forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/08/2017 : 18:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Žena je upravo po prvi put, i to u katastrofalnom Ludensovom prevodu, pročitala "Morganu"

Ajde što je odmah sve pohvatala (pa i broj sedam u broju na hrbtu, zombijima na naslovnoj i Dylanovoj adresi), dimenzije-percepcije i sva čudesa (a pre ovoga procitala samo desetak nasumičnih svesaka)

Nekako je ukapirala da je Morgana Dylanova majka

Poludeo sam od besa

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/08/2017 : 08:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#8 - Povratak čudovišta

Nisam gledao film tako da mi je sama priča nova. Sclavi je to jako dobro uradio, dobar mi je razvoj događaja, onaj hladan odnos Leonore prema Dilanu, pa oni trenuci koje provodi istražujući u ludnici, a i krajnji obrati su mi se svidjeli. Kraj sa Leonorom i Damijenom je skoro pa poetski odrađen, posebno zadnja tabla gdje Dilan i Lilit bježe iz tragičnog okruženja a onda ona naglo shvaća da je oslijepila!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/08/2017 : 10:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Oci zla, odnosno Povratak cudovista, mi je oduvijek jedan od najdrazih Dylana. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 23/08/2017 : 12:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Kraj mi je bio zbilja predvidljiv u Povratku čudovišta, no sama atmosfera je toliko sjajna da mi je strip iznimno dobar.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/08/2017 : 14:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jedna od rijetkih epizoda kojoj sam zalijepio cistu stotku.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/08/2017 : 14:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kad smo vec kod stotki, ovih 12 DD epizoda je dobilo od mene punu ocjenu:

- Ubojica iz susjedstva
- Komšija
- Dugački pozdrav
- Priviđenje Anne Never
- Zora živih mrtvaca
- Poslije ponoći
- Dok vas Smrt ne rastavi
- Broj 200
- Johnny Freak
- Ružičasti zečevi ubijaju
- Povratak čudovišta
- Necropolis
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/08/2017 : 21:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, dobra priča, malo po malo sam počeo nabavljati ove VČ knjige i čitam veliku većinu epizoda po prvi put.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2017 : 16:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik citanja



#77 Poslednji covek na Zemlji


Genijalno!

Spoileri!

E ovo je pravi kraj Dilana Doga. Sve je ovde vec bilo gotovo, mnogo pre famoznog broja 100 i Price o Dilanu Dogu. Sve je bilo gotovo u duploj 7, broju 77.
Dilan je poslednji covek na Zemlji, onaj drugi svet u kome se budi je samo puka mesavina uspomena i snova, a Gruco, Ana Never i svi ostali su odavno mrtvi zbog najobicnije prehlade. Jedino sto mu preostaje je da sebi oduzme zivot, pistolj se nalazi u galiji, povlaci oroz ali nista, jer je Dilan mesmerizovan i ne moze da umre.

Besmrtnost i vecan boravak u Zoni sumraka. Uzasnog li kraja za Dilana! Ali ipak ne. Kao sto kaze Opal u jednoj od najlepsih scena u celom DD serijalu: Ne, Dilane. Ima nesto gore i od smrti i od besciljnog postojanja. To je samoca. I uzima ga za ruku i odlaze u zalazak sunca. Mozda je ovo konacno na neki nacin srecan kraj za nesrecnog Dilana. Otici ce u Inverary i bistvovati obicnim zivotom u kolotecini rutine i svakodnevice. Ne razlikuje se mnogo od ,,pravog" zivota, zar ne? Ali mozda ce biti srecan sa Opal sa kojom je uspeo da uspostavi neku neshvatljivu romansu. Cini se da je Opal dobra osoba, nezna i krhka, kojoj je samo Zona mogla da pomogne jer nije mogla da zivi medju obicnim ljudima zbog svog deformiteta. A i osecajna je, jer je i ona usamljena isto koliko i Dilan. Sclavi ipak nije imao srca da potpuno unisti Dilana, vec mu je dao ljubav i nadu u vidu Opal. A idalje nismo videli Opalino lice, mozda ispod idalje izgleda kao Morgana kako ju je rekonstruisao dokrot Hicks.

Najvise bih voleo da se strip zavrsio njihovim odlaskom u zalazak sunca, bilo bi mnogo poeticnije i tuznije, smatram nepotrebnim onih poslednjih par kadrova gde Dilan pise svoj dnevnik i teoretise o tome da li je on samo lik u necijem fiktivnom delu. Ne slazem se sa Djoletovom teorijom da je Sclavi ovom epizodom hteo da prikaze buducnost serijala u kom ce Dilan zbog dobre prodaje biti kao u nekoj vrsti zone sumraka i konstantnom izlazenju bez smisla, mada tih poslednjih par kadrova u epizodi daju smisao Djoletovoj teoriji.

Roi je ovde odradio savrsen posao i iako mi nije jedan od najomiljenijih crtaca njegova atmosfera i crtez savrseno gode ovoj epizodi.
Naslovna strana jedna od najboljih ikada.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 24/08/2017 : 17:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Malo iz Italije...

Recchioni o promjeni naslovničara za specijal ediciju:

Original:
quote:
Come noteranno i più attenti, la collana ha cambiato copertinista. Non più Massimo Carnevale ma il giovane Marco Mastrazzo. Perché questo cambio? A parte perché Marco è molto bravo, il cambio è stato reso necessario dal fatto che, come già capitato in passato con altri autori, per motivi religiosi Massimo non si sentiva più in linea con il personaggio e le sue storie. Scelta che abbiamo rispettato, ovviamente, e che ci ha fatto decidere di investire su di un giovane per una collana ad alta visibilità e di pregio come questa.


Eng (googleov prijevod jer sam lijen prevoditi):
quote:
As the most attentive, the cover has changed copertinista. No more Massimo Carnevale but the young Marco Mastrazzo. Why this change? Apart from the fact that Marco is very good, the change was made necessary by the fact that, as it was the case in the past with other authors, for religious reasons Massimo no longer felt in line with the character and his stories. The choice we have made, of course, and that it has made us decide to invest in a young man for a high-visibility and valuable cover.





Nadalje, (WIP) naslovnica za #373

Naslov: ?
Scenarij: Emiliano Pagani
Crtež: Daniele Caluri


Edited by - Sarghan on 24/08/2017 17:40:51
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2017 : 17:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Carnevali ne crta Dilana iz verskih svetonazora?! Ili je Google translate poludeo?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 24/08/2017 : 17:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Najvise bih voleo da se strip zavrsio njihovim odlaskom u zalazak sunca, bilo bi mnogo poeticnije i tuznije, smatram nepotrebnim onih poslednjih par kadrova gde Dilan pise svoj dnevnik i teoretise o tome da li je on samo lik u necijem fiktivnom delu. Ne slazem se sa Djoletovom teorijom da je Sclavi ovom epizodom hteo da prikaze buducnost serijala u kom ce Dilan zbog dobre prodaje biti kao u nekoj vrsti zone sumraka i konstantnom izlazenju bez smisla, mada tih poslednjih par kadrova u epizodi daju smisao Djoletovoj teoriji.



Meni je tih posljednjih par kadrova baš savršeno sjelo za kraj priče, a čak bi mi mogli proći i za kraj serijala (jedino bi mi možda zadnjih par kadrova Lifta za pakao bili puno efikasiniji "konačni" kraj od ovih kadrova).

Ali da, i meni je također ova priča puno bolje sjela kao neki "konačni" Dylanov kraj nego broj 100 (koji mi je isto jako dobar).
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/08/2017 : 18:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Carnevali ne crta Dilana iz verskih svetonazora?!


Tako je.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2017 : 20:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by going going

Carnevali ne crta Dilana iz verskih svetonazora?!


Tako je.



Au, bas mi nije jasno. Kako to da mu je Dilan do sad odgovarao, a sad vise ne? Od pocetka serijala imamo teme vezane za Boga, smisao zivota, predstavljanje Pakla, demona, price o tome da nema raja, kako to da mu je sad zasmetalo i da nece vise da crta.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/08/2017 : 20:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim sto se cudite, vjerskih papajaznija ima i ovdje na forumu koliko hoces. Uglavnom, njegova privatna stvar.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/08/2017 : 09:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kad smo vec kod stotki, ovih 12 DD epizoda je dobilo od mene punu ocjenu:

- Ubojica iz susjedstva
- Komšija
- Dugački pozdrav
- Priviđenje Anne Never
- Zora živih mrtvaca
- Poslije ponoći
- Dok vas Smrt ne rastavi
- Broj 200
- Johnny Freak
- Ružičasti zečevi ubijaju
- Povratak čudovišta
- Necropolis




Stotku sam dao :
-Zora živih mrtvaca
-Dvorac strave, Dama u crnom
-Poslije ponoći
-Glas iz ništavila
-Dugački pozdrav

Nešto malo manje:
-Povratak čudovišta
-Ružičasti zečevi ubijaju
-Mora jedne ljetne noći
-Odraz smrti
-Partija sa smrću
-Bogomoljkini zločini
-Armageddon

Dio su stvarno vrhunske priče, a u drugom dijelu nostalgija je imala važnu ulogu...
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 25/08/2017 : 19:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
Bok, vidim da carobna knjiga izdaje album od dd ocevi i majke. Izgledat ce odlicno i s hrpom dodataka.
Bit ce price mater morbi, mater dolorosa i cini mi se stoti redovni broj, u boji.
Kakve su price i vrijedi li to imati. Bivsi sam dilandogivac ali nisam citao ove price. Na darkvudovom forumu nemaju bas pozitivne ocjene.
Mislim da cu ovo uzeti prvom prilikom kakve god da su price :-)

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/08/2017 : 19:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Bok, vidim da carobna knjiga izdaje album od dd ocevi i majke. Izgledat ce odlicno i s hrpom dodataka.

Tako je, odlično izdanje ali izdavač je Veseli Četvrtak.
quote:
Bit ce price mater morbi, mater dolorosa i cini mi se stoti redovni broj, u boji.
Kakve su price i vrijedi li to imati. Bivsi sam dilandogivac ali nisam citao ove price. Na darkvudovom forumu nemaju bas pozitivne ocjene.

Mater Morbi - za većinu ljudi remek-djelo i najbolja priča u zadnjih deset godina.
Mater Dolorosa - je nastavak MM, nisam čitao ali u Italiji je pobrala jako dobre kritike, Cavenago je rasturio sa crtežom i kolorom
Stoti broj - kontraverzna priča, ukratko, neki je vole a neki ne
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/08/2017 : 21:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#358 - Il prezzo della carne

Od Accatina očekujem puno više tako da me ovakva priča, sa neinventivnom zombi premisom i nekakvim tvistom, nikako ne zadovoljava.
Rinaldijev crtež je nekako težak i zagušen, bilo je i nekih dobrih kadrova prvenstveno na moru ali ostalo mi nije previše dobro sjelo.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 25/08/2017 : 23:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ona gore naslovnica izgleda furka.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/08/2017 : 10:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Mater Morbi - za većinu ljudi remek-djelo i najbolja priča u zadnjih deset godina.


Da mi je samo znati ko li je jos (osim samog autora Recchionija) proglasio ovu pricu remek-djelom i zasto?!
Cak i na UBC je prica dobila 72%.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 26/08/2017 : 10:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Mater Morbi - za većinu ljudi remek-djelo i najbolja priča u zadnjih deset godina.


Da mi je samo znati ko li je jos (osim samog autora Recchionija) proglasio ovu pricu remek-djelom i zasto?!
Cak i na UBC je prica dobila 72%.




Ni ja joj ne bih dao više od 85%. Strip bih u cjelini možda stavio na granicu između jako dobrog i odličnog, ali sa aspekta same priče bih ju teško svrstao među remek-djela.
Mislim da je nevjerojatno pogođena atmosfera Carnevaleovog crteža znatno podigla dojam/ocjenu priče. Na stranu buka koja se podigla u Italiji zbog onih par rečenica o eutanaziji, sumnjam da bi se toliko pričalo o MM da ju je crtao neki drugi crtač.

Mada, prošlo je dosta vremena otkada sam zadnji put čitao tu priču tako da bih je se trebao podsjetiti.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/08/2017 : 11:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
slažem se sa vama
dobra priča, ali ništa više od toga
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/08/2017 : 11:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Moderni klasik.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/08/2017 : 12:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
evo klasike



ovo nam dajte

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2017 : 16:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Mater Morbi - za većinu ljudi remek-djelo i najbolja priča u zadnjih deset godina.


Da mi je samo znati ko li je jos (osim samog autora Recchionija) proglasio ovu pricu remek-djelom i zasto?!
Cak i na UBC je prica dobila 72%.




Ni ja joj ne bih dao više od 85%. Strip bih u cjelini možda stavio na granicu između jako dobrog i odličnog, ali sa aspekta same priče bih ju teško svrstao među remek-djela.
Mislim da je nevjerojatno pogođena atmosfera Carnevaleovog crteža znatno podigla dojam/ocjenu priče. Na stranu buka koja se podigla u Italiji zbog onih par rečenica o eutanaziji, sumnjam da bi se toliko pričalo o MM da ju je crtao neki drugi crtač.

Mada, prošlo je dosta vremena otkada sam zadnji put čitao tu priču tako da bih je se trebao podsjetiti.



Slazem se i ja. Nisu mi u potpunosti jasni toliki hvalospevi o Mater Morbi. Jeste odlicna epizoda, neobicna i osvezenje je, ali da je moderno remek delo bas i ne vidim. Vadi je Carnevaleov crtez.

Meni je naprimer mnogo bolja i jedna od omiljenih epizoda iz tog perioda Rechionijev prvenac na redovnoj seriji Formular A38 koji je odradio zajedno sa Brunom Brindisijem. Ta epizoda me je bas odusevila i bolja je od precenjene Mater Morbi.
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.5 seconds. Snitz Forums 2000