jednom pročitati, možda sam se ulovio za krive rečenice.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2605 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 08/09/2015 : 20:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Sada malo SPOILERI!

i zašto mi smeta taj zadnji list. Mislim da će time pogazit jedno od obećanja koje Rrobe dao, a to je da neće dirat Groucha. Više puta je rekao da on nije definiran lik i da ga svaki autor može tumačit kako želi što praktično znači da Groucho može bit duh kojeg Dylan nije htio istjerati, izmišljeni prijatelj ili pak dio same Dylanove ličnosti. Ovim potezom gdje mu daju jasno djelovanje prilično ga prizemljuju i ukalupjuju u čovjeka. Ne da ja mislim da bi bilo bolje da je Groucho vanzemaljac ali sam se nekako nadao da uz sve promjene neće njega dirati.
Ali moram još jednom pročitati, možda sam se ulovio za krive rečenice.



Kako cesto kaze Tex "Il tuo ragionamento non fa una grinza" Milina od posta.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17688 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/09/2015 : 21:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dr teror je karina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22215 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2015 : 09:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote


Procitao ovaj strip, odavno nisam vidjeo tako lose protracen potencijal kao ovdje.
Strasno je koliko su price lose, jedino epizoda sa Nathanom moze da dobije prolaznu ocjenu.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/09/2015 : 10:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior



Procitao ovaj strip, odavno nisam vidjeo tako lose protracen potencijal kao ovdje.
Strasno je koliko su price lose, jedino epizoda sa Nathanom moze da dobije prolaznu ocjenu.



Ajoj, grozno je ovo čuti... Pa nije mi jasno kako se ne potrude kad su i sami dobro svjesni koliko puno ljudi očekuju i koliko se vesele susretima junaka.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/09/2015 : 10:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, u tom kolorcu nema ništa previše pamtljivo, pročitaš i zaboraviš.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/09/2015 : 10:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sada znam što sigurno neću uzeti kada izađe u Libellus izdanju, a ionako nisam ljubitelj ovakvih mixeva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17688 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/09/2015 : 11:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja sam odmah to odbio uzimati
sve je to meni sumnjivo

BONELI JE 96-98 STRANICA jedna priča ili nastavak u sljedećem broju
sve kraće je po meni mazanje očiju a rekli bismo SRANJE
pogotovo kada krene hiperprodukcija odrona od 15-30 stranica
ajd da ih ima sve ukupno 5
nego više im se ne zna broja
ma bjaži ba bjažiii

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9265 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/09/2015 : 12:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nije istina, pa koliko je odličnih epizoda na tridesetak i manje stranica ima Dylan?
A hiperprodukcije dovodi do pada kvalitete, to se slažem, ali stranice ne bi trebale biti problem.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2015 : 23:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nastavljamo u revijalnom DD tonu!


Crni mačak
Dylan Dog
DD SUPB 15a | 48 str.
by mhejl

Potisnuta uspomena na izgubljenu ljubav poremetiće svakodnevnicu Palmera... Suvoparnog advokata... Izgubljenog, tužnog Palmera...





Novi Varvari
Dylan Dog
DD VEC 178 | 96 str.
by mhejl


Putujući na more skupa sa Gručom i novom djevojkom, Dilan se suočava sa haosom, nasiljem i anarhijom na autocesti. Apsurdni kraj svijeta zatekao je ljude koji se još uvijek grčevito bore za preživljavanje - po svaku moguću cijenu...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 513 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000